TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Festimet për Diten e Verës, e diela kthehet në “Ditë pa makina”

ABC News - 15.03.2019

Me rastin e festimeve për Ditën e Verës, që do të zhvillohet këtë të diel, Bashkia e Tiranës ka organizuar më shumë se 50 aktivitete, lojëra, dhe muzikë në zona të ndryshme të kryeqytetit.

Festimet për Ditën e Verës, ja si do të devijohet qarkullimi të dielën në Tiranë

Botasot - 15.03.2019

Që kjo ditë të jetë një festë e madhe për të gjithë, Bashkia e Tiranës ka vendosur që të dielën e 17 Marsin ta shpallë edhe Ditë pa Makina, duke e kthyer Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në pedonale.

Plani i Ramës e Veliajt për të sfumuar protestën e opozitës

Botasot - 14.03.2019

Shtyrja e festimeve për Ditën e Verës në Tiranë nga kryebashkiaku Erion Veliaj nuk ishte thjesht dhe vetëm një çështje që lidhej me kushtet atmosferike. Veliaj deklaroi se do të kishte reshje shiu.

Dita e Verës, si do të devijohet trafiku në Tiranë

Albeu.com - 15.03.2019

Me rastin e festimeve për Ditën e Verës, Bashkia e Tiranës ka organizuar më shumë se 50 aktivitete, lojëra, dhe muzikë në zona të ndryshme të kryeqytetit.

Pasi shtyu festën e Verës, Veliaj merr një tjetër vendim për ditën e dielë

LajmiFundit - 15.03.2019

Veliaj vendosi të shtyjë festimet për ‘Ditën e Verës’ nga 14 mars më 17 mars, pasi kishte parashikuar reshje të shumta shiu, por ne fakt rezultoi e kunderta.

Festimet për Ditën e Verës, ja si do të devijohet qarkullimi në Tiranë

Java News - 15.03.2019

Me rastin e festimeve për Ditën e Verës, Bashkia e Tiranës ka organizuar më shumë se 50 aktivitete, lojëra, dhe muzikë në zona të ndryshme të kryeqytetit.

Festimet për Ditën e Verës, ja si do të devijohet qarkullimi të dielën në Tiranë

Tetova Sot - 15.03.2019

Që kjo ditë të jetë një festë e madhe për të gjithë, Bashkia e Tiranës ka vendosur që të dielën e 17 Marsin ta shpallë edhe Ditë pa Makina, duke e kthyer Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në pedonale.