TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kallëzimi i Isa Sakjes, Basha: Pas Kavajës, Rama do humbë Shqipërinë

Mapo - 16.04.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar një ditë pas kallëzimit penal të IKMT për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Isa Sakja. Në një postim në rrjetet sociale, Basha shprehet se padia e ngritur është ...

Kallëzimi nga IKMT, Kreu i Bashkisë Kavajë: Rama në hall

BalkanWeb - 15.04.2019

Kryetar i Bashkisë së Kavajës Isa Sakja ka reaguar pas kallëzimit penal të Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit ndaj tij për shpërdorim detyre.

Kallëzimi i IKMT, Isa Sakja: Sulm politik nga Rama, nuk më tremb

Mapo - 15.04.2019

Kryebashkiaku i Kavajës, Isa Sakja, ka reaguar pas kallëzimit penal të IKMT-së për shpërdorim detyre në dhënien e 7 lejeve të ndërtimit në shkelje me ligjin.

IKMT kallëzon penalisht kryetarin e Bashkisë së Kavajës Isa Sakja

RTSH - 15.04.2019

IKMT ka kallëzuar penalisht kryetarin e Bashkisë së Kavajës Isa Sakja dhe disa nga vartësit e tij. Sipas kallzimit në bashkëpunim me njëri-tjetrin, ata kanë shpërdoruar detyrën duke lejuar ndërtimin ...

E paralajmëroi Rama, IKMT kallëzon kryebashkiakun e Kavajës

Mapo - 15.04.2019

Pak ditë pasi një gjë të tillë e paralajmëroi kryeministri Edi Rama, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit kallëzon penalisht pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kavajë, kryetarin e ...

Isa Sakja: Nuk frikësohem nga skenarë komunisto-puçiste

ABC News - 15.04.2019

Në një reagim, kryetari i Bashkisë së Kavajës, Isa Sakja, shprehet se nuk frikësohet dhe impresionohet nga skenarë komunisto-puçiste, që i ka të njohura nga historia.

Kallëzim penal për kryebashkiakun e Kavajës

ABC News - 15.04.2019

Inspektoriati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit ka kallëzuar penalisht për shpërdorim detyre kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Isa Sakja. Njëkohësisht kallëzim penal është regjistruar edhe për ...

Basha: Kallëzimi ndaj Isa Sakjas, sulm politik i Ramës

BalkanWeb - 16.04.2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar sot në lidhje me kallëzimin penal të bëra nga IKMT për kryetarin e Bashkisë së Kavajës Isa Sakja për shpërdorim detyre.

U kallëzua për leje abuzive, Sakja: S’jam opozitari i parë që sulmohem nga Rama

Java News - 15.04.2019

Kryebashkiaku i Kavajës, Isa Sakja ka reaguar pas kallëzimit nga Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit për shpërdorim detyre në dhënien e lejeve për shtatë objekte shumëkatëshe në dëm të territorit ...

IKMT çon në prokurori kryebashkiakun e PD-së në Kavajë: Dha leje abuzive për shtatë pallate

Java News - 15.04.2019

Kallëzohet penalisht nga Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së territorit, kryetari i Bashkisë së Kavajës, Isa Sakja, drejtoresha e Zhvillimit Urbanistik dhe kryeinspektori i Mbrojtjes së Terriorit në ...

IKMT kallëzon për shpërdorim detyre kryebashkiakun e Kavajës

Top Channel - 15.04.2019

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka kallëzuar penalisht kryebashkiakun e Kavajës, Isa Sakja, me akuzën për shpërdorim detyre, por jo vetëm.

Kallëzim penal për kryebashkiakun demokrat, Basha shpërthen ndaj Ramës: Nuk e pranon se një përdhunues...

SOT - 16.04.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e quajtur politik kallëzimin që IKMT bëri ndaj kryebashkiakut të Kavajës Isa Sakja. Përmes një reagimi me një status në Facebook, Basha shprehet se, “ky ...

Në kundërshtim me ligjin 7 objekte shumëkatëshe, IKMT dërgon në prokurori kryetarin e Bashkisë dhe 2 zyrtarë (Zbardhen ...

SOT - 15.04.2019

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, ka kallëzuar në prokurori kryebashkiakun e Kavajës, Isa Sakja dhe dy zyrtarët e IMT, Dritan Kazazi dhe Dëshira Qato.

Kallëzimi ndaj kryebashkiakut të Kavajës, Basha: Sulm politik i orkestruar

ABC News - 16.04.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Bsha, reagoi në lidhje me kallëzimin penal ndaj kryetarit të bashkisë së Kavajës, Isa Sakja. Në një postim në rrjetet sociale, kryeopozitari shprehet se ...

Paditet në prokurori kryebashkiaku i Kavajës, Isa Sakja

Botasot - 15.04.2019

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit kallëzon penalisht kryetarin e Bashkisë, Isa Sakja. Kryebashkiaku i Kavajës akuzohet per veprën penale të shpërdorimit të detyrës.

Kryebashkiaku i Kavajës, 10 tenderat e dyshimtë dhe mbrojtja politike e Bashës

Java News - 16.04.2019

Pas një beteje të gjatë, me akuza dhe nisma ligjore, Partia Demokratike arriti të rrëzonte Elvis Roshin, i cili në 8 maji 2011, shembi për herë të parë mitin e Sali Berishës dhe PD në Kavajë.

Paditet nga IKMT kryetari i bashkisë së Kavajës Isa Sakja

Gazeta Express - 15.04.2019

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka kallëzuar penalisht kryetarin demokrat të Bashkisë së Kavajës Isa Sakja, me akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Kallëzimi ndaj Isa Sakes/ Basha: Sulm politik i Ramës

Top Channel - 16.04.2019

Pas kallëzimit penal të bërë nga IKMT për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Isa Sakja për shpërdorim detyre ka reaguar kreu i PD, Lulzim Basha. Sipas Bashës, kallëzimi penal kundër kryebashkiakut të ...

Basha në mbështetje të Sakjas: Rama e ka humbur Kavajën, shumë shpejt gjithë Shqipërinë

Albeu.com - 16.04.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha , thotë se kallëzimi penal kundër kryetarit të Bashkisë së Kavajës, Isa Sakja, është sulm politik kundër kundërshtarit politik , i parathënë nga Edi Rama disa ...

Kallëzimi penal ndaj kryebashkiakut të Kavajës, Basha: Sulm politik nga Rama

Durres Lajm - 16.04.2019

Kryebashkiaku i Kavajës kallëzohet penalisht Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar një ditë pasi Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka kallëzuar penalisht kryetarin e Bashkisë së ...

Kallëzimi ndaj Isa Sakes/ Basha: Sulm politik i Ramës

Botasot - 16.04.2019

Pas kallëzimit penal të bërë nga IKMT për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Isa Sakja për shpërdorim detyre ka reaguar kreu i PD, Lulzim Basha. Sipas Bashës, kallëzimi penal kundër kryebashkiakut të ...