TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi i fundit/ Opozita kërkon përjashtimin e Ramës, Ruçi e refuzon

LajmiFundit - 12.10.2017

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka refuzuar kërkesën e deputetëve të Partisë Demokratike,të LSI-së dhe PR-së të cilët kërkuan përjashtimin e kryeministrit Rama nga punimet e parlamentit, me të njëjtin ...

Basha: Rama s’lejon debat. Noka: Atentat demokracisë

Top Channel - 12.10.2017

Lulzim Basha dhe Flamur Noka ishin në një zë jashtë sallë së Kuvendit pas ndërprerjes së seancës nga Gramoz Ruçi. Si kryetari i PD-së, ashtu edhe deputeti i përjashtuar nga seanca e së enjtes, ...

Flamur Noka sfidon Ruçin, kryeparlamentari ndërpret seancën

Top Channel - 12.10.2017

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ndërpreu për herë të dytë seancën e kësaj të enjteje dhe thërriti mbledhjen e Kuvendit paraditen e së premtes. Ai argumentoi këtë vendim të marrë, pasi sipas ...

“Deja Vu” në Parlamentin shqiptar! Noka nuk del nga salla, Gramoz Ruçi mbyll seancën

Botasot - 12.10.2017

Parlamenti shqiptar ka rinisur punimet e seancës së kësaj të enjte për t’u deklaruar i mbyllur nga ana e Gramoz Ruçit për shkak të përplasjeve mes tij dhe deputetit Famur Noka.

"Atentat në Kuvend", Basha zbulon frikën e Edi Ramës

Botasot - 12.10.2017

E ka quajtur atentat ndaj demokracisë Flamur Noka mbylljen e seancës parlamentare nga Gramoz Ruçi dhe shtyrjen e saj për mëngjesin e së premtes. Seanca e nisur në 17.00 të kësaj pasditeje u shty pasi ...

Flamur Noka s'del nga salla e Kuvendit, Ruçi shtyn seancën për nesër

SOT - 12.10.2017

Ashtu sikurse u njoftua edhe më herët, seanca plenare në Kuvend filloi sërish në orën 17:00, por edhe këtë herë pa rrezultat pasi deputeti i PD Flamur Noka mbajti sërish qëndrim duke mos u larguar ...

Mbyllet seanca Parlamentare, Flamur Noka bën rezistencë, Ruçi nuk fal, ja vendimi që u mor

Gazeta Tema - 12.10.2017

Është mbyllur pa nisur mirë seanca e somte parlamentare e parashikur që të zhvillohej pasdite. Kjo pasi deputeti i partisë Demoktratike Fanur Noka nuk ka dalë nga senca edhe pse ihste përjashtur nag ...

Gjimnazistët e Shkodrës “ngujohen” në Kuvend bashkë me deputetët e PD

SOT - 12.10.2017

Pas përplasjeve të ashpra gjatë seancës plenare, deputetët e Partisë Demokratike, janë ngujuar edhe këtë të enjte në sallën e Kuvendit. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, përjashtoi deputetin Flamur ...

Kuvendi mblidhet sërish nesër, Byroja vendos sot për Nokën

Ora news - 12.10.2017

Ka zgjatur vetëm 8 minuta seanca plenare e thirrur pasditen e sotme pas ndërprerjes në mesditë. Që në nisje të seancës kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, bëri një përmbledhje të minutave të vëna në ...

Ruçi mbyll derën e Kuvendit, Noka: Ministri i Sigurimit po i bën atentat demokracisë

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANE – Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, ka folur për qëndrimin e mbajtur ndaj tij në seancën e sotme plenare nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi.

“Deja Vu” në Parlamentin shqiptar! Noka nuk del nga salla, Gramoz Ruçi mbyll seancën

Gazeta Express - 12.10.2017

Parlamenti shqiptar ka rinisur punimet e seancës së kësaj të enjte për t’u deklaruar i mbyllur nga ana e Gramoz Ruçit për shkak të përplasjeve mes tij dhe deputetit Famur ...

Flamur Noka bën “rezistencë”, Ruçi nuk fal. Ja çfarë vendosi në Kuvend

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANE- Kryeparlamentari Gramoz Ruçi tregohet i rreptë kur vjen puna tek rregullorja. Pasi shtyu disa herë seancën, ai e mbylli për sot Kuvendin, për ta zhvendosur ditën e nesërme, pasi deputeti ...

Noka nuk lëshon sallën e parlamentit, refuzohet kërkesa për përjashtimin e Ramës

Java News - 12.10.2017

Deputeti i PS, Erion Brace, duke debatuar me deputetet e PD, Roland Keta dhe Flamur Noka, gjate nje seance parlamentare, ku jane diskutuar nismat ligjore te propozuara nga opozita, amendamentet ne ...

LSI bashkohet me PD-në kundër Ramës, ja çfarë do të kërkojnë në Kuvend

Zhurnal - 12.10.2017

LSI bashkohet me PD-në kundër Ramës, ja çfarë do të kërkojnë në Kuvend Tiranë, 12 tetor - Deputetët e Partisë Demokratike kanë deklaruar se jo vetëm që nuk do të lënë sallën e Kuvendit, por kanë bërë ...

Socialistët: Noka të përjashtohet për 10 ditë nga Kuvendi

Top Channel - 12.10.2017

Teksa opozita kërkoi nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi përjashtimin e kryeminsitrit Edi Rama nga seanca e sotme, një grup deputetësh socialistë i kërkojnë këtij të fundit mbledhjen e Byrosë për ...

Noka u përjashtua nga seanca, PS mbledh firmat: Të ndëshkohet 10 ditë

LajmiFundit - 12.10.2017

Trazira dhe debat në Kuvend, lufta është për firma. PD-LSI-PR kanë gati firmat për përjashtimin me 10 ditë të kryeministrit Rama, nga ana e saj PS po mbledh firmat për përjashtimin po me kaq ditë të ...

PD-LSI-PR bashkohen kundër Ramës: Të përjashtohet për 10 ditë nga Kuvendi

LajmiFundit - 12.10.2017

Ndërkohë që seanca e Kuvendit u ndërpre pas vendimit të kryetarit Gramoz Ruçi dhe do të rinisë në orën 17:00, deputetet demokratë, jo vetem qe nuk do te lene sallen e Kuvendit, por kane bere tashme ...

Pamjet e sherrit, Noka godet me grushte në Kuvend (VIDEO)

Albeu.com - 12.10.2017

Është ndërprerë seanca në Kuvendin e Shqipërisë për shkak të debateve të nxehta në Kuvend . Shkak për këtë është bërë mbyllja e fjalës së Berishës në Kuvend , gjë e cila ka acaruar së tepërmi ...

PD, PR e LSI bëhen bashkë për të përjashtuar Ramën

Albeu.com - 12.10.2017

Debatet në Kuvend detyruan kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi të shtyjnë seancën për në orën 17:00. Debatet nisën me ndërprerjen e fjalës së Berishës nga Ruçi gjë që acaroi demokratët dhe kulmoi me ...

Ofendoi Berishën, opozita kërkon përjashtimin e Ramës

Top Channel - 12.10.2017

Partitë opozitare kanë kërkuar përjashtimin nga Parlamenti të kryeministrit Edi Rama, për shkak se sipas tyre ai ofendoi ish-kryeministrin Berisha teksa ky i fundit po fliste në seancë.

Tension në parlament, Ruçi përjashton Nokën

RTSH - 12.10.2017

Seanca e sotme parlamentare ka shënuar debate të ashpra gjatë zhvillimit të diskutimeve për ligjin për pakicat kombëtare në Shqipëri. Tensionet kanë çuar edhe në përjashtimin e deputetit demokrat ...

Opozita Ruçit: Përjashto Ramën, ofendoi Berishën

RTSH - 12.10.2017

Krerët e grupeve parlamentare të PD, LSI dhe PR, si dhe një grup deputetësh të partive opozitare, i kanë kërkuar kreut të parlamentit Gramoz Ruçi, të përjashtojë nga seanca kryeministrin Edi Rama, ...

Bllokimi i seancës, Balla: Skenar i parapërgatitur

Top Channel - 12.10.2017

Pas këtij momenti ka reaguar kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, i cili ka thënë se bëhet fjalë për një skenar të parapërgatitur nga opozita.

Quajti Berishën ?i rrjedhur?, PD në sulm për të përjashtuar Ramën

Albeu.com - 12.10.2017

Partia Demokratike nuk ka ndërmend të dorëzohet para Edi Ramës dhe Gramoz Ruçit. Pas përjashtimit të demokratit Flamur Noka nga Kuvendi dhe mbylljen e fjalës së Berishës, PD ka gati hakmarrjen.

Plas keq në Kuvend, Noka-Ramës: S?ke b*thë ti heqësh fjalën Berishës

Albeu.com - 12.10.2017

Debatet e ashpra në Kuvend kanë detyruar kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçin të shtyjë seancën parlamentare deri në orën 17:00. Debatet nisën që më heqjen e fjalës së ish-kryeministrit Sali Berisha, ...

Historia e përjashtimeve të Flamur Nokës nga Kuvendi, përplasjet që e kanë pezulluar nga jeta parlamentare

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANE- Historia e përjashtimeve nga seancat plenare për deputetin e Partisë Demokratike Flamur Noka nuk është e re. Pas pezullimit sot nga Kuvendi, (për të katërtën herë) pasi bllokoi foltoren dhe ...

Pezullimi i seancës së Kuvendit, shihni çfarë po bëjnë brenda deputetët e PD (Foto)

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANE – Pas pezullimit të deputetit Flamur Noka nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruci me pretendimin se ka ‘pushtuar’ foltoren dhe shtyrjes së seancës, duket se deputetët e opozitës nuk janë larguar nga ...

Pas përjashtimit të Nokës, demokratët marrin një vendim

Albeu.com - 12.10.2017

Është ndërprerë seanca e Kuvendit edhe ditën e sotme për shkak të debatëve të nxehta që përfshinë parlamentin. Pas ndërprerjes së fjalës së Berishës dhe përjashtimit të Nokës nga Kuvendi, demokratët ...

PS kërkon përjashtimin e Flamur Nokës me 10 ditë nga Kuvendi

Ora news - 12.10.2017

Deputetët e Partisë Socialiste kanë firmosur një kërkesë ku kërkojnë përjashtimin me 10 ditë nga punimet e Kuvendit të deputetit të PD, Flamur Noka. Deputeti Noka u përjashtua nga seanca e sotme, ...

PD e LSI bashkë, kërkojnë përjashtimin e Ramës. Ofendoi Berishën

Ora news - 12.10.2017

PD e LSI bëhen bashkë dhe kërkojnë përjashtimin e kryeministrit Edi Rama me 10 ditë nga parlamenti. Ora News siguron dokumentin i cili është firmosur dhe LSI Petrit Vasili, kreu i grupit parlamentar ...

“Rrugaç lëre Berishën të flasë!”, Ruçi përjashton nga seanca Flamur Nokën

LajmiFundit - 12.10.2017

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga seanca e Kuvendit deputetin Flamur Noka. Ndërprerja e fjalës së Berishës nga ana e kryeparlamentarit Gramoz Ruci është bërë shkak për sherrin e radhës ...

DEBATI/ Noka kërkoi përjashtimin e Ramës se quajti Berishën ?të rrjedhur?

Albeu.com - 12.10.2017

Është ndërprerë seanca parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë. Debatet e shumta dhe ndërprerja e fjalës së Berishës në Kuvend çuan në përjashtimin e Flamur Nokës nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi .

Ruçi e përjashtoi nga seanca, por PS firmos një tjetër kërkesë për Flamur Nokën

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANË- Ndonëse kreu i parlamentit e përjashtoi nga seanca e sotme deputetin e PD-së Flamur Noka, PS shkon edhe më tej me qëndrimin e saj. Si në një kundërpërgjigje ndaj kërkesës së opozitës ...

Gramoz Ruçi i bën ?zborin? Berishës, demokratët pushtojnë foltoren

Albeu.com - 12.10.2017

Ka nisur me debate të forta seanca parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë, ku si çdo seancë mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi të ketë përplasje.

Rama-Berishës: Je i rrjedhur! PD dhe LSI: Të përjashtohet 10 ditë

Mapo - 12.10.2017

Partia Demokratike, ajo Republikane dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë depozituar një kërkesë tek kreu i Kuvendit për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama për dhjetë ditë nga seancat.

Përsëritet skenari: PD bllokon foltoren, përjashtohet Flamur Noka

Ora news - 12.10.2017

Sërish tension në Kuvend. Deputetët e PD-së bllokuan foltoren e Kuvendit dhe debatuan me kryetarin Gramoz Ruçi, duke e akuzuar se nuk po zbatonte procedurën.

PD, LSI dhe PR kërkojnë përjashtimin e Kryeministrit Rama nga Parlamenti

ABC News - 12.10.2017

Me pezullimin e seancës plenare deri në orën 17:00 nga kreu i Kuvendit, krerët e grupeve parlamentare, Spaho për demokratët, Vasili për LSI dhe Mediu për Republikanët, i drejtuan një kërkesë me ...

Ruçi me "dorë të hekurt", pas Bashës përjashton nga Kuvendi një tjetër demokrat

Albeu.com - 12.10.2017

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga Kuvendi i Shqipërisë deputetin demokrat Flamur Noka. Kjo për arsye se ai i doli në mbrojtje ish-kryeministrit Sali Berisha pas ndërprerjes së fjalës në ...

Sherri në seancë, Berisha shpërthen ndaj kryeministrit: Si mund të më ofendojë mua Rama?!

BalkanWeb - 12.10.2017

Gjuhë e ashpër me akuza dhe ngritje zëri. Kështu është shoqëruar seanca e sotme plenare, e cila u pezullua për në orët e pasdites. Shkak u bënë tensionet e krijuara pas pezullimit të deputetit të ...

Vijojnë përplasjet në Parlament, Ruçi i pret fjalën Berishës, Noka bllokon foltoren e Kuvendit

SOT - 12.10.2017

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi i ka ndërprerë sërish fjalën ish-kryeministrit Sali Berisha në kohën kur këtij të fundit i mbaroi koha e fjalës. Ruci i ka hequr fjalën dhe Berisha është ulur në vend.

PD-LSI dhe PR bashkohen kundër Ramës: Të përjashtohet për 10 ditë nga Kuvendi

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANE- Pas përjashtimit nga Kuvendit të deputetit Flamur Noka, vjen ‘hakmarrja’ e Partisë Demokratikë. Mësohet se opozita ka kërkuar përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga seancat plenare për 10 ...

Debatet në seancë, Ruçi-Berishës: Koha jote mbaroi. Noka-Ramës: S’ke b*** t’i heqësh fjalën

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANË- Kreu i parlamentit Gramoz Ruçi i ka prerë fjalën ish-kryeministrit Sali Berisha pasi i ka mbaruar koha. Por kjo gjë nuk është pranuar nga opozita, e cila ka rrethuar foltoren dhe më pas Ruçi ...

Tensionet/ Gramoz Ruçi pezullon seancën e Kuvendit, ja kur do të rifillojë

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANE – Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka pezulluar punimet e seancës së Kuvendit pas tensioneve dhe pezullimit të deputetit të PD Flamur Noka me pretendimin se ka ‘pushtuar’ foltoren.

I doli në mbrojtje Berishës, Ruçi përjashton nga seanca plenare Flamur Nokën

SOT - 12.10.2017

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga salla e Kuvendit deputetin e Partisë Demokratike Flamur Noka. Ky vendim erdhi fill pasi opozita tentoi të bllokonte ...

Berisha pas ndërprerjes së seancës: Ruçi po shkatërron Parlamentin

Ora news - 12.10.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzoi kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi se po shkatërron parlamentin. Pas ndërprerjes së seancës, Berisha tha se Ruçi i mohon të drejtën e fjalës për procedurë.

PD i rikthethet skenarit të bllokimit të foltores, Ruçi përjashton Nokën dhe pezullon seancën

Java News - 12.10.2017

PD ka aplikuar modelin e së enjtes së kaluar, duke bllokuar sërish seancën parlamentare. Tensioni në seancën plenare nisi, kur deputeti i PD-së Flamur Noka, ka kërkuar me forcë fjalën pasi kryetari i ...

Fotot e përplasjes: Ruçi përjashton Nokën, PD pushton foltoren

Mapo - 12.10.2017

Foto 1 nga 5 Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përjashtuar deputetin demokrat Flamur Noka nga punimet e Kuvendit ditën e sotme. Shkak i sherrit u bë zënia e foltores nga Noka, i cili nuk lejoi dhe ...

Taulant Balla për përjashtimin e Flamur Nokës

ABC News - 12.10.2017

Pas ndërprerjes së seancës, kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka akuzuar opozitën se po inskenon këto situata bllokuese në Kuvend. Balla ka deklaruar se ka qenë Sali Berisha ai që ...

Noka pas përjashtimit nuk doli nga salla e Kuvendit

ABC News - 12.10.2017

Fare pak ka zgjatur rifillimi i seancës, pas masës disiplinore për përjashtimin e deputetit democrat Flamur Noka. Kryetari i Kuvendit shpalli pezullimin e seancës e rifillimin e saj në orën 17 00, ...

Përjashtimi i Nokës, reagon Balla: Skenar i parapërgatitur, PD shpik arsye për të bllokuar Kuvendin

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANE- Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka folur jashtë ambienteve të Kuvendit pas përjashtimit të Flamur Nokës nga Kuvendi, pasi sipas Rucit ‘pushtoi’ foltoren.