TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Policia interviston katër persona të dyshuar për djegien e flamurit të Kosovës

Lajmi.net - 14.02.2018

Pas publikimit të një video-incizimi në rrjetet sociale, në të cilin shihen disa persona duke e djegur flamurin e Kosovës në shenjë pakënaqësie me heqjen e flamurit kombëtar te “Rrethi i Flamurit” në ...

Jasir Asani vazhdon të shënoj për Partizanin (VIDEO)

InfoSport - 14.02.2018

Jasir Asani vazhdon shkëlqimin e tij me fanellën e Partizanit në futbollin shqiptarë, njofton “infOSport.mk”. Talenti shkupjan pas golave në vazhdimësi që po shënon në Superligë, sot shënoi edhe në ...

Komuna e Prishtinës blen flamur rreth 1000 euro dhe 12 metra të gjatë. Ku do të vendoset?

Lajmi.net - 14.02.2018

Komuna e Prishtinës nuk mori pjesë në stolisjen e kryeqytetit për festën e dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Por, ka vendosur që të blejë një flamur gjigant.

Heqja e flamurit kombëtar në Kosovë, reagon ish-ministri

Albeu.com - 14.02.2018

Ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj , ka reaguar në lidhje me heqjen e flamurit kombëtar ditën e djeshme në Kosovë. Me anë të një postimi në rrjetet sociale ai ka treguar zhgënjimin e tij de ...

Policia interviston katër persona të dyshuar për djegien e flamurit të Kosovës

Gazeta Express - 14.02.2018

Pas publikimit të një video-incizimi në rrjetet sociale, në të cilin shihen disa persona duke e djegur flamurin e Kosovës në shenjë pakënaqësie me heqjen e flamurit kombëtar te “Rrethi i Flamurit” në ...

Incidenti me flamurin kuq e zi në Prishtinë, ish-ministri i PD: Vëlla, ma ule kokën me turp

BalkanWeb - 14.02.2018

TIRANE- Ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj ka reaguar lidhur me incidentin që ndodhi në Prishtinë, ku po bëhen përgatitjet e fundit për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës, ku u hoq edhe flamuri ...

Drejtori i Shpend Ahmetit nga AAK: Flamuri kombëtar do të rikthehet të rrethi më 19 shkurt

Lajmi.net - 14.02.2018

Brahim Mehmetaj nga radhët e AAK-së, i cili është drejtor i Inspektoratit në Komunën e Prishtinës ka thënë se flamuri kombëtar që u hoq tek rrethi do të rikthehet përsëri më datën 19 shkurt.

Fitore pa vlerë, Flamurtari eliminon Partizanin nga Kupa e Shqipërisë (VIDEO)

Albeu.com - 14.02.2018

Ndeshja me Partizanit dhe Flamurtarit është mbyllur me rezultatin 2-1. e vlefshme për 1/8-at e Kupës së Shqipërisë. Pavarësisht fitores, skuadra kryeqytetese u eliminua, për shkak të humbjes 1-0 në ...

Dhjetë vjet shtet

Lajmi.net - 14.02.2018

Shteti i Kosovës meriton gjithë dashurinë tonë, gjithë respektin tonë, gjithë nderin tonë. Nga: Blerim Shala E pra, po i bëjmë këto ditë dhjetë vjet shtet.

Partizani nuk realizon dot përmbysjen e madhe, Skënderbeu bën detyrën

SuperSport - 14.02.2018

Janë Skënderbeu dhe Flamurtari dy skuadrat e tjera që siguruan një biletë për në fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë duke iu bashkuar Kukësit dhe Laçit.

Kupa Shqipërisë, Kualifikohen Flamurtari dhe Skënderbeu

Gazeta Tema - 14.02.2018

Flamurtari dhe Skënderbeu janë dy skuadrat e tjera që janë kualifikuar për në fazën e gjysmëfinales së Kupës së Shqipërisë. Vlonjatët elemniuan në fazën çerekfinale ekipin e Partizanit, ndërsa ...

Partizani fiton minimalisht, por Flamurtari kalon në gjysmëfinale mes drithërimash (Video)

BalkanWeb - 14.02.2018

Partizani arritur të fitojë përballjen e dytë në çerekfinale të Kupës përballë Flamurtarit me rezultatin 2-1 por, për shkak të golit në fushë kundërshtare aventura e tyre merr fund këtu.

Gjilan, digjet flamuri i Kosovës (VIDEO)

Ina - 14.02.2018

Pas largimit të flamurit kombëtar nga rrethi në hyrje të Prishtinës, kanë vazhduar mospajtimet dhe polemikat. Në internet po qarkullon një video ku shfaqen disa persona duke djegur flamurin shtetëror ...

Gazetari shqiptar nga Maqedonia: Nëse e doni aq shumë flamurin e Kosovës, hiqne flamurin serb në Graçanicë!

Lajm - 14.02.2018

Heqja e flamurit kombëtar në Prishtinë, ka revoltuar edhe shqiptarët jashtë Kosovës. Me një koment thumbues ka reaguar gazetari nga Maqedonia Arben Zeqiri, duke ngritur dilemën se pse nuk hiqet ...

Me cilin flamur?!

Lajmi.net - 14.02.2018

Polemikat dhe debatet rreth simboleve shtetërore të Kosovës po vazhdojnë 10 vjet pas pavarësisë. Debatet janë shtuar sidomos pas vendimit të Qeverisë së Kosovës që flamurin kombëtar shqiptar, të ...

Pavarësia e plagosur: Ja si iu hoq Prishtinës flamuri kombëtar kuq e zi në terrin e natës

Gazeta Tema - 14.02.2018

Nga Blendi Gashi Jubileu i 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës është kompromentuar nga një incident aspak i këndshëm, për më tepër i rrallë në llojin e vet.

Haradinaj zëvendëson flamurin kombëtar me atë shtetëror

Alsat - 14.02.2018

Nisma e kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj për të zëvendësuar flamurin kombëtar me atë shtetëror në rrethin e Prishtinës, ka shkaktuar tensione me qytetarët.

AFP numëron 5 fakte për Kosovën në prag të 10 vjetorit të pavarësisë

Telegrafi - 14.02.2018

Kosova që të shtunën feston 10-vjetorin e pavarësisë, ka një flamur që pak kush e respekton, ka katër kode ndërkombëtare telefonike dhe një heroinë të xhudos, shkruan AFP.

Flamurin Kombëtar apo atë të Kosovës, Linda Morina bën zgjedhjen e saj (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.02.2018

Linda Morina i ka dhënë fund debatit për flamurin . Teksa tensionet në vend po vazhdojnë rreth asaj se a duhet vendosur flamuri i shtetit të Kosovës " te rrethi" në Prishtinë apo të qëndrojë ai ...

Qytetari i mllefosur shkon te rrethi: Flamurin kombëtar e kam, do ta marr një dru dhe do ta vendos vet

Alb Portali - 14.02.2018

Loading... Një qytetar është mllefosur me heqjen e flamurit kombëtar nga rrethi në Prishtinë, për ta vendosur flamurin shtetëror. Adem Miftari sot ka dalë te rrethi duke thënë se institucionet duhet ...

Ish-komandanti i UÇK-së publikon një foto të rrallë për nderimin e Flamurit Kombëtar

Albeu.com - 14.02.2018

Në kohën kur debati për flamurin shtetëror të Kosovës dhe atij kombëtar është aktual, edhe ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare Naim Maloku , ka zgjedhur të thotë disa fjalë.

Digjet flamuri i Kosovës (VIDEO)

Durres Lajm - 14.02.2018

Pak ditë na ndajnë nga 10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës, e kreu i qeverisë mori vendimin e zëvendësimit të flamurit kombëtar me atë shtetëror te rrethrrotullimi në hyrje të Prishtinës.

Dështon protesta e thirrur për të kundërshtuar vendosjen e flamurit

Lajmi.net - 14.02.2018

Ndonëse ishte e thirrur për në orën 13:00, protesta për të kundërshtuar vendosjen e flamurit të Kosovës dështoi. Kjo pasi që qytetarët nuk e kishin parë të arsyeshme që të protestonin për çështjen në ...

Mohuesi i Skënderbeut reagon për flamurin kombëtar

Gazeta Express - 14.02.2018

Paradoksi në Kosovë s’ka të ndalur. Edhe Gëzim Kelmendit, që është mohues i rregullt i vlerave kombëtare, i ka ardhur rendi që ta mbrojë flamurin kuqezi.

Murati: Asnjë nga simbolet nuk duhet nëpërkëmbur – flamujt e dy vendeve duhet të shkojnë përkrah njëri-tjetrit

Koha.net - 14.02.2018

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, është përfshirë në debatin në lidhje me flamurin e Kosovës dhe atë Kombëtar. Murati ka thënë se ky debat po i zë frymën qytetarëve të Kosovës, të cilët, ...

Veteranët – institucioneve: Mos i nëpërkëmbni flamujt

Zhurnal - 14.02.2018

Veteranët – institucioneve: Mos i nëpërkëmbni flamujt Prishtinë, 14 shkurt - Organizatata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka reaguar për ngjarjet e fundit lidhur me heqjen ...

Turpëruese, digjet flamuri i Kosovës në Gjilan

Albeu.com - 14.02.2018

Shumë qytetarë janë ndjerë të pakënaqur me largimin e flamurit kombëtar nga Rrethi në hyrje të Prishtinës , veprim që u ndërmor dje nga autoritetet me vendim të Kryeministrit Ramush Haradinaj Në një ...

AFP: Pesë fakte intriguese për Kosovën

Koha.net - 14.02.2018

Kosova, që kremton 10 vjetorin e pavarësisë të shtunën, ka një flamur që pak njerëz e respektojnë, katër kode telefonike ndërkombëtare dhe një heroinë të xhudos.

Qeveria: Krahas nderimeve për flamurin kombëtar, duhet të respektohen simbolet shtetërore

Lajmi.net - 14.02.2018

Zëvendësimi i flamurit kombëtar me flamurin shtetëror të Kosovës tek rrethi në hyrje të Prishtinës, ka shkaktuar reagime të shumta të skenës politike për mënyrën dhe kohën e vendosjes së flamurit të ...

Dështon protesta kundër zëvendësimit të flamurit

Koha.net - 14.02.2018

Ka dështuar të mbahet protesta e organizuar tek “Rrethi i Flamurit” në Prishtinë, për kundërshtimin e zëvendësimit të flamurit kombëtar me atë shtetëror.

Ky është ish-ushtari i UÇK-së që dizajnoi flamurin e Kosovës

Lajmi.net - 14.02.2018

Në kohën kur vendosja e flamurit të Republikës së Kosovës në hyrje të Prishtinës është temë diskutimi, flenë të përmendet se dizajnimin e po këtij flamuri e ka bërë një ish-ushtar i UÇK-së.

Policia vendoset “Te Rrethi” - ende nuk ka asnjë protestues

Koha.net - 14.02.2018

Edhe pse është paralajmëruar që sot do të ketë protestë në lidhje me heqjen e flamurit kombëtar “Te Rrethi”, në këtë vend nuk ka ndonjë protestues, përveç kalimtarëve të rastit.

Komedia rreth flamurit të Kosovës që nuk e ka

Koha.net - 14.02.2018

Një komedi që më shumë të bën të skuqesh sesa të qeshësh është zhvilluar mbrëmë e edhe më parë rreth flamurit që në fakt shteti i Kosovës nuk e ka. “Kosova nuk ka flamur...

Digjet flamuri i Kosovës në Gjilan

Gazeta Express - 14.02.2018

Shumë qytetarë janë ndjerë të pakënaqur me largimin e flamurit kombëtar nga Rrethi në hyrje të Prishtinës, veprim që u ndërmor dje nga autoritetet me vendim të Kryeministrit Ramush ...

OVL e UÇK-së kërkon kthimin e të dy flamujve

Koha.net - 14.02.2018

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka reaguar në lidhje me heqjen e të dy flamujve nga rrethi i flamurit. “Jemi kundër heqjes së flamurit kombëtar por edhe kundër heqjes së atij shtetëror, ...

Grupi i njohur i rrokut Metallica, performon para flamurit shqiptar (FOTO)

BalkanWeb - 14.02.2018

Flamurin kuq e zi e shohim shpesh në shumë vende apo evente të ndryshme ndërkombëtare. Por që do e shihnim në backstage ku përformon grupi i fashmëm i rrokut Metallica , nuk na e merrte mendja.

OVL e UÇK-së: Të mos nëpërkëmben asnjëri nga flamujt

Telegrafi - 14.02.2018

Jemi kundër heqjes së flamurit kombëtar por edhe kundër heqjes së atij shtetëror, dhe me këtë rast kërkojmë nga institucionet dhe partitë politike që të mos i nëpërkëmbin asnjërin nga këta flamuj, e ...

Flamuri i vogël që u vendos mbrëmë ‘te rrethi’, zëvendësohet me një më të madh (Foto)

Lajmi.net - 14.02.2018

Flamuri i Kosovës u vendos mbrëmë tek rrethrrotullimi kryesor në Prishtinë dhe u largua ai kombëtar. E krejt kjo u bë me kërkesën e kryeministrit Ramush Haradinaj.

Tani, Haradinaj të tregohet "i fortë" me flamujt e tjerë siç u tregua me Flamurin Kombëtar

Albeu.com - 14.02.2018

Nga Ervin Shkulaku/KOMENT E gjitha filloi nga një kërkesë të një grupi të vogël njërëzish që edhe këtë herë kërkuan vendosjen e flamurit shtetëror të Kosovës te rrethi në Prishtinë ku ishte vendosur ...

Hoti: Flamuri shtetëror të vendoset sa më lartë e dinjitetshëm

Koha.net - 14.02.2018

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti përmes një postimi në Facebook ka thënë se LDK e mbështet rivendosjen e flamurit shtetëror tek rrethi, sa më lartë e ...

LSHB protestoj kundër heqjes së flamurit kombëtar, kërkon rikthimin e menjëhershëm

Ina - 14.02.2018

Disa aktivistë dhe përfaqësues të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar protestuan mbrëmjen e djeshme, për ta kundërshtuar heqjen e flamurit gjigand kombëtar, që ishte vendosur te rrethi, në hyrje të ...

Avdullah Hoti: LDK-ja e mbështet rivendosjen e flamurit të Kosovës

Gazeta Express - 14.02.2018

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se LDK-ja e mbështet rivendosjen e flamurit shtetëror tek Rrethi, sa më lart e ...

Debati i “nxehtë” për flamurin

Telegrafi - 14.02.2018

Largimi i flamurit kombëtar dhe vendosja e atij shtetëror “Te rrethi” ka ngritur debat të nxehtë një ditë më parë. Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në prag të shënimit të 10-vjetorit të ...

Rivendoset flamuri gjigant në ndërtesën e Qeverisë (Foto/Video)

Telegrafi - 14.02.2018

Në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës sot është rivendosur flamuri gjigant i Kosovës për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë. Flamuri ishte larguar ditë më parë për shkak se ishte dëmtuar nga era, shkruan ...

Ndërrohet sërish flamuri “Te Rrethi”

Alb Portali - 14.02.2018

Zëvendësimi i flamurit kombëtar me atë shtetëror “Te Rrethi” mbrëmë u përcoll me disa probleme. Pos kundërshtimit të zëvendësimit që u bë nga disa personalitete, fillimisht personat e autorizuar ...

Largohet nga “Rrethi” flamuri i Kosovës

Alb Portali - 14.02.2018

Loading... Flamuri i shtetit të Kosovës që u vendos mbrëmë me urdhër të kryeministrit Haradinaj, para pak çastesh është larguar nga aty në rrethana ende të pa qarta, shkruan Periskopi.

Partizani-Flamurtari “luftë” për gjysmëfinalet, Skënderbeu thjeshtë formalitet

SuperSport - 14.02.2018

Futbolli shqiptar vjen këtë të mërkurë me çerekfinalet e kthimit të Kupës së Shqipërisë, që do të përcaktojnë katër skuadrat më të mira, të cilat do ta tentojnë trofeun më të dytë të lakmuar në vend, ...

Kaos për vendosjen e flamurit shtetëror, pakënaqësitë do të shoqërohen me protesta

Gazeta Express - 14.02.2018

Edhe pse kryeministri i vendit kishte dhënë urdhër që flamuri shtetëror të vendosej krah atij kombëtar, një gjë e tillë ishte kundërshtuar në mëngjesin e se martës.

Pas disa vitesh flamuri kosovar e zëvendëson atë kombëtar në hyrje të Prishtinës

Gazeta Express - 14.02.2018

Pas shumë diskutimeve në opinon se përgjegjësi e kujt ishte vendosja e flamurit të Kosovës te rrethi, e madje, edhe alternativave për të gjetur zgjidhjen e duhur, në mëngjesin e ditës së sotme, në ...

Heqja e flamurit shqiptar në Prishtinë përplas institucionet e Kosovës

Java News - 14.02.2018

Flamuri kombëtar shqiptar, që gjendet në një rreth-rrotullim në hyrje të Prishtinës, u kthye në mollë sherri, në prag të festës së Pavarësisë. Kryeministri Ramush Haradinaj urdhëroi më herët heqjen e ...