TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tsipras: Minoriteti, kusht për Shqipërinë

Java News - 11.01.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel u rikthye në Athinë, në të parën vizitë që pas çlirimit të vendit nga barra e rëndë e masave të kursimit. Një ndër temat më të rëndësishme ishte Ballkani Perëndimor.

Merkel: Nevojitet qasje e guximshme nga Greqia për epilogun me Maqedoninë Veriore

Lajm - 11.01.2019

Për të gjithë ne në Evropë është mirë të ketë epilog të rëndësishëm këtu në lidhje me çështjen për Maqedoninë Veriore, por për atë parakusht është qasja e guximshme, tha kancelarja gjermane Angela ...

Athinë, Merkel takon presidentin grek Prokopis Pavlopoulos

RTSH - 11.01.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel ndodhet në Greqi në ditën e dyë të vizitës zyrtare. Gjatë paradites, Merkel u takua me presidentin grek Prokopis Pavlopoulos.

Merkel: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

Botasot - 11.01.2019

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014.

Angela Merkel: Marrëveshja e Prespës është në dobi të gjithë Evropës

Portalb - 11.01.2019

Vëmendja e mediave greke pas takimit të Angela Merkel dhe Aleksis Cipras e monopolizoi qëndrimin e kancelares gjermane në lidhje me Marrëveshjen e Prespës , dhe duket se pikërisht zgjidhja mes ...

Merkel me mbështetje për Marrëveshjen e Prespës

Medial - 11.01.2019

Vëmendja e mediumeve greke pas takimit të Angela Merkelit me Aleksis Ciprasin e monopolizoi qëndrimin e kancelares gjermane lidhur me Marrëveshjen e Prespës, ndërkaq duket sikur mu zgjidhja mes ...

Merkel: Greqia duhet të vazhdojë të reformohet

BalkanWeb - 11.01.2019

Greqia duhet të vazhdojë të reformohet ndonëse doli nga tetë vite masa shtrënguese për shkak të krizës ekonomike që e preku rëndë, deklaroi kancelarja gjermane gjatë një vizite në Athinë, ku u takua ...

Kancelarja gjermane Merkel, fillon vizitën në Greqi

RTSH - 10.01.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel filloi të enjten një vizitë dy ditore në Greqi, ku është takuar me kryeministrin Aleksis Cipras. Në një konferencë për shtyp që pasoi takimin dypalësh, Tispras e ...

Merkel – Cipras: Marrëveshja e Prespës është e rëndësishme për stabilitetin dhe zhvillimin e rajonit

Medial - 10.01.2019

Marrëveshja e Prespës nuk sjell përfitime vetëm për Maqedoninë Veriore e cila mund të bëhet anëtare e NATO-s dhe BE-së, por është në interesin edhe të Greqisë dhe gjithë Evropës, ka thënë kancelarja ...

Merkel, në Athinë: Përshëndesim vendimin për emrin e Maqedonisë

Java News - 10.01.2019

Kancelarja gjermane, Angela Merkel përshëndeti sot në Athinë veprimin e vendosur të kryeministrit grek, Aleksis Cipras mbi emrin e ri të Maqedonisë, që nuk është vetëm në përfitim të Maqedonisë dhe ...

Merkel rikthehet si fitimtare në Greqi

Top Channel - 10.01.2019

Angela Merkel rikthehet në Greqi për një vizitë dyditore, në vendin që i ka shkaktuar disa prej kokëçarjeve më të mëdha gjatë kohës së saj në krye të fuqisë më të madhe ekonomike të Europës.

MERKEL: Nevojitet qasje e guximshme nga Greqia

Medial - 11.01.2019

Për të gjithë ne në Evropë është mirë të ketë epilog të rëndësishëm këtu në lidhje me çështjen për Maqedoninë Veriore, por për atë parakusht është qasja e guximshme, tha kancelarja gjermane Angela ...

Merkel: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

Telegrafi - 11.01.2019

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014.

Angela Merkel: Marrëveshja e Prespës është në dobi të gjithë Evropës

Lajm - 11.01.2019

Vëmendja e mediave greke pas takimit të Angela Merkel dhe Aleksis Cipras e monopolizoi qëndrimin e kancelares gjermane në lidhje me Marrëveshjen e Prespës, dhe duket se pikërisht zgjidhja mes ...

Merkel në Athinë, masa të forta sigurie

Top Channel - 10.01.2019

Kancelaria gjermane Angela Merkel do të vizitojë sot Athinën, në një lëvizje të fundit për të bindur Athinën që të përshpejtojë aprovimin e marrëveshjes së Prespës për emrin e Maqedonisë, por edhe ...

Blindohet Athina, Angela Merkel ultimatum të prerë Greqisë

SOT - 10.01.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel do të vizitojë gjatë ditës së sotme Athinën. Për këtë arsye kryeqyteti i Greqisë është blinduar i gjithi nga forca të shumta policie.

Merkel rikthehet si fitimtare në Greqi

Portalb - 10.01.2019

Ky do të jetë një udhëtim me simbolika të mëdha për një udhëheqëse, politikat e së cilës kanë përcaktuar kontinentin, por që ka njoftuar se do të largohet nga posti në fund të mandatit të saj, në ...

Merkel në Greqi: vizitë te miqtë

DW - 10.01.2019

Kancelarja Angela Merkel viziton Athinën. Ndryshe nga vizita e saj e fundit në 2014, mikpritësit janë me humor të mirë. Megjithatë ka një pikë mosmarrëveshjeje që shkakton ende tension.

Merkel “zbret” në Athinë. Kjo është agjenda

Medial - 10.01.2019

Nën masa të përforcuara sigurie, me protesta të paralajmëruara, por edhe ndalesa për tubime, në takim me kryesin shtetërore greke dhe me siguri mes temave edhe Marrëveshja e Prespës, kancelarja ...

Merkel: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

Alsat - 11.01.2019

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014.

Angela Merkel: Marrëveshja e Prespës është në dobi të gjithë Evropës

Tetova Sot - 11.01.2019

Vëmendja e mediave greke pas takimit të Angela Merkel dhe Aleksis Cipras e monopolizoi qëndrimin e kancelares gjermane në lidhje me Marrëveshjen e Prespës, dhe duket se pikërisht zgjidhja mes ...

Merkel në Athinë, masa të forta sigurie

Botasot - 10.01.2019

Kancelaria gjermane Angela Merkel do të vizitojë sot Athinën, në një lëvizje të fundit për të bindur Athinën që të përshpejtojë aprovimin e marrëveshjes së Prespës për emrin e Maqedonisë, por edhe ...

Merkel në Greqi: Vizitë te miqtë

BalkanWeb - 10.01.2019

Kancelarja Angela Merkel viziton Athinën. Ndryshe nga vizita e saj e fundit në 2014, mikpritësit janë me humor të mirë. Megjithatë ka një pikë mosmarrëveshjeje që shkakton ende tension.

Kancelarja gjermane Merkel viziton Athinën

Alsat - 10.01.2019

Nën masa të shtuara sigurie, me protesta të paralajmëruara, por edhe ndalesa për tubime, në takim me kryesin shtetërore, kancelarja gjermane Angela Merkel zbret për vizitë në Athinë.

Merkel: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

Medial - 11.01.2019

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014.

Merkel në Athinë, masa të forta sigurie

Medial - 10.01.2019

Kancelaria gjermane Angela Merkel do të vizitojë sot Athinën, në një lëvizje të fundit për të bindur Athinën që të përshpejtojë aprovimin e marrëveshjes së Prespës për emrin e Maqedonisë, por edhe ...

Merkel në Greqi, vizitë te miqtë

Lajm - 10.01.2019

Kriza e borxheve i pat rënduar marrëdhëniet midis Gjermanisë dhe Greqisë: Si politikan i opozitës, Aleksis Cipras ankohej me të madhe, para se të merrte postin e kryeministrit (2015), kundër ...

Merkel “zbret” në Athinë. Kjo është agjenda

Almakos - 10.01.2019

10 Janar 2019 / 11:18 Nën masa të përforcuara sigurie, me protesta të paralajmëruara, por edhe ndalesa për tubime, në takim me kryesin shtetërore greke dhe me siguri mes temave edhe Marrëveshja e ...

Merkel: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

Gazeta Tema - 11.01.2019

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014.

Merkel në Athinë, masa të forta sigurie

Alsat - 10.01.2019

Kancelaria gjermane Angela Merkel do të vizitojë sot Athinën, në një lëvizje të fundit për të bindur Athinën që të përshpejtojë aprovimin e marrëveshjes së Prespës për emrin e Maqedonisë, por edhe ...

Po afrohet votimi për Marrëveshjen e Prespës, Merkel viziton Athinën

Tetova Sot - 10.01.2019

Kancelarja Angela Merkel viziton Athinën. Ndryshe nga vizita e saj e fundit në 2014, mikpritësit janë me humor të mirë. Megjithatë ka një pikë mosmarrëveshjeje që shkakton ende tension.

Merkel “zbret” në Athinë. Kjo është agjenda

Lajm - 10.01.2019

Nën masa të përforcuara sigurie, me protesta të paralajmëruara, por edhe ndalesa për tubime, në takim me kryesin shtetërore greke dhe me siguri mes temave edhe Marrëveshja e Prespës, kancelarja ...

Merkel: Pranojmë përgjegjësi për krimet naziste në Greqi

Koha.net - 11.01.2019

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014.

Merkel në Greqi: Vizitë te miqtë

Botasot - 10.01.2019

Kancelarja Angela Merkel viziton Athinën. Ndryshe nga vizita e saj e fundit në 2014, mikpritësit janë me humor të mirë. Megjithatë ka një pikë mosmarrëveshjeje që shkakton ende tension.

Kancelarja gjermane Merkel viziton Athinën

Antpress - 10.01.2019

10 Janar 2019 / 16:12 Nën masa të shtuara sigurie, me protesta të paralajmëruara, por edhe ndalesa për tubime, në takim me kryesin shtetërore, kancelarja gjermane Angela Merkel zbret për vizitë në ...

Merkel në Athinë: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

Java News - 11.01.2019

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014.

Merkel në Greqi, mikpritësit janë me humor të mirë

Koha.net - 10.01.2019

Kancelarja Angela Merkel viziton Athinën. Ndryshe nga vizita e saj e fundit në 2014, mikpritësit janë me humor të mirë. Megjithatë ka një pikë mosmarrëveshjeje që shkakton ende tension.

“Mikja” Angela Merkel

Gazeta Tema - 10.01.2019

Kriza e borxheve i pat rënduar marrëdhëniet midis Gjermanisë dhe Greqisë: Si politikan i opozitës, Aleksis Cipras ankohej me të madhe, para se të merrte postin e kryeministrit (2015), kundër ...