TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tallja, Zaev thotë se do vazhdojë ti përgjigjet çdokujt në telefon

Flaka - 11.07.2019

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, thotë se ai do vazhdojë ta mbajë hapur telefonin e tij edhe pas talljes që i ndodhi me komikët rusë, përcjell FLAKA.

Thaçi lavdërohet se nuk ra në grackën komikëve rusë, tregon çfarë ndodhi para 7 muajsh

Gazeta Express - 11.07.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, teksa ka folur për rastin e dy komikëve rus të cilët kanë zhvilluar telefonata me krerë shtetërorë duke u shtirur si president të vendeve të ndryshme e edhe si ...

Kryeministri Haradinaj tregon se çfarë kishte biseduar me komedianët rusë

Zhurnal - 11.07.2019

Prishtinë, 11 korrik – Zhurnal.mk – Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka treguar se çfarë kishte biseduar në telefon me komedianët rusë, pre e tyre që së fundi ra edhe kryeministri i ...

Haradinaj: Edhe unë kam biseduar me komedianët rus (VIDEO)

Ina - 11.07.2019

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar me dy komedianët rusë, por siç tha ai biseda e tyre nuk kishte diçka specifike.

Haradinaj: Marrëdhëniet me Nismën nuk e rrezikojnë këtë Qeveri

Botasot - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar se ka diskutuar në biseda telefonike me dy komikët rusë që i kanë telefonuar liderëve të rajonit, duke paraqitur në emër të ish presidentit të ...

Kosova nuk i dorëzohet Serbisë, Haradinaj: Dialog pa ndryshim kufijsh – vetëm njohje reciproke

Lajmi.net - 11.07.2019

Haradinaj ka folu për përplasjet mes partisë së tij, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismën Socialdemokratike. “Kam respekt për Nismën dhe për zotin Limaj, sikur edhe ata që e kanë.

Haradinaj: Kam biseduar me komedianët rusë, nuk kam folur asgjë jashtë qëndrimeve të mija publike (Video)

Telegrafi - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar edhe me dy komedianët rusë, por siç tha ai biseda e tyre nuk kishte diçka specifike pasi ...

Haradinaj flet për bisedën telefonike me komikët rusë

Botasot - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar se ka diskutuar në biseda telefonike me dy komikët rusë, por theksoi se diskutimi i tyre nuk ka pasur diçka të veçantë dhe se për këtë arsye nuk ...

Hashim Thaçi: Komikët rus kanë tentuar të më mashtrojnë edhe mua (VIDEO)

Alsat - 11.07.2019

Pas skandalit të publikimit të bisedave telefonike midis kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe komikëve rus, sot Presidenti i Kosovës ka dhënë deklaratë për mediet lidhur me bisedat ...

Thaçi: Zaev mu paraqit që ta sqarojë deklaratën që ua ka dhënë mashtruesve rusë

Medial - 11.07.2019

Prishtinë, 11 korrik 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot deklaroi se kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev i ka telefonuar mbrëmë, me qëllim që t’i sqarojë deklaratat që ua ka dhënë ...

Zaev: Biseda me komikët rusë është punë private, e jo akt i Federatës ruse

Medial - 11.07.2019

Shkup, 11 korrik 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev bisedoi me ambasadorin rus, Sergej Bazdnikin, ndërsa sot pas hapjes së stacionit të 31-të të kompanisë Lukoil në shtet do të ketë edhe takim ...

Komikët ukrainas kishin provuar të flasin edhe me Thaçin, kishin dështuar

Lajmi.net - 11.07.2019

Presidenti Thaçi ka konfirmuar se mashtruesit ukrainas, të cilët kishin arritur të bisedojnë me kryeministrin Haradinaj dhe këto ditë edhe me kryeministrin Zaev, kishin provuar të flasin edhe me ...

Zaev ka biseduar me Thaçin: Nuk e kam pasur për qëllim t’i lëndoj qytetarët e Kosovës

Medial - 11.07.2019

Shkup, 11 korrik 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ka biseduar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën e tij me komikët rusë, duke theksuar se nëse i ka prekur ...

Zaev: Biseda me komikët rusë është çështje private, nuk është akt i Rusisë

Telegrafi - 11.07.2019

Kyeministri Zoran Zaev ka biseduar me ambasadorin rus në vend Sergei Bazdnikin, ndërsa pas disa aktiviteteve sot do të ketë edhe takim me të. Por ai tha se takimi me ambasadorin rus është caktuar ...

Gecaj: Kryeministri Haradinaj të tërhiqet i turpëruar për shkak të injorancës

Botasot - 11.07.2019

Ish-zëvendësministri Bajram Gecaj, ka deklaruar se kur komikët rus e futën në kurth kryeministri Haradinaj, ky i fundit, paturpësisht tentoj me e tejkalu situatën, shkruan ‘’Bota sot’’.

Zaev sot do të takohet me ambasadorin rus, pas skandalit me bisedat telefonike

Alsat - 11.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev so do të takojë ambasadorin rus në Maqedoni, Sergej Bazdnikin. Takimi vjen pas publikimit të skandalit me bisedat telefonike të kryeministrit me ...

„Komikët“ që mashtruan Zaevin nuk e kanë problem të jenë “armë të Kremlinit”

Portalb - 10.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev dha deklaratë të cilën e vlerësojmë si të vërtetë: Pretendimi i kryeministrit Zoran Zaev e bisedat telefonike të paligjshme me të janë kryer nga strukturat mirë të ...

Zaev nesër do të takohet me ambasadorin rus Bazdnikin

Telegrafi - 10.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev nesër do të takohet me ambasadorin e Rusisë në Maqedoninë e Veriut, Sergei Bazdnikin, përcjell “Tv24”, duke u thirrur në burimet e larta të funksionarëve qeveritar.

Deklaratat e Zaev dëshmojnë për kundërshtimin dhe frikën ndaj ndryshimit të kufijve

Gazeta Express - 10.07.2019

Deklarata e Kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev për ndryshimin e kufijve të Kosovës, zbardhi planin sekret që tregon se prapa këtyre qëllimeve qëndrojnë interesat e Rusisë e Turqisë e ...

Komunikimi me komikët rus, Zaev flet për informacionet që i ka biseduar për ndërrimin e kufijve të Kosovës

Ina - 10.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev theksoi se asnjë palë nuk ia ka dhënë informacionet që i ka shprehur për ndërrimin e kufijve gjatë bisedës mashtruese me komikët rus.

Mësoni detaje interesante nga biseda e kryeministrit Zaev me liderët e rremë

Telegrafi - 10.07.2019

Kryeministri, Zoran Zaev sot vërtetoi se edhe ai i ka telefonuar komikët rusë, për arsye se ai ka menduar se ka komunikuar me kryetarin, Petro Poroshenko.

Zaev tregon kur e ka kuptuar se është mashtruar nga komikët rus - video

Botasot - 10.07.2019

Në deklaratë për media, sot kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka thënë se komunikimi midis tij dhe komedianëve rus ka qenë reciproke. I pyetur se kur e ka kuptuar se bëhet fjalë për ...

Haradinaj reagon pasi Zaev u tregoi komikëve rusë planin për ndarjen e Kosovës

Gazeta Express - 10.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të homologut të tij maqedonas se ende është në tavolinë ideja për shkëmbim me territore e se e njejta ka prapa Rusinë e ...

Komikët rus i kam kërkuar edhe vetë në telefon, që është mashtrim e kam kuptuar kur janë publikuar përgjimet

Gazeta Express - 10.07.2019

Në deklaratë për mediet, sot kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka thënë se komunikimi midis tij dhe komedianëve rus ka qenë reciproke, ai ka thënë se edhe vetë kryeministri i ka kërkuar ...

Kryeministri Haradinaj për marrëveshjen me Serbinë

RTSH - 11.07.2019

Kryeministri Kosovar Ramush Haradinaj, përsëriti këtë të enjte se zgjidhja e vetme për përmbylljen e dialogut me Serbinë, është njohja e ndërsjelltë e kufijve ekzistues.

​Haradinaj: Marrëdhëniet me Nismën nuk e rrezikojnë këtë Qeveri

Zhurnal - 11.07.2019

Prishtinë, 11 korrik – Zhurnal.mk – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar se ka diskutuar në biseda telefonike me dy komikët rusë që i kanë telefonuar liderëve të rajonit, duke ...

Edhe Haradinaj ka folur në telefon me komikët rusë: S’kam thënë asgjë pos atyre që i flas publikisht

Gazeta Express - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media deklaroi se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar me dy komikët rusë, por ai tha se biseda e tyre nuk kishte diçka ...

Zaev: Kemi sulme edhe në adresat elektronike të ministrive

Ina - 10.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev bëri të ditur se janë zbuluar edhe sulme të ndryshme në adresat elektronike të ministrive. Ai këtë e deklaroi pasi që spjegoi skandalin me bisedën ...

Hashim Thaçi: Komikët rus kanë tentuar të më mashtrojnë edhe mua (VIDEO)

Tetova Sot - 11.07.2019

Pas skandalit të publikimit të bisedave telefonike midis kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe komikëve rus, sot Presidenti i Kosovës ka dhënë deklaratë për mediet lidhur me bisedat ...

Zaev: Biseda me komikët rusë nuk është akt i Federatës ruse

Flaka - 11.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev bisedoi me ambasadorin rus, Sergej Bazdnikin, ndërsa sot pas hapjes së stacionit të 31-të të kompanisë Lukoil në shtet do të ketë edhe takim me të, i cili, siç theksoi, ishte ...

Zaev: Nuk e kam pasur për qëllim t’i lëndoj qytetarët e Kosovës, jam mik i tyre

Gazeta Express - 11.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ka biseduar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën e tij me komikët rusë, duke theksuar se nëse i ka prekur qytetarët apo presidentin e ...

Zaev: Biseda me komikët rusë është çështje private, nuk është akt i Rusisë

Botasot - 11.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev ka biseduar me ambasadorin rus në vend Sergei Bazdnikin, ndërsa pas disa aktiviteteve sot do të ketë edhe takim me të. Por ai tha se takimi me ambasadorin rus është caktuar ...

Pas publikimit të bisedave me komikët, Zaev sot në takim me ambasadorin rus

Telegrafi - 11.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot do të takojë ambasadorin rus në Maqedoni, Sergej Bazdnikin. Takimi vjen pas publikimit të skandalit me bisedat telefonike të kryeministrit me ...

„Komikët“ që mashtruan Zaevin nuk e kanë problem të jenë “armë të Kremlinit”

Flaka - 10.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev dha deklaratë të cilën e vlerësojmë si të vërtetë: [Burimi: Qeveria/Qendra për media – konferenca për shtyp e Z. Zaev (prej minutës së 19) – data: 09.07.2019 ] Pretendimi i ...

Deklaratat e Zaev dëshmojnë për kundërshtimin dhe frikën ndaj ndryshimit të kufijve

Botasot - 10.07.2019

Deklarata e Kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev për ndryshimin e kufijve të Kosovës, zbardhi planin sekret që tregon se prapa këtyre qëllimeve qëndrojnë interesat e Rusisë e Turqisë e ...

Haradinaj reagon pasi Zaev u tregoi komikëve rusë planin për ndarjen e Kosovës

Ina - 10.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të homologut të tij maqedonas se ende është në tavolinë ideja për shkëmbim me territore e se e njejta ka prapa Rusinë e ...

Komikët rus i kam kërkuar edhe vetë në telefon, që është mashtrim e kam kuptuar kur janë publikuar përgjimet (VIDEO)

Alsat - 10.07.2019

Në deklaratë për mediet, sot kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka thënë se komunikimi midis tij dhe komedianëve rus ka qenë reciproke, ai ka thënë se edhe vetë kryeministri i ka kërkuar ...

Haradinaj: Kam biseduar me komedianët rusë, nuk kam folur asgjë jashtë qëndrimeve të mia publike

Portalb - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar edhe me dy komedianët rusë, por siç tha ai biseda e tyre nuk kishte diçka specifike pasi ...

Zaev:Ja çfarë bisedova me presidentin Thaçi

Ina - 11.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ka biseduar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën e tij me komikët rusë, duke theksuar se nëse i ka prekur qytetarët apo presidentin e ...

Zaev: Biseda me komikët rusë është çështje private, jo akt i Rusisë

SOT - 11.07.2019

Kyeministri Zoran Zaev ka biseduar me ambasadorin rus në vend Sergei Bazdnikin, ndërsa pas disa aktiviteteve sot do të ketë edhe takim me të. Por ai tha se takimi me ambasadorin rus është caktuar ...

Zaev sot takohet me ambasadorin rus, pas skandalit me bisedat telefonike

Gazeta Express - 11.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev so do të takojë ambasadorin rus në Maqedoni, Sergej Bazdnikin. Takimi vjen pas publikimit të skandalit me bisedat telefonike të kryeministrit me ...

Publikimi i bisedës për planin rus e për ndarjen e vendit, reagon Haradinaj (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.07.2019

Kryeministri i Kosovës , Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të kryeministrit të Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev se ende është në tavolinë ideja për shkëmbim me territore e se e ...

Zaev: Komikët rus i kam kërkuar edhe vetë në telefon, që është mashtrim e kam kuptuar pardje

Zhurnal - 10.07.2019

Shkup, 10 korrik, zhurnal.mk – Në deklaratë për mediet, sot kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka thënë se komunikimi midis tij dhe komedianëve rus ka qenë reciproke, ai ka thënë se edhe ...

“S’kam thënë gjë veç…”, Haradinaj: Kam folur me komikët rusë

BalkanWeb - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media deklaroi se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakeruar edhe me dy komedianët rusë, por ai tha se biseda e tyre nuk ...

Thaçi: Zaev mu paraqit që ta sqarojë deklaratën që ua ka dhënë mashtruesve rusë

Tetova Sot - 11.07.2019

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot deklaroi se kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev i ka telefonuar mbrëmë, me qëllim që t’i sqarojë deklaratat që ua ka dhënë komikëve rusë, të cilët janë ...

Pas publikimit të bisedave me komikët, Zaev sot në takim me ambasadorin rus

Botasot - 11.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot do të takojë ambasadorin rus në Maqedoni, Sergej Bazdnikin. Takimi vjen pas publikimit të skandalit me bisedat telefonike të kryeministrit me ...

Komikët rus i kam kërkuar edhe vetë në telefon, që është mashtrim e kam kuptuar kur janë publikuar përgjimet (VIDEO)

Tetova Sot - 10.07.2019

Në deklaratë për mediet, sot kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka thënë se komunikimi midis tij dhe komedianëve rus ka qenë reciproke, ai ka thënë se edhe vetë kryeministri i ka kërkuar ...

Haradinaj: Kam biseduar me komedianët rusë, nuk kam fol asgjë jashtë qëndrimeve publike

SOT - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar edhe me dy komedianët rusë, por siç tha ai biseda e tyre nuk kishte diçka specifike pasi ...