TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Trajneri i Kosovës bëhet viral në rrjet, ky është reagimi epik i tij

Alsat - 11.09.2019

Përfaqësuesja e Kosovës mori humbjen e parë në drejtimin e tij, por edhe një disfatë 5-3 kundër Anglisë nuk e ka “qetësuar” trajnerin, Bernard Challandes.

"Dardanët" tregojnë pse nuk u hap koreografia në stadiumin e Southamptonit

Albeu.com - 11.09.2019

Në mbrëmjen e djeshme në stadiumin e Southampton ishte planifikuar që të përhapej koreografia në stadium gjatë ndeshjes Angli-Kosovë e cila përfundoi 5-3 por kjo nuk ndodhi.

VIDEO/ Tërbohet nga gjyqtarët, shihni reagimin e trajnerit të Kosovës kur kupton se po filmohet

Durres Lajm - 11.09.2019

Bernard Challandes është padiskutim një nga personazhet më të spikatur te përfaqësuesja e Kosovës, një trajner karizmatik i cili shpesh ka tërhequr vëmendjen e mediave.

Kosova lë përshtypje të madhe në Angli

ABC News - 11.09.2019

Vlerësim i madh për Kosovën pas ndeshjes në Angli, për Euro 2020. Mediat angleze dhe trajneri Southgate vlerësojnë paraqitjen e skuadrës më të re të Europës.

VIDEO/ Tërbohet nga gjyqtarët, shihni reagimin fantastik të Challands kur e kupton se po filmohet

BalkanWeb - 11.09.2019

Bernard Challandes është padiskutim një nga personazhet më të spikatur tek përfaqësuesja e Kosovës, një trajner karizmatik i cili shpesh ka tërhequr vëmendjen e mediave.

Trajneri i Kosovës Challandes: Na mposhti një nga skuadrat më të mira në botë, jam krenar për këta djem

Durres Lajm - 11.09.2019

Një humbje ndaj një kundërshtari me nivel shumë të lartë si Anglia ishte mëse e pritshme për trajnerin Kosovës Bernard Challandes. Ky i fundit u nxeh sëtepërmi me gjyqtarin kryesor në momentin e ...

5 gola në pjesën e parë, trajneri i Kosovës humbet toruan në dhomat e zhveshjes (VIDEO)

SOT - 11.09.2019

Bernard Challandes, trajner karizmatik, nuk u përmbajt pas fundit të pjesës së parë teksa Anglia po fitonte 5-1 dhe Kosova kishte shënuar e para. Trajneri i ekipit “Dardan” u kap nga kamerat teksa ...

Tifozët anglezë lavdërojnë paraqitjen e Kosovës

Telegrafi - 11.09.2019

Paraqitja e Përfaqësueses së Kosovës në humbjen ndaj Anglisë është duartrokitur nga të gjithë, sidomos nga tifozët anglezë. Kosova u mposht me rezultat 5-3 nga Anglia, por humbja mbeti në plan të ...

Arbër Zeneli mungoi kundër Anglisë, pas ndeshjes shprehet: Veç ata që na kanë inati

Zeri - 11.09.2019

Përfaqësuesja e Kosovës pësoi humbje dinjitoze nga Kombëtarja angleze mbrëmë në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Djelmoshat e Bernard Challandes u mposhtën nga ...

5 gola të pësuar në 45' e para, trajneri i Kosovës tërbohet ne tunel (VIDEO)

Albeu.com - 11.09.2019

Bernard Challandes, trajner karizmatik, nuk u përmbajt pas fundit të pjesës së parë teksa Anglia po fitonte 5-1 dhe Kosova kishte shënuar e para. Trajneri i ekipit " Dardan " u kap nga kamerat teksa ...

Challandes: Na mposhti një nga skuadrat më të mira në botë, jam krenar për këta djem

SuperSport - 11.09.2019

Një humbje ndaj një kundërshtari me nivel shumë të lartë si Anglia ishte mëse e pritshme për trajnerin Kosovës Bernard Challandes. Ky i fundit u nxeh sëtepërmi me gjyqtarin kryesor në momentin e ...

Challandes: Krenarë me lojën e futbollistëve, treguam se kush jemi

Ina - 11.09.2019

Seleksionuesi i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes ka folur pas humbjes 5:3 nga Anglia në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020, njofton Shenja Zvicerani ka thënë se ndihet i lumtur me lojën ...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim

Albeu.com - 10.09.2019

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij.

Bota qesh me Challandesin, shikojeni reagimin e tij pas pjesës së parë

Gazeta Express - 11.09.2019

Trajneri Bernard Challandes është kapur nga kamerat duke reaguar në mënyrë të ashpër pas përfundimit të pjesës së parë. Trajneri zviceran shihet duke thënë “e tmerrshme”, duke menduar për golin e ...

Deklarata e Challandes pas disfatës nga Anglia

Lajmi.net - 10.09.2019

Tekniku zviceran e ka marrë përvete përgjegjësinë e humbjes, por duke u shprehur tejet krenar me pjesën e dytë që e zhvilluan futbollistët e tij. ‘’Nuk ishte gola të lehtë [të anglezëve], ishin gola ...

Reagimi plot nervozizëm i Challandes, xhirohet nga kamera duke bërë gjeste dhe duke bërtitur

Telegrafi - 10.09.2019

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernand Challandes, është kapur nga kamera duke bërtitur nga hidhërimi pas pjesës së parë të ndeshjes kundër Anglisë. Trajneri u nis drejt zhveshtores akoma pa u mbyllur pjesa ...

Challandes zbulon se çfarë iu tha lojtarëve pas pjesës së parë

Gazeta Express - 10.09.2019

Bernard Challandes ka zbuluar se i kishte nxitur lojtarët e Kosovës pas pushimit mes pjesëve që të vazhdonin të luftonin kundër Anglisë, me gjithë se po humbnin 5:1 pas 45 minutave të parë.

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia është e imja për humbjen

Gazeta Express - 10.09.2019

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij.

Challandes flet pas humbjes nga Anglia, ja deklarata e tij e ‘çmendur’

Botasot - 10.09.2019

Kosova u mposht nga Anglia me rezultatin 5:3. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes nuk është i pakënaqur me lojtarët e Kosovës, pasi ai thekson se Kosova ka treguar karakter.

Trajneri i Kosovës, Challandes: Jam krenar me lojtarët e mi, treguam karakter ndaj kombëtares më të mirë në botë

Telegrafi - 10.09.2019

Bernard Challndaes është deklaruar pas humbjes së Kosovës 5-3 ndaj Anglisë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Trajneri i Përfaqësueses ka thënë se ai është i lumtur me lojën e treguar nga ...

Ky është momenti qesharak i Challandes që po bën xhiron nëpër rrjetet sociale

Lajmi.net - 10.09.2019

Kjo sepse, Anglia vazhdoi aksionin edhe pse një lojtar i Kosovës po qëndronte i shtrirë në tokë. Pasi u ndëshkua me karton të verdhë dhe pas përfundimit të pjesës së parë, Challandes u pa shumë i ...

Challandes shpërthen pas ndeshjes: Ja çka u thash lojtarëve pas pjesës së parë

Zeri - 10.09.2019

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në këto eliminatore nga Anglia me rezultat 5:3. Një ndeshje me dy fytyra, pasi që në pjesën e parë u paraqitëm dobët, ndërsa në të dytë skuadra ishte më mirë, ...

Challandesi i pakënaqur me pjesën e parë, por i lumtur me rikthimin në pjesën e dytë

Koha.net - 10.09.2019

Bernard Challandesit nuk i ka pëlqyer pjesa e parë në ndeshjen kundër Anglisë, megjithatë ai është shprehur i lumtur me atë që kombëtarja e Kosovës ka treguar në pjesën e dytë “Nganjëherë ne e humbëm ...

Kalendari i ndeshjeve të radhës të Kosovës në kuadër të grupit A

Koha.net - 10.09.2019

Kosova sot është mposhtur 5-3 nga Anglia, por mban gjallë shpresat për kualifikim në EURO 2020. Në fakt, ekipi i Challandes ka impresionuar me paraqitjet e deritashme në grupin A.

Reagimi i Challandes në tunel – bëhet viral në internet

Zeri - 10.09.2019

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes këto ditë e fundit ka qenë në qendër të vëmendjes nga mediet botërore. Challandes një trajner karizmatik i cili është duke udhëhequr me sukses përfaqësueses ...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia është e imja për humbjen

Tetova Sot - 10.09.2019

Bernard Challandes e ka pranuar mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij.

Kamera e kap nervoz në tunel, reagimi epik i Challandesit

Koha.net - 10.09.2019

Një moment interesant i trajnerit të Kosovës, Bernard Challandes është kapur nga kamerat. Ai po reagonte për një gol të Anglisë në tunel, në humbjen e Kosovës 5-3.

Reagimi i Challandes në tunel – bëhet viral në internet

Botasot - 10.09.2019

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes këto ditë e fundit ka qenë në qendër të vëmendjes nga mediet botërore. Challandes një trajner karizmatik i cili është duke udhëhequr me sukses përfaqësueses ...

Challandes çmendet në tunelin e stadiumit, legjendat angleze tallen duke qeshur

Zeri - 10.09.2019

Kanë kaluar rreth 55 minuta lojë në ndeshjen Angli - Kosovë. Kosova e ka ngushtuar disavantazhin në 5:3 ndaj Anglisë në "St Mary's Stadium" në Southampton, shkruan Zëri.info.

Angli - Kosovë, kartoni i parë i kuq i akordohet trajnerit Bernard Challandes

Zeri - 10.09.2019

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Angli - Kosovë. Anglia është në epërsi 5:1 përballë Kosovës në "St Mary's Stadium" në Southampton, shkruan Zëri.info.

VIDEO: Mbrojtje amatore, Kosova poshtërohet në 45 minutat e para ndaj Anglisë

Gazeta Tema - 10.09.2019

Kosova ka pësuar pesë gola në 45 minutat e para ndaj Anglisë, duke treguar mungesë eksperience totale. Pas golit fillestar të Berishës, skuadra e Challandes u shkërmoq nga Tre Luanët me super ...

"Dardanët" pushtojnë Southampton (VIDEO)

Albeu.com - 10.09.2019

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës sot gjatë ditës kanë filluar feston në Southampton , ku Kosova përballet me Anglinë për kualifikimin në Euro 2020.

Gjithçka gati për ndeshjen Angli – Kosovë, ‘Dardanët’ fillojnë të mbushin stadiumin

Lajmi.net - 10.09.2019

Takimi i vlefshëm për kualifikimet e Euro 2020 starton nga ora 20:45 dhe njëherësh është testi më i vështirë për skuadrën e Bernard Challandes që nga viti 2016.

Angli – Kosovë, formacionet zyrtare

Lajmi.net - 10.09.2019

Ndeshja e vlefshme për kualifikimet e Evropianit 2020 fillon sot nga ora 20:45. Ky do të jetë testi më i vështirë i Kombëtares së Kosovës që nga pranimi i saj në UEFA dhe FIFA.

Tifozët e Kosovës ia thurin këngës midis Southamptonit: ‘’Besa Besë’’

Lajmi.net - 10.09.2019

Skuadra e Bernard Challandes përballet me ‘Tre Luanët’ në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020, njëherësh testi më i vështirë që nga viti (2016) kur u pranuam në UEFA e FIFA.

Kosovarët këndojnë rrugëve të Southampton

Gazeta Express - 10.09.2019

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës sot gjatë ditës kanë filluar feston në Southampton, ku Kosova përballet me Anglinë për kualifikimin në Euro 2020.

Angli - Kosovë: Publikohen formacionet zyrtare, dy ndryshime nga Challandes

Zeri - 10.09.2019

Përfaqësuesja e Kosovës do të përballet sonte me Anglinë në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian "Euro 2020". Në "St Mary's Stadium", në ndeshjen e vlefshme për grupin A, Kosova është ...

Ndizet atmosfera në Southampton

Koha.net - 10.09.2019

Ka nisur të ndizet atmosfera në Southampton, pak para ndeshjes mes Anglisë e Kosovës në kualifikimet për Euro 2020. Shumë tifozë të Kosovës kanë nisur këngët në përkrahje të “Dardanëve”, para ...

Tifozët e Kosovës ia thurin këngës midis Southamptonit: ‘’Besa Besë’’

Botasot - 10.09.2019

1600 dardanët që do ta ndjekin Kosovën nga shkallët e stadiumit në ndeshjen e sontme ndaj Anglisë, kanë ndezur atmosferën në qytetin e Southampton. Skuadra e Bernard Challandes përballet me ‘Tre ...

Pesë lojtarët e lënduar të Kosovës – datat për rikthimet e tyre në fushë

Telegrafi - 10.09.2019

Kosova është duke e zhvilluar deri më tani një ecuri të jashtëzakonshme në eliminatoret e Kampionatit Evropian. Në katër ndeshje, djelmoshat tanë kanë marr tetë pikë, duke qenë në vendin e dytë.

Challandes u jep shpresë kosovarëve: Mos u frikësohuni, pse të mos ëndërrojmë?!

Gazeta Express - 10.09.2019

Sonte prej orës 20:45 Kombëtarja e Kosovës do ta zhvillojë ndeshjen më të vështirë të kampanjës kualifikuese për Euro 2020. “Dardanët” do të luajnë si mysafirë të Anglisë, e cila e kryeson grupin me ...

LIVE: Tjetër sfidë për Kosovën, Anglia kundërshtari i radhës

Telegrafi - 10.09.2019

Kosova zhvillon ndeshjen e pestë kualifikuese për ‘Euro 2020’ në kuadër të Grupit A, ndërsa për kundërshtar e ka Anglinë. ‘Dardanët’ nuk njohin humbje në 15 ndeshje radhazi, kurse mbajnë vendin e ...

Tifozët tanë tubohen në Londër, marrin rrugën për në Southampton

Telegrafi - 10.09.2019

Pak orë kanë mbetur deri në fillimin e ndeshjes Anglia – Kosova. Ka mbetur më pak se katër orë, që kjo ndeshje të fillojë, që është e vlefshme për të kualifikimet e Kampionatit Evropiani.

Zeneli: Kur nuk mund të jesh në Sautempton

Alsat - 10.09.2019

Sulmuesi anësor i Kombëtares së Kosovës, Arbër Zeneli, e ka shprehur pakënaqësinë e tij me faktin që s’do të ketë mundësi të luajë sonte në ndeshjen kundër Anglisë, shkaku i lëndimit që e kishte ...

Challandes u jep shpresë kosovarëve: Mos u frikësohuni, pse të mos ëndërrojmë?!

Tetova Sot - 10.09.2019

Sonte prej orës 20:45 Kombëtarja e Kosovës do ta zhvillojë ndeshjen më të vështirë të kampanjës kualifikuese për Euro 2020. “Dardanët” do të luajnë si mysafirë të Anglisë, e cila e kryeson grupin me ...

Kosova e mrekullive të mëdha do të përballet me një nga superfuqitë e futbollit europian

Botasot - 10.09.2019

Sytë e të gjithë shqiptarëve mbrëmjen e sotme nuk do të jenë vetëm në Elbasan Arena, por edhe në St Mary të Southamptonit pasi aty Kosova e mrekullive të mëdha do të përballet me një nga superfuqitë ...

Zeneli: Kur nuk mund të jesh në Angli sonte

Botasot - 10.09.2019

Sulmuesi anësor i Kombëtares së Kosovës, Arbër Zeneli, e ka shprehur pakënaqësinë e tij me faktin që s’do të ketë mundësi të luajë sonte në ndeshjen kundër Anglisë, shkaku i lëndimit që e kishte ...

Zeneli, i zhgënjyer që s’mund të luajë sonte kundër Anglisë

Gazeta Express - 10.09.2019

Sulmuesi anësor i Kombëtares së Kosovës, Arbër Zeneli, e ka shprehur pakënaqësinë e tij me faktin që s’do të ketë mundësi të luajë sonte në ndeshjen kundër Anglisë, shkaku i lëndimit që e kishte ...

Challandes: Jemi Kosova dhe jemi këtu për t’u përballur me Anglinë

Botasot - 10.09.2019

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka thënë se do të duhej të linte punën si trajner nëse para ndeshjes me Anglinë thotë se ekipi që ai udhëheq nuk mund të fitojë.

Formacionet: Angli-Kosovë

VeqSport - 10.09.2019

Bernard Challandes padyshim se është arsyeja më e fortë e suksesit që përfaqësuasja e Kosovës ka pasur këto dy vitet e fundit. Megjithatë trajneri zvicërian do të ketë mjaft kokëçarje sa i përket ...