TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tatimet: Biznese VIP, noterë e bankierë të përfshirë në skemën e mashtrimit 18 milionë euro

Gazeta Tema - 18.01.2019

Gjykata la me masë “detyrim paraqitjeje” 9 nga 12 të arrestuarit për skemën e mashtrimit me TVSH-n, tre persona u lanë me masë sigurie arresti për 30 ditë.

Zbardhet dosja e plotë/ Zbulohet skema e kamuflimit, biznesmenët të punësuar, si kamerierë e bojaxhi

SOT - 18.01.2019

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masat e sigurisë për 13 personat e arrestuar, biznesmenë që akuzohen për evazion fiskal me TVSH-në. Ndonëse operacionin e përshëndeti dhe vetë kryeministri Rama dhe ...

Skema e mashtrimit, 18 milionë euro u grabitën me kamarierë

Top Channel - 18.01.2019

Gjykata e Tiranës la të lirë 9 nga 12 personat e ndaluar, për skemën mashtuese me kredidimin e TVSH-së, me një dëm për buxhetin e shtetit në vlerën e 18 milionë eurove.

Evazioni fiskal, shfryhet operacioni, vetëm 3 në burg nga 12

BalkanWeb - 18.01.2019

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masat e sigurisë për 13 personat e arrestuar, biznesmenë që akuzohen për evazion fiskal me TVSH-në. Ndonëse operacionin e përshëndeti dhe vetë kryeministri Rama dhe ...

TABELA/ Skema e shitjeve fiktive 34 milionë euro, si u mashtrua me TVSH-në dhe tatim fitimin

Durres Lajm - 18.01.2019

Një skemë e 20 subjekteve që bashkëpunonim me njëri-tjetrin përmes faturave fiktive në një shumë totale prej 34 milionë eurosh, me qëllim uljen e pagesave mujore të TVSH-së si dhe rritjen fiktive të ...

I shkaktuan 18 miliardë lekë dëm shtetit/ Kush janë 20 bizneset e Tiranës që mashtruan, falsifikuan dhe fshehën (Lista ...

SOT - 17.01.2019

Në një operacion të organizuar nga autoritetet kanë përfunduar në pranga 13 persona dhe 12 të tjerë janë shpallur në kërkim. Të gjithë këta persona kishin krijuar një skemë mashtrimi me tvsh-në, duke ...

Dosja e mashtrimit me TVSH: 20 subjekte pa punonjës qarkullonin milarda lekë

Botasot - 17.01.2019

Një operacion policor vijon për ekzekutimin e 25 urdhërndalimeve ndaj personave që akuzohen për evazion fiskal me vlerë 18 miliardë lekë në dëm të shtetit.

Kush janë biznesmenët që i shkaktuan shtetit 18 miliardë lekë dëm

Mapo - 17.01.2019

Fax News ka siguruar dosjen e Prokurorisë dhe emrat e biznesmenëve dhe administratorëve që i kanë shkaktuar shtetit 18 miliardë lekë dëme. Nën hetim nga ana e prokurorisë kanë qenë 20 kompani, 30 ...

Dëm shtetit 18 miliardë lekë/ Pranga 13 personave në Tiranë, në kërkim 12 të tjerë, mes të arrestuarve biznesmenë të ...

SOT - 17.01.2019

13 persona janë arrestuar, ndërsa 12 të tjerë janë shpallur në kërkim për evazion fiskal. Firmat e krijuara lëshonin fatura fiktive për tu rimbursuar me TVSH, duke i shkaktuar buxhetit të shtetit një ...

MASHTRIMI/ “Blinin domate dhe shisnin beton”: Skema 18 milionë euro e mashtrimit me TVSH-në nga biznesmenët në Tiranë

Gazeta Tema - 17.01.2019

Prokuroria kërkoi arrestimin e 25 administratorëve të kompanive fiktive të dyshuara për falsifikim faturash dhe skemë mashtrimi mbi Tatimin mbi Vlerën e Shtuar, e cila llogaritet të ketë shkaktuar ...

13 persona të ndaluar dhe 12 të tjerë në kërkim për evazion fiskal

ABC News - 17.01.2019

13 persona janë ndaluar nga policia në Tiranë pasi akuzohen për evazion fiskal. Gjithashtu mësohet se 12 të tjerë janë shpallur në kërkim. Prokuroria e Tiranës po i heton 25 personat pasi dyshohet se ...

Evazioni fiskal/ Zbardhet dosja e hetimit të 25 personave

BalkanWeb - 17.01.2019

‘News24’ dhe ‘BalkanWeb’ zbardh dosjen e hetimit të 25 personave për evazion fiskal, që çoi në pranga 13 persona ndërsa u shpallën në kërkim 12 të tjerë.

Evazion fiskal me TVSH-në, 13 të arrestuar, 12 në kërkim

BalkanWeb - 17.01.2019

Të paktën 13 persona janë arrestuar, ndërsa 12 të tjerë janë shpallur në kërkim pasi akuzohen për evazion fiskal me TVSH. Prokuroria e Tiranës ka regjistruar pas hetimeve të para hetimore të ...

18 miliardë lekë dëm shtetit, në pranga 13 persona

Gazeta Express - 17.01.2019

Prokuroria e Tiranës ka regjistruar procedimin penal për disa persona, të dyshuar për krijimin e skemave mashtruese me qëllim kreditimin e ...

Mashtrimi 18 miliardë lekë, 13 të arrestuar dhe 12 në kërkim për evazion fiskal

Java News - 17.01.2019

TIRANË- 13 persona janë arrestuar, ndërsa 12 të tjerë janë shpallur në kërkim për evazion fiskal. Firmat e krijuara lëshonin fatura fiktive për tu rimbursuar me TVSH, duke i shkaktuar buxhetit të ...

Evazioni fiskal, shfryhet operacioni, vetëm 3 në burg nga 12

Medial - 18.01.2019

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masat e sigurisë për 13 personat e arrestuar, biznesmenë që akuzohen për evazion fiskal me TVSH-në. Ndonëse operacionin e përshëndeti dhe vetë kryeministri Rama dhe ...

Mashtrimi 18 miliardë lekë me TVSH, lirohen 9 nga 12 të arrestuarit

Java News - 18.01.2019

Gjykata ka liruar 9 nga 12 të arrestuarit për mashtrimin me skemën e TVSH, të cilët akuzohen për evazion fiskal me vlerë 18 miliardë lekë në dëm të shtetit.

Investigimi/ Skema 18 mln euro e mashtrimit me TVSH-në e biznesmenëve të prangosur

Java News - 17.01.2019

Prokuroria kërkoi arrestimin e 25 administratorëve të kompanive fiktive të dyshuara për falsifikim faturash dhe skemë mashtrimi mbi Tatimin mbi Vlerën e Shtuar, e cila llogaritet të ketë shkaktuar ...

Si u krijua skema e mashtrimit për shmangien e TVSH? Zbardhet dosja e hetimit të 25 personave

SOT - 17.01.2019

Zbardhet dosja e hetimit të 25 personave për evazion fiskal, që çoi në pranga 13 persona ndërsa u shpallën në kërkim 12 të tjerë. Gazetarja Klodiana Lala raportoi se këto subjekte krijuan një skemë ...

Aksion në Tiranë, 13 të arrestuar dhe 12 në kërkim

Albeu.com - 17.01.2019

Prokuroria e Tiranës ka regjistruar procedimin penal për disa persona, të dyshuar për krijimin e skemave mashtruese me qëllim kreditimin e TVSH-së. Në total janë lëshuar 25 urdhërndalime, për 25 ...

Mashtrimi me TVSH, lirohen 9 nga 12 të arrestuarit

Lajm - 18.01.2019

Gjykata ka liruar 9 nga 12 të arrestuarit për mashtrimin me skemën e TVSH​, të cilët akuzohen për evazion fiskal me vlerë 18 miliardë lekë në dëm të shtetit.

Mashtrimi me TVSH, arrestohen 13 administratorë biznesesh, grabitën 18 miliardë lekë nga buxheti i shtetit

SOT - 18.01.2019

Njëzet kompani të cilat nëpërmjet falsifikimit të faturave i kanë shkaktuar shtetit një dëm prej 18 milion lekësh. Prokuroria e Tiranës ka regjistruar procedimin penal për administratorët e këtyre ...

Tiranë, 25 urdhëra arresti për 18 miliardë lekë mashtrim me TVSH-në

LajmiFundit - 17.01.2019

Prokuroria e Tiranës ka regjistruar procedimin penal për disa persona, të dyshuar për krijimin e skemave mashtruese me qëllim kreditimin e TVSH-së. Në total janë lëshuar 25 urdhërndalime, për 25 ...

Tiranë, 13 të ndaluar e 12 në kërkim për mashtrim me TVSH-në

Botasot - 17.01.2019

Prokuroria e Tiranës ka regjistruar procedimin penal për disa persona, të dyshuar për krijimin e skemave mashtruese me qëllim kreditimin e TVSH-së. Në total janë lëshuar 25 urdhër ndalime, për 25 ...