TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Apple sivjet lanson tre telefona

Koha.net - 12.01.2019

Apple gjatë vitit 2018 lansoi tri modele të iPhonëve: iPhone XR, iPhone XS dhe iPhone XS Max. Sipas disa raportimeve, Apple është duke planifikuar të lansojë tri modele të iPhonëve edhe gjatë vitit ...

Raporti i ri ‘konfirmon’ iPhone-in e 2019, me tri kamera

Telegrafi - 12.01.2019

Duke pasur parasysh se 2018 ishte viti “S” në përditësimin e iPhone, pritet që iPhone i këtij viti të shfaqë diçka të re. Javën e kaluar ka dalur një koncept që tregoi iPhone me një lente të ...

Shitësit e Apple zbresin çmimet e iPhone

Lajmi.net - 11.01.2019

Shkurtimet e çmimeve janë mjaft të pazakonta për smartphones Apple, prandaj ekspertët janë të shqetësuar. Apple mund të jetë nën presion nga bizneset e Kinës.

Apple sjell tre iPhone të rinj këtë vit

Lajmi.net - 11.01.2019

Me sa duket, pranë pasuesve të Xs dhe Xs Max, do të vijë një version i ri i XR më i lirë. Wall Street Journal thotë se ka mësuar nga burime të brendshme që në vitin 2019 tre iPhone të rinj do të ...

“Apple” ul çmimet e “iPhone”-ve në Kinë. Një “XR” blihet për 118 dollarë

Koha.net - 11.01.2019

Një sërë dyqanesh elektronike në Kinë i kanë ulur çmimet e “iPhone”-ve këtë javë, pasi “Apple” fajësoi nivelin e ulët të shitjeve të “smartphone”-ve në këtë vend për tkurrjen e fitimeve të saj.

Apple ul prodhimin e iPhone

Lajmi.net - 11.01.2019

Kompania amerikane e teknologjisë kishte humbur kohët e fundit parashikimin e shitjeve dhe tani dëshiron të prodhojë më pak iPhone të rinj. Apple fshin planet e saj të prodhimit për tre modele të ...

Veshmbathjet e mençura mund të jenë produktet e rradhës të Apple

Telegrafi - 11.01.2019

Interesi i Apple në sektorin e shëndetësisë nuk është sekret. Kompania ka blerë kompani dhe produkte të ndryshme shëndetësore, për të mos harruar edhe Apple Watch.

Apple do të qëndrojë me tre iPhone në 2019, njëri me ekran LCD

PC World - 11.01.2019

Apple ka planifikuar të lançojë tre modele të reja iPhone përsëri këtë vit përfshirë një pasardhës për modelin iPhone XR. Shitjet e këtij të fundit nuk përmbushën pritshmëritë e Apple sipas Wall ...

Raporti i ri ‘konfirmon’ iPhone-in e 2019, me tri kamera

Almakos - 12.01.2019

Duke pasur parasysh se 2018 ishte viti “S” në përditësimin e iPhone, pritet që iPhone i këtij viti të shfaqë diçka të re. Javën e kaluar ka dalur një koncept që tregoi iPhone me një lente të ...

Nëse keni iPhone, mos e hapni nëse ju thërret ky numër

Zeri - 10.01.2019

Përdoruesit e Apple po marrin thirrje që në shikim të parë duket të jetë nga Apple – por kjo nuk është e vërtetë, pasi kjo thirrje është nga hakerët të cilët po tentojnë t’iu vjedhin njerëzve para.

Shitësit e Apple zbresin çmimet e iPhone

Botasot - 11.01.2019

Shkurtimet e çmimeve janë mjaft të pazakonta për smartphones Apple, prandaj ekspertët janë të shqetësuar. Apple mund të jetë nën presion nga bizneset e Kinës.

Apple sjell tre iPhone të rinj këtë vit

Zeri - 11.01.2019

Me sa duket, pranë pasuesve të Xs dhe Xs Max, do të vijë një version i ri i XR më i lirë. Wall Street Journal thotë se ka mësuar nga burime të brendshme që në vitin 2019 tre iPhone të rinj do të ...

“Apple” ul çmimet e “iPhone”-ve në Kinë. Një “XR” blihet për 118 dollarë

Top Channel - 11.01.2019

Një sërë dyqanesh elektronike në Kinë i kanë ulur çmimet e “iPhone”-ve këtë javë, pasi “Apple” fajësoi nivelin e ulët të shitjeve të “smartphone”-ve në këtë vend për tkurrjen e fitimeve të saj.

Veshmbathjet e mençura mund të jenë produktet e rradhës të Apple

Almakos - 11.01.2019

Interesi i Apple në sektorin e shëndetësisë nuk është sekret. Kompania ka blerë kompani dhe produkte të ndryshme shëndetësore, për të mos harruar edhe Apple Watch.

Apple do të qëndrojë me tre iPhone në 2019, njëri me ekran LCD

Medial - 11.01.2019

Apple ka planifikuar të lançojë tre modele të reja iPhone përsëri këtë vit përfshirë një pasardhës për modelin iPhone XR. Shitjet e këtij të fundit nuk përmbushën e Apple sipas .

Raporti i ri ‘konfirmon’ iPhone-in e 2019, me tri kamera

Botasot - 12.01.2019

Duke pasur parasysh se 2018 ishte viti “S” në përditësimin e iPhone, pritet që iPhone i këtij viti të shfaqë diçka të re. Javën e kaluar ka dalur një koncept që tregoi iPhone me një lente të ...

Zbriten çmimet e iPhoneve

Zeri - 11.01.2019

Shkurtimet e çmimeve janë mjaft të pazakonta për smartphones Apple, prandaj ekspertët janë të shqetësuar. Apple mund të jetë nën presion nga bizneset e Kinës.

“Apple” ul çmimet e “iPhone”-ve në Kinë. Një “XR” blihet për 118 dollarë

Lajm - 11.01.2019

Një sërë dyqanesh elektronike në Kinë i kanë ulur çmimet e “iPhone”-ve këtë javë, pasi “Apple” fajësoi nivelin e ulët të shitjeve të “smartphone”-ve në këtë vend për tkurrjen e fitimeve të saj.

Veshmbathjet e mençura mund të jenë produktet e radhës të Apple

Botasot - 11.01.2019

Interesi i Apple në sektorin e shëndetësisë nuk është sekret. Kompania ka blerë kompani dhe produkte të ndryshme shëndetësore, për të mos harruar edhe Apple Watch.

Apple do të qëndrojë me tre iPhone në 2019, njëri me ekran LCD

Zhurnal - 12.01.2019

Apple ka planifikuar të lançojë tre modele të reja iPhone përsëri këtë vit përfshirë një pasardhës për modelin iPhone XR. Shitjet e këtij të fundit nuk përmbushën pritshmëritë e Apple sipas Wall ...

Zbresin çmimet e iPhoneve në tregun ndërkombëtar

LajmiFundit - 12.01.2019

Shkurtimet e çmimeve janë mjaft të pazakonta për smartphones Apple, prandaj ekspertët janë të shqetësuar. Apple mund të jetë nën presion nga bizneset e Kinës.

“Apple” ul çmimet e “iPhone”-ve në Kinë. Një “XR” blihet 118 dollarë më lirë

Portalb - 11.01.2019

Një sërë dyqanesh elektronike në Kinë i kanë ulur çmimet e “iPhone”-ve këtë javë, pasi “Apple” fajësoi nivelin e ulët të shitjeve të “smartphone”-ve në këtë vend për tkurrjen e fitimeve të saj, ...