TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Limaj takon “Çlirimtarët” në 20 vjetorin e çlirimit të vendit

Botasot - 12.06.2019

Zv/kryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka takuar disa të rinj. E veçanta e këtij takimi është se në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ai ka takuar djem dhe vajza që mbajnë emrat Çlirim dhe ...

Nis ceremonia e 20 vjetorit të çlirimit

Medial - 12.06.2019

Me intonimin e himnit të Kosovës ka nisur tubimi qendror për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Burimi: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi ...

“Shqipërinë bëje, ose vdis”

Botasot - 12.06.2019

Më 12 qershor 1999, përkatësisht njëzetë vite më parë, trupat e NATO-s hynë në Kosovë, duke i dhënë fund luftës gati dyvjeçare midis popullsisë kryengritëse shqiptare të organizuar në radhët e ...

“Sa e sa luana dhanë jetën për këtë vend”, Mozzik uron 20-vjetorin e çlirimit

Lajmi.net - 12.06.2019

Mozzik, përmes një postimi në Instagram, ka uruar shqiptarët me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të vendit, shkruan lajmi.net. Në urimin e tij, reperi përmend sakrificën e ushtarëve të UÇK-së për ...

Mozzik uron Ditën e Çlirimit të Ferizajit me një shkrim prekës

Telegrafi - 12.06.2019

Reperi i njohur Mozzik është shumë i kujdesshëm që t’iu urojë fansave të tij në rrjetet sociale gjithnjë festat. Së fundmi, përmes një fotografie të publikuar në rrjetin social Instagram, ai u ka ...

Urime Dita e Çlirimit Kosovë!

Botasot - 12.06.2019

12 Qershori, Dita e Çlirimit të Kosovës, ditë për të cilën çdo qytetar i vendit tonë ka kontribuar dhe sakrifikuar! Kosova feston sot 20(njëzetëvjetorin) e çlirimit të saj me shpresa të reja.

“Dita e paqes”, tjetërsim i luftës çlirimtare!

Botasot - 12.06.2019

Më 12 Qershor 2019 bëhen dy dekada nga hyrja e forcave paqëruajtëse në Kosovë, ditë e cila shënon shpalljen zyrtare të çlirimit të Kosovës. Pra 20 vite liri dhe mbi11 pavarësi për shqiptarët e ...

Vetëndosje nesër me aktivitete në 20 vjetorin e çlirimit dhe 14 vjetorit të themelimit

Botasot - 11.06.2019

Me rastin e 20 vjetorit të çlirimit dhe 14 vjetorit të themelimit të Lëvizjes Vetëvendosje, nesër në orën 16:00 në Hotelin Grand në Prishtinë do të mbahen një sërë aktivitete të organizuara nga kjo ...

Nis ceremonia e 20 vjetorit të çlirimit

Antpress - 12.06.2019

Me intonimin e himnit të Kosovës ka nisur tubimi qendror për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të ...

“Sa e sa luana dhanë jetën për këtë vend”, Mozzik uron 20-vjetorin e çlirimit

Botasot - 12.06.2019

Mozzik ka bërë urim të veçantë për ditën e çlirimit. Mozzik, përmes një postimi në Instagram, ka uruar shqiptarët me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të vendit.

“Dita e paqes”, tjetërsim i luftës çlirimtare!

Tetova Sot - 12.06.2019

Shkruan: Florim Zeqa Më 12 Qershor 2019 bëhen dy dekada nga hyrja e forcave paqëruajtëse në Kosovë, ditë e cila shënon shpalljen zyrtare të çlirimit të Kosovës.

Kosova e Ibrahim Rugovës, pret çlirimtarin Klinton!

Botasot - 10.06.2019

12 Qeshor 1999, Dita e Çlirimit të Kosovës nga Serbia. Pse nuk cilësojmë e pikëtojmë sakt & ekzakt historinë ? Kujt i sherbën shtrëmbërimi i saktësisë dhe i së vertetës historike & absolute se 12 ...

Puthje këmbësh e me “çaj rusi”, kështu u prit NATO në Prishtinë 20 vite më parë

Botasot - 10.06.2019

Kosova po bëhet gati për të festuar 20-vjetorin e çlirimit nga forcat serbe. 12 Qershori, njihet si dita e çlirimit të Prishtinës, 20 vite më parë ishin forcat britanike ato që kishin hyrë të parat ...

Kur shqiptarët i puthnin këmbët ushtarëve të KFOR-it sapo hynë në Kosovë (VIDEO)

Albeu.com - 10.06.2019

Kosova po bëhet gati për të festuar 20-vjetorin e çlirimit nga forcat serbe. 12 Qershori, njihet si dita e çlirimit të Prishtinës, 20 vite më parë ishin forcat britanike ato që kishin hyrë të parat ...