TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Deklarohet Lushtaku rreth aktakuzës për 'veteranët e rrejshëm

Zeri - 14.09.2018

Pas aktakuzës së ngritur për çështjen e veteranëve i pa informuar në lidhje me këtë aktakuzë është deklaruar Nuredin Lushtaku, i cili për “Zërin”, tha se është intervistuar nga prokurori Blakaj po se ...

Xhavit Jashari: Aktakuza e Prokurorisë është qesharake, këto janë lojëra politike

Lajmi.net - 14.09.2018

Në një lidhje direkte në emisionin “Frontal” në T 7, ka folur njëri prej 12 të akuzuarve nga Prokuroria Speciale për listën e fryrë të veteranëve të rrejshëm, Xhavit Jashari.

Aktakuzë kundër 12 “komandantëve”, ish agjenti i SHIK-ut, prokurorin Blakaj do ta vrisnin si një pulë!

Botasot - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë për 12 persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e veteranëve. Të akuzuar janë Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, ...

Delawie i kënaqur që u ngrit aktakuza për veteranët e rrejshëm

Gazeta Express - 14.09.2018

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka komentua mbi ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të ...

Elez Blakaj flet ekskluzivisht për “Bota sot” pas aktakuzave të ngritura nga Prokuroria Speciale

Botasot - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT” në drejtim të veprës ...

Delawie: Krenar për ngritjen e aktakuzës për mashtrimet me pensionet e veteranëve

Botasot - 14.09.2018

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka komentua mbi ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ministri i FSK-së: S’kam informata që prokuroria ka ngrit aktakuzë ndaj meje

Botasot - 14.09.2018

Të gjithë të akuzuarit në total 12 nga Prokuroria Speciale për fryerjen e listave me vetaranë të rrejshëm, nuk janë ende të gatshëm të flasin. Në mesin e tyre është edhe ministri aktual i FSK-së, ...

Shpend Ahmeti: Aktakuza në rastin e veteranëve erdhi si pasojë e protestave qytetare

Telegrafi - 14.09.2018

Kryetari i PSD-së njëherësh kryetar i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës në rastin e veteranëve. Ahmeti në profilin e tij në Facebook ka shkruar se dorëheqja e Blakajt dhe ...

Ministri i FSK-së: S’kam informata që prokuroria ka ngrit aktakuzë ndaj meje

Gazeta Express - 14.09.2018

Të gjithë të akuzuarit në total 12 nga Prokuroria Speciale për fryerjen e listave me vetaranë të rrejshëm, nuk janë ende të gatshëm të flasin. Në mesin e tyre është edhe ministri aktual i FSK-së, ...

Kosovë: Aktakuzë në rastin "veteranët"

VOA - 14.09.2018

Prokuroria e Posaçme e Kosovës, ngriti të premten aktakuzë kundër 12 personave nën dyshimet për veprën penale “keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar”, në rastin e njohur në Kosovë si ...

Xhavit Jashari: Aktakuza e Prokurorisë është qesharake, këto janë lojëra politike

Gazeta Express - 14.09.2018

Në një lidhje direkte në emisionin “Frontal” në T 7, ka folur ekskluzivisht njëri prej 12 të akuzuarve nga Prokuroria Speciale për listën e fryrë të veteranëve të rrejshëm, Xhavit Jashari.

Elez Blakaj flet ekskluzivisht për Express pas aktakuzës ndaj Agim Çekut e të tjerëve për veteranët

Gazeta Express - 14.09.2018

Pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ndaj 12 personave për rastin e veteranëve të rrejshëm, në një prononcim ekskluziv për Gazetën Express, ka folur ish-prokurori ...

Këta janë anëtarët e komisionit qeveritar ndaj të cilëve u ngrit aktakuza për veteranët

Gazeta Express - 14.09.2018

Sot zyrtarisht është ngritur aktakuza ndaj 12 anëtareve të Komisionit për verifikimin e pjesëmarrësve të Luftës së UÇK-së. Ata akuzohen se kanë fryrë listën e veteranëve të UÇK-së deri në 19 mijë më ...

Kush janë të akuzuarit në rastin e “veteranëve të rrejshëm”

Koha.net - 14.09.2018

KTV raporton për emrat e të akuzuarve, që dyshohet se janë përfshirë në rastin e "Veteranit". Ata janë, Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkumbim Demaliaj, Rrustem Berisha, Faik Fazliu, ...

Aktakuzë kundër Agim Çekut dhe 11 të tjerëve për veteranët e rrejshëm

Gazeta Express - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT” në drejtim të veprës penale ...

Kadri Veseli: Deklarata e Sylejman Selimit është e drejtë për veteranët

Java News - 14.09.2018

Në Rubikon të KTV-së, Kadri Veseli, kryetar i PDK-së, ka folur rreth çështjes së veteranëve dhe dorëheqjes së prokurorit Elez Blakaj. Ai tha se ka të vërteta në deklaratën e Sylejman Selimit lidhur ...

Xhavit Jashari: Aktakuza e Prokurorisë është qesharake, këto janë lojëra politike

Botasot - 14.09.2018

Në një lidhje direkte në emisionin “Frontal” në T 7, ka folur ekskluzivisht njëri prej 12 të akuzuarve nga Prokuroria Speciale për listën e fryrë të veteranëve të rrejshëm, Xhavit Jashari.

Ambasadorin Delawie e gëzon ngritja e aktakuzës në rastin e “veteranëve të rrejshëm”

Koha.net - 14.09.2018

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka komentua mbi ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Shpend Ahmeti i gëzohet ngritjes së aktakuzës ndaj rastit të veteranëve

Lajmi.net - 14.09.2018

Kryetari i Partisë Social Demokrate, njëherësh kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti i është gëzuar ngritjes së aktakuzës ndaj 12 personave që dyshohet të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat ...

Aktakuzë në rastin “veteranët” në Kosovë, keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar?

Gazeta Tema - 14.09.2018

Prokuroria e Posaçme e Kosovës, ngriti të premten aktakuzë kundër 12 personave nën dyshimet për veprën penale “keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar”, në rastin e njohur në Kosovë si ...

Këta janë të akuzuarit për 'veteranë të rrejshëm'

Zeri - 14.09.2018

Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkumbim Demaliaj, Rrustem Berisha, Faik Fazliu, Fadil Shurdhaj, Xhavit Jashari, Qelë Gashi, Shukri Buja, Ahmet Daku, Smajl Elezaj, janë emrat për të ...

Blakaj rrëfehet nga Amerika, ja çfarë thotë (VIDEO)

Zeri - 12.09.2018

Prokurori special i dorëhequr Elez Blakaj ka thënë se gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe se dorëheqjen e ka ofruar me qëllim të mbrojtjes së familjes së tij, pasi kishte marrë sugjerime ...

Elez Blakaj nga Amerika zbulon për herë të parë se çfarë përmban aktakuza ndaj Agim Çekut

Botasot - 12.09.2018

Prokurori i dorëhequr nga kërcënimet, Elez Blakaj, në një intervistë ka zbuluar se për çka akuzohej komisioni për verifikimin e veteranëve në krye me Agim Çekun.

Blakaj: Millaku po hesht në raport me Lumezin, kërkesa për masë të përkohshme arsye për ta dështuar rastin

Koha.net - 12.09.2018

Prokurori i dorëhequr Elez Blakaj, në një intervistë ekskluzive për “Betimi për Drejtësi” ka thënë se Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale Reshat Millaku ka zgjedhur të mos konfrontohet me ...

Blakaj: Jam turist në Amerikë, pas kërcënimeve po e shqyrtoj kthimin në Kosovë

Gazeta Express - 12.09.2018

Prokurori special i dorëhequr Elez Blakaj në një intervistë ekskluzive për “Betimi për Drejtësi” ka thënë se gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe se dorëheqjen e ka ofruar me qëllim të ...

E quajti hajn, prokurori Blakaj i kthen përgjigje kryeministrit

Gazeta Express - 12.09.2018

Ish-prokurori special i Republikës së Kosovës, Elez Blakaj, i cili dha dorëheqje para dy javësh si pasojë e kërcënimeve të pranuara për punën e tij, ka thënë se kryeministrit Haradinaj duhet ta ...

Ambasadorin Delawie e gëzon ngritja e aktakuzës në rastin e “veteranëve të rrejshëm”

Lajmi.net - 14.09.2018

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka komentua mbi ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Aktakuzë për 12 persona në rastin “Veteranët”

Botasot - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT” në drejtim të veprës ...

Elez Blakaj: Për rastin e veteranëve të rrejshëm është dashur të caktohen 10 prokurorë, por s’ka pasur vullnet (Video)

Telegrafi - 12.09.2018

Prokurori special i dorëhequr, Elez Blakaj ka thënë se gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe se dorëheqjen e ka ofruar me qëllim të mbrojtjes së familjes së tij, pasi kishte marrë sugjerime ...

Blakaj: Jam turist në Amerikë, pas kërcënimeve publike jam duke shqyrtuar kthimin tim

Botasot - 12.09.2018

Prokurori special i dorëhequr Elez Blakaj në një intervistë ekskluzive për “Betimi për Drejtësi” ka thënë se gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe se dorëheqjen e ka ofruar me qëllim të ...

Delawie: Krenar për ngritjen e aktakuzës për mashtrimet me pensionet e veteranëve

Telegrafi - 14.09.2018

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Kosovë, Greg Delawie, ka komentuar mbi ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

E quajti hajn, prokurori Blakaj i kthen përgjigje kryeministrit

Lajmi.net - 12.09.2018

Ish-prokurori special i Republikës së Kosovës, Elez Blakaj, i cili dha dorëheqje para dy javësh si pasojë e kërcënimeve të pranuara për punën e tij, ka thënë se kryeministrit Haradinaj duhet ta ...

Aktakuzë ndaj 12 personave për 'veteranët mashtrues'

Evropaelire - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka njoftuar përmes një komunikate për medie se, sot “ka ngritur aktakuzë, të cilën e dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, ...

Kryeministri Haradinaj e quajti “hajn i pulave” dhe “pishpirik”, kështu i përgjigjet ish-prokurori Blakaj

Telegrafi - 12.09.2018

Ish-prokurori special i Republikës së Kosovës, Elez Blakaj, i cili dha dorëheqje para dy javësh si pasojë e kërcënimeve të pranuara për punën e tij, ka thënë se kryeministri Haradinaj duhet ta ...

Këta janë të akuzuarit për mashtrim me lista me veteranë, mes tyre edhe Agim Çeku

Botasot - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë për 12 persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e veteranëve. Të akuzuar janë Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, ...

Këta janë të akuzuarit për mashtrim me listat e veteranëve: Agim Çeku, Rrustem Berisha… (emrat)

Lajmi.net - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë kundër Agim Çeku, Sadik Halitjaha, Shkumbin Demaliaj, Qelë Gashi, Shukri Buja, Ahmet Daku, Fadil Shurdhaj, Xhavit Jashari, ...

E quajti hajn, prokurori Blakaj i kthen përgjigje kryeministrit

Botasot - 12.09.2018

Ish-prokurori special i Republikës së Kosovës, Elez Blakaj, i cili dha dorëheqje para dy javësh si pasojë e kërcënimeve të pranuara për punën e tij, ka thënë se kryeministrit Haradinaj duhet ta ...

Ky është ministri i Qeverisë Haradinaj ndaj të cilit u ngrit aktakuzë për mashtrim me veteranët

Lajmi.net - 14.09.2018

Në mesin e personave që Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur sot aktakuzë ndaj 12 persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e veteranëve është edhe një ministër i Qeverisë së ...

Aktakuzë për rastin e “Veteranëve” – dëmi i buxhetit rreth 68 milionë euro

Tetova Sot - 14.09.2018

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT” në drejtim të veprës penale ...

Aktakuzë për 12 persona në rastin “Veteranët”, ja kush janë ish-komandantët e UÇK-së që janë të akuzuar

Ina - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë për 12 persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e veteranëve. Të akuzuar janë Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, ...

Aktakuzë për 12 persona në rastin “Veteranët”, ja kush janë ish-komandantët e UÇK-së që janë të akuzuar

Antpress - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë për 12 persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e veteranëve. Të akuzuar janë Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, ...

Ish-prokurori Blakaj i gëzohet aktakuzës për rastin 'VETERANËT'

Zeri - 14.09.2018

Ngritja e aktakuzës ndaj 12 ish- krerëve të Komisionit Qeveritar për Njohjen dhe Verifikimin e Statusit të Veteranëve , të cilët akuzohen për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtarë që ...

Kosovë, aktakuzë ndaj 12 të pandehurve për rastin “Veteranët”

Portalb - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK) ka ngritur aktakuzë ndaj 12 të pandehurve në lidhje me rastin e fryerjes së listës së veteranëve, për veprën penale “keqpërdorim të pozitës apo ...