TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Instagram “çmend” përdoruesit , heq opsionin që e përdornim të gjithë

SOT - 09.10.2019

Instagram, një nga aplikacionet më të përdorur në botë për të biseduar apo edhe për të postuar foto ka marrë një vendim drastik.Nisur që nga ky moment nuk do të mundni të përdorni më opsionin ...

Instagrami vendosë opsionin “dark mode” në aplikacion

Zeri - 09.10.2019

Rrjeti i famshëm social “Instagram”, ka vendosur opsionin “dark mode” në aplikacionin e tij, ky opsion mundëson që të errësohet ekrani e që konsiderohet si shumë i përshtatshëm për orët e natës.

Enca nuk pëlqen ndryshimet e reja të Instagramit, pasi nuk do të mund të shohë aktivitetin e të tjerëve

Telegrafi - 09.10.2019

Rrjeti i famshëm social Instagram, ka larguar së fundmi opcionin “Following Activity”, i cili mundësonte të shihte se çfarë të tjerët bëjnë – cilat postime i pëlqejnë, cilat i komentojnë dhe kë ...

Instagram heq opsionin që të gjithë e përdorin shumë (FOTO)

Mapo - 09.10.2019

“Instagram” është një nga rrjetet sociale, tashmë media sociale, më të përdorur në botë. Së fundmi ‘Insta’ ka bërë disa ndryshime për përdoruesit e tij.

Ndryshimi i ri në Instagram e nervozoi Encën: Nuk përgjojmë dot asnjë tani

Botasot - 09.10.2019

Enca është nervozuar me risinë që solli Instagram. Enca Haxhia përmes një postimi në InstaStory, ka folur për ndryshimin e ri në Instagram. Risia e fundit e këtij rrjeti social është largimi i ...

Instagram merr vendimin e papritur: Heq opsionin që të gjithë e përdornin shumë

Gazeta Express - 08.10.2019

“Instagram” është një nga rrjetet sociale më të përdorur në botë dhe së fundmi ka bërë disa ndryshime për përdoruesit e tij. Teksa ka shtuar disa opsione të reja, “Instagram”-i ka vendosur që edhe të ...

Instagrami sjell risinë më të re, me siguri nuk do ju pëlqejë

Botasot - 08.10.2019

Nëse jeni mësuar të shihni aktivitetin e miqve tuaj (çfarë pëlqejnë, ku komentojnë, kë ndjekin), na vjen keq t’ju themi se nuk do të mund ta bëni më. Instagrami i ndryshoi sërish rregullat dhe kësaj ...

Instagram po e teston opsionin ‘Group Stories’

Telegrafi - 08.10.2019

Shfrytëzuesit e Instagramit, së shpejti mund të postojnë Storie së bashku. Jane Manchun Wong është hulumtuesi i aplikacioneve, që ka gjetur se Instagram është duke e testuar opsionin e ‘Group ...

Instagram largon skedën Following në aplikacionin për celularët

Top Channel - 08.10.2019

Aplikacioni celular në Instagram po pëson disa ndryshime, dhe skeda “Following” do të hiqet së shpejti nga menyja. Instagram e konfirmoi një gjë të tillë, duke vërejtur se skedari vijues do të ...

"Instagram" bën ndryshimin e fundit, shumë prej jush nuk do gëzohen

Albeu.com - 08.10.2019

Nëse si shumë të tjerë edhe ju keni fiksim të shihni çfarë ndjekin apo çfarë pëlqejnë miqtë tuaj dhe vazhdimisht hetoni opsionin “ Folloëing Acitivity”, ju themi se duhet të gjeni një mënyrë tjetër ...

Instagrami nuk do jetë më i njëjtë, risia që do e ndërrojë tërësisht

Lajmi.net - 08.10.2019

Ky tipar i lejonte përdoruesit të “mbajnë shënime” të aktivitetit të ndjekësve, përkatësisht postimeve të cilat i pëlqenin apo në të cilat komentonin, transmeton lajmi.net.

Instagrami nuk do jetë më i njëjtë, risia që do e ndërrojë tërësisht

Zeri - 08.10.2019

Instagram ka konfirmuar se do të heq skedën ‘Following’ nga aplikacioni. Ky tipar i lejonte përdoruesit të “mbajnë shënime” të aktivitetit të ndjekësve, përkatësisht postimeve të cilat i pëlqenin apo ...

Instagram largon skedën Following në aplikacionin mobil

Botasot - 08.10.2019

Aplikacioni celular në Instagram po pëson disa ndryshime, dhe skeda "Following" do të hiqet së shpejti nga menyja. Instagram e konfirmoi një gjë të tillë, duke vërejtur se skedari vijues do të ...

Risia e Instagramit mund t’ju prishë punë (FOTO)

Portalb - 08.10.2019

Nëse jeni mësuar të shihni aktivitetin e miqve tuaj (çfarë pëlqejnë, ku komentojnë, kë ndjekin), na vjen keq t’ju themi se nuk do të mund ta bëni më. Instagrami i ndryshoi sërish rregullat dhe kësaj ...

Instagram merr vendimin e papritur: Heq opsionin që të gjithë e përdornin shumë

Botasot - 08.10.2019

“Instagram” është një nga rrjetet sociale më të përdorur në botë dhe së fundmi ka bërë disa ndryshime për përdoruesit e tij. Teksa ka shtuar disa opsione të reja, “Instagram”-i ka vendosur që edhe të ...

Instagram merr vendimin e papritur: Heq opsionin që të gjithë e përdornin shumë

Tetova Sot - 08.10.2019

“Instagram” është një nga rrjetet sociale më të përdorur në botë dhe së fundmi ka bërë disa ndryshime për përdoruesit e tij. Teksa ka shtuar disa opsione të reja, “Instagram”-i ka vendosur që edhe të ...

'Instagrami' heq opsionin që të gjithë e përdornin shumë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 08.10.2019

“ Instagram ” është një nga rrjetet sociale më të përdorur në botë dhe së fundmi ka bërë disa ndryshime për përdoruesit e tij. Teksa ka shtuar disa opsione të reja, “ Instagram ”-i ka vendosur që ...

Instagram do largojë skedën Following në aplikacion

Mapo - 08.10.2019

Problemi që Instagram ka me skedën vijuese është në dy pjesë. Së pari, tipari mbetet i papërdorur nga një numër i madh i përdoruesve, kështu që nuk ka asnjë qëllim për ta mbajtur atë.

Instagram merr vendimin e papritur: Heq opsionin që të gjithë e përdornin shumë

BalkanWeb - 09.10.2019

“Instagram” është një nga rrjetet sociale më të përdorur në botë dhe së fundmi ka bërë disa ndryshime për përdoruesit e tij. Teksa ka shtuar disa opsione të reja, “Instagram”-i ka vendosur që edhe të ...

Ndryshimi i ri në Instagram e nervozoi Encën: Nuk përgjojmë dot asnjë tani

Zeri - 09.10.2019

Enca është nervozuar me risinë që solli Instagram. Enca Haxhia përmes një postimi në InstaStory, ka folur për ndryshimin e ri në Instagram, shkruan lajmi.Risia e fundit e këtij rrjeti social është ...

Instagrami heq opsionin që të gjithë e përdornin shumë

Koha.net - 09.10.2019

“Instagram” është një nga rrjetet sociale më të përdorur në botë dhe së fundmi ka bërë disa ndryshime për përdoruesit e tij. Teksa ka shtuar disa opsione të reja, “Instagram”-i ka vendosur që edhe të ...

Instagram largon skedën Following në aplikacionin për celularët

Flaka - 09.10.2019

Problemi që Instagram ka me skedën vijuese është në dy pjesë. Së pari, tipari mbetet i papërdorur nga një numër i madh i përdoruesve, kështu që nuk ka asnjë qëllim për ta mbajtur atë.

Instagram largon skedën Following në aplikacionin për celularët

Durres Lajm - 09.10.2019

Aplikacioni celular në Instagram po pëson disa ndryshime, dhe skeda “Following” do të hiqet së shpejti nga menyja. Instagram e konfirmoi një gjë të tillë, duke vërejtur se skedari vijues do të ...