TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vetting-u, pas Venecias. PD do të jetë në Kuvend për votimin e nismës

Top Channel - 06.12.2018

Kur nisma e tyre për vetting-un e politikanëve të shkojë në Parlament, demokratët konfirmojnë se do jenë aty, duke shmangur në këtë mënyrë edhe djegien e mandateve.

Demokratët shkojnë në Kuvend për vetingun, shmangin djegien e mandateve

Mapo - 06.12.2018

Kur nisma e tyre për vetingun e politikanëve të shkojë në Parlament, demokratët konfirmojnë se do jenë aty, duke shmangur në këtë mënyrë edhe djegien e mandateve, raporton TCH ...

Komisioni i Venecias fut në “sherr” politikën shqiptare

Gazeta Express - 06.12.2018

Draft opinioni i Komisionit të Venecias nuk i ka shuar përplasjet mes mazhorancës dhe opozitës lidhur me amendimin kushtetues të demokratëve për Vetting-un në ...

Komisioni i Venecias rrëzon alibitë e Bashës dhe Kryemadhit: Vetingu në politikë i pakuptimtë, garantohet nga SPAK dhe ...

SOT - 06.12.2018

Komisioni i Venecias ka hedhur poshtë të gjitha alibitë e opozitës sa i takon vetingut në politikë. Gazeta ka siguruar opinionin paraprak që ka mbërritur në Kuvend, ku jepen mendimet mbi nismën e ...

Opinioni i Venecias përplas politikën, opozita e cilëson mbështetje të vetingut në politikë, PS plan të rrëzojë draftin ...

SOT - 06.12.2018

Opozita ka dhënë dje sinjale tërheqjeje nga bojkoti parlamentar. Deputetët e saj dje kanë marrë pjesë në Këshillin e Legjislacionit, ku u diskutua për vetingun në politikë.

Opozita i jep fund bojkotit, do jetë në Kuvend kur të votohet ‘vettingu në politikë’

Java News - 06.12.2018

Kur nisma e tyre për vetting-un e politikanëve të shkojë në Parlament, demokratët konfirmojnë se do jenë aty, duke shmangur në këtë mënyrë edhe djegien e mandateve.

Vettingu në Politikë, Opozita rikthehet në Kuvend

LajmiFundit - 05.12.2018

Pas mbërritjes së opinionit paraprak të Komisionit të Venecias për Vettingun në politikë opozita u rikthye në kuvend pas disa muajsh bojkoti. Në mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit, ...

“Venecia” i ka hequr PD-së, shkakun që shpiku kundër Reformës

Gazeta Tema - 05.12.2018

Nga Mero Baze Komisioni i Venecias ka kthyer një përgjigje refuzuese lidhur me një ligj të ri për Vetingun e politikanëve, duke arsyetuar se ligji i dekriminalizimit dhe ndryshimet kushtetuese të ...

“PD nuk mund ta përdori vetëvrasjen për të luftuar qeverinë”

Java News - 05.12.2018

Ish-nënkryetari i PD Astrit Patozi, i ftuar në emisionin “Byro Politike” nga Juli Xhokaxhi, diskutoi për ngjarjet më të rëndësishme politike në vend. Ai tregoi mendimin e ti për përgjigjen e ...

Vetingu në politikë, Komisioni i Venecias: Drafti i opozitës jo i plotë

Botasot - 05.12.2018

Komisioni i Venecias u ka dërguar palëve në Kuvendin e Shqipëri, mazhorancës dhe opozitës, draftin paraprak të opinionit të tyre, ku e shikon variantin e opozitës, si jo të plotë dhe sugjeron si ...

Vettingu në politikë, Venecia: I paqartë

VOA - 05.12.2018

Komisioni i Venecias vlerëson se propozimi për verifikimin e politikanëve dhe lidhjeve të tyre me krimin nuk ka qartësi ligjore dhe siguri juridike, si për rastet që çojnë në pamundësinë për t’u ...

Vettingu në Politikë; Venecia: Parlamenti mund ta zgjidhë me dialog politik

Top Channel - 05.12.2018

Komisioni i Venecias u ka dërguar palëve politike në Shqipëri, mazhorancë e opozitë, draftin paraprak të opinionit të tyre, ende të pamiratuar, për propozimin e Partisë Demokratike për vettingun në ...

Çfarë do të ndodhë me vettingu në politikë? Zbardhet drafti i Komisionit të Venecias

SOT - 05.12.2018

Komisioni i Venecias dërgoi sot draftin e opinionit të tyre për propozimin e PD për Vettingun në politikë. Drafti i pamiratuar, që iu dërgua partive politike në Shqipëri, mazhorancë e opozitë, thotë ...

Vettingu në Politikë, mbërrinë opinioni paraprak i Komisionit të Venecias

RTSH - 05.12.2018

Deputetët e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë thyer bojkotin duke marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit dhe Komisionit të Ligjeve që shqyrton pikërisht ...

Vettingu në politikë, Komisioni i Venecias: Jo ndryshim Kushtetute

Mapo - 05.12.2018

Komisioni i Venecias dërgoi sot draftin e opinionit të tyre për propozimin e PD për Vettingun në politikë Drafti i pamiratuar, që iu dërgua partive politike në Shqipëri, mazhorancë e opozitë, thotë ...

Vettingu në politikë, zbardhet opinioni i Komisionit të Venecias

Gazeta Express - 05.12.2018

Përmes një draft raporti dërguar palëve politike në Shqipëri, Komisioni i Venecias bën publik opinionin në lidhje me propozimin e Partisë Demokratike për vettingun në ...

Vettingu në politikë, PD rikthehet në Kuvend për diskutimin

Top Channel - 05.12.2018

Në Kryesinë e Kuvendit do të mbahet këtë të mërkurë takimi për diskutimin e nismës për vettingun në politikë. Në lidhje të drejtpërdrejtë me edicionin informativ të mesditës në Top Channel, gazetari ...

Vetingu në politikë, Komisioni i Venecias rrëzon kërkesën e PD

Gazeta Tema - 05.12.2018

Komisioni i Venecias ka rrëzuar kërkesën e PD-në për Vettingun në Politikë. Në draftin të cilin Venecia i ka dërguar Kuvendit thuhet se projektpropozimi kushtetues i opozitës nuk arrin të japë ...

Vettingu në politikë, Komisioni i Venecias rrëzon PD- në

Java News - 05.12.2018

Komisioni i Venecias ka rrezuar kerkesen e PD- LSI per vettingun ne politike. Vetem pak minuta me pare eshte bere e ditur se Komisioni ne fjale ka rrezuar kerkesen e PD paraqitur ne Kuvend per ...

Demokratët shkojnë në Kuvend për vetingun, shmangin djegien e mandateve

Flaka - 06.12.2018

Kur nisma e tyre për vetingun e politikanëve të shkojë në Parlament, demokratët konfirmojnë se do jenë aty, duke shmangur në këtë mënyrë edhe djegien e mandateve, raporton TCH.

Venecia i ka hequr PD-së, shkakun që shpiku kundër Reformës

Java News - 05.12.2018

Nga Mero Baze Komisioni i Venecias ka kthyer një përgjigje refuzuese lidhur me një ligj të ri për Vetingun e politikanëve, duke arsyetuar se ligji i dekriminalizimit dhe ndryshimet kushtetuese të ...

Zbardhja e draftit të Komisionit të Venecias/ Astrit Patozi: Opozita tani ka dy rrugë...

SOT - 05.12.2018

Ish-nënkryetari i PD Astrit Patozi komentoi përgjigjen e Komisionit të Venecias dhe se si e sheh ai në politikën e sotme kryetarin e PD Lulzim Basha. Patozi tregoi se Venecia kishte dhënë një ...

Vetingu në politikë, Komisioni i Venecias: Drafti i opozitës jo i plotë

Medial - 05.12.2018

Komisioni i Venecias u ka dërguar palëve në Kuvendin e Shqipëri, mazhorancës dhe opozitës, draftin paraprak të opinionit të tyre, ku e shikon variantin e opozitës, si jo të plotë dhe sugjeron si ...

E PLOTË: Komisioni i Venecias rrëzon Partinë Demokratike (tani rrëzohet justifikimi për bojkotin e Kuvendit)

Gazeta Tema - 05.12.2018

Komisioni i Venecias ka rrëzuar Partinë Demokratike, për vetingun e politikanëve nga politika. Komisioni i Venecias vlerëson se propozimi për verifikimin e politikanëve dhe lidhjeve të tyre me krimin ...

Vettingu në politikë, zbardhet opinioni i Komisionit të Venecias

Medial - 05.12.2018

Në të thuhet se pavarësisht se qëllimi për pastrimin e politikës nga krimi është legjitim, aktualisht nuk ka një vakuum ligjor për këtë. “Pa vënë në dyshim qëllimin legjitim për të pastruar klasën ...

DOKUMENTI/ Vetingu në politikë, Komisioni i Venecias rrëzon kërkesën e PD: S’ka kush e bën procesin, mungojnë ...

Gazeta Tema - 05.12.2018

Komisioni i Venecias ka rrëzuar kërkesën e PD-në për Vettingun në Politikë. Në draftin të cilin Venecia i ka dërguar Kuvendit thuhet se projektpropozimi kushtetues i opozitës nuk arrin të japë ...

Vettingu në politikë/ Komisioni i Venecias rrëzon PD-LSI, ja çfarë u vendos

SOT - 05.12.2018

Komisioni i Venecias ka rrëzuar kërkesën e PD- LSI për vettingun në politikë. Vetëm pak minuta më parë është bërë e ditur se Komisioni në fjale ka rrëzuar kërkesën e PD paraqitur në Kuvend për ...

Opozita i jep fund bojkotit dhe eviton ‘djegien” e mandateve, do jetë në Kuvend kur të votohet ‘vettingu në politikë’

Gazeta Tema - 06.12.2018

Kur nisma e tyre për vetting-un e politikanëve të shkojë në Parlament, demokratët konfirmojnë se do jenë aty, duke shmangur në këtë mënyrë edhe djegien e mandateve.

“Shpërthen” Patozi kundër Bashës: PD nuk mund ta përdori vetëvrasjen për të luftuar qeverinë

Gazeta Tema - 05.12.2018

Ish-nënkryetari i PD Astrit Patozi, i ftuar në emisionin “Byro Politike” nga Juli Xhokaxhi, diskutoi për ngjarjet më të rëndësishme politike në vend. Ai tregoi mendimin e ti për përgjigjen e ...

Komisioni i Venecias rrëzon Partinë Demokratike

LajmiFundit - 05.12.2018

Komisioni i Venecias ka rrëzuar Partinë Demokratike, për vetingun e politikanëve nga politika. Komisioni i Venecias vlerëson se propozimi për verifikimin e politikanëve dhe lidhjeve të tyre me krimin ...

Vasili: Komisioni i Venecias konfirmon Vetingun e politikanëve dhe krimin që ka pushtuar shtetin

LajmiFundit - 05.12.2018

Kreu i Grupit Parlamentar i Lëvizjes socialist për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar pas publikimit të Raportit të Venecias për vettingun në politikë.

Vettingu në politikë, Komisioni i Venecias rrëzon PD- në

Botasot - 05.12.2018

Komisioni i Venecias ka rrezuar kerkesen e PD- LSI per vettingun ne politike. Vetem pak minuta me pare eshte bere e ditur se Komisioni ne fjale ka rrezuar kerkesen e PD paraqitur ne Kuvend per ...

Opozita i jep fund bojkotit dhe eviton ‘djegien” e mandateve, ja kur do jetë në Kuvend

Botasot - 06.12.2018

Kur nisma e tyre për vetting-un e politikanëve të shkojë në Parlament, demokratët konfirmojnë se do jenë aty, duke shmangur në këtë mënyrë edhe djegien e mandateve.

Zbardhja e draftit të Komisionit të Venecias/ LSI me tone të forta: U konfirmua vettingu i politikanëve

SOT - 05.12.2018

“Komisioni i Venecias konfirmon Vetingun e politikaneve dhe krimin qe ka pushtuar shtetin”. Ky është reagimi i kreut të grupit parlamentar të LSI-së, pas publikimit të draftit paraprak të Komisionit ...

Vettingu në politikë, Komisioni i Venecias rrëzon PD- në

Medial - 05.12.2018

Komisioni i Venecias ka rrezuar kerkesen e PD- LSI per vettingun ne politike. Vetem pak minuta me pare eshte bere e ditur se Komisioni ne fjale ka rrezuar kerkesen e PD paraqitur ne Kuvend per ...

Vasili: Komisioni i Venecias konfirmoi vettingun e politikanëve

Mapo - 05.12.2018

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas publikimit të draftit paraprak të Komisionit të Venecias lidhur me projektligjin e vettingut në politikë.

Vasili: "Venecia" konfirmon vettingun e politikanëve

Botasot - 05.12.2018

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili thekson se Komisioni i Venecias konfirmon Vetingun e politikaneve dhe krimin qe ka pushtuar shtetin.

Vettingu në politikë: Venecia pranon lidhjen e politikës me krimin

Mapo - 06.12.2018

Komisioni i Venecias del me raport të detajuar në lidhje me “vettingun në politikë” të propozuar nga opozita. Ekspertët ndërkombëtarë të çështjeve ligjore e shohin me shqetësim dhe pranojnë fenomenin ...