TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pas votimit të ndryshimeve kushtetuese, VMRO-DPMNE kërkoi zgjedhje të parakohshme parlamentare

Portalb - 11.01.2019

VMRO-DPMNE-ja kërkoi që Kuvendi menjëherë të shpërndahet dhe të shpallen zgjedhje të parakohshme parlamentare, bashkë me zgjedhjet presidenciale. Këtë sonte e deklaroi kryetari i opozitës, Hristijan ...

Mickoski: Të shpërndahet Kuvendi, të shpallen zgjedhje të parakohshme

Ina - 11.01.2019

“VMRO-DPMNE nuk e mbështet ndryshimin e Kushtetutës me qëllim ndryshimin e emrit kushtetues të Republikës së Maqedonisë, ndryshimin e identitetit, kulturës dhe historisë, dhe ky qëndrim është i ...

LSDM: Maqedonia arriti, Mockoski, Baçev dhe Gruevski dështuan

Medial - 11.01.2019

Shkup 11 janar 201 9 Maqedonia arriti, Mockoski, Baçev dhe Gruevski dështuan, mund të përgatiten për dështim të ri në çfarëdo qoftë zgjedhje. Për gjithmonë do të mbahet mend: Mickovski, Gruevski, ...

Lëvizjet pro-ruse vazhdojnë protestat para Kuvendit: Hiqni dorë nga ndryshimi i emrit (VIDEO)

Portalb - 11.01.2019

Përpara Kuvendit të Maqedonisë paralelisht derisa pritet që të fillojë seanca për votimin e ndryshimeve kushtetuese , vazhdon protesta tanimë për të tretën ditë me radhë e lëvizjeve pro-ruse të cilat ...

Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së

Lajm - 11.01.2019

Për sot pasdite, kryetari i VMRO-DPMNEsë, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të VMRO-DPMNE-së.

LSDM: Mickoski dhe Baçev punojnë kundër interesave shtetërore

Telegrafi - 11.01.2019

Nga pati në pushtet LSDM kanë akuzuar se lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski po punon së bashku me Janko Baçev që Maqedonia mos të anëtarësohet në NATO dhe BE.

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

Alsat - 10.01.2019

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur ...

Kostadinov: Mickoski punon bashkë me Baçevin kundër anëtarësimit të Maqedonisë në NATO (VIDEO)

Portalb - 10.01.2019

“Hristijan Mickoski u është bashkuar protestave anti-NATO, të organizuara nga pro-rusi Janko Bançev, ai punon kundër anëtarësimit të Maqedonisë në BE dhe NATO”, deklaroi zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin ...

Mickoski: Zaev u betua se nuk do ta ndryshojë Kushtetutën

Telegrafi - 10.01.2019

Lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski sot para protestuesve tha se është kundër ndryshimeve kushtetuese dhe se Zaev por kërcënon deputetët. “E di se disa prej jush ndjehen të dëshpëruar me atë ...

LSDM: U paraqit agjenti anti-perëndimor Gruevski

Telegrafi - 10.01.2019

LSDM nëpërmjet një kumtese reagon ndaj statusit të publikuar të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski. “U paraqit agjenti anti-perëndimor Nikolla Gruevski, ju dha komandë ushtarëve të tij, Mickoski dhe ...

Mickoski, disa deputet dhe funksionar të VMRO-së i bashkangjiten protestës para Kuvendit.

Alsat - 10.01.2019

Mickoski, disa deputet dhe funksionar të VMRO-së i bashkangjiten protestës para ...

LSDM: U paraqit agjenti anti-perëndimor Gruevski, u dha udhëzime pionëve Mickovski dhe Baçev

Flaka - 10.01.2019

Agjenti anti-perëndim Nikolla Gruevski u paraqit, u shkroi komandat pionëve të tij, Mickoski dhe Bachev kundër Maqedonisë, thuhet në reagimin e LSDM-së, pas prononcimit në Facebook gjatë ditës së ...

ZAEV: Mickoski po i shkakton vetëm dëm Maqedonisë

Medial - 10.01.2019

Kryeministri Zoran Zaev, duke e komentuar deklaratën e djeshme të Hristian Mickoskit dhe qëndrimin ndaj Marrëveshjes tha se lideri i VMRO-DPMNE-së nga njëra anë para përfaqësuesve ndërkombëtarë thotë ...

Mickoski: Në skenë të hapur bëhet pazar me emrin dhe identitetin

Medial - 10.01.2019

Në skenë të hapur bëhet ky pazar me emrin dhe identitetin, si në tezgë, si në pazar ilegal. Zaevi pranoi se ky votim këtu varet vetëm nga rastet gjyqësore.

Mickoski kërkoj zgjedhje të parakohshme parlamentare

Medial - 11.01.2019

VMRO-DPMNE nuk e mbështet ndryshimin e Kushtetutës me qëllim ndryshimin e emrit kushtetues të Republikës së Maqedonisë, ndryshimin e identitetit, kulturës dhe historisë, dhe ky qëndrim është i ...

Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së

Almakos - 11.01.2019

Për sot pasdite, kryetari i VMRO-DPMNEsë, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të VMRO-DPMNE-së.

LSDM: Mickoski dhe Baçev punojnë kundër interesave shtetërore

Botasot - 11.01.2019

Nga partia në pushtet LSDM kanë akuzuar se lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski po punon së bashku me Janko Baçev që Maqedonia mos të anëtarësohet në NATO dhe BE.

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

Almakos - 10.01.2019

10 Janar 2019 / 19:40 Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri ...

Kostadinov: Mickoski punon bashkë me Baçevin kundër anëtarësimit të Maqedonisë në NATO

Botasot - 10.01.2019

“Hristijan Mickoski u është bashkuar protestave anti-NATO, të organizuara nga pro-rusi Janko Bançev, ai punon kundër anëtarësimit të Maqedonisë në BE dhe NATO”, deklaroi zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin ...

Mickoski: Zaev u betua se nuk do ta ndryshojë Kushtetutën

Botasot - 10.01.2019

Lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski sot para protestuesve tha se është kundër ndryshimeve kushtetuese dhe se Zaev po kërcënon deputetët. “E di se disa prej jush ndjehen të dëshpëruar me atë se ...

LSDM: U paraqit anti-perëndimori Gruevski

Alsat - 10.01.2019

LSDM nëpërmjet një kumtese reagon ndaj statusit të publikuar të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski. “U paraqit agjenti anti-perëndimori Nikolla Gruevski, ju dha komandë ushtarëve të tij, Mickoski dhe ...

Mickoski, disa deputet dhe funksionar të VMRO-së i bashkangjiten protestës para Kuvendit.

Almakos - 10.01.2019

Mickoski, disa deputet dhe funksionar të VMRO-së i bashkangjiten protestës para Kuvendit. The post Mickoski, disa deputet dhe funksionar të VMRO-së i bashkangjiten protestës para Kuvendit.

ZAEV: Mickoski po i shkakton vetëm dëm Maqedonisë

Lajm - 10.01.2019

Kryeministri Zoran Zaev, duke e komentuar deklaratën e djeshme të Hristian Mickoskit dhe qëndrimin ndaj Marrëveshjes tha se lideri i VMRO-DPMNE-së nga njëra anë para përfaqësuesve ndërkombëtarë thotë ...

Mickoski: Në skenë të hapur bëhet pazar me emrin dhe identitetin

Tetova Sot - 10.01.2019

Në skenë të hapur bëhet ky pazar me emrin dhe identitetin, si në tezgë, si në pazar ilegal. Zaevi pranoi se ky votim këtu varet vetëm nga rastet gjyqësore.

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

Ina - 11.01.2019

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur ...

Kostadinov: Mickoski punon bashkë me Baçevin kundër anëtarësimit të Maqedonisë në NATO

Lajm - 10.01.2019

“Hristijan Mickoski u është bashkuar protestave anti-NATO, të organizuara nga pro-rusi Janko Bançev, ai punon kundër anëtarësimit të Maqedonisë në BE dhe NATO”, deklaroi zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin ...

LSDM: U paraqit anti-perëndimori Gruevski

Almakos - 10.01.2019

10 Janar 2019 / 21:48 LSDM nëpërmjet një kumtese reagon ndaj statusit të publikuar të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski. “U paraqit agjenti anti-perëndimori Nikolla Gruevski, ju dha komandë ...

Mickoski: Në skenë të hapur bëhet pazar me emrin dhe identitetin

Almakos - 10.01.2019

Në skenë të hapur bëhet ky pazar me emrin dhe identitetin, si në tezgë, si në pazar ilegal. Zaevi pranoi se ky votim këtu varet vetëm nga rastet gjyqësore.

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

Lajm - 11.01.2019

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur ...

LSDM: U paraqit anti-perëndimori Gruevski

Medial - 10.01.2019

LSDM nëpërmjet një kumtese reagon ndaj statusit të publikuar të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski. “U paraqit agjenti anti-perëndimori Nikolla Gruevski, ju dha komandë ushtarëve të tij, Mickoski dhe ...

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

Tetova Sot - 11.01.2019

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur ...

LSDM: U paraqit anti-perëndimori Gruevski

Antpress - 10.01.2019

10 Janar 2019 / 21:48 LSDM nëpërmjet një kumtese reagon ndaj statusit të publikuar të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski. “U paraqit agjenti anti-perëndimori Nikolla Gruevski, ju dha komandë ...

Opozita në Maqedoni: Do të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

BalkanWeb - 11.01.2019

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur ...