TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zëdhënësi i Qeverisë e lë Zaevin, shkon tek Pendarovski

Ina - 16.05.2019

Zëdhënësi i Qeverisë, Mile Boshnjakovski sot ka bërë të ditur se është konferenca e fundit me gazetarë, pasi që do të transferohet në detyrë të re. Ai tha se do të kaloj në pozitën e Sekretarit ...

Ueb faqja e presidentit të Maqedonisë së Veriut edhe në gjuhën shqipe!

Ina - 16.05.2019

Ueb faqja zyrtare e presidentit të ri të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, tashmë është në përpunim e sipër, por me të shikuar ueb faqen zyrtare të presidentit ajo tashmë është ...

Pendarovski pret në zyrën e tij kryeministrin Zoran Zaev

Alsat - 16.05.2019

Në Villën Vodno sot pritet takimi i parë mes presidentit të ri Stevo Pendarovski dhe kryeministrit Zoran Zaev. Nga ekzekutivi thonë se arsyeja e kësaj vizite të kryeministrit dhe konkluzionet do të ...

Zëdhënësi i Qeverisë Boshnjakovski, do të emërohet sekretar i përgjithshëm i presidentit Pendarovski

Portalb - 16.05.2019

Zëdhënësi i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Mile Boshnjakovski, sot në konferencë për shtyp të Qeverisë njoftoi se kjo është konferenca e fundit për shtyp në cilësinë e zëdhënësit dhe se prej tani ...

Bosnjakovski, Sekretar i Përgjithshëm i Presidentit, Taleski koordinator për NATO-n

Alsat - 16.05.2019

Dane Taleski emërohet koordinator i ri kombëtarë i NATO-s. Kjo pozitë deri tani i takonte Presidentit të ri të Shtetit, Stevo Pendraovski. Zëdhënësi i Qeverisë Mile Boshnjakovski do të kalojë në ...

Boshnjakovski mban konferencën e fundit si zëdhënës i Qeverisë

Alsat - 16.05.2019

Zëdhënësi i Qeverisë Mile Boshnjakovski njoftoi se konferenca e sotme për shtyp do të jetë e fundit e këtij formati, pasi ai është emëruar për Sekretar të Përgjithshëm në Kabinetin e presidentit, ...

Pendarovski: Shpresojmë në thellimin e bashkëpunimit me Mbretërinë e Bashkuar

Telegrafi - 16.05.2019

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, sot ka pritur në takim princin Edward, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut.

Sot do të takohet presidenti Pendarovski me kryeministrin Zaev

Portalb - 16.05.2019

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot në orën 16:15 do ta pranojë kryeministrin, Zoran Zaev, njofton Portalb.mk . Ky është takimi i parë i kryeministrit Zaev me presidentin e ri ...

Stevo Pendarovski pret në presidencë kryeministrin Zoran Zaev

Gazeta Express - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot do ta takohet sot me kryetarin e Qeverisë, Zoran Zaev. Takimi do të mbahet në Vilën Vodno në orën 16:15, kumtoi kabineti i ...

Pendarovski: Vizita e princit Eduard, konfirmim i lidhjeve të forta me Mbretërinë e Bashkuar

Tetova Sot - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot ka pranuar princin Eduard, grofin e Veseksit i cili po qëndron për vizitë zyrtare në vend.

Princi Eduard në takim me presidentin Pendarovski

Tetova Sot - 16.05.2019

Princi Eduard, konti nga Veseksi, i cili që dje është duke qëndruar për vizitë zyrtare në vend, sot do të ketë takim me presidentin Stevo Pendarovski.

Presidenti Pendarovski sot takohet me Zaevin në Vilën Vodno

Tetova Sot - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot do ta presë kryetarin e Qeverisë, Zoran Zaev. Takimi do të mbahet në Vilën Vodno në orën 16:15, kumtoi kabineti i shefit të ...

Pendarovski, një rrëfim i ri i pa treguar

Antpress - 16.05.2019

Stevo Pendarovski askujt nuk i ka borxh individualisht, por borxhi më i madh i tij ndaj vendit është të vendos një standard të ri në ripërkufizimin e rolit të Presidentit në harmonizimin dhe ...

Kundërspin: VMRO-DPMNE tregoi se nuk i kupton fjalët e Pendarovskit

Portalb - 15.05.2019

VMRO-DPMNE me 13.05.2019 dha deklaratë/komunikatë, në të cilën ka të vërteta të shtrembëruara, gjegjësisht spinim: Kundërspin: Ditën e parë pas inaugurimit të presidentit Stevo Pendarovski, i cili, ...

Princi i Britanisë së Madhe, Eduard me agjendë të ngjeshur Shkup, e priti Shekerinska, u takua me Zaevin dhe ...

Portalb - 15.05.2019

11:13 – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot e priti Lartmadhërinë e tij, princin Aduard, i cili qëndron në vizitë dyditore në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Formohet ekipi i Pendarovskit

Flaka - 15.05.2019

Profesori universitar Aleksandar Spasov, sekretari i shtetit i Ministrisë së Punëve të Jashtme Viktor Dimovski, anëtar i Këshillit Ekonomik dhe Social të LSDM, Toshe Zafirov, profesorja Ana Çupeska, ...

Pendarovski takoi ambasadorët e Sllovenisë dhe Kinës

Flaka - 15.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot i pranoi ambasadorët e Republikës së Sllovenisë, Millan Jazbec dhe ambasadoren e Republikës Popullore të Kinës, Jin Lisjen.

Pollozhani i përgjigjet Pendarovskit për deklaratën se nuk i ka borxh askujt!

Ina - 15.05.2019

Kryetari i Shoqatës së të Burgosurve Politik Shqiptar, Shpëtim Pollozhani ka reaguar pas deklaratës së djeshme të presidentit të ri, Stevo Pendarovski se nuk i ka borxh askujt për votën e fituar në ...

Pendarovski pret në zyrën e tij kryeministrin Zoran Zaev

Botasot - 16.05.2019

Në Villën Vodno sot pritet takimi i parë mes presidentit të ri Stevo Pendarovski dhe kryeministrit Zoran Zaev. Nga ekzekutivi thonë se arsyeja e kësaj vizite të kryeministrit dhe konkluzionet do të ...

MILE BOSHNJAKOVSKI, sekretar i përgjithshëm i presidentit

Medial - 16.05.2019

Dane Taleski emërohet koordinator i ri kombëtar i NATO-s. Kjo pozitë deri tani i takonte presidentit të ri të shtetit, Stevo Pendarovski. Zëdhënësi i Qeverisë Mile Boshnjakovski do të kalojë në ...

Pendarovski: Shpresojmë në thellimin e bashkëpunimit me Mbretërinë e Bashkuar

Botasot - 16.05.2019

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, sot ka pritur në takim princin Edward, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut.

Pendarovski: Për fitoren time nuk i kam borxh askujt

SOT - 14.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në lidhje me mbi 400 mijë votat që ia siguruan postin e presidentit duke u përgjigjur në pyetjen e emisionit “360 Shkallë” se: “A ...

Dane Taleski emërohet koordinator kombëtar për NATO

Alsat - 14.05.2019

Qeveria ka konfirmuar ndërprerjen e funksionit “koordinator kombëtar për NATO” për Stevo Pendarovskin, për shkak të zgjedhjes së tij presidentin i Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Pendarovski: Vizita e princit Eduard, konfirmim i lidhjeve të forta me Mbretërinë e Bashkuar

Medial - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot ka pranuar princin Eduard, grofin e Veseksit i cili po qëndron për vizitë zyrtare në vend.

Pajtimi i pushtetit dhe opozitës, mision i vështirë i PENDAROVSKIT

Medial - 14.05.2019

Procesi i pajtimit mes pushtetit dhe opozitës është një nga gjeneratorët që dikton procesin e përmbushjes së reformave, me këtë dhe hapjen e dyerve të Bashkimit Evropian për Maqedoninë e Veriut, ...

Dane Taleski është koordinator i ri kombëtar për NATO

Telegrafi - 14.05.2019

Qeveria ka konfirmuar ndërprerjen e funksionit të koordinatorit kombëtar aktual për përgatitjen e Republikës së Maqedonisë së Veriut për anëtarësim në NATO, Stevo Pendarovskit, për shkak të zgjedhjes ...

Pajtimi qytetarë vetëm përmes agjendës evropiane

Flaka - 14.05.2019

Agjenda e reformës evropiane mund të jetë fillimi i pajtimit civil, të shpallur nga Presidenti Stevo Pendarovski, përcjell FLAKA. Përfshirja e opozitës në proceset e euro-integrimit, mbi të gjitha në ...

Takim Pendarovski – Zaev në Vilën Vodno

Alsat - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot do ta presë kryetarin e Qeverisë, Zoran Zaev. Takimi do të mbahet në Vilën Vodno në orën 16:15, kumtoi kabineti i shefit të ...

Pendarovski: S’i kam borxh askujt për zgjedhjen si president

Flaka - 14.05.2019

Nuk i kam borxh askujt për zgjedhjen time për President. Kështu kreu i ri i shtetit, Stevo Pendarovski në emisionin “360 gradë”, iu përgjigjet kritikave në opinion por edhe opozitës se fitorja e tij ...

Pendarovski, një rrëfim i ri i pa treguar

Ina - 16.05.2019

Stevo Pendarovski askujt nuk i ka borxh individualisht, por borxhi më i madh i tij ndaj vendit është të vendos një standard të ri në ripërkufizimin e rolit të Presidentit në harmonizimin dhe ...

Pollozhani i përgjigjet Pendarovskit për deklaratën se nuk i ka borxh askujt!

Tetova Sot - 15.05.2019

Kryetari i Shoqatës së të Burgosurve Politik Shqiptar, Shpëtim Pollozhani ka reaguar pas deklaratës së djeshme të presidentit të ri, Stevo Pendarovski se nuk i ka borxh askujt për votën e fituar në ...

Presidenti Pendarovski, takim me Zaevin

Alsat - 16.05.2019

Presidenti Stevo Pendarovski priti në Vodno kryeministrin Zaev, takimi i parë ky që pas zgjedhjes së Pendarovskit në postin e presidentit. Në takim është biseduar për bashkëpunimin mes dy ...

Bosnjakovski, Sekretar i Përgjithshëm i Presidentit, Taleski koordinator për NATO-n

Tetova Sot - 16.05.2019

Dane Taleski emërohet koordinator i ri kombëtarë i NATO-s. Kjo pozitë deri tani i takonte Presidentit të ri të Shtetit, Stevo Pendraovski. Zëdhënësi i Qeverisë Mile Boshnjakovski do të kalojë në ...

Dane Taleski emërohet koordinator kombëtar për NATO

Flaka - 14.05.2019

Qeveria ka konfirmuar ndërprerjen e funksionit “koordinator kombëtar për NATO” për Stevo Pendarovskin, për shkak të zgjedhjes së tij presidentin i Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Vizita e princit Eduard, konfirmim i lidhjeve të forta me Mbretërinë e Bashkuar

Gazeta Express - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot ka pranuar princin Eduard, grofin e Veseksit i cili po qëndron për vizitë zyrtare në vend.

Pajtimi i pushtetit dhe opozitës, mision i vështirë i Pendarovskit

Portalb - 15.05.2019

Procesi i pajtimit mes pushtetit dhe opozitës është një nga gjeneratorët që dikton procesin e përmbushjes së reformave, me këtë dhe hapjen e dyerve të Bashkimit Evropian për Maqedoninë e Veriut, ...

Dane Taleski është koordinator i ri kombëtar për NATO

Botasot - 14.05.2019

Qeveria ka konfirmuar ndërprerjen e funksionit të koordinatorit kombëtar aktual për përgatitjen e Republikës së Maqedonisë së Veriut për anëtarësim në NATO, Stevo Pendarovskit, për shkak të zgjedhjes ...

Takim Pendarovski – Zaev në Vilën Vodno

Medial - 16.05.2019

Shkup, 16 maj 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot do ta presë kryetarin e Qeverisë, Zoran Zaev. Takimi do të mbahet në Vilën Vodno në orën 16:15, ...

Pandarovski: S’i kam borxh askujt për zgjedhjen time si President

BalkanWeb - 15.05.2019

Nuk i kam borxh askujt për zgjedhjen time për President. Kështu kreu i ri i shtetit, Stevo Pendarovski në emisionin “360 gradë”, iu përgjigjet kritikave në opinion por edhe opozitës se fitorja e tij ...

Pollozhani ka një porosi për Stevo Pendarovskin

Antpress - 15.05.2019

Ish i bur.gosuri politik Shpëtim Pollozhani ka komentuar deklaratën e djeshme të presidentit të sapozgjedhur të shtetit, Stevo Pendarovskit. Në një postim në facebook Pollozhani shkruan: UNË JAM I ...

Dane Taleski emërohet koordinator kombëtar për NATO

Tetova Sot - 14.05.2019

Qeveria ka konfirmuar ndërprerjen e funksionit “koordinator kombëtar për NATO” për Stevo Pendarovskin, për shkak të zgjedhjes së tij presidentin i Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Takim Pendarovski – Zaev në Vilën Vodno

Botasot - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot do ta presë kryetarin e Qeverisë, Zoran Zaev. Takimi do të mbahet në Vilën Vodno në orën 16:15, kumtoi kabineti i shefit të ...

“Nuk i kam borxh askujt”, Presidenti i ri i Maqedonisë del me deklaratë të rëndësishme

SOT - 15.05.2019

Kreu i ri i shtetit, Stevo Pendarovski në emisionin “360 gradë”, iu përgjigjet kritikave në opinion por edhe opozitës se fitorja e tij do të paguhet me kredi të larta politike.

Pollozhani i përgjigjet Pendarovskit për deklaratën se nuk i ka borxh askujt!

Gazeta Express - 15.05.2019

Kryetari i Shoqatës së të Burgosurve Politik Shqiptar, Shpëtim Pollozhani ka reaguar pas deklaratës së djeshme të presidentit të ri, Stevo Pendarovski se nuk i ka borxh askujt për votën e fituar në ...

Dane Taleski vjen në vendin e Pendarovskit, emërohet koordinator për anëtarësim në NATO

Portalb - 15.05.2019

Qeveria ka konfirmuar ndërprerjen e funksionit “koordinator kombëtar për NATO” për Stevo Pendarovskin, për shkak të zgjedhjes së tij presidentin i Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Qeveria emëroi koordinatorin e ri për në NATO, detyrën që deri tani e kreu Pendarovski

Ina - 15.05.2019

Qeveria ka konfirmuar ndërprerjen e funksionit “koordinator kombëtar për NATO” për Stevo Pendarovskin, për shkak të zgjedhjes së tij presidentin i Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Dane Taleski emërohet koordinator kombëtar për NATO

Gazeta Express - 15.05.2019

Qeveria ka konfirmuar ndërprerjen e funksionit “koordinator kombëtar për NATO” për Stevo Pendarovskin, për shkak të zgjedhjes së tij presidentin i Republikës së Maqedonisë së Veriut.