TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Përdori si pretekst xhirimet për filmin e ri, cila ishte arsyeja që e çoi drejt Italisë Gjergj Xhuvanin

SOT - 14.08.2019

Regjisori i ndjerë Gjergj Xhuvani që ndërroi jetë mesditën e sotme e kishte mbajtur të fshehtë gjendjen shëndetësore nga familja e tij. Ai ishte nisur vërtet drejt shtetit fqinj për të xhiruar filmin ...

”Gjetsh po aq paqe, sa dhunë le”, gazetarja e njohur dedikim prekës për vdekjen e Xhuvanit: Sot askush nuk të thotë ...

SOT - 14.08.2019

Gazetarja Kozeta Kurti i ka bërë një dedikim prekës regjisorit të njohur Gjergj Xhuvanit I cili u nda nga jeta prej një sëmundjeje të rëndë në Romë. Kurti shkruan mes të tjerash se Iindjeri sot ...

Kuptimi i filmit që po xhironte i ndjeri Gjergji Xhuvani dhe lidhja me historinë tragjike të të birit

Gazeta Express - 14.08.2019

Pasi kishte mbaruar xhirimet e filmit “Liqeni im” në Shqipëri në fund të vitit të kaluar, Gjergj Xhuvani edhe pse vuante nga sëmundja e diabetit, në këtë vapë gushti s’e ndali punën.

Vdekja e të atit regjisor, Kostandin Xhuvani kërkon leje nga burgu

Mapo - 14.08.2019

Sot u nda nga jeta në Romë në moshën 55-vjeçare regjisori Gjergj Xhuvani. Ai ndërroi jetë pas një ataku kardiak. Djali i tij Kostandin Xhuvani, i cili ndodhet në burg për vrasje të katërfishtë ka ...

“O Zot, s’kam fjalë” Edi Rama reagon për vdekjen e Gjergji Xhuvanit

Gazeta Express - 14.08.2019

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar përmes një mesazhi në rrjetin social për ndarjen nga jeta të regjisorit të njohur Gjegji Xhuvani, i cili vdiq këtë të mërkurë në Itali për shkak të një ...

Vdekja e Gjergj Xhuvanit/ I biri kërkon leje nga burgu për varrimin e të atit

Top Channel - 14.08.2019

Djali i skenaristit dhe producentit shqiptar, Gjergj Xhuvani, Konstandin Xhuvani ka kërkuar leje nga drejtoria e Burgjeve për të marrë pjesë në varrimin e të atit.

I dënuar me 35 vjet burg për 4 vrasje, Kostandin Xhuvani kërkon leje për të varrosur të atin regjisor

Gazeta Express - 14.08.2019

I dënuar me 35 vjet heqje lirie për vrasjen e 4 personave në një klub nate në Tiranë, djali i regjisorit të ndjerë Gjergji Xhuvani, i ka dërguar një letër burgut për të marrë leje që të mund të jetë ...

Vdekja e të atit, i biri i Gjergj Xhuvanit kërkon leje nga burgu për ti dhënë lamtumirën e fundit

Albeu.com - 14.08.2019

Djali i regjisorit Gjergj Xhuvani , ka kërkuar leje nga burgu ku po vuan dënimin, për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të të atit . Konstandin Xhuvani po vuan dënimin në burgun Fushë-Krujës, me ...

Vdekja e babait, Kostandin Xhuvani kërkesë për leje nga burgu

Zhurnal - 14.08.2019

Sot u nda nga jeta në Romë në moshën 55-vjeçare regjisori Gjergj Xhuvani. Ai ndërroi jetë pas një ataku kardiak. Djali i tij Kostandin Xhuvani, i cili ndodhet në burg për vrasje të katërfishtë ka ...

‘Paqe për ty, artist i papërsëritshëm’, Ardit Gjebrea bën dedikimin prekës për vdekjen e Gjergj Xhuvanit

SOT - 14.08.2019

Kantautori dhe moderatori Ardit Gjebrea ka reaguar pas ndarjes nga jeta të regjisorit të njohur Gjergj Xhuvani. Përmes një statusi në Instagram, Arditi shprehet i prekur që ka humbur një miqtë e tij ...

Ndarja nga jeta e të atit, Konstandin Xhuvani i dërgon kërkesën e menjëhershme drejtorisë së Burgjeve

SOT - 14.08.2019

Kostandin Xhuvani ka kërkuar leje për të marrë pjesë në varrimin e nesërm të të atit Gjergj Xhuvani. Regjizori u nda nga jeta sot në Romë pas një infarkti në shtëpinë e tij në Romë.

Mësohet shkaku i vdekjes së Gjergj Xhuvanit, si u informua bashkëshortja për lajmin e hidhur

Albeu.com - 14.08.2019

Gjatë mesditës së sotme ndërroi jetë në moshën 56 vjeçare regjisori i njohur Gjergj Xhuvani , i cili vuante prej diabetit prej një kohë të gjatë. Xhuvani ndodhej në Romë për xhirimin e një filmi ku ...

Fotot e fundit të Gjergj Xhuvanit nga sheshxhirimi i filmit në Romë

Tetova Sot - 14.08.2019

Regjisori i njohur i kinemasë, Gjergj Xhuvani, u nda sot nga jeta pas një ataku kardiak që pësoi. Ashtu siç do ta ëndërronte çdo artist të vdiste në skenë, regjisori Xhuvani, humbi ndjenjat në ...

Ndarja nga jeta e Gjergj Xhuvanit, ikja e regjisorit më të mirë të pas viteve ’90 dhe boshllëku që lë pas

RTSH - 14.08.2019

Ndarja nga jeta e regjisorit Gjergj Xhuvani, ka tronditur jo pak opinionin publik shqiptar por edhe atë të artit dhe kinematografisë. Xhuvani ishte pjesë e një brezi të artistësh shqiptarë që krijuan ...

Sot i vdiq i ati nga një sëmundje e rëndë, zbardhet çfarë i kërkoi Kostandin Xhuvani ministres Gjonaj para pak ditësh

SOT - 14.08.2019

Ditën e sotme regjisori Gjergj Xhuvani u nda nga jeta në një klinikë në Itali për shkak të një sëmundjeje të rëndë. Për gjendjen e të atit ishte në dijeni edhe i biri, Konstandini, i cili ndodhet në ...

Mësohet shkaku i vdekjes së Gjergj Xhuvanit dhe si e mori vesh gruaja e vajza e tij lajmin e hidhur

Gazeta Express - 14.08.2019

Ditën e sotme u nda nga jeta në moshën 56 vjeçare regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Neësbomb.al mëson se regjisori ka vuajtur prej kohësh nga diabeti dhe mëngjesin e sotëm ka pësuar një arrest ...

Ndërron jetë regjisori i njohur shqiptar

Zhurnal - 14.08.2019

Ka ndërruar jetë regjisori i njohur shqiptar, Gjergj Xhuvani. Ai u nda nga jeta në moshën 56- vjeçare në një spital të Romës. Xhuvani la pas vetës një karrierë të bujshme artistike si regjisor, ...

QKK: Humbje e madhe vdekja e të madhit Gjergj Xhuvani

Koha.net - 14.08.2019

Qendra Kinematografike e Kosovës i ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta familjes Xhuvani, filmbërësve dhe të gjithë admiruesve të tij krijuesit të kinematografisë shqiptare, Gjergj Xhuvani.

“Humbje e madhe”, Meta mesazh ngushëllimi për Gjergj Xhuvanin

BalkanWeb - 14.08.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili ndërroi jetë në moshën 55-vjeçare në një spital në Itali.

Meta: Ikja e parakohshme e Xhuvanit, humbje e madhe për artin dhe kinematografinë

Medial - 14.08.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka shprehur ngushëllime familjes Xhuvani për ndarjen nga jeta të regjisorit Gjergj Xhuvani. Përmes një mesazhi ngushëllues, kreu i shtetit thekson se ndarja nga ...

Ndahet nga jeta në moshën 56-vjeçare, regjisori i njohur Gjergj Xhuvani

ABC News - 14.08.2019

Ndahet nga jeta në moshën 56-vjeçare, regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Skenaristi dhe producenti i më shumë se 15 filmave shqiptarë prej thuajse një viti kurohej edhe në Romë, ku muajt e fundit po ...

E dhimbshme! Ndahet nga jeta regjisori i njohur Gjergj Xhuvani

SOT - 14.08.2019

Eshtë ndarë nga jeta këtë të mërkurë regjisori i njohur Gjergj Xhuvani në moshën 56-vjeçare. Pas një sëmundjeje të rëndë, Gjergj Xhuvani ndërroi jetë sot në një spital në Romë.

Shuhet regjisori, skenaristi dhe producenti Gjergj Xhuvani

RTSH - 14.08.2019

Kinematografia shqiptare ka marr sot një lajm të hidhur. Regjisori, skenaristi dhe producenti Gjergj Xhuvani është shuar sot në Romë në moshën 56 vjeçare, pasi ka lënguar nga një sëmundje e rëndë.

Ndahet nga jeta Gjergj Xhuvani

Top Channel - 14.08.2019

Është ndarë nga jeta në moshën 56 vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Vijon… Top ...

Ndahet nga jeta regjisori i njohur Gjergj Xhuvani

Zeri - 14.08.2019

Është ndarë nga jeta ditën e sotme, regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Xhuvani ndërroi jetë në një spital në Romë në moshën 56-vjeçare, pas një sëmundjeje të rëndë.

Ndahet nga jeta regjisori Gjergj Xhuvani

Mapo - 14.08.2019

Regjisori i njohur Gjergj Xhuvani ka ndërruar sot jetë. Lapsi.al shkruan se ai u nda nga kjo botë në moshën 56-vjeçare, i shtruar në një spital në Romë, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë.

E papritur; ndahet nga jeta në moshën 56 vjeçare regjisori Gjergj Xhuvani!

Botasot - 14.08.2019

Eshtë ndarë nga jeta regjisori i njohur shqiptar Gjergj Xhuvani. Pas një sëmundje të rëndë, Xhuvani ndërroi jetë sot (e mërkurë) në një spital në Romë, në moshën 56 vjeçare.

Ndahet nga jeta regjisori i njohur shqiptar

Gazeta Express - 14.08.2019

Sot është ndarë nga jeta sot regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Pas një sëmundjeje të rëndë, Gjergji ndërroi jetë sot në një spital në Romë. Xhuvani është i njohur për krijimtarinë e tij ...

Ndahet nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori i njohur Gjergj Xhuvani

Gazeta Tema - 14.08.2019

Është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori i njohur shqiptar Gjergj Xhuvani. Bashkëshorti i aktores Luiza Xhuvani ka ndërruar jetë ditën e sotme në një spital në Romë, ku ndodhej i shtruar ...

Arti në zi! Ndahet nga jeta regjisori i njohur shqiptar

Durres Lajm - 14.08.2019

Arti shqiptar në zi! Është ndarë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Artisti i mirënjohur është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e ...

Rama për ndarjen nga jeta të Gjergj Xhuvanit: S’kam fjalë

Top Channel - 14.08.2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar mbi ndarjen nga jeta të regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili u shua në moshën 55-vjeçare në një spital të Italisë.

I biri i Gjergj Xhuvanit kërkon leje nga burgu për varrimin e të atit

Koha.net - 14.08.2019

Djali i skenaristit dhe producentit shqiptar, Gjergj Xhuvani, Konstandin Xhuvani, ka kërkuar leje nga drejtoria e Burgjeve për të marrë pjesë në varrimin e të atit.

I dënuar me 35 vjet burg për 4 vrasje, Kostandin Xhuvani kërkon leje për të varrosur të atin regjisor

Botasot - 14.08.2019

I dënuar me 35 vjet heqje lirie për vrasjen e 4 personave në një klub nate në Tiranë, djali i regjisorit të ndjerë Gjergji Xhuvani, i ka dërguar një letër burgut për të marrë leje që të mund të jetë ...

Vdekja e babait, Kostandin Xhuvani kërkesë për leje nga burgu

BalkanWeb - 14.08.2019

Sot u nda nga jeta në Romë në moshën 55-vjeçare regjisori Gjergj Xhuvani. Ai ndërroi jetë pas një ataku kardiak. Djali i tij Kostandin Xhuvani, i cili ndodhet në burg për vrasje të katërfishtë ka ...

Mësohet shkaku i vdekjes së Gjergj Xhuvanit dhe si e mori vesh gruaja e vajza e tij lajmin e hidhur

Botasot - 14.08.2019

Ditën e sotme u nda nga jeta në moshën 56 vjeçare regjisori i njohur Gjergj Xhuvani. Neësbomb.al mëson se regjisori ka vuajtur prej kohësh nga diabeti dhe mëngjesin e sotëm ka pësuar një arrest ...

Humbja e Gjergj Xhuvanit, Meta mesazh ngushëllimi: I përjetshëm kujtimi i Tij!

Gazeta Express - 14.08.2019

Presidenti Ilir Meta i ka përcjellë një mesazh ngushëllimi familjarëve të Gjergj Xhuvanit me ndarjen nga jeta sot të regjisorit të njohur shqiptar. Përmes një postimi në rrjetin social, Meta shkruan ...

Vdes regjisori shqiptar Gjergj Xhuvani

Koha.net - 14.08.2019

Ka vdekur në moshën 56 vjeçare regjisori shqiptar, Gjergj Xhuvani, raportojnë mediat në Shqipëri. Xhuvani ishte një regjisor, skenarist, e producent shqiptar.

Ndahet nga jeta Gjergj Xhuvani

Albeu.com - 14.08.2019

Ndahet nga jeta regjisori i njohur Gjergj Xhuvani , në moshën 56-vjeçare. Pas një sëmundjeje të rëndë, Xhuvani ndërroi jetë sot në një spital në Romë.

Ndahet nga jeta Gjergj Xhuvani

Alsat - 14.08.2019

Është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Xhuvani ka ndërruar jetë në një spital të Romës.

Arti në zi! Ndahet nga jeta parakohe regjisori i njohur shqiptar

BalkanWeb - 14.08.2019

Arti shqiptar në zi! Është ndarë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Artisti i mirënjohur është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e ...

Ndarja nga jeta e regjisorit Xhuvani, Rama: Sa shumē gjëra për të thënë, sa pak fjalë mblidhen bashkë në këtë moment

RTSH - 14.08.2019

Kryeminstri Edi Rama, ka shprehur hidhërim për ndarjen e parakohshme nga jeta të regjisorit, Gjergj Xhuvani. Kryeministri shprehet se i janë dashur minuta të tëra që të besonte se ishte i vërtetë ...

Edi Rama: Mu deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi i humbjes së Gjergjit, s’kam fjalë…

Gazeta Tema - 14.08.2019

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas humbjes së regjisorit Gjergj Xhuvani, që ndërroi jetë në mënyrë të papritur në moshën 56-vjeçare. “O Zot! U deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë ...

Gjergj Xhuvani ndahet nga jeta, i biri kërkon leje nga burgu për varrimin e të atit

Gazeta Tema - 14.08.2019

Djali i skenaristit dhe producentit shqiptar, Gjergj Xhuvani, Konstandin Xhuvani ka kërkuar leje nga drejtoria e Burgjeve për të marrë pjesë në varrimin e të atit.

Vdekja e babait, Kostanin Xhuvani kërkesë për leje nga burgu

Lajmi.net - 14.08.2019

Sot u nda nga jeta në Romë në moshën 55-vjeçare regjisori Gjergj Xhuvani. Ai ndërroi jetë pas një ataku kardiak, transmeton “Balkanweb”. Djali i tij Kostandin Xhuvani, i cili ndodhet në burg për ...

Meta mesazh ngushëllimi për Gjergj Xhuvanin

Top Channel - 14.08.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili ndërroi jetë në moshën 55-vjeçare në një spital në Itali.

U nda nga jeta regjisori i njohur shqiptar

Ina - 14.08.2019

Është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Xhuvani ka ndërruar jetë në një spital të Romës.

Arti në zi! Ndahet nga jeta parakohe regjisori i njohur shqiptar

Medial - 14.08.2019

Arti shqiptar në zi! Është ndarë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Artisti i mirënjohur është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e ...

Ndarja nga jeta e regjisorit, Rama mesazh ngushëllimi: S’kam fjalë

BalkanWeb - 14.08.2019

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet për familjarët, miqtë, shokët dhe kolegët e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili u nda sot nga jeta në një spital në Romë të Italisë.

Vdekja e regjisorit shqiptar, i biri kërkon leje nga burgu për varrimin e të atit

Alsat - 14.08.2019

Djali i skenaristit dhe producentit shqiptar, Gjergj Xhuvani, Konstandin Xhuvani ka kërkuar leje nga drejtoria e Burgjeve për të marrë pjesë në varrimin e të atit.

Ndarja nga jeta e Gjergj Xhuvanit, presidenti jep mesazh ngushëllimi

Albeu.com - 14.08.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili ndërroi jetë në moshën 55-vjeçare në një spital në Itali.