TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Parlamenti britanik kundërshton planin e laburistëve për Brexit’in

Gazeta Express - 12.06.2019

Ligjvënësit opozitarë në Britani të Madhe, kanë dështuar të miratojnë një masë e cila, do të siguronte se Mbretëria e Bashkuar nuk mund të largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje.

BE: Londra duhet të paguajë pjesën e saj edhe në rast Brexit pa marrëveshje

Botasot - 12.06.2019

Londra duhet të respektojë angazhimet e saj financiare me BE-në, edhe në rastin e një ndarje pa një marrëveshje, nëse dëshiron të zhvillojë negociata partneriteti në të ardhmen.

Johnson nis fushatën, kërkon kreun e konservatorëve dhe kryeministrinë

Top Channel - 12.06.2019

Boris Johnson pati një mesazh për Brexitin përpara nisjes së fushatës së tij për t’u bërë kryetar e i Partisë Konservatore dhe kryeministër i ardhshëm i Britanisë: Shtyrje të mëtejshme, nuk mund të ...

Boris Johnson nuk synon ta largojë Britaninë nga BE-ja pa marrëveshje

Evropaelire - 12.06.2019

Boris Johnson ka thënë se ai nuk synon të largojë Britaninë pa marrëveshje nga Bashkimi Evropian, teksa ka nisur fushatën e tij si kandidat për kryeministër të Britanisë.

Boris Johnson angazhohet për të nxjerrë Britaninë në tetor nga BE

BalkanWeb - 12.06.2019

Boris Johnson, kandidat për të pasuar kryeministren Theresa May, do të angazhohet të mërkurën për të nxjerrë Britaninë nga Bashkimi Europian më 31 tetor, duke paralajmëruar se “vonesa do të thotë ...

‘Brexit’, kryeministri irlandez: Britania po i bën llogaritë gabim

BalkanWeb - 12.06.2019

Kryeministri i Irlandës i paralajmëroi ligjvënësit britanik kundër bërjes së një “llogaritje të tmerrshme politike” duke menduarit se refuzimi i marrëveshjes së Brexit do të thotë se ata do të ...

Parlamenti britanik kundërshton planin e laburistëve për Brexit-in

Evropaelire - 12.06.2019

Ligjvënësit opozitarë në Britani të Madhe, kanë dështuar të miratojnë një masë e cila, do të siguronte se Mbretëria e Bashkuar nuk mund të largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje.

“Marrëveshja për Brexit-in nuk ndryshon me kryeministrin e ri britanik”

Medial - 11.06.2019

Bashkimi Evropian ka vënë në dukje se bashkë me kryeministrin e ri që do të zgjidhet në Britani të Madhe nuk do të ketë ndryshime në marrëveshjen për Brexit-in, transmeton Anadolu Agency (AA).

KE: Lideri i ri s’ndryshon asgjë në qëndrimin e BE-së për Brexit

BalkanWeb - 11.06.2019

Një zëdhënës i Komisionit Europian bëri të ditur se zgjedhja e pasuesit të kryeministres britanike, Theresa May nuk do të ketë ndikim në përmbajtjen e marrëveshjes së divorcit të nënshkruar ndërkohë ...

​BE: Londra duhet të paguajë edhe në rast Brexit pa marrëveshje

Telegrafi - 12.06.2019

Londra duhet të respektojë angazhimet e saj financiare me BE-në, edhe në rastin e një ndarje pa një marrëveshje, nëse dëshiron të zhvillojë negociata partneriteti në të ardhmen.

Boris Johnson nuk synon ta largojë Britaninë nga BE-ja pa marrëveshje

Botasot - 12.06.2019

Boris Johnson ka thënë se ai nuk synon të largojë Britaninë pa marrëveshje nga Bashkimi Evropian, teksa ka nisur fushatën e tij si kandidat për kryeministër të Britanisë.

Brexit/ Presion BE-së me 44 miliardë euro?

Top Channel - 11.06.2019

Pas largimit të Theresa Mayt filloi gara për postin drejtues të partisë konservatore Tory dhe vendin vakant të kryeministres. Por disa mëkate të së shkuarës u hapin probleme rivalëve.

Boris Johnson angazhohet për të nxjerrë Britaninë në tetor nga BE

Lajmi.net - 12.06.2019

Boris Johnson, kandidat për të pasuar kryeministren Theresa May, do të angazhohet të mërkurën për të nxjerrë Britaninë nga Bashkimi Europian më 31 tetor, duke paralajmëruar se “vonesa do të thotë ...

Parlamenti britanik kundërshton planin e laburistëve për Brexit-in

Zhurnal - 12.06.2019

Ligjvënësit opozitarë në Britani të Madhe, kanë dështuar të miratojnë një masë e cila, do të siguronte se Mbretëria e Bashkuar nuk mund të largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje.

Qëndrimi i BE-së për Brexit nuk do të ndryshojë as me ardhjen e liderëve të rinj

Java News - 11.06.2019

Një zëdhënës i Komisionit Europian bëri të ditur se zgjedhja e pasuesit të kryeministres britanike, Theresa May nuk do të ketë ndikim në përmbajtjen e marrëveshjes së divorcit të nënshkruar ndërkohë ...

Boris Johnson nuk synon ta largojë Britaninë nga BE-ja pa marrëveshje

Koha.net - 12.06.2019

Boris Johnson ka thënë se ai nuk synon të largojë Britaninë pa marrëveshje nga Bashkimi Evropian, teksa ka nisur fushatën e tij si kandidat për kryeministër të Britanisë.

Parlamenti britanik kundërshton planin e laburistëve për Brexit-in

Alsat - 12.06.2019

Ligjvënësit opozitarë në Britani të Madhe, kanë dështuar të miratojnë një masë e cila, do të siguronte se Mbretëria e Bashkuar nuk mund të largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje.

LONDËR – KE: Lideri i ri nuk do të ndryshojë asgjë në qëndrimin e BE-së për Brexit

Medial - 11.06.2019

LONDËR, 11 qershor /MEDIAL-AFP/ – Një zëdhënës i Komisionit Europian bëri të ditur se zgjedhja e pasuesit të kryeministres britanike, Theresa May nuk do të ketë ndikim në përmbajtjen e marrëveshjes ...

KE: Lideri i ri nuk do të ndryshojë asgjë në qëndrimin e BE-së për Brexit

Alsat - 11.06.2019

Një zëdhënës i Komisionit Europian bëri të ditur se zgjedhja e pasuesit të kryeministres britanike, Theresa May nuk do të ketë ndikim në përmbajtjen e marrëveshjes së divorcit të nënshkruar ndërkohë ...