TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Johnson nis fushatën, kërkon kreun e konservatorëve dhe kryeministrinë

Top Channel - 12.06.2019

Boris Johnson pati një mesazh për Brexitin përpara nisjes së fushatës së tij për t’u bërë kryetar e i Partisë Konservatore dhe kryeministër i ardhshëm i Britanisë: Shtyrje të mëtejshme, nuk mund të ...

Boris Johnson nuk synon ta largojë Britaninë nga BE-ja pa marrëveshje

Evropaelire - 12.06.2019

Boris Johnson ka thënë se ai nuk synon të largojë Britaninë pa marrëveshje nga Bashkimi Evropian, teksa ka nisur fushatën e tij si kandidat për kryeministër të Britanisë.

Boris Johnson angazhohet për të nxjerrë Britaninë në tetor nga BE

BalkanWeb - 12.06.2019

Boris Johnson, kandidat për të pasuar kryeministren Theresa May, do të angazhohet të mërkurën për të nxjerrë Britaninë nga Bashkimi Europian më 31 tetor, duke paralajmëruar se “vonesa do të thotë ...

“Marrëveshja për Brexit-in nuk ndryshon me kryeministrin e ri britanik”

Medial - 11.06.2019

Bashkimi Evropian ka vënë në dukje se bashkë me kryeministrin e ri që do të zgjidhet në Britani të Madhe nuk do të ketë ndryshime në marrëveshjen për Brexit-in, transmeton Anadolu Agency (AA).

KE: Lideri i ri s’ndryshon asgjë në qëndrimin e BE-së për Brexit

BalkanWeb - 11.06.2019

Një zëdhënës i Komisionit Europian bëri të ditur se zgjedhja e pasuesit të kryeministres britanike, Theresa May nuk do të ketë ndikim në përmbajtjen e marrëveshjes së divorcit të nënshkruar ndërkohë ...

Boris Johnson nuk synon ta largojë Britaninë nga BE-ja pa marrëveshje

Botasot - 12.06.2019

Boris Johnson ka thënë se ai nuk synon të largojë Britaninë pa marrëveshje nga Bashkimi Evropian, teksa ka nisur fushatën e tij si kandidat për kryeministër të Britanisë.

Brexit/ Presion BE-së me 44 miliardë euro?

Top Channel - 11.06.2019

Pas largimit të Theresa Mayt filloi gara për postin drejtues të partisë konservatore Tory dhe vendin vakant të kryeministres. Por disa mëkate të së shkuarës u hapin probleme rivalëve.

Boris Johnson angazhohet për të nxjerrë Britaninë në tetor nga BE

Lajmi.net - 12.06.2019

Boris Johnson, kandidat për të pasuar kryeministren Theresa May, do të angazhohet të mërkurën për të nxjerrë Britaninë nga Bashkimi Europian më 31 tetor, duke paralajmëruar se “vonesa do të thotë ...

Qëndrimi i BE-së për Brexit nuk do të ndryshojë as me ardhjen e liderëve të rinj

Java News - 11.06.2019

Një zëdhënës i Komisionit Europian bëri të ditur se zgjedhja e pasuesit të kryeministres britanike, Theresa May nuk do të ketë ndikim në përmbajtjen e marrëveshjes së divorcit të nënshkruar ndërkohë ...

Boris Johnson nuk synon ta largojë Britaninë nga BE-ja pa marrëveshje

Koha.net - 12.06.2019

Boris Johnson ka thënë se ai nuk synon të largojë Britaninë pa marrëveshje nga Bashkimi Evropian, teksa ka nisur fushatën e tij si kandidat për kryeministër të Britanisë.

LONDËR – KE: Lideri i ri nuk do të ndryshojë asgjë në qëndrimin e BE-së për Brexit

Medial - 11.06.2019

LONDËR, 11 qershor /MEDIAL-AFP/ – Një zëdhënës i Komisionit Europian bëri të ditur se zgjedhja e pasuesit të kryeministres britanike, Theresa May nuk do të ketë ndikim në përmbajtjen e marrëveshjes ...

KE: Lideri i ri nuk do të ndryshojë asgjë në qëndrimin e BE-së për Brexit

Alsat - 11.06.2019

Një zëdhënës i Komisionit Europian bëri të ditur se zgjedhja e pasuesit të kryeministres britanike, Theresa May nuk do të ketë ndikim në përmbajtjen e marrëveshjes së divorcit të nënshkruar ndërkohë ...