TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pompeo: Britania të mbrojë vetë anijet e saj në Gjirin Persik

SOT - 22.07.2019

Sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo tha sot se Britania është vetë përgjegjëse për sigurinë e mjeteve të saj detare në Gjirin Persik, pas sekuestrimit të një cisterne britanike nga Irani dy ditë ...

Britania trajton çështjen e anijes çisternë të bllokuar nga Irani

VOA - 22.07.2019

Kryeministrja britanike Theresa May po takohet me zyrtarët më të lartë të sigurisë për të diskutuar mbi çështjen e kapjes nga Irani të një çisterne nafte me flamur britanik në ngushticën e Hormuzit.

Iran – Britani, vijojnë përplasjet për naftëmbajtesen në ngushticën e Hormuzit

ABC News - 22.07.2019

Ajo mes Iranit dhe Mbretërisë së Bashkuar tashmë cilësohet si një luftë naftëmbajtësesh, ndërkohë që vendngjarja është ngushtica e Hormuzit. Teherani premton se nuk do të dorëzohet para asnjë armiku, ...

Kryeministrja britanike mban takim urgjent pas kapjes së anijes nga Irani

Evropaelire - 22.07.2019

Qeveria Britanike ka përsëritur thirrjet ndaj Iranit për lirim të menjëhershëm të anijes së kapur në Gjirin Persik të premten. Kryeministrja britanike, Theresa May, ka drejtuar Komitetin qeveritar ...

Kryeministrja britanike thërret mbledhje emergjente për krizën me Iranin

Gazeta Express - 22.07.2019

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, e ka thirrur një mbledhje të jashtëzakonshme të komitetit “Cobra” të hënën pas konfiskimit të një anije britanike nga Irani në Gjirin Persik.

Arabia Saudite dënon veprimet e Iranit në Ngushticën e Hormuzit

Evropaelire - 22.07.2019

Ministri për Punë të Jashtme i Arabisë Saudite, Adel Aljubeir, dënoi konfiskimin nga ana e Iranit të një cisternë me flamur britanik, në Ngushticën e Hormuzit, dhe i kërkoi bashkësisë ndërkombëtare ...

Irani paralajmëron Britaninë e Madhe

Botasot - 21.07.2019

Ambasadori i Iranit në Londër paralajmëroi për një përshkallëzim të mundshëm të tensioneve pasi zyrtarët britanikë refuzuan të heqin sanksionet kundër Teheranit.

Irani paralajmëron Britaninë për eskalim të situatës

Evropaelire - 21.07.2019

Londra ka dënuar konfiskimin e anijes së saj në Gjirin Persik nga Teherani duke theksuar se ka qenë duke operuar në mënyrë ligjore në territorin e Omanit, kur u rrethua nga forcat iraniane.

Irani publikon pamjet e konfiskimit të anijes britanike (VIDEO)

Alsat - 21.07.2019

Garda Revolucionare e Iranit (IRGC) ka publikuar një video që tregon momentin kur operativët e saj kapën anijen me naftë ,Stena Imperon, me flamurin e Britanisë së Madhe.

Britania e akuzon Iranin se ia konfiskoi anijen në ujërat e Omanit

Gazeta Express - 21.07.2019

Britania është ankuar në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara se forcat iraniane ia kanë konfiskuar një anije që po transportonte naftë në kohën kur ajo ishte duke lundruar në ujërat ...

Sekuestrimi i cisternave nga Irani, Hunt i kërkon Iranit të kthejë “Stena Impero”

RTSH - 21.07.2019

Sekretari i jashtëm britanik i ka kërkuar Iranit që të ndërpresë konfiskimin e saj “të paligjshëm” të një cisterne me flamur britanik në Gjirin Persik.

Publikohet video e bllokimit të tankerit britanik në Hormuz

Respublica - 21.07.2019

Roja Revolucionare iraniane ka publikuar një video që tregon anijet e flotës iraniane që i afrohen dhe ndalojnë tankerin britanik Stena Impero në ngushticën e Hormuzit.

Iran – Britani, vijojnë përplasjet për naftëmbajtesen në ngushticën e Hormuzit

Medial - 22.07.2019

Ajo mes Iranit dhe Mbretërisë së Bashkuar tashmë cilësohet si një luftë naftëmbajtësesh, ndërkohë që vendngjarja është ngushtica e Hormuzit. Teherani premton se nuk do të dorëzohet para asnjë armiku, ...

Momenti kur forcat iraniane “pushtojnë” anijen britanike

Zhurnal - 20.07.2019

Agjensia e lajmeve Fars news ka publikuar pamjet e kapjes së cisternës Britanike “Sterno Impero” në ngushticën e Hormuzit nga forcat ushtarake të Iranit.

Shtohen tensionet lidhur me kapjen nga Irani të një anieje cisterne britanike

Botasot - 20.07.2019

Tensionet globale vazhdojnë të rriten, lidhur me kapjen nga Irani të një cisterne nafte me flamur britanik në Ngushticën e Hormuzit. Britania lëshoi një paralajmërim të ashpër ndaj Republikës ...

Irani kërcënon Britaninë: Mos bashkëpunoni me ‘terroristët amerikanë’

Zeri - 20.07.2019

Irani u përgjigj paralajmërimeve të Mbretërisë së Bashkuar me një paralajmërim të tyre, duke thënë se britanikët duhet të ndalojnë të jenë bashkëpunëtorë në ‘terrorizmin e ekonomik amerikan’.

Kryeministrja britanike thërret mbledhje emergjente për krizën me Iranin

Botasot - 22.07.2019

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, e ka thirrur një mbledhje të jashtëzakonshme të komitetit “Cobra” të hënën pas konfiskimit të një anije britanike nga Irani në Gjirin Persik.

Sulmi i Iranit në Perëndim rrit rreziqet e goditjeve ushtarake

Tetova Sot - 20.07.2019

Në vend që të shqetësohej me një ushtri më të fortë të SHBA-së, Irani po përpiqet dhe nxit antagonistët e saj perëndimorë në mënyra të dizajnuara dukshëm për të shmangur shkaktimin e luftës, por ...

Arabia Saudite dënon veprimet e Iranit në Ngushticën e Hormuzit

Gazeta Express - 22.07.2019

Ministri për Punë të Jashtme i Arabisë Saudite, Adel Aljubeir, dënoi konfiskimin nga ana e Iranit të një cisternë me flamur britanik, në Ngushticën e Hormuzit, dhe i kërkoi bashkësisë ndërkombëtare ...

Irani paralajmëron Britaninë e Madhe për eskalim të situatës

Telegrafi - 21.07.2019

Londra ka dënuar konfiskimin e anijes së saj në Gjirin Persik nga Teherani duke theksuar se ka qenë duke operuar në mënyrë ligjore në territorin e Omanit, kur u rrethua nga forcat iraniane.

Irani publikon pamjet e konfiskimit të anijes britanike (VIDEO)

Tetova Sot - 21.07.2019

Garda Revolucionare e Iranit (IRGC) ka publikuar një video që tregon momentin kur operativët e saj kapën anijen me naftë ,Stena Imperon, me flamurin e Britanisë së Madhe.

Britania e akuzon Iranin se ia konfiskoi anijen në ujërat e Omanit

Zeri - 21.07.2019

Britania është ankuar në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara se forcat iraniane ia kanë konfiskuar një anije që po transportonte naftë në kohën kur ajo ishte duke lundruar në ujërat ...

Aksion si në filma: Publikohet video e bllokimit të tankerit britanik në Hormuz, nga ana e iranianëve

Gazeta Tema - 21.07.2019

Roja Revolucionare iraniane ka publikuar një video që tregon anijet e flotës iraniane që i afrohen dhe ndalojnë tankerin britanik Stena Impero në ngushticën e Hormuzit.

Momenti kur forcat iraniane “pushtojnë” anijen britanike

Gazeta Express - 21.07.2019

Agjensia e lajmeve Fars news ka publikuar pamjet e kapjes së cisternës Britanike “Sterno Impero” në ngushticën e Hormuzit nga forcat ushtarake të Iranit.

Kryeministrja britanike thërret mbledhje emergjente për krizën me Iranin

Tetova Sot - 22.07.2019

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, e ka thirrur një mbledhje të jashtëzakonshme të komitetit “Cobra” të hënën pas konfiskimit të një anije britanike nga Irani në Gjirin Persik.

Arabia Saudite dënon veprimet e Iranit në Ngushticën e Hormuzit

Botasot - 22.07.2019

Ministri për Punë të Jashtme i Arabisë Saudite, Adel Aljubeir, dënoi konfiskimin nga ana e Iranit të një cisternë me flamur britanik, në Ngushticën e Hormuzit, dhe i kërkoi bashkësisë ndërkombëtare ...

Irani paralajmëron Britaninë për eskalim të situatës

Lajmi.net - 21.07.2019

Komentet vijnë pas lansimit të një videoje nga Garda Revolucionare e Iranit, ku shihen duke e rrethuar cisternën e naftës. Ngjarjet e fundit në Ngushticën e Hormuzit, një nga pikat më të rëndësishme ...

Momenti kur forcat iraniane “pushtojnë” anijen britanike

Botasot - 21.07.2019

Agjensia e lajmeve Fars news ka publikuar pamjet e kapjes së cisternës Britanike “Sterno Impero” në ngushticën e Hormuzit nga forcat ushtarake të Iranit.

Arabia Saudite dënon veprimet e Iranit në Ngushticën e Hormuzit

Tetova Sot - 22.07.2019

Ministri për Punë të Jashtme i Arabisë Saudite, Adel Aljubeir, dënoi konfiskimin nga ana e Iranit të një cisternë me flamur britanik, në Ngushticën e Hormuzit, dhe i kërkoi bashkësisë ndërkombëtare ...

Irani paralajmëron Britaninë e Madhe për eskalim të situatës

Botasot - 21.07.2019

Londra ka dënuar konfiskimin e anijes së saj në Gjirin Persik nga Teherani duke theksuar se ka qenë duke operuar në mënyrë ligjore në territorin e Omanit, kur u rrethua nga forcat iraniane.

Irani paralajmëroi Britaninë për eskalim të situatës

Portalb - 21.07.2019

Londra ka dënuar konfiskimin e anijes së saj në Gjirin Persik nga Teherani duke theksuar se ka qenë duke operuar në mënyrë ligjore në territorin e Omanit, kur u rrethua nga forcat iraniane, njofton ...

Irani paralajmëron Britaninë për eskalim të situatës

Gazeta Express - 21.07.2019

Londra ka dënuar konfiskimin e anijes së saj në Gjirin Persik nga Teherani duke theksuar se ka qenë duke operuar në mënyrë ligjore në territorin e Omanit, kur u rrethua nga forcat iraniane.

Irani paralajmëron Britaninë për eskalim të situatës

Tetova Sot - 21.07.2019

Londra ka dënuar konfiskimin e anijes së saj në Gjirin Persik nga Teherani duke theksuar se ka qenë duke operuar në mënyrë ligjore në territorin e Omanit, kur u rrethua nga forcat iraniane.

Irani paralajmëron Britaninë për agravim të situatës

BalkanWeb - 22.07.2019

Londra ka dënuar konfiskimin e anijes së saj në Gjirin Persik nga Teherani duke theksuar se ka qenë duke operuar në mënyrë ligjore në territorin e Omanit, kur u rrethua nga forcat iraniane.

Irani paralajmëron Britaninë për agravim të situatës

Durres Lajm - 22.07.2019

Londra ka dënuar konfiskimin e anijes së saj në Gjirin Persik nga Teherani duke theksuar se ka qenë duke operuar në mënyrë ligjore në territorin e Omanit, kur u rrethua nga forcat iraniane.