TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Deklarata interesante e Keylor Navas pas barazimit të Real Madridit

Zeri - 16.04.2019

Keylor Navas ishte sërish në portë në barazimin 1:1 të Real Madridit kundër Leganes në mbrëmjen e së hënës. Motivimi është duke munguar te skuadra madrilène, por portieri nga Kosta Rika thotë se ...

Zidane e vajton përsëri largimin e Ronaldos

Lajmi.net - 16.04.2019

Zinedine Zidane ka folur për transferimet e reja që do të ndodhin në verë te Real Madrid. Zinedine Zidane ka thënë se atyre nuk u duhen ndryshime të mëdha, por që do t’i bëjnë disa transferime.

Zidane: Benzema është mësuar me spekulimet se do ta zëvendësojmë

Gazeta Express - 16.04.2019

Sulmuesi francez ka qenë në formë të mirë për Real Madridin këtë sezon, mirëpo kjo gjë nuk i ka ndalur spekulimet se klubi është duke kërkuar ta transferojë një sulmues të ri gjatë verës.

Edhe Barcelona do t’i frikësohet formacionit të ri të Zidanes te Real Madrid

Lajmi.net - 16.04.2019

Zinedine Zidane duket se do të bëjë një revolucion të madh në skuadrën e Real Madridit. Zinedine Zidane do t’i largojë disa lojtarë, për tu liruar vendin transferimeve të reja.

Zidane: I pamundur është zëvendësimi i Ronaldos te Reali

Telegrafi - 15.04.2019

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane beson se nuk ka asnjë lojtar në botë që mund ta zëvendësojë mungesën e Cristiano Ronaldos në ekipin e Santiago Bernabeus.

Reali nervoz kur flitet për Zidane, Vinicus Jr “spiunon” nga Brazili

Mapo - 15.04.2019

Vinicius Junior ka zbuluar se disa lojtarë të Real Madridit ende shqetësohen, kur flasin për trajnerin Zinedine Zidane. Francezi u largua nga stoli i “Los Blancos” verën e vitit të kaluar, pasi fitoi ...

U rikthye te Reali, por Zidane nuk “njeh” katër lojtarë

Java News - 15.04.2019

Zinedine Zidane u rikthye në stolin e Real Madridit dhe ka numëruar 11 ndeshje deri tani. Gjithsesi gjatë kësaj kohe ai nuk ka mundur të ketë në dispozicion 4 lojtarë, për shkak të dëmtimeve apo për ...

Zidane – Courtois – Navas: Njëri do të largohet nga Real Madrid

Lajmi.net - 15.04.2019

Skuadra e Real Madrid do të ketë një dilemë shumë të vështirë në fund të këtij sezoni. Për fatin e mirë të skuadrës, në grupin e lojtarëve janë tre portierë me aftësi të shkëlqyera si Thibaut ...

Vinicius: Kur Zidane flet, duhet të dëgjosh

Telegrafi - 15.04.2019

Sulmuesi i Real Madridit, Vinicius Junior, ka folur për raportet me Zinedine Zidanen. Braziliani ka thënë se tekniku francez është një person me autoritet të madh, ndërsa ëndrra e tij është të luajë ...

Zidane: Shumë lojtarë të Realit mund të shiten

Telegrafi - 15.04.2019

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, i ka përgënjeshtruar pohimet se Karim Benzema do të zëvendësohet me një sulmues tjetër në Santiago Bernabeu në sezonin e ardhshëm.

Vinicius e pranon se lojtarët e Real Madrid nuk ndihen rehat para Zidane

Lajmi.net - 15.04.2019

Anësori i Real Madrid, Vinicius JR, ka zbuluar diçka interesante rreth raporteve të lojtarëve të Real Madrid me trajnerin Zinedine Zidane. Sipas Vinicius, lojtarët akoma nuk janë të lirshëm me ...

Carvajal lavdëron Zidanen: Ai është i guximshëm që u rikthye në skuadër

Lajmi.net - 15.04.2019

Mbrojtësi i Real Madrid, Dani Carvajal, ka dhënë disa komente pozitive për trajnerin e tij, Zinedine Zidane. Mbrojtësi spanjoll ka thënë se francezi ishte shumë i guximshëm që vendosi të kthehet në ...

Zidane e vajton përsëri largimin e Ronaldos

Almakos - 16.04.2019

Zinedine Zidane ka folur për transferimet e reja që do të ndodhin në verë te Real Madrid. Zinedine Zidane ka thënë se atyre nuk u duhen ndryshime të mëdha, por që do t’i bëjnë disa transferime.

“Zidane u tregua i guximshëm që u kthye në Real Madrid”

Gazeta Express - 15.04.2019

Mbrojtësi i Real Madridit, Dani Carvajal, ka thënë se Zinedine Zidane u tregua u guximshëm që i rimori përgjegjësitë e trajnerit në klubin madrilen kah fundi i një sezoni turbulent 2018/19.

Zidane i lë në shtëpi Reguilonin, Diazin dhe Marianon – Kroos, Vinicius dhe Ramos janë të dëmtuar

Gazeta Express - 14.04.2019

Reguilon, Brahim Diaz dhe Mariano nuk janë ftuar nga Zidane për ndeshjen e së hënes me Leganes. Për shkak të dëmtimeve, jashtë kanë mbetur; Ramos, Kroos dhe Vinicius.

Vinicius: “Nganjëherë bëhemi nervoz kur duhet të flasim me Zidanen”

Gazeta Express - 14.04.2019

Për herë të parë që pas rikthimit të Zinedine Zidane në Real Madrid, ka folur talenti brazilian, Vinicius Junior. Vinicius Junior ishte lojtari më i mirë i Realit në sezonin e ‘humbur’ të madrilenëve.

Zidane i bën me dije lojtarit të Real Madridit se nuk është në planet e tij

Lajmi.net - 14.04.2019

Zinedine Zidane do t’i largojë disa lojtarë nga Real Madrid me të përfunduar ky sezon. Zinedine Zidane tashmë ka bërë llogaritë e tij për lojtarët që do të qëndrojnë dhe ata që do të largohen.

Zidane paralajmëron revolucion: Shumë futbollistë mund të shiten

Gazeta Express - 14.04.2019

Derisa ka folur për rëndësisë që disa futbollistë kanë për të, trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, e ka pranuar se do të ketë ndryshime në verë, duke theksuar se shumë lojtarë mund të shiten.

Zidane: Reali ka lojtarë që mund të sjellin shumë para!

InfoSport - 14.04.2019

Pas 3 vitesh Real Madrid do të luajë një ndeshje në La Liga ditën e hënë. Do të jetë transferta ndaj Leganes që do mbyllë këtë javë të kampionatit spanjoll.

“Mund të bësh çfarë të duash, por s’mund ta zëvendësosh Ronaldon – kështu e ka jeta”

Gazeta Express - 14.04.2019

Zidane ka folur haptazi, Real Madridi sipas tij, kurrë nuk do të mund ta zëvendësojë Cristiano Ronaldon. Zinedine Zidane është rikthyer të flasë për largimin e Cristiano Ronaldos.

Rikthehet Carvajal, por mungon Kroos bashkë me Ramos, Vinicius dhe Courtois

Gazeta Express - 14.04.2019

Dani Carvajal duket i gatshëm për t’u rikthyer në formacionin e parë të Real Madridit për takimin me Leganes të hënën, pas plot 41 ditëve mungesë si pasojë e lëndimit.

Zidane – Courtois – Navas: Njëri do të largohet nga Real Madrid

Almakos - 15.04.2019

Skuadra e Real Madrid do të ketë një dilemë shumë të vështirë në fund të këtij sezoni. Për fatin e mirë të skuadrës, në grupin e lojtarëve janë tre portierë me aftësi të shkëlqyera si Thibaut ...

Vinicius: Kur Zidane flet, duhet të dëgjosh

Zhurnal - 15.04.2019

Sulmuesi i Real Madridit, Vinicius Junior, ka folur për raportet me Zinedine Zidanen. Braziliani ka thënë se tekniku francez është një person me autoritet të madh, ndërsa ëndrra e tij është të luajë ...

Vinicius e pranon se lojtarët e Real Madrid nuk ndihen rehat para Zidane

Almakos - 15.04.2019

Anësori i Real Madrid, Vinicius JR, ka zbuluar diçka interesante rreth raporteve të lojtarëve të Real Madrid me trajnerin Zinedine Zidane. Sipas Vinicius, lojtarët akoma nuk janë të lirshëm me ...

Carvajal lavdëron Zidanen: Ai është i guximshëm që u rikthye në skuadër

Almakos - 15.04.2019

Mbrojtësi spanjoll ka thënë se francezi ishte shumë i guximshëm që vendosi të kthehet në ‘Santiago Bernabeu’ në një kohë kaq të vështirë për skuadrën.

Vinicius Junior: Zidane? Ai bën gjithçka për ne

Albeu.com - 14.04.2019

Për herë të parë që pas rikthimit të Zinedine Zidane në Real Madrid , ka folur talenti brazilian, Vinicius Junior . Vinicius Junior ishte lojtari më i mirë i Realit në sezonin e ‘humbur’ të ...

Zidane i bën me dije lojtarit të Real Madridit se nuk është në planet e tij

Botasot - 15.04.2019

Zinedine Zidane do t’i largojë disa lojtarë nga Real Madrid me të përfunduar ky sezon. Zinedine Zidane tashmë ka bërë llogaritë e tij për lojtarët që do të qëndrojnë dhe ata që do të largohen.

Zidane – Courtois – Navas: Njëri do të largohet nga Real Madrid

Medial - 16.04.2019

Skuadra e Real Madrid do të ketë një dilemë shumë të vështirë në fund të këtij sezoni. Për fatin e mirë të skuadrës, në grupin e lojtarëve janë tre portierë me aftësi të shkëlqyera si Thibaut ...

Vinicius e pranon se lojtarët e Real Madrid nuk ndihen rehat para Zidane

Zhurnal - 15.04.2019

Anësori i Real Madrid, Vinicius JR, ka zbuluar diçka interesante rreth raporteve të lojtarëve të Real Madrid me trajnerin Zinedine Zidane. Sipas Vinicius, lojtarët akoma nuk janë të lirshëm me ...

Carvajal lavdëron Zidanen: Ai është i guximshëm që u rikthye në skuadër

Medial - 16.04.2019

Mbrojtësi i Real Madrid, Dani Carvajal, ka dhënë disa komente pozitive për trajnerin e tij, Zinedine Zidane. Mbrojtësi spanjoll ka thënë se francezi ishte shumë i guximshëm që vendosi të kthehet në ...