TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Daut Haradinaj tregon një histori lufte rrëqethëse: I mblodha copat e gjyshes sime të copëtuar...

Botasot - 11.02.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, njëherit vëllai i kryeministrit, Ramush Haradinaj, Dauti, përmes një postimi në Facebook ka treguar një histori rrëqethëse që e kishte përjetuar gjatë luftës, ...

Brahimaj: Do të intervistohem nga Specialja më 1, 2 dhe 3 mars

Zeri - 11.02.2019

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Lahi Brahimaj, ka treguar datat kur do të intervistohet nga Specialja. Në një lidhje telefonike për emisionin “Dossier D” në RTV Dukagjini, ai ka thënë ...

Lahi Brahimaj konfirmon: Jam ftuar nga Specialja për intervistim më 1, 2 dhe 3 mars

Almakos - 11.02.2019

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Lahi Brahimaj ka konfirmuar se është ftuar për intervistim nga Prokuroria e Dhomave të Specializuara pranë Gjykatës Speciale në Hagë.

Lahi Brahimaj ftohet nga Gjykata Speciale

Almakos - 11.02.2019

Gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Dukagjini, Lahi Brahimaj është i ftuari i radhës nga Prokuroria e Dhomave të Specializuara pranë Gjykatës Speciale.

Lahi Brahimaj ftohet nga Gjykata Speciale

Lajmi.net - 11.02.2019

Ish-gjenerali i UÇK-së, Lahi Brahimaj është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale. Listës së eprorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, që kanë marrë ftesë për t’u intervistuar nga Zyra e ...

Lahi Brahimaj ftohet nga Gjykata Speciale

Telegrafi - 11.02.2019

Ish-gjenerali i UÇK-së, Lahi Brahimaj është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale. Lajmin e ka konfirmuar vetë Brahimaj, duke bërë të ditur se do t’i përgjigjet ftesës. “Po, më kanë ftuar.

Lahi Brahimaj ftohet nga Gjykata Speciale

Albeu.com - 11.02.2019

Ish-gjenerali i UÇK-së, Lahi Brahimaj është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale . Brahimaj ka konfirmuar për se ka marrë ftesën nga Gjykata Speciale dhe do t’i përgjigjet asaj.

Lahi Brahimaj tregon nëse ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale

Botasot - 11.02.2019

Pas raportimeve që Prokuroria e Dhomave të Specializuara pranë Gjykatës Speciale i ka dërguar ftesë për intervistë edhe Lahi Brahimaj, ky i fundit i kontaktuar e mohoi një gjë të tillë.

Lahi Brahimaj: Më ka ftuar Specialja, do t’i përgjigjem

Zeri - 11.02.2019

Ish-Gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga zona e Dukagjinit, Lahi Brahimaj, është i ftuari i fundit nga Gjykata Speciale. Këtë e ka bërë të ditur vetë Brahimaj, në një prononcim për ...

Specialja fton Lahi Brahimajn

Koha.net - 11.02.2019

Lahi Brahimaj, është ish0ushtari i radhës i UÇK-së, që ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale. Siç merr vesh KTV-ja, ai do të paraqitet pranë kësaj Gjykate në muajin mars.

Lahi Brahimaj merr ftesë nga Gjykata Speciale

Botasot - 11.02.2019

Prokuroria e Dhomave të Specializuara pranë Gjykatës Speciale i ka dërguar ftesë për intervistë edhe Lahi Brahimaj. Gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Dukagjini do të intervistohet këto ...

Lahi Brahimaj ftohet nga Gjykata Speciale

Gazeta Express - 11.02.2019

Ish-gjenerali i UÇK’së, Lahi Brahimaj është ftuar për intervistim nga Gjykata ...

Daut Haradinaj tregon se si ishin vrarë disa nga familjarët e Lahi Brahimajt

Lajmi.net - 11.02.2019

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka ndarë një rrëfim që lidhet me familjen e anëtarit të kësaj partie, Lahi Brahimajt me të cilin ka edhe lidhje familjare.

Lahi Brahimaj konfirmon: Do të intervistohem nga Specialja më 1, 2 dhe 3 mars

Telegrafi - 11.02.2019

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Lahi Brahimaj ka konfirmuar se është ftuar për intervistim nga Prokuroria e Dhomave të Specializuara pranë Gjykatës Speciale në Hagë.

Lahi Ibrahimaj: Po do t’i përgjigjem Gjykatës Speciale

Botasot - 11.02.2019

Gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Dukagjini, Lahi Ibrahimaj është i ftuari i radhës nga Prokuroria e Dhomave të Specializuara pranë Gjykatës Speciale.

Daut Haradinaj rrëfen një moment të rëndë lufte, kur Lahi Brahimajt iu vranë nëna dhe gjyshja

Telegrafi - 12.02.2019

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka shpalosur një rrëfim të rëndë lufte, që lidhet me familjen e ish-bashkëluftëtarit Lahi Brahimaj, me të cilin ka edhe lidhje familjare.