TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tajlandë, 12 djemtë shfaqen për herë të parë pas operacionit të shpëtimit

ABC News - 11.07.2018

Një ditë nga operacioni i shpëtimit, 12 djemtë e vegjël tajlandezë ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve. Gjendja e tyre shëndetësore paraqitet e mirë dhe njëri prej tyre ka bërë shenjën e fitores ...

Djemtë Tajlandez shpëtojnë nga shpella, por peripecitë nuk kanë fund… në spital

Mapo - 11.07.2018

Pamjet e para janë shfaqur nga spitali ku 12 djemtë dhe tjrajneri i tyre po trajtohen pas shpëtimit dhe ngjarjes së tyre dramatike në shpellën e përmbytur.

Pa shtetësi dhe në skamje, jeta e vështirë e djemve të shpëtuar nga shpella në Tajlandë

BalkanWeb - 11.07.2018

NGA AURORA GOLEMI TAJLANDË- Për Adul Sam, 14 vjeç rreziku nuk është diçka e panjohur. Kur ishte 6 vjeç, ai u largua me familjen nga Mianmari që njihet për luftën guerrile, kultivim opiumi dhe ...

Pamjet e para nga spitali të fëmijëve. Zyrtari: U droguan gjatë zhytjes

Top Channel - 11.07.2018

Nga spitali ku po trajtohen vijnë pamjet e para të 12 djemve tajlandezë dhe trajnerit të tyre, pasi u shpëtuan nga një shpellë e përmbytur. Djemtë shfaqen me maska spitalore mbi fytyrë, por duken në ...

Kush janë heronjtë e Tajlandës, nxorën nga shpella 12 fëmijët e bllokuar

LajmiFundit - 11.07.2018

Operacioni i shpëtimit, në dukje i pamundur i djemve të bllokuar prej mbi dy javësh në një shpellë të Tajlandës, ishte rezultat i përpjekjeve titanike të ekipeve të zhytësve vendas, por edhe ...

Të gjithë 12 fëmijët dhe trajneri i tyre janë shpëtuar nga shpella në Tajlandë

Idividi - 11.07.2018

Bangkok, 10 korrik 2018 (MIA) - Ekipet e shpëtimit e nxorën edhe trajnerin nga shpella në Tajlandë. Trajneri dhe 12 fëmijët ishin bllokuar në shpellë nga data 23 qershor pasi kanë hyrë në të pas ...

B

Idividi - 11.07.2018

Bangkok, 11 korrik 2018 (MIA) - Djemtë dhe trajneri i tyre i futbollit, të cilët u shpëtuan nga shpella e vërshuar në Tajlandën veriore, janë dobësuar, por janë në gjendje të mirë shëdnetësore, ...

Fëmija i parafundit u shpëtua nga shpella në Tajlandë

Idividi - 11.07.2018

Bangkok, 10 korrik 2018 MIA) - Gjithsej 11 fëmijë janë nxjerrë deri tani nga shpella në Tajlandë ku u bllokuan prej 23 qershorit, në të cilën kanë hyrë pas trajnimit.

Kështu duken djemtë pasi u nxorën nga shpella

Lajmi.net - 11.07.2018

Janë publikuar fotot e para nga spitali ku po qëndrojnë djemtë tajlandezë pas shpëtimit dramatik që përfundoi gjatë ditës së djeshme. Fotot u paraqitën bashkë me detaje tjera të një përpjekjeje ...

Shpëtohet edhe një djalosh nga shpella në Tajlandë

Idividi - 11.07.2018

Bangkok, 10 korrik 2018 (MIA) - Edhe një djalosh është nxjerrë sot nga kompleksi i shpellës në Tajlandën Veriore, në ditën e tretë të operacionit të shpëtimit.

Edhe trajneri është shpëtuar nga shpella në Tajlandë

Idividi - 11.07.2018

Bangkok, 10 korrik 2018 (MIA) - Ekipet e shpëtimit e nxorën edhe trajnerin nga shpella në Tajlandë. Trajneri dhe 12 fëmijët ishin bllokuar në shpellë nga data 23 qershor pasi kanë hyrë në të pas ...

“Ia dolëm”, dalin pamjet e para në spital të fëmijëve që u shpëtuan nga shpella në Tajlandë (VIDEO)

BalkanWeb - 11.07.2018

Kanë dalë fotografitë e para nga spitali ku djemtë e përmbytur në Tajlandë, pas shpëtimit të tyre dramatik nga një shpellë e përmbytur. Në imazhe duken disa djem me maska në fytyrë dhe me veshje ...

VIDEO/ Pse shpëtimi i “djemve të shpellës” ishte operacion i jashtëzakonshëm

Java News - 11.07.2018

Bllokimi i 12 djemve futbollistëve të vegjël dhe trajnerit të tyre në shpellën “Tham Luang” tërhoqi vëmendjen e botës. Reshjet intensive të shiut bënë që të rritej niveli i ujit.

Pogba ia dedikon finalen fëmijëve tajlandezë

Top Channel - 11.07.2018

Franca është finalistja e parë e Botërorit, falë triumfit minimal 1-0 ndaj Belgjikës, me gol të shënuar nga Umtiti. Paul Pogba ka bërë një dedikim shumë të veçantë për triumfin e francezëve, duke ...

Një film në lidhje me shpëtimin nga shpella Thai është tashmë në punim

Medial - 11.07.2018

HISTORIA pas shpëtimit të 12 djemve dhe trajnerit të tyre të futbollit, të cilët ishin bllokuar në një shpellë në Tajlandë, do të shndërrohet në një film të Hollivudit të gjatë.

Fëmijët u nxorën nga shpella, a ishte e vërtetë deklarata e zhytësit për drogën?

Lajm - 11.07.2018

Mënyra më e lehtë për të nxjerrë ekipin e futbollit të bllokuar në shpellën e Tailandës është t’i drogojmë ata, kishte habitur një zhytës shpëtimi. Jani Santala, një zhytës finlandez që ishte pjesë e ...

Mjeku merr lajmin tronditës pak pasi shpëtoi 12 djemtë dhe trajnerin

SOT - 11.07.2018

Një mjek australian i cili ishte një nga personat që u fut në shpellën ku kishin ngecur 12 djem dhe trajneri i tyre, ka marre lajmin e keq per nje nga familjaret e tij pak pasi kishte perfunduar ...

Njihuni me shpëtimtarët e shpellave

Mapo - 11.07.2018

Heronjtë, që punuan për të shpëtuar grupin e ngecur në shpellën tajlandeze, ishin një grup zhytësish ndërkombëtarë, që bashkëpunuan me ‘Navy Seals’ të Tajlandës.

“Djemtë e shpellës” ia dolën, shefi i marinsave: Ëndrra u bë realitet

Top Channel - 11.07.2018

“Ëndrra është bërë realitet”, kështu u shpreh shefi i marinsave tajlandezë, pas shpëtimit të suksesshëm të 12 djemve dhe trajnerit të tyre nga shpella Tham Luang.

Djemtë e shpëtuar nga shpella në Tajlandë nuk marrin pjesë në finalen për Kupën e Botës

Evropaelire - 11.07.2018

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka ftuar djemtë që janë shpëtuar nga një shpellë në Tajlandë, që të marrin pjesë në finale të Kampionatit për Kupën e Botës, që zhvillohet më 15 korrik në Moskë, ...

Tajlandë, 12 djemtë në gjendje të mirë, pa simptoma stresi. Trajneri rrezikon proces gjyqësor

BalkanWeb - 11.07.2018

Janë të gjithë mirë 12 djemtë tajlandezë që u nxorën nga shpella Tham Luang. Në kohën e mbërritjes në spital, ishin të vetëdijshëm dhe në gjendje të flisnin.

Heronjtë e Tajlandës: Kush janë zhytësit që shpëtuan ekipin e futbollistëve të vegjël

Gazeta Tema - 11.07.2018

Ekipi i shpëtimit që nxorri nga shpella pas dy javësh 12 fëmijë dhe trajnerin e tyre është një grup ndërkombëtar zhytësish që kanë bashkëpunuar me forca speciale tajlandeze.

E gjithë bota po i duartroket, katër marinsat që qëndruan plotë 18 ditë në shpellë – dhe në fund i shpëtuan djemtë dhe ...

Telegrafi - 11.07.2018

Pas 18 ditëve që i kishin kaluar të ngujuar në shpellë, marina tajlandeze me pjesëtarët profesionistë, zhytësit dhe ekipet vullnetare të shpëtimit nga vendet e ndryshme të botës, kanë arritur t’i ...

Pamjet e para nga spitali të fëmijëve. Zyrtari: U droguan gjatë zhytjes

Botasot - 11.07.2018

Nga spitali ku po trajtohen vijnë pamjet e para të 12 djemve tajlandezë dhe trajnerit të tyre, pasi u shpëtuan nga një shpellë e përmbytur. Djemtë shfaqen me maska spitalore mbi fytyrë, por duken në ...

Heronjtë e Tajlandës, stafi që nxori nga shpella 12 fëmijët dhe trajnerin e tyre

Top Channel - 11.07.2018

Shpëtimi, në dukje i pamundur i djemve të bllokuar prej mbi dy javësh në një shpellë të Tajlandës, ishte rezultat i përpjekjeve titanike të ekipeve të zhytësve vendas, por edhe asistencës së një ...

U shpëtuan nga shpella, dalin fotografitë e para të fëmijëve në spital

SOT - 11.07.2018

Kanë dalë fotografitë e para nga spitali ku djemtë e përmbytur në Tajlandë, pas shpëtimit të tyre dramatik nga një shpellë e përmbytur.Në imazhe duken disa djem me maska në fytyrë dhe me veshje ...

Pogba ia dedikon finalen fëmijëve tajlandezë

Botasot - 11.07.2018

Franca është finalistja e parë e Botërorit, falë triumfit minimal 1-0 ndaj Belgjikës, me gol të shënuar nga Umtiti. Paul Pogba ka bërë një dedikim shumë të veçantë për triumfin e francezëve, duke ...

Njihuni me shpëtimtarët e shpellave

Botasot - 11.07.2018

Heronjtë, që punuan për të shpëtuar grupin e ngecur në shpellën tajlandeze, ishin një grup zhytësish ndërkombëtarë, që bashkëpunuan me ‘Navy Seals’ të Tajlandës.

‘Djemtë e shpellës’ ia dolën…

Mapo - 11.07.2018

“Ëndrra është bërë realitet”, kështu u shpreh shefi i marinsave tajlandezë, pas shpëtimit të suksesshëm të 12 djemve dhe trajnerit të tyre nga shpella Tham Luang, raporton TCH.

Djemtë e shpëtuar nga shpella në Tajlandë nuk marrin pjesë në finalen për Kupën e Botës

Botasot - 11.07.2018

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka ftuar djemtë që janë shpëtuar nga një shpellë në Tajlandë, që të marrin pjesë në finale të Kampionatit për Kupën e Botës, që zhvillohet më 15 korrik në Moskë, ...

Tajlandë, 12 djemtë e ngecur në shpellë janë në gjendje të mirë, trajneri rrezikon proces gjyqësor

SOT - 11.07.2018

Janë të gjithë mirë 12 djemtë tajlandezë që u nxorën nga shpella Tham Luang. Në kohën e mbërritjes në spital, ishin të vetëdijshëm dhe në gjendje të flisnin.

Tajlandë, qyteti shpërthen në festë pas daljes nga shpella të 4 djemve të fundit me trajnerin e tyre

BalkanWeb - 10.07.2018

E gjithë Tajlanda është në festë pas lajmit të mrekullueshëm që 12 futbollistët e rinj dhe trajneri I tyre kanë dalë nga shpella ku ishin bllokuar për më shumë se dy javë, duke mahnitur botën me ...

Mund t’iu marrë jetën, 12 djemtë e shpëtuar rrezikohen nga “sëmundja e shpellës”

LajmiFundit - 10.07.2018

Sapo i shpëtuan tmerrit që i kishte mbajtur të bllokuar në një shpellë për më shumë se dy javë, por mesa duket vuajtjet e 12 djemve në Tajlandë nuk paskan të sosur.

Për ata që s’e kanë kuptuar ende, ja si ngecën futbollistët e vegjël brenda shpellës në Tailandë

LajmiFundit - 10.07.2018

Për shumëkënd në botë që ka ndjekur këto ditë rastin e fëmijëve të mbetur në shpellë në Tajlandë, një ekip futbolli të vegjlish së bashku me trajnerin e tyre 25-vjeçar, është ende e pakuptueshme se ...

Televizioni tajlandez publikon pamjet kur zhytësit shpëtojnë katër djemtë e fundit të ngujuar në shpellë (Video)

Telegrafi - 10.07.2018

Një televizion tajlandez ka publikuar pamjet, ku shihet puna e palodhshme e zhytësve që bëjnë të pamundurën për t’i nxjerrë është katër djemtë e fundit që kishin mbetur të ngujuar në shpellë së ...

Shpëtimi i 12 fëmijëve në shpellën e Tajlandës, reagon Donald Trump

SOT - 10.07.2018

Pas 17 ditësh më në fund 12 fëmijët dhe trajneri i tyre u nxorrën shëndosh e mirë nga shpella në Tajlandë. I cilësuar si një ndër operacionet më të vështira, ky ishte dhe ndër më të suksesshmit.

“Të mbijetuarit e shpellës s’do shkojnë në Botëror!”

SOT - 10.07.2018

Presidenti i FIFA-s ftoi ditën e djeshme në finalen e Botërorit futbollistët e vegjël që ngelën për dy javë në shpellë, por mjekët duket të kenë frenuar çdo gjë.

Shpëtohen të gjithë personat e bllokuar në një shpellë në Tajlandë

Evropaelire - 10.07.2018

Të 12 anëtarët e një ekipi të futbollit dhe trajneri i tyre janë shpëtuar të gjallë nga një shpellë në veri të Tajlandës. Grupi ishte duke eksploruar shpellën në provicën veriore, Chiang Rai më 23 ...

Misioni i jashtëzakonshëm në Tajlandë: 12 fëmijët dhe trajneri i tyre shpëtohen me sukses

Ina - 10.07.2018

Misioni i jashtëzakonshëm në Tajlandë: 12 fëmijët dhe trajneri i tyre shpëtohen me sukses 14:00, 10 Korrik 2018 Të gjithë anëtarët e ekipit të futbollit të bllokuar në një rrjet shpellash të ...

Shpëtimi i të rinjve tajlandezë, reagojnë liderët botërorë, Trump: Moment shumë i bukur

BalkanWeb - 10.07.2018

Liderët botërorë kanë reaguar pas shpëtimit të 12 futbollistëve dhe trajnerit të tyre, që ishin ngujuar prej 17 ditësh në një shpellë në Tajlandë. Presidenti i SHBA-ve Donald Trump deklaroi se ...

Përfundon makthi në Tajlandë, nxirren 12 fëmijët dhe trajneri nga shpella

ABC News - 10.07.2018

Ka përfunduar makthi në Tajlandë. Ekipet e shpëtimit kanë arritur të nxjerrin 12 fëmijët dhe trajnerin e tyre, që mbetën prej më shumë se dy javëve të bllokuar në shpellën “Tham Luang”.

Tajlandë, misioni u krye… ja rezultati i operacionit të shpëtimit të 12 futbollistëve dhe trajnerit të tyre

Mapo - 10.07.2018

Operacioni tre ditor i shpëtimit të djemve në Tajlandë ka përfunduar me sukses. Ata janë nxjerrë nga shpella ku ishin “ngujuar” prej datës 23 qershor.

Të mbijetuarit e shpellës s’do shkojnë në Botëror!

Top Channel - 10.07.2018

Futbollistët e vegjël tajlandez, të cilët u shpëtuan nga shpella ku ishin bllokuar prej mëse 2 javësh, ishin ftuar nga presidenti i FIFA-s që të ndiqnin finalen e Kampionatit Botëror ditën e diel, ...

Merr fund ankthi në Tajlandë, sportistët dhe trajneri nxirren nga shpella

Top Channel - 10.07.2018

Merr fund odiseja torturuese e 12 sportistëve të mitur dhe trajnerit të tyre, të cilët kishin mbetur të izoluar në një shpellë në Tajlandë, që prej datës 23 Qershor.

11 futbollistët e shpëtuar nga shpella janë ‘shëndosh e mirë’

Telegrafi - 10.07.2018

Tetë futbollistët e parë të shpëtuar nga shpella në veri të Tajlandës kanë shëndet të mirë mendor dhe fizik. Kështu thonë zyrtarë të emergjencave, duke shpresuar që edhe dy të tjerët pritet që të ...

Përfundon me sukses shpëtimi i futbollistëve të rinj të ngujuar në shpellë

Zeri - 10.07.2018

Përpjekjet e mëdha për të shpëtuar 12 fëmijët dhe trajnerin e tyre të bllokuar në një shpellë në Tajlandë, kanë qenë të suksesshme, pasi pas dy javë qëndrimi të ngujuar, janë nxjerrë që të gjithë, ...

Tajlandë, shpëtohen të gjithë fëmijët në shpellë

RTSH - 10.07.2018

Sapo ka përfunduar operacioni i shpëtimit të fëmijëve të bllokuar në një shpellë në Tajlandë. Zhytësit kanë arritur t’i nxjerrin ata shëndosh e mirë nga vendi ku qëndruan për 13 ditë.

FIFA ftoi 12 djemtë dhe trajnerin që u bllokuan në shpellë në finalen e Botërorit, vjen përgjigjja

BalkanWeb - 10.07.2018

Pak ditë më parë ndërsa 12 djem futbollistë dhe trajneri i tyre ndodheshin të bllokuar në shpellën Tham Luang, në Tajlandë, FIFA shprehte keqardhje për ngjarjen dhe i ftoi fëmijët në finalen e ...

Tajalandë/ Ngelet brenda në shpellë vetëm trajneri

SOT - 10.07.2018

Pas 17 ditësh në shpellë, të 12 futbollistët e vegjël e bllokuar në një shpellë në Tajlandë janë shëndoshë e mirë në spital. Që prej orëve të para të mëngjesit rinisën operacionet e shpëtimit për 4 ...

Lajmi i Fundit: Nxirren të gjallë të gjithë futbollistët e ngujuar në shpellë

Gazeta Express - 10.07.2018

Ekipi ndërkombëtar i shpëtimit ka nxjerrë dy nga djemtë e fundit që qëndronin akoma të ngujuar në një shpellë në veri të ...