TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Emërimi i Beyer si raportues për Kosovën, rrit shanset për anëtarësim në Këshillin e Evropës

Lajmi.net - 16.11.2019

Beyer, mposhti kundërkandidatin e tij rus, Alexei Kondratiew një ish-punonjës i inteligjencës ruse që konsiderohej si rrezik për sigurinë kombëtare të Kosovës, shkruan lajmi.net.

Raportuesi gjerman për Kosovën – mes Evropës, Ballkanit dhe SHBA-ve

Zeri - 15.11.2019

Raportuesi i parlamentit gjerman për Ballkanin Perëndimor, Peter Beyer, u zgjodh të enjten raportues i Këshillit të Evropës për Kosovën. Po kush është Beyer? “Është e qartë, për ne ky është një lajm ...

Gjermani Peter Beyer zgjidhet raportues i KE për Kosovën, përsërit thirrjen për dialog me Serbinë

Java News - 15.11.2019

Diplomati gjerman Peter Beyer, që konsiderohet një prej njohësve më të mirë gjermanë të zhvillimeve në Ballkan në përgjithësi dhe Kosovë në veçanti, ka fituar garën për raportues të Këshillin e ...

Raportuesi për Kosovën është i ngarkuar nga Merkel për raportet me amerikanët

Gazeta Express - 15.11.2019

Raportuesi i parlamentit gjerman për Ballkanin Perëndimor, Peter Beyer, u zgjodh të enjten raportues i Këshillit të Evropës për Kosovën. Po kush është Beyer? “Është e qartë, për ne ky është një lajm ...

Raportuesi i ri për Ballkanin/ Zgjedhja e Peter Beyer lajm i mirë për Kosovën

Top Channel - 15.11.2019

Raportuesi i parlamentit gjerman për Ballkanin Perëndimor, Peter Beyer, u zgjodh të enjten dhe raportues i Këshillit të Europës për Kosovën. Ambasadori i saj në Berlin, Beqë Cufaj e cilësoi menjëherë ...

Emërimi i Beyer si raportues për Kosovën, rrit shanset për anëtarësim në Këshillin e Evropës

Medial - 16.11.2019

15:01 | 16 Nëntor 2019 Para dy ditësh, Peter Beyer është zgjedhur raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës dhe ky lajm është mirëpritur nga politikanët në Kosovë.

Emërimi i Beyer si raportues për Kosovën, rrit shanset për anëtarësim në Këshillin e Evropës

Zeri - 16.11.2019

Para dy ditësh, Peter Beyer është zgjedhur raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës dhe ky lajm është mirëpritur nga politikanët në Kosovë. Beyer, mposhti kundërkandidatin e tij rus, Alexei ...

Peter Beyer: Mes Evropës, Ballkanit dhe SHBA

Zhurnal - 17.11.2019

“Është e qartë, për ne ky është një lajm shumë i mirë, tha pr DW, ambasadori i Kosovës në Berlin, Beqë Cufaj.” Peter Beyer është një njohës shumë i mirë i Kosovës dhe Ballkanit, por edhe me lidhje ...