TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dramë në Torino, Juve baras me Tottenhamin

Ina - 14.02.2018

Juventusi dhe Tottenhami dhuruan spektakël në “Allianz Stadium” në Torino, sfidë e cila përfundoi baras (2:2), në ndeshjen e parë të tetës së finales së Champions League në futboll.

Pochettino: Ne e dominuam ndeshjen ndaj Juventusit

Albeu.com - 14.02.2018

Trajneri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino thotë se Tottenhami dominoi ndaj Juventusit në barazimin 2-2 në UEFA Champions League. "Ne dominuam ndaj Juves për pjesën më të madhe të lojës, duke ...

Allegri: Mëkat që nuk fituam, por kemi gjithçka për të kaluar në çerekfinale

Albeu.com - 13.02.2018

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri është i kënaqur me paraqitjen e futbollistëve të tij, por jo me rezultatin 2-2 ndaj Spursave. Por, ai nuk është i shqetësuar, sepse beson se ka lojtarët e ...

Allegri: U desh të menaxhojmë më mirë epërsinë, kemi gjithçka që na nevojitet të kalojmë në fazën tjetër

Telegrafi - 13.02.2018

Sipas Massimiliano Allegrit, Juventusi e kishte në dorë mundësinë që të menaxhonte më mirë lojën dhe të kalonte tutje. Bianconerët e nisën shkëlqyeshëm ndeshjen duke shënuar dy herë brenda 10 ...

Juventus - Tottenham, notat e lojtarëve (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.02.2018

Juventus dhe Tottenham kanë barazuar 2-2 në kuadër të ndeshjes së parë ndaj tyre në UEFA Champions League Sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain është cilësuar si futbollisti më i mirë i kësaj ...

Notat e futbollistëve: Juventus – Tottenham

Lajmi.net - 13.02.2018

Gonzalo Higuain, futbollisti i ndeshjes. Juventusi dhe Tottenhami kanë barazuar në ndeshjen e parë në Torino. Rezultati final në shtëpinë e italianëve ishte 2:2.

Pochettino: E dominuam Juventusin, merituam më shumë se barazim

Telegrafi - 14.02.2018

Mauricio Pochettino ka thënë se Tottenhami e ka dominuar Juventusin në të shumtën e kohën në ndeshjen që u mbyll 2-2. Gonzalo Higuain shënoi dy herë brenda 10 minutave, por Harry Kane dhe Christian ...

Kane: Treguam karakterin tonë, morëm rezultat shumë të mirë

Telegrafi - 13.02.2018

Harry Kane ka thënë se skuadra ka treguar karakterin e Tottenhamit pasi ishin duke humbur 2-0, dhe e riktheu rezultatin në 2-2. Gonzalo Higuain shënoi dy herë dhe humbi penallti, ndërsa Kane dhe ...

Pochettino: Tottenhami e meritoi fitoren ndaj Juves

Koha.net - 14.02.2018

Mauricio Pochettino ka përgëzuar lojtarët e tij të Tottenham Hotspurit në barazimin 2 me 2 ndaj Juventusit, duke pohuar se ekipi e meritoi fitoren. Londinezët pësuan dy gola në nëntë minutat e parë ...

Barazim spektakolar mes Juventusit dhe Tottenhamit

Lajmi.net - 13.02.2018

Rezultati final në shtëpinë e italianëve ishte 2:2. Juventusi dhe Tottenhami kanë barazuar në ndeshjen e parë në Torino. Rezultati final në shtëpinë e italianëve ishte 2:2.

Remi në Torino, Juve shënon dy gola – por aq i realizon edhe Tottenhami

Telegrafi - 13.02.2018

Juventusi ka luajtur baras (2-2) kundër Tottenham Hotspurit në Torino, përkundër se pati epërsi të dyfishtë ndaj kundërshtarit, në ndeshjen e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve.

Bernardeschi: Keq që nuk fituam, besojmë në ndeshjen kthyese

Telegrafi - 13.02.2018

Federico Bernardeschi ka thënë se Juventusi e ka merituar fitoren në përballjen me Tottenhamin ku rezultati përfundimtar doli të jetë 2-2. Bianconerët ishin në avantazh 2-0 në 10 minutat e parë të ...

Notat e lojtarëve: Juventus 2-2 Tottenham, Buffon me vlerësimin më të ulët

Telegrafi - 13.02.2018

Juventusi dhe Tottenham Hotspur kanë luajtur baras (2-2) në ndeshjen e parë të të tetës së finales të Ligës së Kampionëve. Nga vlerësimi i skuadrave sa i përket notës mesatare, Bianconerët janë ...

Super Eriksen, Tottenham barazon rezultatin ndaj Juves (VIDEO)

Albeu.com - 13.02.2018

Tottenham ka barazuar rezultatin ndaj Juventusit në "Allianz Stadium". Është mesfushori danez, Christian Eriksen që merr një goditje afër zonës së 16-të metërshit, duke e finalizuar poshtë në ...

Higuain thyen rekord, dy golat më të shpejtë në Ligën e Kampionëve!

InfoSport - 13.02.2018

Sulmuesi argjentinas i Juventus, Gonzalo Higuain, ka vënë rekordin e ri në Champions League duke shënuar dygolëshin më të shpejtë në historinë e kësaj veprimtarie.

Eriksen shënon gol të “çmendur” ndaj Juventusit

Lajmi.net - 13.02.2018

Tani rezultati është i barabartë, 2:2. Tottenhami ka barazuar ndaj Juventusit. Christian Eriksen ka shënuar për londinezët. Tani rezultati është i barabartë, 2:2.

Penallti për Juventusin, “skandal” nga Higuain

Lajmi.net - 13.02.2018

Ai dështoi nga pika e bardhë, duke goditur traversën. Juventusi ka humbur rast ideal për të shënuar golin e tretë ndaj Tottenhamit. Kampioni italian shpërdoroi një penallti.

Barazim i artë i Tottenhamit ndaj Juves

Koha.net - 13.02.2018

Tottenham Hotspur ka siguruar një barazim të artë në ndeshjen kundër Juventusit duke realizuar dy gola si mysafir në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve.

Zgjohet Tottenham, shkurton diferencat ndaj Juventusit (VIDEO)

Albeu.com - 13.02.2018

Tottenham është zgjuar më në fund ku ka shënuar golin e parë ndaj Juventusit në "Allianz Stadium". Goli është shënuar nga Harry Kane në minutën e 35'-të ku ka shkurtuar diferencat e ndeshjes.

Champions League/ Spektakël në Torino, Tottenhami ndal hapin e Juventusit. Man City hipotekon kualifikimin

Gazeta Tema - 13.02.2018

Një mbërmje magjike u zhvillua sot në dy takimet e para të fazës së 1/16 të kompeticionit të “Uefa Champions League”, ku spikati super sfida mes Juventusit dhe Tottenhamit e zhvilluar në “Juventus ...

Kane te Juve?, Marotta: Asnjë italiane nuk ka fuqi ta blejë

SuperSport - 13.02.2018

Lajmi që ka bërë më shumë bujë në këtë fillim-javë, ishte ai i ofertës së Juventusit prej 250 milionë eurosh, për të sjellë në Torino sulmuesin anglez të Tottenhamit, Harry Kane.

Reagon Tottenham, shënon me Harry Kane

Lajmi.net - 13.02.2018

Tani rezultati është 2:1. Tottenham ka shënuar ndaj Juventusit. Goli u realizua nga Harry Kane. Tani rezultati është 2:1. / ...

Ende pa nisur mirë loja, shpèrthen Higuan (VIDEO)

Ina - 13.02.2018

Juventusi e ka gjetur shumë shpejtë golin e avantazhit ndaj Tottenhamit me golin e Gonzalo Higuain që ka shënuar në minutën e dytë të ndeshjes, transmeton Sovrani.info.

VIDEO/ Juventus-Tottenham, 4 gola dhe një penallti e humbur. Kualifikimi vendoset në Londër

Alb Portali - 13.02.2018

Loading... Juventusi luajti në fushën e vet me Tottenhamin takimin e parë të 1/8-ave të finaleve të Champions League, shkruan SYRI.net. Bardhezinjtë barazuan 2-2, por udhëhiqnin 2-0 pas 8 minutave ...

Çmendet Juventus, shënon edhe golin e dytë ndaj Tottenhamit (VIDEO)

Albeu.com - 13.02.2018

Juventus ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Tottenhamit në "Allianz Stadium". Edhe këtë herë është po ai, Gonzalo Higuain që shënon nga pika e bardhë e penalltisë.

Baras në ndeshjen e parë Juventus – Tottenham

Gazeta Express - 13.02.2018

​Juventus dhe Tottenham kanë barazuar 2:2 në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së ...

Juventus dyfishon epërsinë, përsëri Higuain

Lajmi.net - 13.02.2018

Bardhezinjtë kanë realizuar përsëri me Gonzalo Higuain. Juventus ka dyfishuar shifrat ndaj Tottenhamit. Bardhezinjtë kanë realizuar përsëri me Gonzalo Higuain. Argjentinasi realizoi nga penalltia.

Kane ngushton epërsinë, Higuain humb penallti (Video)

Telegrafi - 13.02.2018

Ndeshja mes Juventusit dhe Tottenhamit po del të jetë e jashtëzakonshme. Pas dy golave të shënuar nga Higuain në fillim të ndeshjes, Harry Kane ka zbutur epërsinë e bardhëezinjëve në 2-1.

Eriksen shënon supergol nga gjuajtja e lirë

Gazeta Express - 13.02.2018

Tottenham ka barazuar rezultatin në 2:2 ndaj Juventusit në Allianz Stadium në kuadër të Ligës së kampionëve. Golin e ka shënuar danezi Christian Eriksen nga gjuajtja e lirë në minutën e ...

Vetëm dy minuta i mjaftojnë Juves për të kaluar në avantazh ndaj Tottenhamit (VIDEO)

Albeu.com - 13.02.2018

Juventus ka kaluar në avantazh ndaj Tottenhamit në "Allianz Stadium". Goli është shënuar nga sulmuesi argjentinas Gonzalo Higuain në minutën e dytë. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 4'-të.

Super-skemë dhe super-gol nga Juventus

Lajmi.net - 13.02.2018

. Juventus ka zhbllokuar shifrat ndaj Tottenhamit. Juve ka kaluar në epërsi me golin e Gonzalo Higuain. Ai realizoi që në minutën e dytë. /Lajmi.net/ Higuain’s goal against Tottenham! What a hit! ...

Nuk ka fitues në ndeshjen e parë Juventus – Tottenham

Java News - 13.02.2018

Juventus dhe Tottenham kanë barazuar 2:2 në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Tottenham ka arritur që të barazojë 2:2 ndaj Juventusit, skuadër e cila ishte duke fituar 2:0 pas ...

Penallti për Juventuin, Higuain dështon

Gazeta Express - 13.02.2018

Juventus ka mundur të shënoi golin e tretë ndaj Tottenhamit, por nga pika e bardhë ka dështuar Gonzalo Higuain, që ka goditur vetëm shtyllën. Pjesa e parë mbyllet me rezultat 2:1 për ...

Juventusi shton epërsinë, Higuain përsëri shënon (Video)

Telegrafi - 13.02.2018

Juventusi është duke zhvilluar lojë të shkëlqyer kundër Tottenham. ‘Zonja e Vjetër’ është duke avancuar me rezultat 2-0. Higuain përsëri ka shënuar fillimisht në minutën e 2-të, ndërsa pas shtatë ...

Formacionet zyrtare: Juventus - Tottenham

Albeu.com - 13.02.2018

Juventus do të përballet sonte me anglezët e Tottenham Hotspur, ndeshje e vlefshme për 1/16 të UEFA Champions League. Torinezët duan me patjetër fitoren që të bëjnë hapin e madh drejt çerekfinales.

Formacionet zyrtare: Juventus – Tottenham

Lajmi.net - 13.02.2018

Ndeshja fillon prej orës 20:45. Juventusi dhe Tottenhami takohen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve. Skuadrat tani kanë publikuar edhe formacionet zyrtare, përcjellë “Lajmi.net”.

Mbyllet ndeshja Juventus-Tottenham me rezultatin 2-2. Të gjithë golat dhe rastet e ndeshjes me VIDEO

Gazeta Tema - 13.02.2018

Do të luhen mbrëmjen e sotme ndeshjet e fazës së 1/16 të “Uefa Champions League”. Sfida më e fortë e mbrëmjes së sotme do të jetë ajo që do luhet në “Juventus Stadium”, mes Juventusit dhe Tottenhamit.

Juventus shpërdoron 2 golat e Higuain, Tottenham largohet i kënaqur nga Italia (Video)

BalkanWeb - 13.02.2018

Është mbyllur me shifrat 2-2 super ndeshja e parë në fazën me eliminim direkt mes Juventusit dhe Tottenham. Edhe pse italianët morën avantazhin e dyfishtë me dy gola të Higuain nuk arritën ta ruanin ...

Formacionet zyrtare: Përballja e parë e të tetës së finales mes Juventusit dhe Tottenhamit

Telegrafi - 13.02.2018

Juventusi është nikoqir i Tottenham Hotspur për të zhvilluar ndeshjen e parë të të tetës së finales të Ligës së Kampionëve. Zonja e Vjetër duhet të shënojë fitore sa më të thellë dhe të përpiqet të ...

Buffon shpëton Juven që fiton 2-1 pjesën e parë, Tottenham zgjohet

Java News - 13.02.2018

Tottenham ka mundur të shënoj ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve me golin e Harry Kane, nderkohe ne nje rast tjeter pritja e anglezit nga afërsia është ndalur nga portieri Gianluigi Buffon.

Formacionet zyrtare: Juventus – Tottenham

Koha.net - 13.02.2018

Liga e Kampionëve rikthehet me ndeshjen Juventus – Tottenham Hotspur në kuadër të 1/16 të finales në garën evropiane. Këto janë formacionet zyrtare: Juventus XI: Buffon; De Sciglio, Benatia, ...

Juventus nuk mbahet, Higuain e kalon në avantazh për 2 minuta, dyfishon serish

Java News - 13.02.2018

Shenja të mira për ekipin e Torinos. Juventus ka kaluar pas dy minutave në epërsi ndaj Tottenhamit në Ligën e Kampionëve. Golin e epërsisë e ka shënuar sulmuesi argjentinas Gonzalo Higuain, duke ...

Juventus – Tottenham, formacionet zyrtare

Alb Portali - 13.02.2018

Zonja e Vjetër pret në tempullin e saj gjigantin anglez, në ndeshjen e parë të kësaj xhiroje të garës më elitare të futbollit europian për klube Loading...

Juventus-Tottenham, publikohen formacionet zyrtare

Java News - 13.02.2018

Juventus dhe Tottenham kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Kjo ndeshje do të startojë në orën 20:45.

Tottenham mposht Juventusin për 11-tshen e më të mirëve në sfidën e sotme (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.02.2018

Juventusi do të presë Tottenhamin për ndeshjen hapëse të 1/16 të Ligës së Kampionëve. Nëse duhet të marrësh formacionin më të mirë të të dyja skuadrave do të ishin shtatë lojtarë të Tottenhamit.

Pronari i Totenhamit jeton në super-jaht!

InfoSport - 13.02.2018

Bobby Buckle ishte 13 vjeç, kur në vitin 1882 një grup studentësh nga “All Halloës Church” vendosën të themelonin Tottenham Hotspur. Djemtë, kapiteni i të cilëve është Bobby, luanin në fakt kriket, ...

Juventus – Tottenham, formacioni i kombinuar me yjet e dy skuadrave

Telegrafi - 13.02.2018

Juventusi dhe Tottenhami do të përballen në mes vetë në ndeshjen hapëse të 1/16 të Ligës së Kampionëve. Dy skuadrat vijnë me një super formë, pasi nuk dinë për humbje në 10 ndeshjet e fundit.

Juventus me formacion super sulmues ndaj Tottenhamit

Lajmi.net - 13.02.2018

. Juventus do të luajë me formacion sulmues ndaj Tottenham Hotspur sonte në Ligën e Kampionëve. Mediat italiane raportojnë se trajneri Massimiliano Allegri në stërvitjen e fundit ka provuar Federico ...

Juventusi i ‘përgjysmuar’ kundër Tottenham, Allegri bën gati formacionin

BalkanWeb - 13.02.2018

“Uefa Champions League” rikthehet sonte pas gati dy muaj pushim me fazën më interesante të saj, atë me eliminim direkt. City i Guardiolës duket mjaft i favorizuar në përballjen kundër Bazel dhe si ...

Pritjes së gjatë i vjen fundi, rikthehet Liga e Kampionëve

Zhurnal - 13.02.2018

Pritjes së gjatë i vjen fundi, rikthehet Liga e Kampionëve Pritjes së gjatë i ka ardhur fundi, Liga e Kampionëve rikthehet sonte me dy super ndeshje në 1/8 e finales të kësaj gare.