TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ferrari prezanton të kuqen e radhës për Shën Valentin

Gazeta Express - 14.02.2018

Fiks në kohë për Shën Valentinin, Ferrari ka prezantuar supermakinën e ...

Dafina Dauti ia uron Shën Valentinin ‘botës’ së saj, ja kush është

Lajmi.net - 14.02.2018

Festën e të dashuruarve sot po e festojnë shumë njerëz. E ndër perosonat që kanë uruar të dashurit e tyre sot është edhe këngëtarja Dafina Dauti, shkruan lajmi.net Ajo në Instagram ka hedhur një ...

Cila është dhurata më e madhe për Danjelin e Fotininë në Shën Valentin

Albeu.com - 14.02.2018

Ata janë një ndër çiftet më të njohura në Shqipëri, kjo edhe për faktin se u njohën, u dashuruan dhe u martuan brenda shtëpisë më të ndjekur në Shqipëri, në atë të Big Brother , e në ditën e të ...

Shkëlzen Berisha qenka romantik 100 karatsh, shikoni ç’bën për Armimën

LajmiFundit - 14.02.2018

Nuk kishin si të mungonin ata të dy duke uruar ndjekësit e tyre në këtë Shën Valentin. Blogerja e njohur Armina Mevlani dhe partneri i saj Shkëlzen Berisha na kanë shkrirë zemrat me fotot e fundit.

Shën Valentini plot trëndafila për këngëtaren shqiptare!?

Zhurnal - 14.02.2018

Shën Valentini plot trëndafila për këngëtaren shqiptare!? Këngëtarja Anna Jenifer ka pranuar një tjetër buqetë me lule me rastin e festës së të dashuruarve 14 shkurt, ndërkohë që anonim nuk tregon se ...

Ide e veçantë për Shën Valentin në Tiranë

LajmiFundit - 14.02.2018

Një ide e veçantë ka rënë në sy në Tiranë këtë Shën Valentin te vitit 2018. “Dashuro, mos vrit”, “Kush të rreh nuk të do” sheh të shkruara në muret e godinave të ndryshme në kryeqytet.

Gjendet shteti që ka tabu festimin e Shën Valentinit!

Almakos - 14.02.2018

Dita e Shën Valentinit në Pakistan është një tabu. Më 14 shkurt, çdo referencë për ditën e të dashuruarve në radio, televizion, gazeta dhe faqet e internetit është e ndaluar.

Kujt ia shprehu Enca Haxhia dashurinë për Shën Valentin (FOTO)

Albeu.com - 14.02.2018

Enca Haxhia është një nga këngëtaret më të komentuara. E si gjithmonë komentet vijnë për paraqitjet e saj skenike, që shpesh edhe është kritikuar. Sot është Shën Valentini e këngëtarja ka provokuar ...

Ishte lodhur prej lojërave që ia bënte bashkëshorti, i hakmerret pikërisht për Shën Valentin (Video)

Telegrafi - 14.02.2018

Bashkëshortja e mllefosur me lojërat që ia bënte burri, ka vendosur t’ia mbulojë veturën me zemra dhe fotografi me fytyrën e saj. Mark Hoyle nga Britania e Madhe, mbeti i tronditur ku pa se si ...

Dafina Zeqiri me iniciativë interesante për Shën Valentin: Shkruani këngëtares në Instagram, ju pret një befasi

Almakos - 14.02.2018

Dafina Zeqiri ka kohë që nuk ka sjell ndonjë këngë të re, por kjo nuk do të thotë që këngëtarja shqiptare të mos temë e mediave rozë. Por, kësaj radhe këngëtarja shqiptare ka marr një iniciativë ...

Fakte interesante për “Shën Valentin”

Koha.net - 14.02.2018

Që të dashuruarit të duhen gjithë jetën, nuk mjafton vetëm “Dita e të Dashuruarve”. Janë disa elemente që të bëjnë këtë festë kaq popullore në të gjithë botën.

Ai dhe burri i tij thonë se do të bëhen prindër – lajmin e publikojnë në Ditën e Shën Valentinit (Foto)

Telegrafi - 14.02.2018

Atleti olimpik Tom Daley ka njoftuar se ai dhe bashkëshorti i tij Dustin Lance Black do të kenë një fëmijë. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për kampionin e zhytjes, 23 vjeç ...

Fakte rreth Shën Valentinit: A e dini pse shënohet festa e të dashuruarve?

Lajmi.net - 14.02.2018

Sigurisht, shumë prej jush sot keni vendosur ose keni bërë dhuratën për festën e të dashuruarve, 14 shkurtin, ditën e Shën Valentinit, por a keni menduar ndonjëherë si ka mbetur kjo ditë si "festë e ...

Befason ish-banori i Big Brother, prezanton 4 të dashurat për Shën Valentin

BalkanWeb - 14.02.2018

Ish banori i “Big Brother 9”, Damiano Agalliu ka befasuar ndjekësit në Facebook në ditën e Shën Valentinit. Ai ka zbuluar se ka jo 1, por 4 të dashura të cilave i ka çuar të njëjtin mesazh.

Kida shumë shpejtë me këngën “Ti” (Foto)

Zhurnal - 14.02.2018

Kida shumë shpejtë me këngën “Ti” (Foto) Momentalisht është një nga këngëtaret më të dashura dhe më të pëlqyera të publikut. Kida jo vetëm që shquhet për stilin e saj, por edhe për talentin e saj.

Kujt po ia shpreh Enca Haxhia dashurinë për Shën Valentin? (Foto)

Zhurnal - 14.02.2018

Kujt po ia shpreh Enca Haxhia dashurinë për Shën Valentin? (Foto) Enca Haxhia është një nga këngëtaret më të komentuara. E si gjithmonë komentet vijnë për paraqitjet e saj skenike, që shpesh edhe ...

Befason Rezarta Shkurta, bën postimin më të çuditshëm për ''Shën Valentin'' (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.02.2018

Këngëtarja bukuroshe nga Shqipëria, Rezarta Shkurta , në bazë të postimeve në rrjetet sociale shihet se është mjaft e dhënë pas familjes së saj, dhe se kanë relacione shumë të afërta.

Kjo këngëtare sjell një super këngë për Shën Valentin

Gazeta Express - 14.02.2018

Shën Valentini ka ardhur e më të edhe shumë këngë ...

Cila është dhurata më e madhe për Danjelin e Fotininë në Shën Valentin?!

Gazeta Express - 14.02.2018

Ata janë një ndër çiftet më të njohura në Shqipëri, kjo edhe për faktin se u njohën, u dashuruan dhe u martuan brenda shtëpisë më të ndjekur në Shqipëri, në atë të Big Brother, e në ditën e të ...

Edhe kafshët festojnë Shën Valentin! (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.02.2018

Të gjithë të dashuruarit Ppo festojnë Shën Valentinin. Por, kjo nuk është vetëm për ta. Edhe kafshët e festojnë këtë ditë të shënuar. Që nga Alaska deri në Indi janë fotografuar disa kafshë duke ...

Debatet brenda PD në ditën e Shën Valentinit

Gazeta Tema - 14.02.2018

Sot në Ditën e Shën Valentinit, në selinë e PD ka pas shqetësim. Roja qysh në mëngjes paralajmëroi se Kunati nuk do lejoj asnjë tufë lule të hyj në seli për të se ka ngjallur keqkuptime.

Shen Valentini, buqetat me lule mbushin Tiranën, çfarë thonë shitëset

BalkanWeb - 14.02.2018

TIRANE- Dita e Shën Valentinit e njohur ndryshe si festa e të dashuruarve festohet edhe në Shqipëri më 14 shkurt, që pas rënies së regjimit komunist. Kjo ditë festohet në mënyra të ndryshme në Tiranë ...

“Më shumë dashuri” për Pavarësi/FOTO

Ina - 14.02.2018

Më shumë se çdo ditë njerëzit sot nëpër botë falin dashuri. Ngjashëm po veprohet edhe në kryeqytetin e Kosovës në Prishtinë – të gjitha sheshet janë dekoruar për nder të Shën Valentinit.

Ky është mashkulli që tashmë i ka rrëmbyer zemrën Majlindës...

Zhurnal - 14.02.2018

Ky është mashkulli që tashmë i ka rrëmbyer zemrën Majlindës... Dita e të dashuruarve nuk e gjeti vetëm atë kësaj radhe, shkruan Kosovarja. U bë ndër fytyrat më të komentuara dhe vazhdon të qëndrojë ...

Ja si duket Gjyste Vulaj për Shën Valentin...

Zhurnal - 14.02.2018

Ja si duket Gjyste Vulaj për Shën Valentin... Pamja e saj komentohet më shumë se karriera e ndërtuar prej vitesh, shkruan Kosovarja. Edhe pse një familjare, asnjëherë nuk i la anash angazhimet e ...

Roberti ndryshe nga të tjerët e uron Norën për valentin

Zhurnal - 14.02.2018

Roberti ndryshe nga të tjerët e uron Norën për valentin Sot për të gjithë ata që janë të dashuruar, kjo ditë sot reflekton edhe më shumë të ta, duke i aktivizuar për një dhuratë më shumë dhe fjalë të ...

Tri këshilla seksi që mund t’i provoni sonte për Shën Valentin

Telegrafi - 14.02.2018

Si çift, presioni gjatë Shën Valentinit është mjaft i madh. Çfarë duhet t’i blejë atij/asaj për dhuratë? Në cilin restorant të shkojmë? Çfarë të bisedojmë? Dita e Shën Valentinit ka filluar në ...

VIDEO/ Shën Valentini zikaltër, ja si ia shprehin tifozët dashurinë Inter-it

BalkanWeb - 14.02.2018

Sot është 14 shkurti, dita e të dashuruarve ose siç njihet ndryshe Shën Valentini. Një ditë ky dy njerëz kremtojnë ndjenjat e tyre ndaj njëri-tjetrit, por e sigurtë është se ka edhe lloje të tjera të ...

Dhuratat që "prishën" Shën Valentinin, do shkriheni së qeshuri (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.02.2018

Dhuratat janë nga më të ndryshmet dhe nga më të shumëllojshmet. Por shihni një listë të dhuratave që nuk duhet të bëni për Shën Valentinin dhe që nuk janë aspak romantike për të dashurin tuaj.

Shën Valentini çmend shqiptarët, ja shpenzimet marramendëse

Gazeta Express - 14.02.2018

Trëndafilat, më të shiturat edhe më të shtrenjtat, janë simbol i festës së 14 ...

Ermali bën çudinë e rradhës, dhuratën e Shën Valentinit ia kërkon këtij mashkulli (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.02.2018

Ermal Mamaqi është pa diskutim një personazh televiziv shumë i dashur për publikun. Ai nuk ngurron që të bëjë batuta humori për çdo rast që i jepet. Për ditën e Shën Valentinit ai duket se kërkon një ...

Shën Valentini erdhi përsëri!

RTSH - 14.02.2018

Shën Valentini erdhi përsëri. Në një ditë shumë të ftohtë dimri, siç bën zakonisht shkurti, bujt një festë që ngroh së pari vështrimin me të kuqen e zemrave, luleve, veshjeve, zbukurimeve simbole të ...

Shën Valentini plot trëndafila për këngëtaren shqiptare!?

Flaka - 14.02.2018

Këngëtarja Anna Jenifer ka pranuar një tjetër buqetë me lule me rastin e festës së të dashuruarve 14 shkurt, ndërkohë që anonim nuk tregon se nga kush, edhe pse të njejtat i ka postuar në rrjetin ...

Postimin më të çuditshëm për “Shën Valentin” e ka bërë Rezarta Shkurta!

Lajmi.net - 14.02.2018

Këngëtarja Rezarta Shkurta është treguar ironike në postimin e saj për festën e “Shën Valentinit”. Rezarta ka postuar në “Instastory” disa pjesë nga fjalimet e kryeministrit Rama ku një nga fjalët që ...

Shën Valentin nga krevati, Armina zbulon dhuratën e Shkëlzenit

LajmiFundit - 14.02.2018

Ata janë padyshim një nga çiftet më të diskutuar në media. Ndërsa vëmendja është sigurisht nga ata sot në ditën e të dashuruarve. Së fundmi Armina ka zbuluar edhe dhuratën që i ka bërë Shkëlzeni për ...

Kryeministri i Kosovës romantik, si e surprizoi bashkëshorten për Shën Valentin (Foto)

BalkanWeb - 14.02.2018

Shën Valentini ose sic njihet ndryshe dita e të dashuruarve nuk është një festë vetëm për çiftet e reja, por edhe për ata që kanë vite të martuar e madje janë edhe personalitete.

Rudina Magjistari me grip, por bashkëshorti e suprizon kështu (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.02.2018

Rudina Magjistari është një nga moderatoret më të dashura për publikun e cila me programin e saj të pasdites mbledh para televizorit mijëra shqiptarë. Por dita e sotme, e ka gjetur Rudinën me grip .

Edhe pinguinët festuan Shën Valentinin

Antpress - 14.02.2018

Sot në mbarë botën qindra mijëra çifte festojnë ditën e të dashuruarve, Shën Valentin. Pikërisht kjo ditë ishte inspirim edhe për biologjistët në Akademinë e Shkencave në Kaliforni për një ...

Ferrari “lëshon” të kuqen e radhës për Shën Valentin

Koha.net - 14.02.2018

Fiks në kohë për Shën Valentinin, Ferrari ka prezantuar supermakinën e radhës. Me një shpejtësi maksimale prej 321 km/h, Ferrari Portofino vjen me një personalitet të dyfishtë: shumë e rehatshme për ...

I sinqertë apo jo? Rama tregon se me kë do t'a kalojë Shën Valentinin

Albeu.com - 14.02.2018

Dita e sotme është festa e dashurisë, Shën Valentini. Në çdo familje, ku më shumë e ku më pak, ndihet romanticiteti më shumë se çdo ditë të vitit. Por, ku po e feston kryeministri Edi Rama Shën ...

Stresi nuk qëndron asnjë çast pa i treguar Keisit sa e do!

Zhurnal - 14.02.2018

Stresi nuk qëndron asnjë çast pa i treguar Keisit sa e do! Reperi Stresi nuk humb asnjë rast pa i treguar të dashurës së tij sesa e do dhe përkushtohet për të.

Paris Hilton dhuratë fansave për Shën Valentinin

Zhurnal - 14.02.2018

Paris Hilton dhuratë fansave për Shën Valentinin Paris Hilton u ka bërë një dhuratë të veçantë fansave të saj në ditën e të dashuruarve. “I need you” është kënga më e re e trashëgimtares, klipin e së ...

Shën Valentini i veçantë i Presidentit Meta, takim me vogëlushet në Skrapar

LajmiFundit - 14.02.2018

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka kaluar një Shën Valentin të veçantë ditën e sotme. Ai ka bërë një vizitë në Skrapar, ku edhe ka marrë pjesë në rikonstruksionin e një kopshti në këtë qytet.

Shën Valentini e gjen këngëtaren pa të dashur

Zhurnal - 14.02.2018

Shën Valentini e gjen këngëtaren pa të dashur Pak ditë përpara festës së Shën Valentinit, këngëtarja shqiptare Bebe Rexha, deklaroi se aktualisht është single dhe se ishte në kërkim të një të ...

Nora dhe Roberti nuk e presin Shën Valentinin së bashku

Lajmi.net - 14.02.2018

Nora Istrefi dhe Robert Berisha nuk po e presin këtë Shën Valentin bashkë. Angazhimet e shumta kanë bërë që këtë ditë të rëndësishme ata të jenë largë njëri-tjetrit, shkruan lajmi.net Por kjo nuk do ...

Çfarë të bëni nëse e keni dreqosur fare dhe s’keni planifikuar asgjë për Shën Valentin

Telegrafi - 14.02.2018

Shën Valentini është sot, ndërsa ndoshta deri tani keni qenë duke menduar mënyra të bukura se si ta festoni atë me partneren tuaj. Por, çfarë nëse edhe në këto momente ende nuk i keni blerë asaj ...

Një Shën Valentin si ky për ish të dashurën e Majkit

Lajmi.net - 14.02.2018

Ish e dashura e reperit Majk nuk ka pasur asnjëherë një Shën Valentin më të bukur se ky i sotmi. Kjo për faktin se dashurinë më të madhe të saj, djalin Roan e ka pranë vetes, shkruan lajmi.net Sot ...

Armina Mevlani zbulon dhuratën për Shën Valentin (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.02.2018

Sot më shumë se kurrë VIP-at shqiptarë kanë ''mbushur'' Instagramin me buqeta nga më të ndryshmet dhe me foto me rastin e festës së Shën Valentinit. Janë të shumta të famshmet shqiptare ato që kanë ...

Julian Deda uron Shën Valentinin me një fotografi epike! (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.02.2018

Aktori i njohur i humorit Julian Deda , duket se ditën e Shën Valentinit, ka zgjedhur ta urojë ndryshe. Ai njihet për batutat e tij plot humor dhe këtë humor duket se nuk e ka lënë as këtë ditë.

Dhurata që kryeministri Haradinaj i ka bërë Anitës për Shën Valentin

Lajmi.net - 14.02.2018

Krahas punës dhe angazhimeve të shumta në prag të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, kryeministri i vendit ka qenë shumë i kujdesshëm e sa i përket datës së sotme.