TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Liverpool “nokauton” Porton, pothuajse siguron çerekfinalen

Lajmi.net - 14.02.2018

Më i dalluari te mysafirët ishte Sadio Mane, i cili realizoi “het-trik”. Liverpool e ka siguruar pothuajse kualifikimin në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Porto ‘viktimë’ e mungesës së Liverpoolit në fazën e eliminimit direkt në LK

Telegrafi - 14.02.2018

Liverpooli është një nga klubet që personifikohet me suksesin në Ligën e Kampionëve, pesë kupa në garën më të madhe për klube nuk janë pak. Fitorja e Stambollit është e paharrueshme, nga kjo mund të ...

Liverpooli “shkel” Porton

Koha.net - 14.02.2018

Liverpooli me një këmbë është në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve pas fitores së thellë në 1/8 së finales ndaj Portos. Skuadra e Jurgen Kloppit ishte në një nivel të lartë sot, duke shënuar fitore ...

Liverpooli ska të ndalur, shënon të katërtin ndaj Portos (VIDEO)

Albeu.com - 14.02.2018

Liverpool nuk ka ndërmend të pushojë së ndalur së shënuari. Redsat kanë shënuar edhe golin e katërt ndaj Portos në "Estádio do Dragão". Goli është shënuar nga sulmesi brazilian, Roberto Firmino në ...

Liverpooli i papërmbajtshëm, shënon edhe golin e tretë ndaj Portos (VIDEO)

Albeu.com - 14.02.2018

Liverpool ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Portos në "Estádio do Dragão". Është përsëri ai që shënoi golin e parë, Sadio Mane që i trefishon shifrat ndaj Portos në minutën e 53'-të.

Liverpooli trefishon epërsinë ndaj Portos

Koha.net - 14.02.2018

Liverpooli ka krijuar edhe epërsinë e tretë në udhëtim te Porto në 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Ishte Sadio Mane, goli i tij i dytë në këtë takim, që dërgoi topin në rrjetën e kundërshtarit ...

VIDEO/ Porto-Liverpool, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë

Alb Portali - 14.02.2018

Loading... Në “Estadio do Dragao” po luhet takimi i parë i 1/8-ave të finaleve të Champions League”, Porto-Liverpool, njofton SYRI.net. Në minutën e 26-të shënohet goli i parë i takimit.

Liverpool shënon dy gola të shpejtë ndaj Portos (VIDEO)

Albeu.com - 14.02.2018

Liverpool ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Portos në "Estádio do Dragão". Autori i golit të parë është sulmuesi Sadio Mane në minutën e 25'-të. Ndërsa goli i dytë u shënua nga Mohamed Salah në të ...

Liverpool kalon në epërsi ndaj Portos

Lajmi.net - 14.02.2018

Golin e ka realizuar Sadio Mane. Liverpool ka zhbllokuar shifrat ndaj Portos. Golin e ka realizuar Sadio Mane. Rezultati është 0:1. / ...

Liverpooli me dy gola të shpejtë ndaj Portos

Telegrafi - 14.02.2018

Liverpooli ka qenë thjeshtë fantastik në pjesën e parë ndaj Portos në Ligën e Kampionëve. Së pari shënoi Sadio Mane në minutën e 25-të. Ndërsa pas katër minutash shënoi edhe Mohamed Salah, duke i ...

Salah dyfishon epërsinë e Liverpoolit

Lajmi.net - 14.02.2018

Tani ka realizuar Mohamed Salah. Liverpooli dyfishon rezultatin ndaj Portos. Tani ka realizuar Mohamed Salah. Rezultati është 0:2. ...

Liverpooli me dy gola të shpejtë ndaj Portos

Koha.net - 14.02.2018

Liverpooli ka krijuar epërsinë e dy golave ndaj Portos në 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Ishte Sadio Mane që dërgoi topin në rrjetë në minutën e 25, pas asistimit nga Wijnaldum, transmeton ...

Formacionet zyrtare: Porto - Liverpool

Albeu.com - 14.02.2018

Porto do të ndeshet sonte me anglezët e Liverpoolit në "Estadio do Dragao", ndeshje e vlefshme për 1/16 e UEFA Champions League. Portugezët do të tentojnë të fitojnë sonte që të shpresojnë për një ...

Formacionet zyrtare: Porto – Liverpool

Lajmi.net - 14.02.2018

Ndeshja fillon prej orës 20:45. Porto dhe Liverpool takohen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve. Skuadrat tani kanë publikuar formacionet zyrtare, përcjellë “Lajmi.net”.

Liverpool siguron çerekfinalet që në Portugali, ‘manita’ Porto-s në ‘Dragao’ (Video)

BalkanWeb - 14.02.2018

Porto pret sonte në ‘Dragao’ skuadrën e Liverpool për të diskutuar ndërmjet tyre përballjen e parë të fazës çerekfinale të “Champions League”. Në letër një përballje e barabartë, por anglezët ...

Formacionet startuese: Porto dhe Liverpooli zhvillojnë ndeshjen e parë të të tetës së finales

Telegrafi - 14.02.2018

Liverpooli është mysafir i Portos në Estadio do Dragao për ta zhvilluar ndeshjen e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve. Qëllimi i skuadrës nikoqire do të jetë që të nxjerrë rezultat sa më ...

Champions/ Porto vs. Liverpool, formacionet zyrtare, mungesa për të dy skuadrat

Java News - 14.02.2018

Porto pret sonte në ‘Dragao’ skuadrën e Liverpool për të diskutuar ndërmjet tyre përballjen e parë të fazës çerekfinale të “Champions League”. Në letër një përballje e barabartë, por anglezët ...

Formacionet e mundshme, Porto – Liverpool

Telegrafi - 14.02.2018

Porto do të pres në shtëpi Liverpoolin në një ndeshje që pritet të jetë mjaftë interesante. Liga e Kampionëve është kthyer në aksion në këtë mesjavë me dy ndeshje mjaftë interesante që u zhvilluan të ...

Porto – Liverpool, formacionet e skuadrave në Dragao

Lajmi.net - 14.02.2018

. Porto dhe Liverpool ndeshen sonte në Ligën e Kampionëve. “Reds” vizitojnë Dragaon e famshëm në duelin e parë të tyre në fazën eliminatore të garës. PORTO (4-4-2): José Sa; Pereira, Reyes, Marcano, ...

Porto ‘viktimë’ e mungesës së Liverpoolit në fazën e eliminimit direkt në LK

Almakos - 14.02.2018

Liverpooli është një nga klubet që personifikohet me suksesin në Ligën e Kampionëve, pesë kupa në garën më të madhe për klube nuk janë pak. Fitorja e Stambollit është e paharrueshme, nga kjo mund të ...

Liverpooli me dy gola të shpejtë ndaj Portos

Almakos - 14.02.2018

Liverpooli ka qenë thjeshtë fantastik në pjesën e parë ndaj Portos në Ligën e Kampionëve. Së pari shënoi Sadio Mane në minutën e 25-të. Ndërsa pas katër minutash shënoi edhe Mohamed Salah, duke i ...

Formacionet e mundshme, Porto – Liverpool

Almakos - 14.02.2018

Porto do të pres në shtëpi Liverpoolin në një ndeshje që pritet të jetë mjaftë interesante. Liga e Kampionëve është kthyer në aksion në këtë mesjavë me dy ndeshje mjaftë interesante që u zhvilluan të ...