TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SHBA, ende shpresë për takimin Trump-Kim

ABC News - 16.05.2018

Pavarësisht paralajmërimit të Koresë së Veriut për anulimin e samitit të Singaporit, Shtetet e Bashkuara shpresojnë se takimi Trump-Kim Jong Un do të mbahet.

Shtëpia e Bardhë shpreson se do të ndodhë takimi Trump-Kim

Evropaelire - 16.05.2018

Shtëpia e Bardhë ka thënë se “ka ende shpresë” që samiti i planifikuar në mes të liderit verikorean, Kim Jong Un dhe presidentit amerikan, Donald Trump do të mbahet, pavarësisht kërcënimit të ...

​Trump ende shpreson në takimin me Kim Jong-un

Telegrafi - 16.05.2018

Administrata Trump ende shpreson se takimi me Korenë e Veriut do të vazhdojë, pavarësisht nga kërcënimet e anulimit. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë tha se presidenti amerikan ishte i gatshëm.

Takimi Trump-Kim Jong-un mund të mos mbahet

Telegrafi - 16.05.2018

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, deklaroi sot se është e paqartë nëse do të mbahet samiti i tij i planifikuar me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong-un.

Shtëpia e Bardhë: Besimplotë për zhvillimin e samitit Trump-Kim

Alsat - 16.05.2018

Shtëpia e Bardhë vijon të jetë besimplotë për zhvillimin e samitit mes presidentit amerikan, Donald Trump dhe homologut koreano-verior, Kim Jong Un, pavarësisht kërcënimeve të Phenianit për të ...

Trump-Kim Jong-un, në pikëpyetje takimi i 12 qershorit

Portalb - 16.05.2018

Koreja e Veriut thotë se mund të tërhiqet nga takimi me presidentin amerikan, Donald Trump nëse SHBA në mënyrë të njëanshme insiston që ajo të heqë dorë nga armët bërthamore.

Koreja e Veriut kërcënon të sabotojë takimin Kim-Trump

ABC News - 16.05.2018

Koreja e Veriut ka kërcënuar se do të sabotojë takimin me Presidentin amerikan, Donald Trump, nëse do të kërkohet vetëm asgjësimi i arsenalit bërthamor.

A do të tërhiqet Kim nga samiti me Trumpin?

Evropaelire - 16.05.2018

Koreja Veriore ka vënë në dyshim takimin e pashembullt të planifikuar për muajin e ardhshëm në mes të presidentit amerikan, Donald Trump dhe liderit verikorean, Kim Jong Un, duke thënë se mund të ...

Kim Jong-un kërcënon se mund të anulojë takimin me Trumpin

Alsat - 16.05.2018

Koreja e Veriut ka kërcënuar se do të braktisë takimin e muajit të ardhshëm me presidentin amerikan Donald Trump, nëse bisedimet mbi çarmatimin bërthamor janë “të njëanshme”.

Pheniani nuk është i interesuar për takim me SHBA-në, nëse insistojnë për çarmatim të njëanshëm bërthamor

Idividi - 16.05.2018

Seul, 16 maj 2018 (MIA) - Koreja e Veriut nuk është e interesuar për takim të nivelit të lartë me SHBA-në në qoftë se ata vazhdojnë të insistojnë që Pheniani në mënyrë të njëanshme të heqë dorë nga ...

Shtëpia e Bardhë: SHBA do të analizojë se çfarë ka deklaruar Koreja e Veriut

Idividi - 16.05.2018

Uashington, 16 maj 2018 (MIA) - SHBA-ja është e njoftuar me raportet e mediave të Koresë së Jugut se Koreja e Veriut i ka anuluar bisedime në nivel të lartë me fqinjin jugor, raportoi Shtëpia e ...

Trumpi për takimin me Kim-in: Të shohim çdo të ndodhë

VOA - 16.05.2018

Presidenti Donald Trump thotë se "do të shohim" nëse takimi i tij i planifikuar muajin e ardhshëm me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong Un do të zhvillohet.

Tensionohen marrëdhëniet mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut

RTSH - 16.05.2018

Korea e Veriut është shprehur se mund të tërhiqet nga samiti i planifikuar me presidentin amerikan Donald Tramp, nëse SHBA-të këmbëngulin që vendi komunist të heqë dorë nga armët e tij bërthamore.

K. Veriore kërcënon me anulim të samitit me Trumpin

Evropaelire - 16.05.2018

Koreja Veriore ka thënë se mund të tërhiqet nga samiti i planifikuar me presidentin amerikan, Donald Trump, nëse Shtetet e Bashkuara njëanshëm insistojnë që verikoreanët të heqin dorë nga armët ...

Koreja Veriore kërcënon me anulimin e takimit me Trumpin

Koha.net - 16.05.2018

Koreja Veriore ka kërcënuar se nuk do të marrë pjesë në takimin me presidentin amerikan, Donald Trump, nëse Washingtoni ushtron presion ndaj tyre për heqjen dorë nga armët bërthamore.

Koreja e Veriut, Kim Jong-un kërcënon me anulimin e takimit me Trump

Gazeta Tema - 16.05.2018

Kim Jong-un u rikthehet kërcënimeve. Lideri i Koresë së Veriut kërcënon se do të bojkotojë samitin me presidentin amerikan, Donald Trump, i programuar për 12 qershor, në Singapor.

Shtëpia e Bardhë shpreson se do të ndodhë takimi Trump-Kim

Lajmi.net - 16.05.2018

Shtëpia e Bardhë ka thënë se “ka ende shpresë” që samiti i planifikuar në mes të liderit verikorean, Kim Jong Un dhe presidentit amerikan, Donald Trump do të mbahet, pavarësisht kërcënimit të ...

Trump-Kim Jong-un, në pikëpyetje takimi i 12 qershorit

Mapo - 16.05.2018

Koreja e Veriut thotë se mund të tërhiqet nga takimi me presidentin amerikan, Donald Trump nëse SHBA në mënyrë të njëanshme insiston që ajo të heqë dorë nga armët bërthamore.

Kim Jong-un kërcënon se mund të anulojë takimin me Trumpin

Ina - 16.05.2018

Koreja e Veriut ka kërcënuar se do të braktisë takimin e muajit të ardhshëm me presidentin amerikan Donald Trump, nëse bisedimet mbi çarmatimin bërthamor janë “të njëanshme”.

Pheniani kërcënon me pezullim të takimit me presidentin Trump

Gazeta Tema - 16.05.2018

Koreja e Veriut kërcënoi me tërheqje nga takimi i planifikuar për muajin e ardhshëm ndërmjet udhëheqësit të saj Kim Jong Un dhe presidentit amerikan, Donald Trump.

Koreja e Veriut kërcënon me anulim të samitit me Trumpin. Çfarë po ndodh?

BalkanWeb - 16.05.2018

Koreja Veriore ka thënë se mund të tërhiqet nga samiti i planifikuar me presidentin amerikan, Donald Trump, nëse Shtetet e Bashkuara njëanshëm insistojnë që verikoreanët të heqin dorë nga armët ...

Prishet paqja mes Koreve? “Gati edhe anulimi i takimit Trump-Kim Jong”

LajmiFundit - 15.05.2018

Duket se paqja mes Koresë së Veriut dhe Koresë së Jugut po merr fund. Qeveria koreano-veriore po konsideron anulimin e takimit të planifikuar mes Presidentit amerikan Donald Trump dhe Kim Jong Un.

Hidhërimi i Koresë së Veriut me atë të Jugut

Koha.net - 15.05.2018

Kthesa e papritur e Kim Jong-unit me gatishmërinë për të biseduar qoftë me fqinjin jugor, ashtu dhe me Shtetet e Bashkuara, duket se ka ardhur pranë një fundi të beftë e të padëshiruar.

Seul, Koreja e Veriut kërcënon të anulojë samitin me Trump në 12 qershor

BalkanWeb - 15.05.2018

Koreja e Veriut kërcënoi sot të anulojë samitin e parashikuar më 12 qershor mes kreut të saj Kim Jong Un dhe presidentit amerikan, Donald Trump për shkak të manovrave ushtarake në Korenë e Jugut, ...

Koreja e Veriut anulon takimin me Korenë e Jugut, paralajmëron SHBA-me mospjesëmarrje në samitin historik mes Kim ...

Telegrafi - 15.05.2018

Koreja e Veriut ka anuluar takimet e nivelit të lartë me Korenë e Jugut të paraparë të mbahet të mërkurën, dhe kjo po ndodh për shkak të një ushtrimi të përbashkët ushtarak mes Koresë së Jugut dhe ...

Kthesa e papritur, Kim Jong un anulon bisedimet me Jugun, dyshime edhe për takimin me Trump

Java News - 15.05.2018

Koreja e Veriu ka anuluar marrëveshjen me Korenë e Veriut pak para takimit të liderit Koreano-verior Kim Jong Un me presidentin e SHBA-së Donald Trump në Singapaor më 12 qershor.

Uashingtoni vazhdon përgatitjen e samitit Trump-Kim

Tetova Sot - 15.05.2018

SHBA-ja nuk është njoftuar për një ndryshim pozicioni koreanoverior dhe vazhdon të përgatisë samitin mes Donald Trump dhe Kim Jong Un, deklaroi sot departamenti amerikan i Shtetit pasi Pheniani ...

Koreja e Veriut anulon bisedimet me Korenë e Jugut

Tetova Sot - 15.05.2018

Koreja e Veriut ka anuluar bisedimet e nivelit të lartë me Korenë e Jugut si shenjë zemërimi ndaj disa manovrave ushtarake. Zyrtarë të Veriut i thanë agjencisë së lajmeve KCNA se ushtrimet ushtarake ...

Kim Jong-Un takohet sërish me liderin e Koresë së Jugut, biseduan për çarmatosjen

BalkanWeb - 15.05.2018

Koreja e Veriut dhe e Jugut kanë rënë dakord të zhvillojnë bisedime të nivelit të lartë ditën e mërkurë, për të diskutuar hapat e nevojshëm për të arritur çarmatosjen e gadishullit korean.

Koreja e Veriut nis çmontimin e strukturave të zonës bërthamore

ABC News - 15.05.2018

Koreja e Veriut ka nisur me shkatërrimin e zonës ku janë kryer testet bërthamore. Megjithatë, ekspertët amerikanë janë skeptikë për këtë zhvillim, pasi pretendojnë se ajo zonë nuk i nevojitej më ...

Shtëpia e Bardhë shpreson se do të ndodhë takimi Trump-Kim

Koha.net - 16.05.2018

Shtëpia e Bardhë ka thënë se “ka ende shpresë” që samiti i planifikuar në mes të liderit verikorean, Kim Jong Un dhe presidentit amerikan, Donald Trump do të mbahet, pavarësisht kërcënimit të ...

Koreja Veriore kërcënon të tërhiqet nga Samiti me Trump

SOT - 16.05.2018

Koreja e Veriut ka kërcënuar se do të braktisë takimin e muajit të ardhshëm me presidentin amerikan Donald Trump, nëse çarmatimi bërthamor është i njëanshëm.

Takimi, Trump reagon pas kërcënimit të Kim Jong Un

Tetova Sot - 16.05.2018

Presidenti Donald Trump thotë se “do të shohim” nëse takimi i tij i planifikuar muajin e ardhshëm me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong Un do të zhvillohet.

Koreja e Veriut kërcënon se do të anulojë samitin me Trump

SOT - 16.05.2018

Koreja e Veriut ka thënë se mund të tërhiqet nga samiti i planifikuar me presidentin amerikan, Donald Trump, nëse SHBA këmbëngul që koreano-veriorët të heqin dorë nga armët bërthamore.

​Uashingtoni vazhdon përgatitjet për samitin Trump-Kim

Telegrafi - 15.05.2018

SHBA-ja nuk është njoftuar për një ndryshim pozicioni koreanoverior dhe vazhdon të përgatisë samitin mes Donald Trump dhe Kim Jong Un, deklaroi sot Departamenti amerikan i Shtetit pasi Pheniani ...

Shtëpia e Bardhë shpreson se do të ndodhë takimi Trump-Kim

Tetova Sot - 16.05.2018

Shtëpia e Bardhë ka thënë se “ka ende shpresë” që samiti i planifikuar në mes të liderit verikorean, Kim Jong Un dhe presidentit amerikan, Donald Trump do të mbahet, pavarësisht kërcënimit të ...

Shtëpia e Bardhë: Shpresojmë të mbahet takimi Trump-Kim, në të kundërtën të përgatiten

BalkanWeb - 16.05.2018

Shtëpia e Bardhë ka thënë se ka ende shpresë që samiti i planifikuar mes të liderit verikorean, Kim Jong Un dhe presidentit amerikan, Donald Trump do të mbahet, pavarësisht kërcënimit të Phenjanit se ...

Shtëpia e Bardhë: Shpresojmë të mbahet takimi Trump-Kim, në të kundërt presion maksimal

LajmiFundit - 16.05.2018

Shtëpia e Bardhë ka thënë se ka ende shpresë që samiti i planifikuar mes të liderit verikorean, Kim Jong Un dhe presidentit amerikan, Donald Trump do të mbahet, pavarësisht kërcënimit të Phenjanit se ...

Shtëpia e Bardhë shpreson se do të ndodhë takimi Trump-Kim

Durres Lajm - 16.05.2018

Shtëpia e Bardhë ka thënë se “ka ende shpresë” që samiti i planifikuar në mes të liderit verikorean, Kim Jong Un dhe presidentit amerikan, Donald Trump do të mbahet, pavarësisht kërcënimit të ...