TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zyrat e EUROPOL në Shqipëri, zv.ministri i Brendshëm jep lajmin e mirë

SOT - 11.07.2019

Zv.ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari ka komentuar lëvizjen më të fundit të EUROPOL. Këta të fundit kanë hedhur një hap më shumë bashkëpunimi me Shqipërinë duke hapur zyrën e saj në vendin tonë.

Hapet zyra e Europolit në Tiranë, e vetmja në Ballkan. Soreca i jep lajmin e mirë Lleshajt e Veliut: Kjo tregon se ...

SOT - 11.07.2019

Në Tiranë u hap ditën e sotme zyra ndërlidhëse e Europolit në Tiranë, e vetmja në Ballkanin Perëndimor dhe e dyta jashtë BE-së, pas Uashingonit. Të pranishëm në inagurimin e saj ishin Ministri i ...

Zyra e Europol në Shqipëri/ Lamallari: Rrit besimin e vendeve partnere të BE-së

Medial - 11.07.2019

TIRANË, 11 korrik/MEDIAL/- Zv.ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari, deklaroi sot se hapja e zyrës së Europol në Tiranë, është një lajm shumë i mirë në rritje të mbështetjes së Shqipërisë nga ...

Europol zyrtarisht në Shqipëri, reagon Xhafaj: Proces i realizuar me sukses përmes negociatash intensive, mundësi e ...

Gazeta Tema - 11.07.2019

Shqipëria bëhet vendi i parë në rajon ku Europol do të ketë një zyrë të tij. Finalizimi i kësaj pune të gjatë, është përshëndetur edhe nga ish- ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili e konsideron ...

Ministri dhe ambasadori i BE prezantuan zyrën e EUROPOL në Tiranë, PD-ja nis sulmet: Edhe amerikanët e hapën, por...

SOT - 11.07.2019

Ish deputeti i PD-së, Gent Strazimiri ka reguar pasi Policia e Shtetit prezantoi zyrën e re të Europol në Shqipëri. Në një status në rrjetet sociale, Strazimir shkruan se fakti që Amerika ka edhe një ...

Strazimiri: E vërteta e hidhur që fshihet pas zyrës së Europolit

Durres Lajm - 11.07.2019

EUROPOL hap zyrë në Tiranë Ish-deputeti i PD-së, Gent Strazimiri, ka reaguar përmes një postimi në Facebook, lidhur me deklaratat e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj. “Me demek, meqenëse “D.E.A.

Çfarë ndodhi sot në Tiranë? Reagon ambasadori Soreca: Ky bashkëpunim është një hap drejt BE!

SOT - 11.07.2019

Sot është hapur zyra e oficerit ndërlidhës të Europol në Shqipëri. Të pranishëm ambasadori i BE, Soreca, drejtori i përgjithshëm Ardi Veliu dhe drejtoresha e EUROPOL.

Europol hap zyrën në Tiranë, Lleshaj kërkon rritje të shkëmbimit të informacionit

Botasot - 11.07.2019

Shqipëria bëhet vendi i parë në rajon kur Europol do të ketë një zyrë të tij. Në ceremoninë e hapjes së zyrës së oficerit ndërlidhes të Europol, Ministri i Brendshëm tha se thellimi i integrimit dhe ...

Zyra e EUROPOL në Tiranë, Lleshaj: Intensifikohet bashkëpunimi BE-Shqipëri

Gazeta Tema - 11.07.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaroi sot se, hapja e Zyrës Ndërlidhëse të EUROPOL-it në Tiranë, e para në rajon, do të intensifikojë më tej bashkëpunimin midis shteteve anëtare të BE-së dhe ...

Sandër Lleshaj: Pas FRONTEX edhe EUROPOL vjen në momentin e duhur

Gazeta Express - 11.07.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj se rezultatet e këtij viti në bashkëpunim me EUROPOL kanë qenë mjaft të mira. Ai shprehu bindjen se hapja e zyrave të EUROPOL në Tiranë do e intensifikojë akoma më ...

EUROPOL hap zyrën e vet në Tiranë, Lleshaj: Një lajm i rëndësishëm për integrimin evropian të vendit !

RTSH - 11.07.2019

EUROPOL nga sot do të ketë zyrë në Tiranë, ku një oficer i EUROPOL do të jetë në Policinë e Shtetit. Kreu i policisë shqiptare, Ardi Veliu, tha se “do të hapet zyra e oficerit ndërlidhës të EUROPOL, ...

EUROPOL hap zyrën në Tiranë, Lleshaj: Integrim “de facto” në BE

BalkanWeb - 11.07.2019

Nga sot EUROPOL do të ketë një zyrë në Tiranë, duke bërë që një oficer i Europol të jetë si ndërlidhës në Policinë e Shtetit. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj në ceremoninë e hapjes së kësaj zyre ...

Situata e rëndë e krimit, EUROPOL hap zyrën në Shqipëri

Mapo - 11.07.2019

Zbulimi i disa grupeve kriminale shqiptare që kanë baza në Europë, por sidomos paratë vijnë dhe i pastrojnë në Shqipëri, ka bërë që EUROPOL të hapë zyrën e tij në Shqipëri.

Hapet zyra e Europol, Veliu: Nuk ka sukses pa bashkëpunim

ABC News - 11.07.2019

Në ceremoninë e përurimit të Zyrës së Oficerit Ndërlidhës të EUROPOL, drejtori i Policisë së Shtetit Ardi Veliu theksoi se pa bashkëpunim nuk mund të ketë sukses në luftën kundër krimit të organizuar ...

Nga sot Europol në Tiranë, Veliu: Bashkëpunim për të luftuar krimin

BalkanWeb - 11.07.2019

Nga dita e sotme, një oficer i Europol do të jetë në Policinë e Shtetit. Kreu i policisë shqiptare, Ardi Veliu, tha se hapet sot zyra e oficerit ndërlidhës të Europol, duke shtuar se pa bashkëpunim ...

Hapet zyra e Europolit në Tiranë, e dyta pas Uashingonit

Ina - 11.07.2019

Në Tiranë u hap ditën e sotme zyra ndërlidhëse e Europolit në Tiranë, e vetmja në Ballkanin Perëndimor dhe e dyta jashtë BE-së, pas Uashingonit. Të pranishëm në inagurimin e saj ishin Ministri i ...

“Lajm shumë i mirë”, Fatmir Xhafaj paralajmëron ndryshimin e madh në Shqipëri

SOT - 11.07.2019

Shqipëria bëhet vendi i parë në rajon ku Europol do të ketë një zyrë të tij. Finalizimi i kësaj pune të gjatë, është përshëndetur edhe nga ish- ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili e konsideron ...

Strazimiri: E vërteta e hidhur që fshihet pas zyrës së Europolit

BalkanWeb - 11.07.2019

Ish-deputeti i PD-së, Gent Strazimir ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me deklaratat e ministrit te brendshëm Sander Lleshaj. “Me demek, meqenëse “D.E.A.

Soreca: Bashkëpunimi me EUROPOL një hap drejt BE!

Gazeta Express - 11.07.2019

Hapet zyra e oficerit ndërlidhës të Europol në Shqipëri. Të pranishëm ambasadori i BE, Soreca, drejtori i përgjithshëm Ardi Veliu dhe drejtoresha e EUROPOL.

Zhvillimi i rëndësishëm në Tiranë, flet ministri Lleshaj: Shqipëria është integruar “de facto” në BE

SOT - 11.07.2019

Nga sot EUROPOL do të ketë një zyrë në Tiranë, duke bërë që një oficer i Europol të jetë si ndërlidhës në Policinë e Shtetit. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj në ceremoninë e hapjes së kësaj zyre ...

EUROPOL hap zyre në Shqipëri

Zeri - 11.07.2019

Zbulimi i disa grupeve kriminale shqiptare që kanë baza në Europë, por sidomos paratë vijnë dhe i pastrojnë në Shqipëri, ka bërë që EUROPOL të hapë zyrën e tij në Shqipëri.

Europol në Tiranë, Xhafaj: Pas negociatave intensive vitin e kaluar

BalkanWeb - 11.07.2019

Shqipëria bëhet vendi i parë në rajon ku Europol do të ketë një zyrë të tij. Finalizimi i kësaj pune të gjatë, është përshëndetur edhe nga ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili e konsideron ...

Europol në Shqipëri pas Frontex

Botasot - 11.07.2019

Europol do të ketë një oficer ndërlidhës në Shqipëri, për të ndihmuar policinë shqiptare në punën e saj. Në ceremoninë e çeljes së kësaj zyre në Tiranë, ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, e quajti ...

Ambasadori Soreca: Një hap drejt çeljes së negociatave me BE-në

ABC News - 11.07.2019

EUROPOL hapi sot zyrën në Shqipëri, duke forcuar edhe më shumë bashkëpunimin mes vendit tonë dhe BE-së. Ministri i Brendshëm Lleshaj dhe ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca theksuan se kjo ...

EUROPOLI hap zyrën në Tiranë

LajmiFundit - 11.07.2019

EUROPOL do të ketë një zyrë në Tiranë, duke bërë që një oficer i Europol do të punojë në një zyrë të posaçme në Policinë e Shtetit, për të intensifikuar bashkëpunimin.

Europol zyrtarisht në Shqipëri, Xhafaj: Mundësi e mirë për çeljen e negociatave

Botasot - 11.07.2019

Shqipëria bëhet vendi i parë në rajon ku Europol do të ketë një zyrë të tij. Finalizimi i kësaj pune të gjatë, është përshëndetur edhe nga ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili e konsideron ...

Zyrtarizohet zyra e EUROPOL në Tiranë, Soreca: Një tjetër hap drejt bashkimit me familjen europiane

SOT - 12.07.2019

EUROPOL hedh një hap konkret drejt bashkëpunimit me Shqipërinë në fushën e ruajtjes së rendit dhe sigurisë. Ajo hapi sot në Shqipëri zyrën e saj duke forcuar edhe më shumë bashkëpunimin mes ...

Zyra e EUROPOL në Tiranë, Lleshaj: Intensifikohet bashkëpunimi BE-Shqipëri

Top Channel - 11.07.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaroi sot se, hapja e Zyrës Ndërlidhëse të EUROPOL-it në Tiranë, e para në rajon, do të intensifikojë më tej bashkëpunimin midis shteteve anëtare të BE-së dhe ...

Europol zbarkon në Shqipëri

Zhurnal - 11.07.2019

Shqipëria bëhet vendi i parë në rajon ku Europol do të ketë një zyrë të tij. Finalizimi i kësaj pune të gjatë, është përshëndetur edhe nga ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili e konsideron ...

Zyra e EUROPOL në Tiranë, Lleshaj: Intensifikohet bashkëpunimi BE-Shqipëri

Zhurnal - 11.07.2019

Tiranë, 11 korrik – Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaroi sot se, hapja e Zyrës Ndërlidhëse të EUROPOL-it në Tiranë, e para në rajon, do të intensifikojë më tej bashkëpunimin midis shteteve ...