TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ish-sportisti serb reagon ashpër pas sulmit të tifozët kroat ndaj lojtarëve të Crvena Zvezdës

Zeri - 11.02.2019

Ish-vaterpolisti serb, Aleksander Sapic thotë se është më se e nevojshme që të ulen tensionet pas incidentit të fundit në Split. Tifozët e Split në fundjavën morën vëmendje pas një sulmi ndaj ...

Incidenti me serbët në Split, reagon presidentja kroate

Zeri - 10.02.2019

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitarovic, ka reaguar lidhur me incidentin që ka ndodhur në Split, me ç’rast janë sulmuar katër veterpolistë serb të Crvena Zvezdës, shkruajnë mediat e huaja, ...

“Unë jam malazez”, kështu bërtiste sportisti i Crvena Zvezdës kur u sulmua nga kroatët

Botasot - 10.02.2019

Katër sportistë serb me fanella të Crvena Zvezdes janë sulmuar në orët e pasditës në Riva të Splitit. Atyre iu ishte kërkuar që t’i largonin simbolet e klubit serb nga veshjet e tyre, gjë të cilën ...

​Zbulohet arsyeja pse sportistët serbë u sulmuan në Kroaci

Albeu.com - 09.02.2019

Lojtarët serbë të ekipit të Crvena Zvezdas u sulmuan sot pasdite në Split të Kroacisë, përderisa ishin ulur në një kafe me fanellat e klubit të tyre. Disa të rinj shkuan drejt tyre dhe filluan t’i ...

Sportisti serb sulmohet nga tifozët kroatë dhe hidhet në det nga frika (VIDEO)

Albeu.com - 09.02.2019

Lojtarët serbë të ekipit të Crvena Zvezdas u sulmuan sot pasdite në Split të Kroacisë, përderisa ishin ulur në një kafe me fanellat e klubit të tyre. Disa të rinj shkuan drejt tyre dhe filluan t’i ...

​Kur u sulmua nga kroatët, sportisti i klubit serb bërtiste: Unë jam malazez!

Gazeta Express - 09.02.2019

​Lojtarët e ekipit serb të Crvena Zvezdas u sulmuan sot pasdite në Split të Kroacisë, përderisa ishin ulur në një kafe me fanellat e klubit të ...

'Shpërthejnë' mediat serbe, kanë një mesazh për kroatët që sulmuan sportistët serb

Zeri - 09.02.2019

Tre vaterpolistë të klubit serb, Crvena Zvezda, janë sulmuar ditë më parë në Split të Kroacisë, para ndeshjes me Mornarin në kuadër të Ligës Rajonale. Për këtë shkak ndeshja është shtyrë.

Eh, more serb provokove, por të fryu fort dhe nga frika kërceu në ujë

Botasot - 09.02.2019

Disa media serbe ashtu si din apo siç trumbetojnë me të madhe, se yjet e klubit të vaterpolos Cërvena Zvezda nga Beogradi, shpëtuan nga sulmi në një vend në Split të Kroacisë.

Dalin me fanellat e Zvezdës, por e pësojnë keq! Njëri shpëtoi se u gjuaj në det!

Botasot - 09.02.2019

Fanella e klubit të Cërvena Zvezdës nga Beogradi, e klubit famëkeq, pavarësisht cilit sport i takojnë, janë të padurueshme në shumë rajone të Ballkanit! As në Kosovë e as në Kroaci, kjo fanellë nuk ...

Incidenti me serbët në Split, reagon presidentja kroate

Ina - 11.02.2019

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitarovic, ka reaguar lidhur me incidentin që ka ndodhur në Split, me ç’rast janë sulmuar katër veterpolistë serb të Crvena Zvezdës, shkruajnë mediat e huaja.

Kroatët i hedhin dy çetnikë në det

Lajm - 09.02.2019

Fanella e klubit të Cërvena Zvezdës nga Beogradi, e klubit famëkeq, pavarësisht cilit sport i takojnë, janë të padurueshme në shumë rajone të Ballkanit! As në Kosovë e as në Kroaci, kjo fanellë nuk ...