TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hahn: Samiti i Ballkanit Perëndimor, ekstra shtytje për Serbinë në BE

Telegrafi - 16.05.2018

Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn ka publikuar në profilin e tij në Twitter një fotografi ku shihet me presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiq, pak para nisjes së punimeve të ...

Hahn u drejtohet vendeve skeptike: Hapni negociatat për Shqipërinë

SOT - 16.05.2018

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Johannes Hahn, u kërkon anëtarëve skeptikë të Bashkimit Europian të mbështesin hapjen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë.

Hahn: Kosova dhe Serbia të definojnë përmbajtjen e një marrëveshjeje ligjërisht të detyrueshme

Telegrafi - 16.05.2018

Komisioneri Evropian për Zgjerimin dhe Politikën e Fqinjësisë, Johannes Hahn, beson se zgjidhja afatgjate për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës nënkupton zgjidhje të qëndrueshme ...

Mesazhi i Hahn për Shqipërinë: Kapni “peshqit e mëdhenj” ose harroni integrimin në BE

Gazeta Express - 16.05.2018

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Johannes Hahn i ka bërë një thirrje të qartë Shqipërisë që nëse kërkon me të vërtetë hapjen e negociatave dhe anëtarësimin e plotë në BE, atëherë do duhet të nisë ...

Hahn: Shqipëria të mos kursejë ‘peshqit e mëdhenj’ ose të harrojë negociatat

Java News - 16.05.2018

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Johannes Hahn ka kërkuar nga Shqipëria rezultate konkrete për goditjen e krimit të organizuar dhe çuarjen para drejtësisë të “peshqve të mëdhenj”.

Hahn: “Peshqit e mëdhenj” para drejtësisë ose ndërpresim negociatat me Shqipërinë

ABC News - 16.05.2018

Në një intervistë për gjermanen “Stuttgarter-zeitung” komisioneri për Zgjerim në Bashkimin europian, Johanes Hahn, u shpreh qartë se nëse “peshqit e mëdhenj” nuk vihen para drejtësisë atëherë do të ...

Hahn: Hapi i radhës - Kosova dhe Serbia formulojnë bashkërisht marrëveshjen ligjërisht obliguese

Koha.net - 16.05.2018

Komisioneri për zgjerim të BE-së, Johannes Hahn, ka thënë se zgjidhja afatgjate për normalizimin e raporteve mes Kosovës e Serbisë nënkupton një zgjidhje të qëndrueshme dhe realiste bazuar në të ...

Hahn: Shqipëria e meritoi rekomandimin, peshqit e mëdhenj para drejtësisë

LajmiFundit - 16.05.2018

Komisioneri Europian për Zgjerimin Johannes Hahn ka bërë thirrje për një perspektivë të qartë të anëtarësimit për vendet e Ballkanit Perëndimor. Eurokomisioneri theksoi se rekomandimi për çeljen e ...

‘Emri’, Han: E rëndësishme të arrihet një marrëveshje cilësore

Alsat - 16.05.2018

Komisari për zgjerim i BE-së, Johanes Hahn, ka thënë se është shumë e rëndësishme që të arrihet një marrëveshje cilësore për çështjen e emrit. Në një intervistë për median greke “Ta Nea”, Hahn ka ...

Hahn: Duhet të arrihet zgjidhje afatgjatë mes Kosovës dhe Serbisë

Lajmi.net - 16.05.2018

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, ka folur edhe një herë për marrëveshjen që duhet të arrihet mes Prishtinës dhe Beogradit për normalizimin e raporteve.

Hahn: Mund të arrihet zgjidhje për emrin, por rëndësi ka edhe kualiteti i marrëveshjes

Zhurnal - 16.05.2018

Hahn: Mund të arrihet zgjidhje për emrin, por rëndësi ka edhe kualiteti i marrëveshjes Shkup, 16 maj - Eurokomesari për zgjerim, Johanes Hahn në një intervistë për gazetën greke "Ta nea", shprehu ...

Kërcënon Johanes Hahn: Nëse nuk ka arrestime politikanësh, do të ndërpresim procesin e negociatave

SOT - 16.05.2018

Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Johanes Hahn ka kërcënuar dje Shqipërinë në lidhje me çështjen e hapjes së negociatave. Në një intervistë të dhënë për median gjermane ...

Johannes Hahn: Marrëveshja e emrit ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë duhet të jetë cilësore

Telegrafi - 16.05.2018

Eurokomisioneri për zgjerim, Johannes Hahn ka deklaruar për gazetën greke “Ta Nea” se ka besimin që do të arrihet një marrëveshje për emrin, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Marrëveshja mes Serbisë dhe Kosovës, ja çfarë thotë komisioneri Hahn

BalkanWeb - 16.05.2018

Komisioneri Evropian për Zgjerimin dhe Politikën e Fqinjësisë, Johannes Hahn, beson se zgjidhja afatgjate për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës nënkupton zgjidhje të qëndrueshme ...

Han: Rekomandimi për Maqedoninë dhe Shqipërinë nuk ishte i nxituar

Alsat - 16.05.2018

Komisioneri Europian për Zgjerimin Johannes Hahn ka bërë thirrje për një perspektivë të qartë të anëtarësimit për vendet e Ballkanit Perëndimor. Eurokomisioneri është shprehur se rekomandimi për ...

Hahn: Mund të arrihet zgjidhje për emrin, por rëndësi ka edhe kualiteti i marrëveshjes

Tetova Sot - 16.05.2018

Eurokomesari për zgjerim, Johanes Hahn në një intervistë për gazetën greke “Ta nea”, shprehu bindje se mund të arrihet zgjidhje për emrin dhe vlerson se në Sofje nuk do të jetë vendimtare për atë se ...

Johanes Hahn kërkon “kokën” e “peshqve të mëdhenj”: Nëse nuk ka arrestime politikanësh, mund të ndërpresim procesin e ...

Gazeta Tema - 16.05.2018

Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Johanes Hahn, kërkon arrestimin e “peshqve të mëdhenj”. Në një intervistë të dhënë për median gjermane “Stuttgarter-Zeintung”, Johanes Hahn deklaroi ...

Hahn përsërit, rekomandimi për Maqedoninë e Shqipërinë nuk ishte i nxituar

Koha.net - 16.05.2018

Komisioneri Europian për Zgjerimin Johannes Hahn ka bërë thirrje për një perspektivë të qartë të anëtarësimit për vendet e Ballkanit Perëndimor. Eurokomisioneri është shprehur se rekomandimi për ...

Hahn: Mund të arrihet zgjidhje për emrin

Ina - 16.05.2018

Eurokomesari për zgjerim, Johanes Hahn në një intervistë për gazetën greke “Ta nea”, shprehu bindje se mund të arrihet zgjidhje për emrin dhe vlerson se në Sofje nuk do të jetë vendimtare për atë se ...

Hahn i prerë me Shqipërinë: Arrestoni politikanë, ose “lamtumirë” negociatave

Java News - 16.05.2018

Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Johanes Hahn, kërkon arrestimin e “peshqve të mëdhenj”. Në një intervistë të dhënë për median gjermane “Stuttgarter-Zeintung”, Johanes Hahn deklaroi ...

Hahn: Rekomandimi për Maqedoninë dhe Shqipërinë nuk ishte i nxituar

Zhurnal - 16.05.2018

Hahn: Rekomandimi për Maqedoninë dhe Shqipërinë nuk ishte i nxituar Shkup, 16 maj - Komisioneri Europian për Zgjerimin Johannes Hahn ka bërë thirrje për një perspektivë të qartë të anëtarësimit për ...

Hahn: Mund të arrihet zgjidhje për emrin, por rëndësi ka edhe kualiteti i marrëveshjes

Alb Portali - 16.05.2018

Eurokomesari për zgjerim, Johanes Hahn në një intervistë për gazetën greke “Ta nea”, shprehu bindje se mund të arrihet zgjidhje për emrin dhe vlerson se në Sofje nuk do të jetë vendimtare për atë se ...

Komisioneri Hahn i prerë: Arrestoni ‘peshqit e mëdhenj’ ose mund të ndërpresim hapjen e negociatave

Mapo - 16.05.2018

Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Johanes Hahn, është treguar skeptik për hapjen e e negociatave me Shqipërinë. Në një intervistë të dhënë për median gjermane “Stuttgarter-Zeintung”, ...

Hahn: Rekomandimi për Maqedoninë dhe Shqipërinë nuk ishte i nxituar

Tetova Sot - 16.05.2018

Komisioneri Europian për Zgjerimin Johannes Hahn ka bërë thirrje për një perspektivë të qartë të anëtarësimit për vendet e Ballkanit Perëndimor. Eurokomisioneri është shprehur se rekomandimi për ...

Hahn mesazh “Bombë” për Shqipërinë: Po s’u arrestuan peshqit e mëdhenj, ndërpresim negociatat

SOT - 16.05.2018

Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Johanes Hahn jep mesazhin e qartë e të prerë për Shqipërinë e cila pret “Ok” për çeljen e negociatave nga vendet anëtare të BE.

Komisioneri Hahn i prerë: Arrestoni "peshqit e mëdhenj" ose mund të ndërpresim hapjen e negociatave

Zhurnal - 16.05.2018

Komisioneri Hahn i prerë: Arrestoni "peshqit e mëdhenj" ose mund të ndërpresim hapjen e negociatave Tiranë, 16 maj - Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Johanes Hahn, është treguar ...

Thirrja e Hahn për Shqipërinë: Kapni “peshqit e mëdhenj” ose ndërpresim negociatat

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Në një intervistë për median ‘Stuttgarter Zeitung’ Komisioneri për Zgjerimin në BE Johannes Hahn ka folur ndër të tjera edhe për rekomandimin e KE për hapjen e negociatave me Shqipërinë.

Paralajmërimi i Hahn: Pa peshq të mëdhenj, nuk hapen negociatat

Mapo - 16.05.2018

Pa peshq të mëdhenj, mund të ndërpriten negociatat… Ky është paralajmërimi i komisionerit për Zgjerimin e Bashkimit Evropian, Johannes Hahn. Në një intervistë për të përditshmen gjermane ...