TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kupa e Italisë i takon Lacios së Strakoshës dhe Durmishit! (VIDEO)

InfoSport - 16.05.2019

Lacio është fitues i Kupës së Italisë për vitin 2019! Sonte “lacialët” në “Olimpiko” mundën Atalantën me rezultatin 2:0, me dy gola të shënuar në 10 minutëshin e fundittë takimit.

Festojnë Strakosha dhe Tare, Lazio “thyen” Atalantën dhe fiton Kupën e Italisë!

SuperSport - 15.05.2019

Derbin e shqiptarëve në Kupën e Italisë e fitojnë Thomas Strakosha, Valon Berisha, Riza Durmishi dhe Igli Tare. Lazio mposhti 2-0 në stadiumin Olimpico të Romës, Atalantën duke fituar për herë të ...

Lazio dhe Strakosha mposhtin Atalantën e Gjimshitit dhe fitojnë Kupën e Italisë

Top Channel - 15.05.2019

Lazio ka fituar Kupën e Italisë për herë të 7 në histori pasi ka mundur në finalen e Olimpico-s Atalantën me rezultatin 2-0. Golat për skuadrën ku luan edhe portieri i kombëtares sonë, Strakosha, u ...

Lacio fiton Kupën e Italisë, Strakosha mposht Gjimshtin e Berishën

BalkanWeb - 15.05.2019

Lacio fiton Kupën e Italisë duke mposhtu në finale Atalantën, me Tomas Strakoshën që fiton derbin kuqezi ndaj Berat Gjimshitit dhe Etrit Berishës. Ka qenë një takim i luftuar në “Olimpico të Romës”, ...

Lazio e fiton Kupën e Italisë, mposht në finale Atalantan

Telegrafi - 15.05.2019

Lazio ka arritur ta fitojë Kupën e Italisë, duke e mposhtur në finale Atalantan me rezultat 2-0. Pjesa e parë solli pakë nga loja, duke bërë që të dy skuadrat ta studiojnë më shumë lojën e ...

Lazio e Berishës dhe Strakoshës e fiton Kupën e Italisë ndaj Atalantës së shqiptarëve tjerë

Gazeta Express - 15.05.2019

Lazio e Valon Berishës, Thomas Strakoshës dhe Riza Durmishit, e ka fituar Kupën e Italisë për herë të shtatë në histori pasi e mundi 2:0 Atalantën e Etrit Berishës dhe Berat Xhimshitit.

Lazio fiton kupën e Italisë

ABC News - 15.05.2019

Lazio arriti të fitonte kupën e Italisë pasi mundi Atalantën me rezultatin 2-0. Golat për bardh e kaltrit u shënuan nga serbi Milinkoviç-Saviç dhe nga Correa.

Lazio fiton Kupën e Italisë

Koha.net - 15.05.2019

Lazio ka fituar Kupën e Italisë pas fitores ndaj Atalantas në finale. 0 me 2 ishte rezultati përfundimtar i kësaj finale, transmeton Koha.net. Milinkoviq-Saviq e Correa ishin ata që shënuan golat për ...

Kupa e Italisë në duart e Strakoshës, Lazio mposht Atalantën

Mapo - 15.05.2019

Këtë mbrëmje Lazio dhe Atalanta u përballën me njëra-tjetrën në finalen e Kupës së Italisë, ku ajo që triumfoi ishte Lazio falë golit të Sergej Milinkovic-Savic në minutën e 82’ dhe Joaquin Correa ...

Triumfon Lazio, Strakosha fiton Kupën e Italisë në “derbin” me Gjimshitin

Gazeta Tema - 15.05.2019

Lazio ka fituar Kupën e Italisë dhe ka siguruar kualifikimin në fazën grupe të Europa League pasi ka mundur Atalanta-n në finale me rezultatin 2-0. Heronjtë e ndeshjes, e cila dukej se do të shkonte ...

Finalja, në Romë po bëhet nami. Tifozët përleshen me policinë!

BalkanWeb - 15.05.2019

Pak ccaste përpara fillimit të finales së madhe të Kupës së Italisë mes Lacios së Tomas Strakoshës dhe Atalantës së Berat Gjimshitit dhe Etrit Berishës, në rrugët e kryeqytetit italian ka shumë ...

Formacionet zyrtare: Finalja e Kupës së Italisë, Atalanta – Lazio

Telegrafi - 15.05.2019

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen finale të Kupës së Italisë, ndërmjet Atalantas dhe Lazios. Atalanta do të luajë me formacionin e mirë të saj, ku nga minuta e parë është Berat ...

Sonte finalja e Kupës së Italisë, Atalanta-Lacio

InfoSport - 15.05.2019

Sonte do të zhvillohet finalja e Kupës së Italisë, ku do të përballen Atalanta dhe Lacio, dy skuadra në të cilat militojnë edhe futbollistë shqiptarë.

Sonte zhvillohet finalja e Kupës së Italisë

InfoSport - 15.05.2019

Sonte do të mësohet emri i fituesit të trofeut të Kupës së Italisë, pasi finalen e madhe do ta diskutojnë Lacio dhe Atalanta në “Olimpiko” të Romës. Të dyja skuadrat kanë arritur me plot meritë deri ...

Kupa e Italisë, finalja e shqiptarëve

ABC News - 15.05.2019

Do të jetë një finale mes shqiptarëve ajo e Kupës së Italisë. Tomas Strakosha sfidon Gjimshitin dhe Etrit Berishën, në duelin mes Atalantës dhe Lacios në “Olimpiko” të Romës.

Përballje shqiptare sonte në finale të Kupës së Italisë

Gazeta Express - 15.05.2019

Sonte në stadiumin “Olimpico” të Romës do të zhvillohet ndeshja finale e Kupës ndërmjet Atalantas dhe Lazios Atalanta dhe Lazio do të përballen në mes vete sonte, në ndeshjen finale të Kupës së ...

Ajaxi i Italisë: Përralla e Atalantas po vjen në Ligën e Kampionëve

Gazeta Express - 15.05.2019

Skuadra e Gian Piero Gasperinit është në pozitën e katërt në tabelën e Serisë A dhe të mërkurën, ata e kanë mundësinë që ta fitojnë një trofe për herë të parë që nga viti 1963.

Rikuperim spektakolar i Strakoshës, kthehet titullar në Kupën e Italisë

SOT - 15.05.2019

Lojtarët e Kombëtares kuqezi po luajnë javët e fundit në kampionatet ku aktivizohen, teksa vëmendja është në Itali, ku do të ketë këtë të mërkurë një duel klasik derbi shqiptarësh, sepse Lacio dhe ...

Atalanta dhe Lazio diskutojnë trofeun sonte në “Olimpico”

SuperSport - 15.05.2019

Trofeu i dytë më i rëndësishëm në Itali, Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe ...

Inzaghi: Duam të ngremë trofeun në shtëpi, e ardhmja ime vendoset në fund të sezonit

SuperSport - 14.05.2019

Lazio do të përballet nesër me Atalantën në sfidën finale të Kupës së Italisë, ndërsa tekniku i bardhekaltërve, Simone Inzaghi doli sot në konferencën e zakonshme për shtyp.

Lazio e fitoi Kupën e Italisë, mposht në finale Atalantan

Portalb - 15.05.2019

Lazio ka arritur ta fitojë Kupën e Italisë, duke e mposhtur në finale Atalantan me rezultat 2-0. Pjesa e parë solli pakë nga loja, duke bërë që të dy skuadrat ta studiojnë më shumë lojën e ...

Lazio e Berishës dhe Strakoshës e fiton Kupën e Italisë ndaj Atalantës së shqiptarëve tjerë

Zeri - 15.05.2019

Lazio e Valon Berishës, Thomas Strakoshës dhe Riza Durmishit, e ka fituar Kupën e Italisë për herë të shtatë në histori pasi e mundi 2:0 Atalantën e Etrit Berishës dhe Berat Xhimshitit.

VIDEO/ Strakosha mund Gjimshitin në finale, Lazio fiton Kupën e Italisë ndaj Atalanta-s

Java News - 15.05.2019

Lazio ka fituar Kupën e Italisë dhe ka siguruar kualifikimin në fazën e grupeve të Europa League-s pasi ka mundur Atalanta-n në finale me rezultatin 2-0.

Finalja Lazio-Atalanta/ Nami në Romë, tifozët përplasen me policinë

Mapo - 15.05.2019

Pak çaste përpara fillimit të finales së madhe të Kupës së Italisë mes Lacios së Tomas Strakoshës dhe Atalantës së Berat Gjimshitit dhe Etrit Berishës, në rrugët e kryeqytetit italian ka shumë ...

Finalja e Kupës së Italisë, sot Atalanta dhe Lazio diskutojnë trofeun

Albeu.com - 15.05.2019

Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe Lazio .

Lazio-Atalanta/ Nami në Romë, tifozët përplasen me policinë

LajmiFundit - 15.05.2019

Pak çaste përpara fillimit të finales së madhe të Kupës së Italisë mes Lacios së Tomas Strakoshës dhe Atalantës së Berat Gjimshitit dhe Etrit Berishës, në rrugët e kryeqytetit italian ka shumë ...

Italia njeh sonte fituesin e Kupës

Top Channel - 15.05.2019

Trofeu i dytë më i rëndësishëm në Itali, Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të përballen finalistet Atalanta dhe ...

Sonte finalja e Kupës së Italisë: Atalanta-Lacio

Alsat - 15.05.2019

Sonte do të zhvillohet finalja e Kupës së Italisë, ku do të përballen Atalanta dhe Lacio. Dy skuadrat kanë arritur me meritë deri në finale, pasi Atalanta ka eliminuar me radhë Kaliarin, Juventusin ...