TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ministrit Lekaj nuk i ‘vjen keq’ që iu punësua reja në Telekom, thotë se djalin e ka të papunë

Koha.net - 14.03.2019

Pal Lekajt i vjen keq për shumëçka, por jo për faktin që reja e tij, zyrtarisht ende vetëm e fejuara e djalit, është punësuar në Telekomin e Kosovës, në vitin 2018, raporton ...

Mushkolaj i përmend Haradinajt punësimet e anëtarëve të AAK-së në PTK (Video)

Almakos - 14.03.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për punësimet e fundit që janë bërë në Telekomin e Kosovës. Haradinaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se gjendja e Telekomit nuk ...

Haradinaj flet për punësimet e njerëzve të AAK’së në Telekom, ja çka thotë

Zeri - 14.03.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka folur për herë të parë për punësimet që po ndodhin në Telekom, e që janë familjarë të anëtarëve të kësaj partie. Haradinaj ka thënë se Telekomin e ka gjetur në ...

Ish-anëtari i SHIK-ut: Ky është lideri i punësimeve në Telekom, aty i punësuan edhe dashnoret

Botasot - 14.03.2019

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, kryesisht ata që janë në pushtet, po e shfrytëzojnë më së miri pozitën dhe autoritetin e tyre për të punësuar familjarë nëpër institucionet publike të Kosovës, e ...

Hoti: Kosova në kaos institucional, PAN-i shumë aktiv në punësimin e familjarëve në PTK

Koha.net - 14.03.2019

Shefi i Grupit Parlamentar i LDK-së, Avdullah Hoti, ka komentuar punësimet e fundit familjare që po ndodhin në Telekomin e Kosovës. “Janë ngatërruar rolet.

Pas raportimeve të KTV-së, Prokuroria nis hetimet në Telekom

Koha.net - 14.03.2019

Të mërkurën dhe të enjten hetues policorë kanë shkuar në ndërtesën e Telekomit të Kosovës për të mbledhur dokumentacion duke nisur kështu hetimet për punësimet masive, pas raportimeve të vazhdueshme ...

Ministrit Lekaj nuk i ‘vjen keq’ që iu punësua reja në Telekom, i dhimbset djali që e ka të papunë

Botasot - 14.03.2019

Pal Lekajt i vjen keq për shumëçka, por jo për faktin që reja e tij, zyrtarisht ende vetëm e fejuara e djalit, është punësuar në Telekomin e Kosovës, në vitin 2018.

Edhe djali i deputetes së AAK-së punësohet në PTK: Të isha pyet si nënë, kisha thënë në Telekom kurrë jo

Botasot - 14.03.2019

Kohëve të fundit kanë qenë të shpeshta raportimet e medieve për punësimet e familjarëve të zyrtarëve të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Telekom. Periskopi merr vesh që nga janari valës së këtyre ...

Gërxhaliu për skenën politike: S’mund t’iu takojë lavdia e trimërisë në luftë dhe pafytyrësia në paqe

Koha.net - 14.03.2019

Safet Gërxhaliu, ekspert i ekonomisë, ka dhënë kritika të shumta për gjendjen aktuale në Kosovë dhe për gjendjen e Telekomit e punësimeve të të afërmve të partive politike në pushtet që kanë ndodhur ...

Telekomi AAK! Edhe Pal Lekaj e rehaton rejën e tij në Telekom

Botasot - 14.03.2019

Vala e punësimeve familjare, si duket nuk ka të ndalur. Përderisa së fundi u rehatuan në Telekom dy familjarë të deputetëve të AAK’së, tani nënkryetari i kësaj partie ka vendosur që në Postën e ...

Abdixhiku: Të pangopur, të mbrapshtë dhe të rrezikshëm

Koha.net - 14.03.2019

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku përmes një postimi në Facebook ka shkruar se pushtetarët në Kosovë janë të pangopur, të mbrapshtë dhe të rrezikshëm.

“Shfrytëzimi i pakontrolluar i buxhetit, fakt shqetësues”

Lajmi.net - 13.03.2019

Festa e Pavarësisë së Kosovës këtë vit kaloi me shumë zhurmë. Qeveria e Kosovës ndau 500 mijë euro për shënimin e 11-vjetorit të Pavarësisë, por kjo u konsiderua si shumë jashtëzakonisht e lartë, ...

Edhe Burri i Donika Kadaj-Bujupit punësohet në Telekom

Botasot - 13.03.2019

Donika Kadaj-Bujupi, që u kthye në AAK pasi e braktisi Vetëvendosjen, gjithashtu ka të punësuar familjarë në Telekom. Nga 1 gushti i 2018-s, Naser Bujupi, bashkëshorti i saj, u punësua agjent i ...

“Çfarë po i bëjnë Telekomit sot, është simbolika më e mirë se çfarë i kanë bërë Kosovës për 20 vite”

Botasot - 13.03.2019

Janë të shumta punësimet të cilat janë bërë së fundi në Telekom. Thuajse nuk ka fytyrë publike nga politika që nuk ka punësuar ndonjë familjarë, duke i gjetë kështu një vend të rehatshme në Telekomin ...

Mushkolaj i përmend Haradinajt punësimet e anëtarëve të AAK-së në PTK, ja si përgjigjet ky

Botasot - 14.03.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për punësimet e fundit që janë bërë në Telekomin e Kosovës. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se gjendja e Telekomit nuk është më e keqe se ...

Burri i Donika Kadaj Bujupit punësohet në Telekom, deputetja thotë se “juristi ishte 20 vjet pa punë”

Koha.net - 13.03.2019

Përveç privilegjeve që ua ofron pozita e të qenit deputet në Kuvendin e Kosovës, shumë prej tyre, kryesisht ata që janë në pushtet, shfrytëzojnë autoritetin për të punësuar familjarë nëpër ...

Gërxhaliu për skenën politike: S’mund t’iu takojë lavdia e trimërisë në luftë dhe pafytyrësia në paqe

Botasot - 14.03.2019

Safet Gërxhaliu, ekspert i ekonomisë, ka dhënë kritika të shumta për gjendjen aktuale në Kosovë dhe për gjendjen e Telekomit e punësimeve të të afërmve të partive politike në pushtet që kanë ndodhur ...

Edhe gruaja e djalit të Lekajt punësohet në telekom

Albeu.com - 14.03.2019

Vala e punësimeve familjare, si duket nuk ka të ndalur. Përderisa së fundi u rehatuan në Telekom dy familjarë të deputetëve të AAK’së, tani nënkryetari i kësaj partie ka vendosur që në Postën e ...

Në “Telekomin e AAK-së” punësohet edhe djali i Muharrem Nitajt

Botasot - 13.03.2019

Përveç privilegjeve që ua ofron pozita e të qenit deputetë në Kuvendin e Kosovës, shumë prej tyre, kryesisht ata që janë në pushtet, shfrytëzojnë autoritetin për të punësuar familjarë nëpër ...

Gërxhaliu për skenën politike: S’mund t’iu takojë lavdia e trimërisë në luftë dhe pafytyrësia në paqe

Medial - 14.03.2019

Safet Gërxhaliu, ekspert i ekonomisë, ka dhënë kritika të shumta për gjendjen aktuale në Kosovë dhe për gjendjen e Telekomit e punësimeve të të afërmve të partive politike në pushtet që kanë ndodhur ...

Pal Lekaj rehaton rejën e tij në Telekom

Lajmi.net - 14.03.2019

Vala e punësimeve familjare, si duket nuk ka të ndalur. Përderisa së fundi u rehatuan në Telekom dy familjarë të deputetëve të AAK-së, tani nënkryetari i kësaj partie ka vendosur që në Postën e ...

Edhe djali i Nitajt punësohet në Telekom

Albeu.com - 13.03.2019

Përveç privilegjeve që ua ofron pozita e të qenit deputetë në Kuvendin e Kosovës, shumë prej tyre, kryesisht ata që janë në pushtet, shfrytëzojnë autoritetin për të punësuar familjarë nëpër ...