TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Liberalizimi i vizave mund të shtyhet deri në vitin 2019”

Lajmi.net - 08.11.2018

Liberalizimi i vizave për Kosovën rrezikon të mos ndodhë deri në pjesën e dytë të vitit 2019, megjithëse pritjet janë që vendimi të merret brenda këtij viti.

Haradinaj: Thaçi të shqyrtojë shkuarjen në Bruksel nëse nuk ka liberalizim vizash

Portalb - 08.11.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk ka njohuri se për çfarë do të bisedojnë sonte në Bruksel presidentët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç, por ai konsideron se Thaçi ...

Haradinaj: Thaçi të analizojë pjesëmarrjen në dialog përderisa nuk ka liberalizim të vizave

Evropaelire - 08.11.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka hezitime që çështja e liberalizimit të vizave të vendoset në agjendën e takimit të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian.

Haradinaj thotë se Qeveritë e shteteve të BE-së po hezitojnë për liberalizimin e vizave

Lajmi.net - 08.11.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka mbajtur një konferencë për media pas takimit të sotëm të Këshillit Ministror për Integrim Evropian. Haradinaj aty u pyet edhe për procesin e liberalizimit ...

Haradinaj: S’ka gatishmëri që çështja e vizave të hyjë në agjendë të Këshillit të Ministrave

Telegrafi - 08.11.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas takimit të Këshillit ministror për integrim evropian në një konferencë për media ka folur rreth çështjes së liberalizimit të vizave, ku tha se tani po ...

Haradinaj e pranon: Qeveritë e shteteve të BE-së hezitojnë për vizat e Kosovës

Zeri - 08.11.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas takimit të sotëm të Këshillit ministror për Integrim Evropian u pyet edhe për procesin e vizave për Kosovën raporton "Zeri.info".

Vendimi për vizat shpresojmë të merret sa më shpejt

Zeri - 08.11.2018

Ambasadorja e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq, gjatë një interviste për gazetën ‘Zëri’, ka deklaruar se shpreson që vendimi për vizat të merret sa më shpejtë të jetë e mundur.

Skenarët e mundshëm për vizat

Zeri - 08.11.2018

Deklarata e fundit e kancelarit austriak, Sebastian Kurz, i cili u shpreh skeptik në heqjen e vizave për Kosovën, tregon qartë që Presidenca e Bashkimit Evropian nuk ka vullnet që ta vendosë në ...

Skenarët e mundshëm për vizat

Gazeta Express - 08.11.2018

Deklarata e fundit e kancelarit austriak, Sebastian Kurz, i cili u shpreh skeptik në heqjen e vizave për Kosovën, tregon qartë që Presidenca e Bashkimit Evropian nuk ka vullnet që ta vendosë në ...

Kush është përgjegjës për mos liberalizimin e vizave? Flasin deputetë dhe analistë

Zeri - 07.11.2018

Kanë mbetur më pak se dy muaj deri në përfundimin e vitit 2018, dhe gjasat që vizat të hiqen këtë vit janë minimale. Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri, për ‘Gazeta Blic’, foli ...

Haradinaj: Thaçi të analizojë pjesëmarrjen në dialog përderisa nuk ka liberalizim të vizave

Alsat - 08.11.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka hezitime që çështja e liberalizimit të vizave të vendoset në agjendën e takimit të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian.

Haradinaj thotë se Qeveritë e shteteve të BE-së po hezitojnë për liberalizimin e vizave

Botasot - 08.11.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka mbajtur një konferencë për media pas takimit të sotëm të Këshillit Ministror për Integrim Evropian. Haradinaj aty u pyet edhe për procesin e liberalizimit ...

Haradinaj dorëzohet për liberalizimin e vizave, ka një kërkesë për Thaçin

Botasot - 08.11.2018

(E plotësuar) - Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi duhet të shqyrtojë nëse duhet të shkojë në takimet e thirrura në Bruksel për bisedime me Serbinë, në rast se nuk ...

Skenarët e mundshëm për vizat

Lajmi.net - 08.11.2018

Deklarata e fundit e kancelarit austriak, Sebastian Kurz, i cili u shpreh skeptik në heqjen e vizave për Kosovën, tregon qartë që Presidenca e Bashkimit Evropian nuk ka vullnet që ta vendosë në ...

Kryeministri jep lajmin e gëzueshëm për liberalizimin e vizave!

Zeri - 07.11.2018

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, është shprehur optimist për liberalizimin e vizave. Këtë deklaratë, Haradinaj e bëri gjatë një interviste për emisionin Info Magazine në Klan Kosova, ku tha se ...

Veseli: Mosliberalizimi i vizave është racizëm i skajshëm

Evropaelire - 07.11.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha të mërkurën se të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave janë përmbushur dhe se në rast se Bashkimi Evropian nuk i liberalizon vizat për ...

Haradinaj: Nuk jam tërhequr nga pritja se vendimi për vizat merret sivjet

Gazeta Express - 07.11.2018

​ Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, është shprehur optimist për liberalizimin e ...

Veseli: Mosliberalizimi i vizave për shtetasit e Kosovës është racizëm

Botasot - 07.11.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur për vizitën e djeshme të kancelarit austriak, Sebastian Kurz dhe për deklaratat e tij për liberalizimin e vizave.

Veseli: mos liberalizimi i vizave - racizëm i skajshëm

VOA - 07.11.2018

Kryetari i Parlamentit të Kosovës Kadri Veseli tha të mërkurën se mos marrja e një vendimi pozitiv në dhjetor nga Bashkimi Evropian për liberalizim të vizave për qytetarët e Kosovës, do të ishte ...

Veseli: Liberalizimi i vizave është çështje teknike, jo politike

Lajmi.net - 07.11.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se, liberalizimi i vizave është çështje teknike dhe jo politike. Pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit me grupet parlamentare, kryeparlamentari ...

Veseli: Refuzimi për liberalizim të vizave, racizëm i skajshëm

Botasot - 07.11.2018

Kryesia e Kuvendit ka vendosur që më 16 nëntor të mbahet seancë e jashtëzakonshme lidhur me punën e Ministrisë së Punëve të Jashtme. Kjo kërkesë është bërë nga partitë opozitare, Lidhja Demokratike e ...

Veseli: Vendimi për liberalizimin e vizave duhet të merret në dhjetor, në të kundërtën është racizëm i skajshëm

Telegrafi - 07.11.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë sot se nuk do të heqin dorë nga e drejta e lëvizjes së lirë, ndërsa sipas tij nëse vendimi për liberalizimin e vizave nuk do të merret në dhjetor ...

Veseli e quan racizëm mosliberalizimin e vizave për Kosovën

Koha.net - 07.11.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli e ka quajtur racizëm refuzimin e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës Pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, Veseli ka thënë se ka vende ...

LDK: Qeveria, përgjegjëse nëse vizat nuk hiqen këtë vit

Zeri - 07.11.2018

Bashkimi Evropian (BE) edhe zyrtarisht i ka paralajmëruar zyrtarët e institucioneve të vendit se liberalizimi i vizave me Kosovën kërkon kohë, pasi të gjitha (28) shtetet anëtare duhet të marrin ...

Veseli: Tani po na thonë se liberalizimi i vizave është çështje politike

Gazeta Express - 07.11.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit ka thënë se pret që Austria të procedoj në Këshill të Ministrave, çështjen e liberalizimit të vizave për qytetarët e ...

BE: Heqja e vizave kërkon kohë

Gazeta Express - 07.11.2018

Bashkimi Evropian (BE) edhe zyrtarisht i ka paralajmëruar zyrtarët e institucioneve të vendit se liberalizimi i vizave me Kosovën kërkon kohë, pasi të gjitha (28) shtetet anëtare duhet të marrin ...

Hoxha: Premtuam liberalizimin e vizave sepse ashtu na premtuan

Lajmi.net - 06.11.2018

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë se premtimin e vizave e kanë bërë në bazë premtimeve që i kanë marrë nga ndërkombëtarët. Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka ...

Avni Mazrreku reagon ndaj deklaratës së ministres Dhurata Hoxha

Botasot - 06.11.2018

Njohësi i proceseve integruese, Avni Mazrreku, ka reaguar ndaj deklaratës së ministres së Ministris së Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha. Ky reagim vije pasi Hoxha deklaroi se premtimin e vizave e ...

BE: Heqja e vizave kërkon kohë

Zeri - 07.11.2018

Bashkimi Evropian (BE) edhe zyrtarisht i ka paralajmëruar zyrtarët e institucioneve të vendit se liberalizimi i vizave me Kosovën kërkon kohë, pasi të gjitha (28) shtetet anëtare duhet të marrin ...

Qytetarët po i vuajnë pasojat, ende s’ka raport pozitiv për liberalizim të vizave

Botasot - 06.11.2018

Njohësi i çështjen politike dhe juridike, Blerim Burjani ka komentuar deklaratën e Kancelarit të Austrisë Sebastian Kurz për liberalizimin e vizave, i cili ka thënë se “Austria e mbështet ...

Gjasat, minimale që vizat të hiqen këtë vit

Zeri - 08.11.2018

Deklarata e fundit e kancelarit austriak, Sebastian Kurz, i cili u shpreh skeptik në heqjen e vizave për Kosovën, tregon qartë që Presidenca e Bashkimit Evropian nuk ka vullnet që ta vendosë në ...

Haradinaj: Nuk jam tërhequr nga pritja se vendimi për vizat merret sivjet

Lajmi.net - 07.11.2018

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, është shprehur optimist për liberalizimin e vizave. Këtë deklaratë, Haradinaj e bëri gjatë një interviste për emisionin Info Magazine në Klan Kosova, ku tha se ...

“Mosliberalizimi i vizave për Kosovën është racizëm i skajshëm”

Gazeta Tema - 07.11.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha të mërkurën se të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave janë përmbushur dhe se në rast se Bashkimi Evropian nuk i liberalizon vizat për ...

Veseli: Liberalizimi i vizave është çështje teknike, jo politike

Zeri - 07.11.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se, liberalizimi i vizave është çështje teknike dhe jo politike. Pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit me grupet parlamentare, kryeparlamentari ...

Veseli: Refuzimi për liberalizim të vizave, racizëm i skajshëm

Alsat - 07.11.2018

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që më 16 nëntor të mbahet seancë e jashtëzakonshme lidhur me punën e Ministrisë së Punëve të Jashtme. Kjo kërkesë është bërë nga partitë opozitare, Lidhja ...

Hoxha: Premtuam liberalizimin e vizave sepse ashtu na premtuan

Botasot - 06.11.2018

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë se premtimin e vizave e kanë bërë në bazë premtimeve që i kanë marrë nga ndërkombëtarët. Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka ...

Avni Mazrreku reagon ndaj deklaratës së ministres Dhurata Hoxha

Ina - 07.11.2018

Njohësi i proceseve integruese, Avni Mazrreku, ka reaguar ndaj deklaratës së ministres së Ministris së Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha. Ky reagim vije pasi Hoxha deklaroi se premtimin e vizave e ...

BE: Heqja e vizave kërkon kohë

Lajmi.net - 07.11.2018

Bashkimi Evropian (BE) edhe zyrtarisht i ka paralajmëruar zyrtarët e institucioneve të vendit se liberalizimi i vizave me Kosovën kërkon kohë, pasi të gjitha (28) shtetet anëtare duhet të marrin ...

Haradinaj optimist se vizat hiqen në fund të vitit, porosit Thaçin të jetë i kujdesshëm me Serbinë

Telegrafi - 07.11.2018

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, është shprehur optimist për liberalizimin e vizave, njofton Klan Kosova. Këtë deklaratë, Haradinaj e bëri gjatë një interviste për emisionin Info Magazine në ...

Veseli: Mosliberalizimi i vizave është racizëm i skajshëm

SOT - 07.11.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha të mërkurën se të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave janë përmbushur dhe se në rast se Bashkimi Evropian nuk i liberalizon vizat për ...

Veseli: Refuzimi për liberalizim të vizave, racizëm i skajshëm

Zhurnal - 07.11.2018

Veseli: Refuzimi për liberalizim të vizave, racizëm i skajshëm Veseli: Refuzimi për liberalizim të vizave, racizëm i skajshëm Prishtinë, 7 nëntor - Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që më 16 ...

Hoxha arsyetohet në lidhje me shtyrjen e vendimit për liberalizimin e vizave!

Zeri - 06.11.2018

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë se premtimin e vizave e kanë bërë në bazë premtimeve që i kanë marrë nga ndërkombëtarët. Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka ...

Lajm i keq për vizat, ja çfarë deklarojnë në BE

Alsat - 07.11.2018

Heqja e vizave për Kosovën brenda këtij viti nuk pritet të ndodh. Madje zyrtarët e Bashkimit Evropian u kanë tërhequr udhëheqësve kosovarë që mos ta japin afate kohore për vizat.

Veseli: Mosliberalizimi i vizave është racizëm i skajshëm

Alsat - 07.11.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha të mërkurën se të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave janë përmbushur dhe se në rast se Bashkimi Evropian nuk i liberalizon vizat për ...

Veseli: Refuzimi për liberalizim të vizave, racizëm i skajshëm

Tetova Sot - 07.11.2018

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që më 16 nëntor të mbahet seancë e jashtëzakonshme lidhur me punën e Ministrisë së Punëve të Jashtme. Kjo kërkesë është bërë nga partitë opozitare, Lidhja ...

Hoxha tregon pse premtuan liberalizim të vizave

Medial - 06.11.2018

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë se premtimin e vizave e kanë bërë në bazë premtimeve që i kanë marrë nga ndërkombëtarët. Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka ...

Lajm i keq për vizat, ja çfarë deklarojnë në BE

Zhurnal - 07.11.2018

Lajm i keq për vizat, ja çfarë deklarojnë në BE Lajm i keq për vizat, ja çfarë deklarojnë në BE Prishtinë, 7 nëntor - Heqja e vizave për Kosovën brenda këtij viti nuk pritet të ndodh.

“Racizëm i skajshëm nëse BE nuk liberalizon vizat për Kosovën”

Java News - 07.11.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha të mërkurën se të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave janë përmbushur dhe se në rast se Bashkimi Evropian nuk i liberalizon vizat për ...

Hoxha: Premtuam liberalizimin e vizave sepse ashtu na premtuan

Flaka - 06.11.2018

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë se premtimet e eksponentëve institucionalë të Kosovës para qytetarëve për liberalizimin e vizave janë bartje e premtimeve të zyrtarëve ...