TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

"Çmenden" mediat italiane, shpallin Tiranën republikë (FOTO)

Albeu.com - 20.03.2017

Trajneri De Biasi sot në Tiranë ka dalë në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Italisë, një sfidë që ka gjetur pasqyrim dhe në mediat e shtetit fqinjë.

De Biasi: Ja cili është objektivi i Shqipërisë

Lajm - 20.03.2017

Gianni de Biasi ka folur sot në konferencë për shtyp, duke e zbuluar edhe objektivin e Kombëtares shqiptare në kualifikimet për Botërorin e Rusisë, derisa e ka publikuar listën e të ftuarve.

Prezantohet Veronese: Nuk do të fle për Shqipërinë

SuperSport - 20.03.2017

Në konferencën për shtyp, ku u publikua lista e lojtarëve të grumbulluar për sfidën kualifikuese me Italinë, u prezantua zyrtarisht edhe Marco Veronese.

Ndryshime në Kombëtare, De Biasi publikon listën anti-Itali

LajmiFundit - 20.03.2017

Albi Alla i Kukësit është risia e listës së Gianni De Biasit për ndeshjen me Italinë. Ndërkaq Shkëlzen Gashi që luan te Colorado Rapids nuk është ftuar as këtë herë.

Shqiptar apo italian? Deklarata e De Biasit bën bujë në Itali

Lajmi.net - 20.03.2017

Gianni De Biasi ndjehet shqiptar dhe krenar. Deklarata e tij ka nisur të përhapet në mediat italiane. “Unë do të isha shumë i lumtur nëse do arrinim të merrnim një rezultat pozitiv.

Nuk ka të papritura në listën e De Biazit për Italinë

ABC News - 20.03.2017

Trajneri i kombëtares, Xhani De Biazi, shpall listën e lojtarëve për ndeshjen ndaj Italisë në Botëror. Italiani tregoi se çfarë pret në këtë përballje, dhe se çfarë synimesh ka në grupin tonë ...

ZYRTARE/ De Biasi publikon listën e lojtarëve kundër Italisë

Antpress - 20.03.2017

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni De Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen e 24 marsit kundër Italisë dhe miqësoren kundër Bosnjës. Në listë ajo që bie në sy është sërish mungesa e ...

De Biasi: Mavraj dëshiron të luajë, por mjekët kanë konfirmuar se nuk është gati

Telegrafi - 20.03.2017

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, e ka publikuar listën e plotë të lojtarëve për ndeshjet ndaj Italisë, ku ajo që bie në sy është mungesa e mbrojtësit Mërgim Mavraj.

De Biasi: Nuk largohem, ky nuk është momenti më i vështirë si trajner i Shqipërisë

Telegrafi - 20.03.2017

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi, ka dalë në konferencë për shtyp për të publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës, sfidën kualifikuese për ...

Zyrtare: Ylli i Shqipërisë mungon ndaj Italisë

Lajmi.net - 20.03.2017

Shqipëria do ta ketë një mungesë të madhe për dy ndeshjet e radhës. Bëhet fjalë për mbrojtësin Mërgim Mavraj, i cili nuk është rikuperuar me kohë. “Mavraj nuk është ftuar sepse nuk është gati.

De Biasi: Dua të mund Italinë dhe të marrim vendin e dytë

Albeu.com - 20.03.2017

Trajneri i përfaqësues së Shqipërisë, Gianni De Biasi ka folur në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Italisë dhe miqësoren me Bosnjën ku ka bërë publik listën e futbollistëve.

Sfida me Italinë/ De Biasi publikon listën me 23 lojtarët: Objektiv, vendi i dytë

BalkanWeb - 20.03.2017

TIRANE – Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Giani de Biasi ka shpallur listën me 23 lojtarët që do të grumbullohen në sfidën me Italinë që do të zhvillohet në 24 mars në Palermo, ndeshje e vlefshme për ...

Lista, 4 emra nga Superliga, mungon Gashi

SuperSport - 20.03.2017

Lista e Kombëtares Shqiptare për dy ndeshjet ndaj Italisë dhe Bosnje Hercegovinës tashmë është zyrtare dhe ashtu siç u bë e ditur nga Supersport pak ditë më parë, risia më e madhe është grumbullimi ...

De Biasi tregon vendimin përfundimtar nëse do të largohet nga Shqipëria apo jo

Lajmi.net - 20.03.2017

Gianni De Biasi ka refuzuar shumë oferta për të qëndruar te Shqipëria. Një gjë të tillë De Biasi e ka bërë të ditur në konferencën për shtyp, ku zbuloi listën e lojtarëve të ftuar.

De Biasi publikon listën e lojtarëve kundër Italisë, ka surpriza (FOTO)

Albeu.com - 20.03.2017

rajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni De Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen e 24 marsit kundër Italisë dhe miqësoren kundër Bosnjës. Në listë ajo që bie në sy është sërish mungesa e ...

De Biasi e ‘vajton’ Shqipërinë në mediat italiane

Shqipmedia - 20.03.2017

Kombëtarja e Shqipërisë do ta sfidojë Italinë më 24 mars në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian në Palermo, përcjellë Arbresh.info. Përzgjedhësi i Kombëtares, Gianni De Biasi në një ...

Zyrtare: Shqipëria publikon listën për dy ndeshjet e ardhshme

Lajmi.net - 20.03.2017

Gianni De Biasi ka publikuar listën e futbollistëve të Kombëtares së Shqipërisë për ndeshjen kualifikuese ndaj Italisë dhe miqësores ndaj Bosnjës. Befasi është ftesa për futbollistin e Superiores, ...

De Biasi publikon listën e 23 lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen ndaj Italisë dhe Bosnje e Hercegovinës (Foto)

Telegrafi - 20.03.2017

Trajneri i Kombëtare së Shqipërisë, Gianni De Biasi, ka zbuluar listën me 23 lojtarë për ndeshjen kundër Përfaqësueses së Italisë dhe asaj të Bosnjes Hercegovinës.

Itali-Shqipëri, Albi Alla surpriza e listës së futbollistëve të grumbulluar

Ora news - 20.03.2017

Trajneri i kombëtarës Giani de Biasi publikon listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e rradhës së kombëtares, 24 mars Itali- Shqipëri dhe 28 Mars për ndeshjen miqësore Shqipëri- Bosnje ...

De Biasi e pranon: Nuk jemi në një situatë të mirë

Gazeta Express - 20.03.2017

Trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi, e ka pranuar se Kombëtarja nuk po kalon momente të mira, kjo si pasojë e lëndimeve dhe ...

Zyrtare: De Biasi zbulon listën prej 23 futbollistëve për ndeshjen kundër Italisë (Foto)

Gazeta Express - 20.03.2017

Gianni de Biasi ka zbuluar listën prej 23 futbollistëve të ftuar për ndeshjet kundër Italisë dhe ...

Kombëtarja/ Përballja me Italinë, De Biasi shpall listën e lojtarëve, emrat

Java News - 20.03.2017

Trajneri i Kombëtares shqiptare De Biasi ka publikuar listën për ndeshjen me Italinë që do të zhvillohet në datë 24 Mars në ...

Shqiptar apo italian? Deklarata e De Biasit bën bujë në Itali

Republika - 20.03.2017

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni de Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen kundër Italisë dhe miqësores ndaj Bosnjës. Deklarata e tij ka nisur të përhapet me bujë nga mediat ...

ZYRTARE/ De Biasi publikon listën e lojtarëve kundër Italisë

Alb Portali - 20.03.2017

Loading... Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni De Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen e 24 marsit kundër Italisë dhe miqësoren kundër Bosnjës.

De Biasi: Mavraj dëshiron të luajë, por mjekët kanë konfirmuar se nuk është gati

Almakos - 20.03.2017

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, e ka publikuar listën e plotë të lojtarëve për ndeshjet ndaj Italisë, ku ajo që bie në sy është mungesa e mbrojtësit Mërgim Mavraj.

De Biasi: Nuk largohem, ky nuk është momenti më i vështirë si trajner i Shqipërisë

Almakos - 20.03.2017

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi, ka dalë në konferencë për shtyp për të publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës, sfidën kualifikuese për ...

Rrëfimi i De Biasit nga aventura me Shqipërinë te "dashuria verore"me Italinë (VIDEO)

Albeu.com - 19.03.2017

Gianni De Biasi është kthyer në një nga personazhet kryesore përtej Adriatikut pak ditë para ndeshjes mes Italisë dhe Shqipërisë. Mes atyre që i kanë kushtuar një hapësirë të rëndësishme De Biasit ka ...

Befason De Biasi, fton katër lojtarë…

Shqipmedia - 19.03.2017

Dëmtimet e shumta dhe penalizimet me kartonë, e kanë kushtëzuar trajnerin e përfaqësueses shqiptare, Gianni de Biasi, t’i hedhë seriozisht sytë nga kampionati shqiptar, i cili në këtë sezon të fundit ...

“De Biasi nuk do të ikë”; Duka: Kontratën e diskutojmë së shpejti

Top Channel - 19.03.2017

Përfaqësuesja shqiptare është në një moment delikat të saj sa i përket eliminatoreve të botërorit. Mungesa e rezultateve i ka pakësuar ndjeshëm shanset për kualifikim dhe për më tepër ku ndeshjet e ...

Duka flet për De Biazin: Nuk di gjë, por nuk besoj se largohet

Albeu.com - 19.03.2017

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka , gjatë ditës së sotme ka deklaruar se ka bindjen që Xhani De Biazi nuk do të largohet nga drejtimi i kombëtares shqiptare në një të ardhme shumë të afërt.

Superiorja me katër futbollistë në kombëtare

Albeu.com - 19.03.2017

Dëmtimet e shumta dhe penalizimet me kartonë, e kanë kushtëzuar de trajnerin e përfaqësueses shqiptare, Gianni de Biasi, t’i hedhë seriozisht sytë nga kampionati shqiptar , i cili në këtë sezon të ...

Itali – Shqipëri/ De Biasi: Shpresat për kualifikim janë reduktuar ndjeshëm, por nuk dorëzohemi

Alb Portali - 19.03.2017

Loading... Trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi ka folur për ndeshjen e 24 Marsit kundër Italisë në Palermo, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018”.

Ndeshja me Italinë,  De Biasi publikon listën, 4 lojtarë nga Superiorja

Top Channel - 20.03.2017

Kur na ndajnë vetëm 4 ditë nga takimi eliminator i shumëpritur Itali-Shqipëri, trajneri i kombëtares kuqezi ka publikuar listën e futbollistëve që do të grumbullohen për këtë ndeshje, por edhe për ...

De Biasi publikon listën e lojtarëve të ftuar

Shqipmedia - 20.03.2017

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen e 24 marsit kundër Italisë dhe miqësoren kundër Bosnjës me 28 mars.

De Biasi publikon listën e 23 lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen ndaj Italisë dhe Bosnje e Hercegovinës (Foto)

Almakos - 20.03.2017

Trajneri i Kombëtare së Shqipërisë, Gianni De Biasi, ka zbuluar listën me 23 lojtarë për ndeshjen kundër Përfaqësueses së Italisë dhe asaj të Bosnjes Hercegovinës.

De Biasi: Mavraj kërkoi të vinte, por mjekët thanë se nuk është gati

Albeu.com - 20.03.2017

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi ka publikuar sot listën e plotë të lojtarëve për ndeshjet ndaj Italisë, teksa bie në sy mungesa e mbrojtësit Mërgim Mavraj .

De Biazi: Italia, një “dashuri vere”. Shpresoja të kishim më shumë pikë

Durres Lajm - 20.03.2017

Xhani De Biazi është kthyer në një nga personazhet kryesore përtej Adriatikut pak ditë para ndeshjes mes Italisë dhe Shqipërisë. Të gjithë duan të dinë se si tekniku italian krijoi një kombëtare ...

Ndryshon gjithçka, ja çfarë thotë Duka tani për largimin e De Biasit nga Shqipëria

Lajmi.net - 20.03.2017

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka deklaruar se ka bindjen që Gianni De Biasi nuk do të largohet nga drejtimi i kombëtares shqiptare në një të ardhme shumë të afërt.

Ndeshja me Italinë, De Biasi publikon listën, 4 lojtarë nga Superiorja (FOTO)

Portalb - 20.03.2017

Kur na ndajnë vetëm 4 ditë nga takimi eliminator i shumëpritur Itali-Shqipëri, trajneri i kombëtares kuqezi ka publikuar listën e futbollistëve që do të grumbullohen për këtë ndeshje, por edhe për ...

De Biazi ‘’godet’’ rëndë Mavraj, ja vendimi për ndeshjen e radhës

LajmiFundit - 20.03.2017

Gianni de Biasi së fundmi ka publikuar listën e plotë të lojtarëve për ndeshjet ndaj Italisë, ku ajo që bie në sy është mungesa e mbrojtësit Mërgim Mavraj.

Ndeshja me Italinë, De Biasi publikon listën

Alb Portali - 20.03.2017

Kur na ndajnë vetëm 4 ditë nga takimi eliminator i shumëpritur Itali-Shqipëri, trajneri i kombëtares kuqezi ka publikuar listën e futbollistëve që do të grumbullohen për këtë ndeshje, por edhe për ...

De Biasi shpalli listën anti-Itali, mungon Etrit Berisha

Lajm - 20.03.2017

Kur na ndajnë vetëm 4 ditë nga takimi eliminator i shumëpritur Itali-Shqipëri, trajneri i kombëtares kuqezi ka publikuar listën e futbollistëve që do të grumbullohen për këtë ndeshje, por edhe për ...

De Biasi: Krenar që ndihem shqiptar, i lumtur nëse do mundja Italinë

Mapo - 20.03.2017

“Jam shumë krenar që jam pjesë e këtij kombi. Do të jem shumë i lumtur nëse fitojmë me Italinë edhe pse jam italian. Kam ardhur këtu për të punuar seriozisht duke e bërë me zemër dhe ne kemi arritur ...

De Biasi publikon listën e Kombëtares, 4 emra nga Superliga, mungon sërish Gashi

Durres Lajm - 20.03.2017

Lista e Kombëtares Shqiptare për dy ndeshjet ndaj Italisë dhe Bosnje Hercegovinës tashmë është zyrtare dhe risia më e madhe është grumbullimi për herë të parë i mbrojtësit të Kukësit, Albi Alla.

Ndeshja me Italinë, De Biasi publikon listën, 4 lojtarë nga Superiorja

Flaka - 20.03.2017

Kur na ndajnë vetëm 4 ditë nga takimi eliminator i shumëpritur Itali-Shqipëri, trajneri i kombëtares kuqezi ka publikuar listën e futbollistëve që do të grumbullohen për këtë ndeshje, por edhe për ...

De Biazi “shpërfill” Italinë: Objektiv është vendi i dytë

SOT - 21.03.2017

Trajneri i përfaqësueses tonë, Xhani De Biazi, doli dje në konferencë për shtyp në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit, ku zbuloi listën e lojtarëve kuqezi që do të grumbullohen për ndeshjet ...