TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kuvendi 1 minutë heshtje në nder të major Klodian Tanushit

Medial - 16.05.2019

TIRANË, 16 Maj /MEDIAL/ – Kuvendi i Shqipërisë mbajti një minutë heshtje në orën 12:00 në nder të Dëshmorit të Atdheut, Major Klodian Tanushit, i cili ra në krye të detyrës në Letoni.

Kuvendi mban një minutë heshtje, nderohet major Klodian Tanushi

BalkanWeb - 16.05.2019

Me kërkesë të kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, kryetari i Kuvendit Gramoz Ruci i ndërpreu fjalën deputetes Antoneta Dhima për të mbajtur një minutë heshtje në nder të ...

RTSH mban një minutë heshtje në nderim të Major Klodian Tanushit

RTSH - 16.05.2019

Mes dhimbjes së thellë ka nisur cermonia e përcjelljes për në banesën e fundit e “Dëshmorit të Atdheut” major Klodian Tanushi. Ai humbi jetën pak ditë më parë në krye të detyrës bashkë me nëntetaren ...

Meta: Lamtumirë major Tanushi!

Top Channel - 16.05.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kryer homazhe në nder të major, Klodjan Tanushit, i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni.

Vdekja e Major Tanushit, vjen njoftimi i rëndësishëm nga Kuvendi

SOT - 16.05.2019

Kreu i Grupit të PS-së Taulant Balla deklaroi se në orën 12:00 në seancën plenare do të mbahet një minutë heshtje për majorin, Klodian Tanushin i cili humbi jetën në Letoni.

Momente drithëruese/ Homazhet për major Tanushin, djali puth arkivolin, merr pjesë në ceremoni edhe vajza 1 vjeçe ...

SOT - 16.05.2019

Kanë nisur në këto momente homazhet për major Klodian Tanushin në Muzeun Historik Kombëtar. Të pranishëm në ceremoninë e lamtumirës janë edhe fëmijët e ushtarakut shqiptar që ra në krye të detyrës.

Prekëse, djemtë bëjnë homazhe para arvikolit të Major Klodian Tanushi (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.05.2019

Pak më parë kanë nisur homazhet për Dëshmorin e Atdheut, Major Klodian Tanushi, i cili humbi jetën disa ditë më parë në Letoni. Ceremonia është duke u zhvilluar në ambientet e Muzeut Historik ...

FOTO/ Shqipëria në zi kombëtare, krerët e shtetit nderojnë ‘Dëshmorin e Atdheut’, majorin Klodian Tanushi

Java News - 16.05.2019

Shqipëria është sot në zi kombëtare në nder të majorit Klodian Tanushi i rënë në krye të detyrës gjatë një misioni në Letoni. Në nder të major Tanushit, komandant i kontingjentit shqiptar në Letoni, ...

FOTO / I shpëtoi minës, rreshteri Kapaj me paterica në ceremoninë e majorit

Java News - 16.05.2019

Një moment prekës ka qënë ardhja e rreshter Julian Xhevat Kapaj i cili është i vetmi ushtarak që i shpëtoi shpërthimit të minës në Letoni. Mina që shpërtheu i mori jetën në vend nënteatre Zarife ...

Fotot/ Familjarë e kolegë në lot për major Tanushin

Top Channel - 16.05.2019

Kanë nisur homazhet për major Klodian Tanushin e i cili humbi jetën në Letoni, si pasojë e shpërthimit të një mine prej të cilës u nda nga jeta edhe nëntetarja Zarife Hasanaj.

Fëmijët e major Klodian Tanushit shpërthejnë në lot para arkivolit të babait

Gazeta Express - 16.05.2019

U zhvilluan sot homazhet për ndet të major Klodian Tanushin e i cili humbi jetën në Letoni, si pasojë e shpërthimit të një mine gjatë misionit të NATO-s.

Sot ditë zie kombëtare, përcillet në banesën e fundit Major Tanushi

Mapo - 16.05.2019

Major Klodian Tanushi përcillet me nderime drejt banesës së fundit. Sot është shpallur edhe ditë zie kombëtare në vend dhe flamujt janë ulur në gjysëm shtizë.

Sot ditë zie Kombëtare, homazhe për Klodian Tanushin

ABC News - 16.05.2019

Zhvillohen sot homazhe në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili humbi jetën në Camp Adazi të Letonisë, pas shpërthimit të një mine. Homazhet mbahen në mjediset e Muzeut Historik Kombëtar në Tiranë, ...

Nisin homazhet për “Dëshmorin e Atdheut” major Klodian Tanushi

RTSH - 16.05.2019

Në Muzeun Historik Kombëtare kanë nisur homazhet në nder të “Dëshmorit të Atdheut” major Klodian Tanushit, i cili ra në krye të detyrës gjatë një misioni ushtarak të NATO-s në Letoni.

Familjarë e kolegë në lot për major Tanushin

Botasot - 16.05.2019

Kanë nisur homazhet për major Klodian Tanushin e i cili humbi jetën në Letoni. Homazhet po zhvillohen në muzeun kombëtar, dhe do të vijojnë deri në orën ...

Homazhe për major Klodian Tanushin. Djemtë përkulen para të atit

BalkanWeb - 16.05.2019

Kanë nisur në ambjentet e muzeut kombëtar homazhet në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili humbi jetën në Camp Adazi të Letonisë, pas shpërthimit të një mine.

‘Lamtumirë Klodian Tanushi’, sot homazhet për majorin e vdekur në Letoni

Gazeta Express - 16.05.2019

Shqipëria është sot në zi kombëtare në nder të majorit Klodian Tanushi i rënë në krye të detyrës gjatë një misioni në Letoni. Në nder të major Tanushit, komandant i kontingjentit shqiptar në Letoni, ...

Ministrja Xhacka mesazh e foto prekëse me djalin e major Klodian Tanushit

Medial - 16.05.2019

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhacka beri nje postim prekes ne nderim te figures se major Klodian Tanushit, trupi i te cilit u kthye ne Shqiperi kete te merkure pasi u plagos rende dhe me pas gjeti ...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, mesazh ngushëllimi për dy ushtarakët e rënë në krye të detyrës

Medial - 15.05.2019

TIRANË, 15 maj /MEDIAL/ Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan i ka dërguar një mesazh ngushëllimi ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka për humbjen tragjike të jetës së dy ushtarakëve ...

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare

Top Channel - 15.05.2019

Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare.

Klodian Tanushi shpallet ‘Dëshmor Kombi’,16 Maj ditë zie kombëtare

LajmiFundit - 15.05.2019

Trupi i Majorit Klodian Tusha është sjellë ditën e sotme në atdhe. Me një vendim të këshillit të ministrave, 16 Maj është vendosur ditë zie kombëtare dhe Tusha është shpallur ‘Dëshmor Kombi’.

Flamuri ulet në gjysmështizë, nesër ditë zie në nder të major Tanushit

Gazeta Express - 15.05.2019

Dita e nesërme, datë 16 maj 2019 është shpallur, ditë zie kombëtare në nder të major Klodian Tanushit i cili ra në krye të detyrës pas shpërthimit të një mine në Letoni.

Mbërrin në Tiranë trupi i major Tanushit që humbi jetën në Letoni (Video)

Telegrafi - 15.05.2019

Trupi i komandantit të kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushit, ka mbërritur para disa minutash në Shqipëri. Në aeroport ai u prit nga shefi i shtabi i FA, prindërit, bashkëshortja, ...

Mbërrin në atdhe trupi i pajetë i major Klodian Tanushit

Java News - 15.05.2019

Ka mbërritur në atdhe trupi i pajetë i major Klodian Tanushit. Dëshmori Atdheut, i cili u vra në krye të detyrës ndërsa ishte me mision në Letoni. Arkëmorti ishte i mbuluar me flamurin e kuq dhe që ...

Shp.ërthimi ne Letoni, mbërrin në Shqipëri trupi i pajetë i ush.tarakut shqiptar

Antpress - 15.05.2019

Ne ceremoninë ush.tarake te pritjes ishin familjarë miq dhe ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka. Nga Letonia komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni major Klodian Tanushi u përcoll me nderimet më ...

VIDEO/ Mbërrin në atdhe trupi i major Klodian Tanushit

Medial - 15.05.2019

TIRANË, 15 maj/MEDIAL- A. Fortuzi/-Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO-s në Letoni, u prit me nderimet më të larta ...

Mbërrin në Atdhe trupi i major Klodian Tanushit

Gazeta Express - 15.05.2019

Mbërriti në aeroportin e Rinasit arkivolin me trupin e pajetë të majorit Klodian Tanushi i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në Letoni. Para Tiranës ai u përcoll me nderime nga forcat e ...

Mbërrin trupi i major Klodian Tanushit

RTSH - 15.05.2019

Shqipëria ka pritur mes dhimbjes se madhe major Klodian Tanushin, i cili pak ditë më parë ra në krye të detyrës gjatë një misioni në kuadër të NATO-s në Letoni.

Mbërrin në Rinas trupi i major Tanushit (VIDEO)

Albeu.com - 15.05.2019

Mberrin ne Rinas trupi i major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik. Ai u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij ne Letoni, nderkohe qe ...

Udhëtimi i fundit, mbërrin në atdhe trupi i major Tanushit

BalkanWeb - 15.05.2019

Mbërrin në atdhe trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, Dëshmorit të atdheut, i cili u vra në krye të detyrës ndërsa ishte me mision në Letoni. Arkëmorti i mbuluar me flamurin e kuq mbahet në krahë ...

Mbërrin trupi i major Tanushit në Tiranë

Top Channel - 15.05.2019

Trupi i major Klodian tanushit ka mbërritur në Tiranë para pak minutash. Në aeroport ndodhen shefi i shtabi i FA, prindërit, bashkëshortja, djali, kolegë.

Major KlodianTanushi përcillet nga kolegët e tij të grup-batalionit të NATO në Letoni, ja kur mbërrin në atdhe dhe ...

Gazeta Tema - 15.05.2019

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij.

Kuvendi mban një minutë heshtje në nder të major Tanushit

Java News - 16.05.2019

Me kërkesë të kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, kryetari i Kuvendit Gramoz Ruci i ndërpreu fjalën deputetes Antoneta Dhima për të mbajtur një minutë heshtje në nder të ...

Kuvendi mban një minutë heshtje në nder të major Tanushit

Durres Lajm - 16.05.2019

Në seancën plenare të ditës së sotme është mbajtur një minut heshtje në nder të majorit të rënë në detyrë, Klodian Tanushi. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi i ndërpreu fjalën deputetes Antoneta Dhima ...

Mbërrin sot në atdhe trupi i major Klodian Tanushit

ABC News - 15.05.2019

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, që humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe sot pas mesditës me një avion ushtarak.

Meta homazhe për “Dëshmorin e Atdheut’: Lamtumirë major Tanushi!

BalkanWeb - 16.05.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kryer homazhe në nder të major, Klodjan Tanushit, i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni.

Momenti kur djemtë bëjnë homazhe para arvikolit të Major Klodian Tanushi(FOTO)

LajmiFundit - 16.05.2019

Kanë nisur homazhet për Dëshmorin e Atdheut, Major Klodian Tanushi, i cili humbi jetën disa ditë më parë në Letoni. Ceremonia është duke u zhvilluar në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar ku po ...

Momente prekëse, rreshter Kapaj i vetmi që i shpëtoi minës, surprizon në homazhet për major Tanushin

SOT - 16.05.2019

Një moment prekës ka qënë ardhja e rreshter Julian Xhevat Kapaj i cili është i vetmi ushtarak që i shpëtoi shpërthimit të minës në Letoni. Mina që shpërtheu i mori jetën në vend nënteatre Zarife ...

Familjarë e kolegë në lot për major Tanushin

Alsat - 16.05.2019

Kanë nisur homazhet për major Klodian Tanushin e i cili humbi jetën në Letoni, si pasojë e shpërthimit të një mine prej të cilës u nda nga jeta edhe nëntetarja Zarife Hasanaj.

Shqipëria në zi kombëtare, sot i jepet lamtumira e fundit major Tanushit

SOT - 16.05.2019

Shqipëria është sot në zi kombëtare në nderim të majorit Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës gjatë një misioni të NATO-s në Letoni. Në nderim të majorit Tanushi, ditën e sotme në të gjitha ...

Trupi i major Klodian Tanushit vjen të mërkurën në Tiranë

LajmiFundit - 14.05.2019

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe ditën e mërkurë, datë 15 maj, ora 12.45, me avion ushtarak dhe do të pritet me ...

Humbi jetën në bazën ushtarake të Letonisë, nesër mbërrin trupi i Klodian Tanushit

Botasot - 14.05.2019

Ditën e nesërme mbërrin në atdhe trupi i pajetë i majorit Klodian Tanushi, që humbi jetën pak ditë më parë në Letoni, gjatë një misioni të NATO-s për demontimin e minave.

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, mesazh ngushëllimi për Hasanajn dhe Tanushin

Java News - 15.05.2019

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan i ka dërguar një mesazh ngushëllimi ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka për humbjen tragjike të jetës së dy ushtarakëve shqiptarë, në krye të detyrës ...

16 Maji ditë zie kombëtare

ABC News - 15.05.2019

Dita e enjte është shpallur ditë zie kombëtare nga Këshilli i Ministrave në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili ra në ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni.

Shqipëria në zi kombëtare për të respektuar “Dëshmorin e Atdheut” major Klodian Tanushi

RTSH - 15.05.2019

Shqipëria do të mbajë të enjten zi kombëtare për të nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni. Vendimi është marrë nga qeveria shqiptare.

Flamuri ulet në gjysmështizë, nesër ditë zie në nder të major Tanushit

SOT - 15.05.2019

Dita e nesërme, datë 16 maj 2019 është shpallur, ditë zie kombëtare në nder të major Klodian Tanushit i cili ra në krye të detyrës pas shpërthimit të një mine në Letoni.

Mbërrin trupi i major Tanushit në Tiranë

Koha.net - 15.05.2019

Trupi i major Klodian tanushit ka mbërritur në Tiranë para pak minutash. Në aeroport ndodhen shefi i shtabi i FA, prindërit, bashkëshortja, djali, kolegë si dhe ministrja Olta ...

Ra në detyrë në Letoni, trupat e NATO-s përcjellin me nderime trupin e Klodian Tanushit

LajmiFundit - 15.05.2019

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij.

Kuvendi mban një minutë heshtje në nder të major Tanushit

Botasot - 16.05.2019

Me kërkesë të kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, kryetari i Kuvendit Gramoz Ruci i ndërpreu fjalën deputetes Antoneta Dhima për të mbajtur një minutë heshtje në nder të ...

Meta: Lamtumirë Major Klodian Tanushi! Kujtimi yt do të mbetet i paharruar

Durres Lajm - 16.05.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, krteu sot homazhe përpara arkivolit të Majorit Klodian Tanushi, Dëshmor i Atdheut, të cilat po zhvillohen në Muzeun Historik në Tiranë.