TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pakti detar me Shqipërinë, deklarata e Hahn vë në alarm të gjithë Greqinës

Botasot - 11.07.2018

Një deklaratë e eurokomisionerit Johannes Hahn për një ndryshim të mundshëm të kufijve mes Shqipërisë dhe Greqisë, ka ngjallur reagim të madh tek mediat e vendit fqinj.

Mediat greke citojnë Hahn: Pas marrëveshjes Shqipëri-Greqi, ristrukturim i kufijve

ABC News - 11.07.2018

Një deklaratë e komisionerit për Zgjerimin në samitin e Londrës është interpretuar nga mediat greke si paralajmërim për ndryshimin e kufijve mes Shqipërisë dhe Greqisë.

“Ndryshim kufijsh midis Greqisë dhe Shqipërisë”/ Berisha me thirrje të fortë: Të ngrihemi me urgjencë!

SOT - 11.07.2018

Pas reagimit të mediave mediat greke të cilat raportuan se Hahan deklaroi se do ketë ndryshim kufijsh me finalizimin e marrëveshjes Shqipëri-Greqi, ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një ...

Ndryshim kufijsh midis Greqisë dhe Shqipërisë, zëdhënësi i Hahn sqaron deklaratën

SOT - 11.07.2018

Një zëdhënës i Komisionerit europian për Zgjerimin Johannes Hahn, sqaroi të mërkurën se zyrtari i BE-së nuk sugjeroi një ndryshim kufitar midis Greqisë dhe Shqipërisë në deklaratat e bëra në një ...

“Po ndryshohen kufijtë me Shqipërinë”, opozita greke reagon ashpër pas deklaratës së Hahn

SOT - 11.07.2018

Opozita në Greqi ka hedhur dyshimet se negociatat mes Shqipërisë dhe Greqisë kanë për qëllim të ndryshojnë kufijtë mes dy shteteve.Partia Nea Demokracia i referohet deklaratës së bërë dje nga ...

Hahn ‘tremb’ mediat greke: Do të ndryshojnë kufijtë me Shqipërinë

Gazeta Tema - 11.07.2018

Një deklaratë e komisionerit për Zgjerim Johannes Hahn është cilësuar nga mediat greke si e “çuditshme”. Gazeta “Kathimerini” shkruan se “k omisioneri ka thënë në një konferencë në Londër se po të ...

A do të shtyhet liberalizimi për vitin tjetër?

Botasot - 11.07.2018

Pas deklaratës së Komisionerit Johannes Hahn, se raporti i Komisionit Europian për vizat do të publikohet para pushimeve të verës, Ministrja e Integrimeve Europiane, Dhurata Hoxha, ka thënë se ...

Deklarata e Hahn për kufijtë në Ballkan nervozon grekët

LajmiFundit - 12.07.2018

Një deklaratë e eurokomisionerit Johannes Hahn për një ndryshim të mundshëm të kufijve mes Shqipërisë dhe Greqisë, ka ngjallur reagim të madh tek mediat e vendit fqinj.

Berisha bën nacionalistin pasi i fali detin Greqisë dhe shtrëmbëron deklaratën e komisionerit Hahn: Të ngrihemi e të ...

Gazeta Tema - 11.07.2018

Sali Berisha është njeriu më i shqetësuar për marrëveshjen e re mes Tiranës dhe Athinës. Nuk ka ditë që ai të mos lëshojë ndonjë deklaratë, e cila më pas përgënjeshtrohet.

BE gati të nisë ‘screening’ për Shqipërinë, Han kërkon marrëveshjen me Greqinë, s’ka anëtarësim për vendet me konflikte ...

SOT - 11.07.2018

Zyrtarët e Bashkimi Europian pritet që të angazhohen për të futur në shina fazën përgatitore, në kuadër të hapjes së negociatave në qershor të 2019 me Shqipërinë.

Hahn ‘tremb’ mediat greke: Do të ndryshojnë kufijtë me Shqipërinë

Java News - 11.07.2018

Disa media greke e kanë konsideruar si të çuditshëm qëndrimin përmes një deklarate të Komisionerit për Zgjerimin, Johannes Hahn. Ka qenë gazeta “Kathimerini” e cila shkruan se duke folur në një ...

Hahn: Pse java e ardhshme është "jetike" për Tiranën zyrtare!

Gazeta Express - 11.07.2018

Komisari i BE, Johannes Hahn thotë për DW se javën e ardhshme do të asistojë në Tiranë e Shkup në procesin përgatitor të nisjes eventuale të negociatave për BE.

Hahn: Javën e ardhshme nisin përgatitjet në Tiranë e Shkup

DW - 10.07.2018

Komisari i BE, Johannes Hahn thotë për DW se javën e ardhshme do të asistojë në Tiranë e Shkup në procesin përgatitor të nisjes eventuale të negociatave për BE.

Berisha: Rama i shiti detin Greqisë dhe po tradhëton çamët

Portalb - 10.07.2018

Ish kryeministri Berisha nëpërmjet një statusi në facebook, shkruan se sot është një ditë e zeze në historinë e kombit shqiptar. Ai akuzon kryeministrin Rama se në takimin e parashikuar në Londër me ...

Hahn në Tiranë javën e ardhshme, çfarë pritet të ndodhë me negociatat

Ina - 10.07.2018

Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Johannes Hahn, do të vizitojë Tiranën javën e ardhshme. Nga Samiti për Ballkanin Perëndimor në Londër, Hahn njoftoi se vizita e tij vjen në kuadër të ...

Hahn viziton javën e ardhshme Tiranën

Mapo - 10.07.2018

Johannes Hahn viziton javën e ardhshme kryeqytetin shqiptar. Ka qenë vetë Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian i cili e njoftoi vizitën nga Samiti për Ballkanin Perëndimor që zhvillohet në ...

Hahn: Vendimi për vizat, para 25 korrikut

Koha.net - 10.07.2018

Komisioneri për Zgjerimin, Johanes Hahn ka insistuar edhe sot se vendimi për liberalizimin do te merret para pushimeve të verës. I pyetur nga KTV-ja se kur saktësisht do të ndodhë kjo, Hahn ka thënë ...

Hahn precizon edhe më shumë afatin kur KE do të publikojë raportin e vizave

Gazeta Express - 10.07.2018

Komisioneri për Zgjerimin, Johanes Hahn ka insistuar edhe sot se vendimi për liberalizimin do te merret para pushimeve të ...

Hahn: Data për zgjerim në Ballkanin Perëndimor, më konkrete

Tetova Sot - 10.07.2018

Strategjia të cilën e kemi prezantuar për Ballkanin Perëndimor në shkurt të këtij vit ka shkaktuar reaksione dhe veprime, dhe gjithë procesit data indikative e vitit 2025 i ka dhënë më shumë ...

Komisioneri Hahn: Ristrukturim kufijsh midis Greqisë dhe Shqipërisë

Mapo - 11.07.2018

Mediat greke e kanë cilësuar si “të çuditshme” një deklaratë të komisionerit për zgjerimin, Johannes Hahn. Sipas gazetës Kathimerini, duke folur në një konferencë në Londër, komisioneri tha që po të ...

Hahn tregon pse java e ardhshme është “jetike” për Tiranën zyrtare

Botasot - 11.07.2018

Komisari i BE, Johannes Hahn thotë për DW se javën e ardhshme do të asistojë në Tiranë e Shkup në procesin përgatitor të nisjes eventuale të negociatave për BE.

Hahn precizon edhe më shumë afatin kur do të publikohet raporti për vizat

Botasot - 10.07.2018

Komisioneri për Zgjerimin, Johanes Hahn ka insistuar edhe sot se vendimi për liberalizimin do te merret para pushimeve të verës. Hahn, i cili dje tha se raporti i KE'së do të publikohet para ...

Hahn: Data për zgjerim në Ballkanin Perëndimor, më konkrete

Alsat - 10.07.2018

Strategjia të cilën e kemi prezantuar për Ballkanin Perëndimor në shkurt të këtij vit ka shkaktuar reaksione dhe veprime, dhe gjithë procesit data indikative e vitit 2025 i ka dhënë më shumë ...

Hahn: Ristrukturim kufijsh midis Greqisë dhe Shqipërisë

Lajmi.net - 11.07.2018

Mediat greke e kanë cilësuar si “të çuditshme” një deklaratë të komisionerit për zgjerimin, Johannes Hahn. Sipas gazetës Kathimerini, duke folur në një konferencë në Londër, komisioneri tha që po të ...

Hahn: Ja pse java e ardhshme është "jetike" për Tiranën zyrtare!

SOT - 11.07.2018

Komisari i BE, Johannes Hahn thotë për DW se javën e ardhshme do të asistojë në Tiranë e Shkup në procesin përgatitor të nisjes eventuale të negociatave për BE.

Hahn precizon edhe më shumë afatin kur KE do të publikojë raportin e vizave

Tetova Sot - 10.07.2018

Komisioneri për Zgjerimin, Johanes Hahn ka insistuar edhe sot se vendimi për liberalizimin do te merret para pushimeve të verës. Hahn, i cili dje tha se raporti i KE’së do të publikohet para ...

Hahn konsideron se data për zgjerim në Ballkanin Perëndimor është bërë më konkrete

Koha.net - 10.07.2018

Strategjia të cilën e kemi prezantuar për Ballkanin Perëndimor në shkurt të këtij vit ka shkaktuar reaksione dhe veprime, dhe gjithë procesit data indikative e vitit 2025 i ka dhënë më shumë ...

Komisioneri Hahn: Ristrukturim kufijsh midis Greqisë dhe Shqipërisë

Botasot - 11.07.2018

Mediat greke e kanë cilësuar si “të çuditshme” një deklaratë të komisionerit për zgjerimin, Johannes Hahn. Sipas gazetës Kathimerini, duke folur në një konferencë në Londër, komisioneri tha që po të ...

Hahn në Tiranë dhe Shkup për verifikim: Javën tjetër nis “inventari”

Top Channel - 11.07.2018

Javën e ardhshme, Johanes Hahn do të jetë në Tiranë e Shkup për të asistuar procesin përgatitor të nisjes eventuale të negociatave me BE-në. Siç pohon dhe vetë në intervistën e dhënë për DË, ...

Deklarata e Hahn ‘tremb’ mediat greke, reagon zëdhënësi i komisionerit: Nuk i referohet një ndryshimi kufitar

SOT - 12.07.2018

Mediat greke duke se janë frikësuar, teksa e kanë cilësuar si “të çuditshme” një deklaratë të komisionerit për zgjerimin, Johannes Hahn bërë dy ditë më parë gjatë Samitit të Londrës.

Hahn javën tjetër në Shkup e Tiranë, nis “skriningu”

Tetova Sot - 11.07.2018

Javën e ardhshme, Johanes Hahn do të jetë në Shkup e Tiranë për të asistuar procesin përgatitor të nisjes eventuale të negociatave me BE-në. Siç pohon dhe vetë në intervistën e dhënë për DË, ...

Deklarata e fortë e komisionerit Hahn për ristrukturim kufijsh mes Shqipërisë dhe Greqisë dhe një sqarim i nevojshëm ...

Mapo - 12.07.2018

Komisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn duke folur në Londër ne Konferencen “Pertej Berlinit” ndër të tjera ka deklaruar: “Gjithashtu po të ketë marrëveshje ndërmjet Greqisë dhe Shqipërisë, sepse ...

Hahn javën tjetër në Shkup e Tiranë, nis “skriningu”

Ina - 11.07.2018

Javën e ardhshme, Johanes Hahn do të jetë në Shkup e Tiranë për të asistuar procesin përgatitor të nisjes eventuale të negociatave me BE-në. Siç pohon dhe vetë në intervistën e dhënë për DË, ...

Han javën tjetër në Shkup dhe Tiranë, nis “skriningu”

Medial - 11.07.2018

Javën e ardhshme, Johanes Hahn do të jetë në Shkup e Tiranë për të asistuar procesin përgatitor të nisjes eventuale të negociatave me BE-në. Siç pohon dhe vetë në intervistën e dhënë për DW, ...

Han javën tjetër në Shkup e Tiranë, nis “skriningu”

Portalb - 11.07.2018

Javën e ardhshme, Johanes Hahn do të jetë në Shkup e Tiranë për të asistuar procesin përgatitor të nisjes eventuale të negociatave me BE-në. Siç pohon dhe vetë në intervistën e dhënë për DË, ...