TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Grafiti që paralajmëron vrasje në Kosovë, sipas Liburn Aliut

Lajmi.net - 11.01.2019

Liburn Aliu ka folur rreth grafiteve të shumta të cilat janë bërë specifikisht rreth mënyrës së vdekjes së ish-aktivistit të VV-së, Astrit Dehari. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka ...

Grafitin shishe Sveçla e quan kërcënim politik

Koha.net - 11.01.2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla në Interaktiv të KTV-së ka thënë se grafiti shishe që është bërë në sheshet e Prishtinës është një kërcënim i qartë politik.

Albulena Haxhiu: Policia ende nuk ka përgjigje për grafitet kërcënuese ndaj VV-së

Lajmi.net - 11.01.2019

Albulena Haxhiu, ka thënë se ende nuk ka ndonjë përgjigje zyrtare nga policia apo prokuroria për grafitet kërcënuese ndaj kësaj partie. Deputetja nga Lëvizja Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë ...

Grafite në Prishtinë “I’m not a Gun”, Aliu: Kërcënim për LVV dhe mbase paralajmërim për vrasje tjera

Telegrafi - 11.01.2019

Në objektin e Teatrit Kombëtar në Prishtinë, janë bërë disa grafitë ku shihet një shishe e mjaltit, ku shkruan “I’m not a Gun”. Në lidhje me këtë deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Liburn Aliu ...

Grafiti që paralajmëron vrasje në Kosovë, sipas Liburn Aliut

Botasot - 11.01.2019

(E plotësuar) - Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, në një konferencë për media nga zyret e partisë së tij, ka folur për një grafit i cili është bërë në objektin e Teatrit Kombëtar të ...

Gjithçka rreth grafitit-shishe që VV-ja po e konsideron kërcënim ndaj saj

Koha.net - 11.01.2019

Ky grafit i vendosur në Prishtinë është vlerësuar si kërcënim nga Lëvizja Vetëvendosje të premten. Në të shihet shishja e njëjtë e mjaltës, e cila u tha se iu gjet në gojë Astrit Deharit në Qendrën e ...

Vetëvendosja: Ende asnjë reagim nga policia e prokuroria për grafitet kërcënuese

Koha.net - 11.01.2019

Lëvizja Vetëvendosje sot mbajti konferencë për media ku ka prezantuar një grafit që, siç kanë thënë zyrtarë të saj, ndërlidhet me vrasjen e Astrit Deharit.

VV: Pas Astritit, po kërcënohemi me vrasje te reja

Zeri - 11.01.2019

Një grafit që është bërë në qendër të Prishtinës prapa teatrit, Lëvizjes Vetëvendosje e ka parë si kërcënim kundër Lëvizjes Vetëvendosje, raporton Zëri.info.

Haxhiu kritikon policinë e prokurorinë

Zeri - 11.01.2019

Deputetja e lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu ka reaguar edhe njëherë lidhur me grafitet “kërcënuese” të shfaqura këto ditë në Prishtinë, transmeton “Zëri.info”.

Grafiti që paralajmëron vrasje në Kosovë, sipas Liburn Aliut

Gazeta Express - 11.01.2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, në një konferencë për media nga zyret e partisë së tij, ka folur për një grafit i cili është bërë në objektin e Teatrit Kombëtar të Kosovës, e në të ...

Albulena Haxhiu: Policia ende nuk ka përgjigje për grafitet kërcënuese ndaj VV-së

Botasot - 11.01.2019

Albulena Haxhiu, ka thënë se ende nuk ka ndonjë përgjigje zyrtare nga policia apo prokuroria për grafitet kërcënuese ndaj kësaj partie. Deputetja nga Lëvizja Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë ...

Grafite në Prishtinë “I’m not a Gun”, Aliu: Kërcënim për LVV dhe mbase paralajmërim për vrasje tjera

Almakos - 11.01.2019

Në objektin e Teatrit Kombëtar në Prishtinë, janë bërë disa grafitë ku shihet një shishe e mjaltit, ku shkruan “I’m not a Gun”. Në lidhje me këtë deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Liburn Aliu ...