TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Negociatat/ Gjermania s’ka vendosur, i dërguari i Merkel: Në Shqipëri problem korrupsioni

BalkanWeb - 13.06.2018

TIRANE- Gjatë vizitës së tij në Tiranë, i derguari i kancelares Angela Merkel deklaroi se “reforma në drejtësi do jetë kyçe në vendimmarrjen për hapjen e negociatave”.

Gjermania s’ka vendosur, përfaqësuesi i Merkel: Do flasim në kohë. Në Shqipëri problem korrupsioni

Mapo - 13.06.2018

Qeveria gjermane ende nuk ka marrë një vendim për hapjen e negociatave me Shqipërinë, por Christian Lange, Sekretar Parlamentar i Shtetit në Ministrinë e Federale të Drejtësisë dhe Mbrojtjes së ...

Hapja e negociatave/ Zyrtari i lartë gjerman: Nuk shoh konsensus në Shqipëri

SOT - 13.06.2018

Sekretari i Shtetit i Ministrisë së Drejtësisë në Gjermani, z. Christian Lange, ka folur nga Tirana sot për çështjen e hapjeve të negociatave me BE-në.

Hapja ose jo e negociatave, përfaqësuesi i qeverisë gjermane përplaset me zv-kryetarin e CDU/CSU

Mapo - 13.06.2018

Christian Lange, përfaqësues i ministrisë Federale Gjermane të Drejtësisë nuk dha sot një përgjigje nëse Gjermania ka vendosur të jetë pro apo kundër hapjes së negociatave në fund të muajit qershor.

INTEGRIMI/ Zyrtari i lartë gjerman në Tiranë: Përshpejtoni Vettingun!

Java News - 13.06.2018

Zyrtari i lartë gjerman, Christian Lange, i ka bërë thirrje politikës shqiptare të luftojë korrupsionin, të vijojë thellimin e reformave dhe të shmangë bllokadat, si tre elementë tepër të rëndësishëm ...

Negociatat/ Gjermania s’ka vendosur, përfaqësuesi i Merkel: Do flasim në kohë

SOT - 13.06.2018

Qeveria gjermane ende nuk ka marrë një vendim për hapjen e negociatave me Shqipërinë, por Christian Lange, Sekretar Parlamentar i Shtetit në Ministrinë e Federale të Drejtësisë dhe Mbrojtjes së ...

Përfaqësuesi i Merkelit: Në Shqipëri problem korrupsioni, do flasim…

Koha.net - 13.06.2018

Qeveria gjermane ende nuk ka marrë një vendim për hapjen e negociatave me Shqipërinë, por Christian Lange, sekretar parlamentar i Shtetit në Ministrinë e Federale të Drejtësisë dhe Mbrojtjes së ...

Integrimi në BE, zyrtari gjerman: Luftoni korrupsionin

Telegrafi - 13.06.2018

Qeveria gjermane ende nuk ka marrë një vendim për hapjen e negociatave me Shqipërinë por Christian Lange, Sekretar Parlamentar i Shtetit në Ministrinë e Federale të Drejtësisë dhe Mbrojtjes së ...