TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Protestat e opozitës, Basha: Vlora ka një mesazh për Edi Ramën

SOT - 13.01.2018

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte në një takim sot në Vlorë. Në një postim në rrjetin e tij social “Facebook”, Basha ka publikuar disa foto dhe ndër të tjera shkruan se ky qytet ka një ...

Krahasimi i dy modeleve të opozitës: Si veproi Edi Rama për 8 vjet dhe si po vepron Lulzim Basha për 5 vjet

Gazeta Tema - 13.01.2018

Nga Ylli Pata Lulzim Basha ka hyrë në vitin e pestë të opozitës dhe është profilizuar tashmë si kanidati alternativ për të zëvendësuar Edi Ramën në postin e kryeministrit.

Basha në Vlorë bën thirrje për pjesmarrje në protestën e 27 janarit

RTSH - 13.01.2018

Për Lulzim Bashën kjo Qeveri mbijeton vetëm nga paktet mafioze me krimin. Në Vlorë, kreu demokrat tha se shumë shpejt do të bëhen publike fakte, të lidhjeve kriminale të ish Ministrit të brendshëm ...

Basha: Më 27 janar shqiptarët vendosin se koha e Edi Ramës ka mbaruar

Alb Portali - 13.01.2018

Kryetari i PD, Lulzim Basha, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, se nuk ofron asnje zgjidhje per krizen ekonomike ne vend.

Basha: Më 27 janar shqiptarët vendosin se koha e Edi Ramës ka mbaruar

Gazeta Express - 13.01.2018

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dha në Vlorë mesazhin se vetëm një bashkim i madh i shqiptarëve do të mund t’i japë fund qeverisë së Edi Ramës, që mbahet në këmbë nga paktet mafioze me ...

Basha, përgjigje Ramës: Përgjigjen do e marrësh në shesh më 27 dhjetor

Gazeta Tema - 13.01.2018

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu përgjigj Ramës nga Vlorë duke i kujtuar se atë që ka thënë vazhdimisht opozita do ta dëgjojë nga shqiptarët e bashkuar në protestën e 27 janarit.

Basha nga Vlora: Dua t’i jap një mesazh të qartë Edi Ramës, më 27 janar do ta dëgjosh…

BalkanWeb - 13.01.2018

VLORË- Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dha në Vlorë mesazhin se vetëm një bashkim i madh i shqiptarëve do të mund t’i japë fund qeverisë së Edi Ramës, që mbahet në këmbë nga paktet ...

Lulzim Basha-vlonjatëve: Ju sot njiheni vetëm për drogë

Gazeta Tema - 12.01.2018

Lulzim Basha vijon turin e tij nëpër rrethe, për të bindur qytetarët që të dalin në protest kundër Edi Rama. Këtë të premte ai ka qenë në Vlorë, ku ka përsëritur kërkesën e tij, për largimin e Edi ...

Basha: Çdo pushtetar i korruptuar me asetet e shqiptarëve të shkojë në burg, ja kush janë emrat

Gazeta Tema - 12.01.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë nga Lushnja se reforma në drejtësi ka përfunduar pasi sipas tij duhet një qeverisje tjetër për ta implementuar.

Basha: Duam Tahirin, Dakon, Sejdinin në burg. Pa drejtësi, s’ka Europë

Flaka - 11.01.2018

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u bëri apel shqiptarëve të marrin pjesë në protestën e 27 janarit për të dhënë mesazhin se janë kundër kapjes politike të drejtësisë nga Edi Rama.

“Vlora ka një mesazh të qartë për Ramën”, Basha: Do ta dëgjosh në mes të Tiranës

BalkanWeb - 13.01.2018

VLORE – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas një takimi me qytetarët në Vlorë ka bërë edhe një herë thirrje për pjesëmarrje masive në protestën e 27 janarit.

Basha për 27 Janarin: Dua t’i jap një mesazh të qartë Edi Ramës…

Java News - 13.01.2018

Lulzim Basha - Foto ilustruese Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dha në Vlorë mesazhin se vetëm një bashkim i madh i shqiptarëve do të mund t’i japë fund qeverisë së Edi Ramës, që mbahet në ...

Basha sulmon Ramën nga Lushnja: Qeverisja me krimin ka krijuar krizën ekonomike

Java News - 12.01.2018

Akuza te forta ka bere nga Lushnja, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa ka theksuar se një nga pasojat më të rënda të qeverisjes së Edi Ramës me krimin është kriza ekonomike, efektet ...

Basha, përgjigje Ramës: Përgjigjen do e marrësh në shesh më 27 janar

Portalb - 13.01.2018

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu përgjigj Ramës nga Vlorë duke i kujtuar se atë që ka thënë vazhdimisht opozita do ta dëgjojë nga shqiptarët e bashkuar në protestën e 27 janarit.

Lulzim Basha nga Lushnja: 27 janari thirrje për drejtësinë

SOT - 12.01.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në Lushnjë se një nga pasojat më të rënda të qeverisjes së Edi Ramës me krimin është kriza ekonomike, efektet e të cilës po i ndjen çdo familje ...

Protesta e 27 janarit, Basha: Ora e Edi Ramës në Shqipëri ka marrë fund

BalkanWeb - 12.01.2018

TIRANE -Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në Lushnjë se një nga pasojat më të rënda të qeverisjes së Edi Ramës me krimin është kriza ekonomike, efektet e të cilës po i ndjen çdo ...

Basha kërcënon: S’ka për të patur reformë në drejtësi me Ramën Kryeministër

LajmiFundit - 12.01.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në Lushnje se një nga pasojat më të rënda të qeverisjes së Edi Ramës me krimin është kriza ekonomike, efektet e të cilës po i ndjen çdo familje ...

Basha: 27 janari, sinjali më i qartë se qytetarët nuk e pranojnë më aleancën me krimin

Durres Lajm - 12.01.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në Lushnjë se një nga pasojat më të rënda të qeverisjes së Edi Ramës me krimin është kriza ekonomike, efektet e të cilës po i ndjen çdo familje ...

Basha në Lushnje: Kriza ekonomike po ndihet në çdo familje

Flaka - 12.01.2018

Lulzim Basha e vazhdoi në Lushnje turin me te cilin po i paraprin protestës së 27 janarit. Kryetari i Partisë Demokratike tregoi disa statistika se si kriza ekonomike, siç tha ai, po ndihet në çdo ...