TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zjarri në Notrë Dam është shuar tërësisht, paralajmërohet konferencë donatore

Alsat - 16.04.2019

Zjarri i madh që pjesërisht e shkatërroi katedralen Notrë Dam në Paris, është shuar tërësisht , kumtoi sot në mëngjes zëdhënësi i brigadës zjarrfikëse parisiene.

SINGAPOR – YouTube lidh gabimisht Notrë Damin në flakë me sulmet e 11 shtatorit

Medial - 16.04.2019

SINGAPOR, 16 prill /MEDIAL-AFP/ – YouTube gabimisht publikoi dje në mbrëmje një fashëz informuese ku shfaqeshin sulmet e 11 shtatorit me pamjet e Notrë Damit në Paris, në flakë.

KOMENT/”Me shpirtin e pikëlluar për Notrë Damin tonë të dashur”

Top Channel - 16.04.2019

Kur maja e kullës u thye dhe ra nga lart, na u duk sikur u ngul fort në zemrat tona. Për të gjithë ne, në Paris e në të gjithë Francën, të krishterë apo jo, besimtarë apo jo, Notrë Dam ka qenë më ...

REPORTAZH – Në Notrë Damin që të jep përshtypjen e një bombardimi

Medial - 16.04.2019

PARIS, 16 prill /MEDIAL-AFP/ – Dritare të shkatërruara, çatia që bie e që bën një vrimë mbi altar na lë përshtypjen se ka ndodhur një bombardim, përshkruan Philippe Marsset, vikar i përgjithshëm i ...

Paris: Zjarri në Notrë Dam vihet nën kontroll

Alsat - 16.04.2019

Zjarri në katedralen Notrë Dam është vënë nën kontroll në orën 3 pas mesnate, pas stihisë tetëorëshe të zjarrit, kumtoi shërbimi i zjarrfikësve të Parisit, njoftojnë mediat perëndimore.

Një miliarder francez do t’i japë 100 milionë euro për rikonstruimin e Notrë Dam

Alsat - 16.04.2019

Miliardieri francez, Fransoa-Anri Pino kumtoi se familja e tij do t’i japë 100 milionë euro ndihmë për rikonstruimin e katedrales. “Babi im dhe unë vendosëm t’i ndajmë 100 milionë euro dhe të marrim ...

Shekerinska: Skena tronditëse në Paris, çfarë tragjedie!

Alsat - 15.04.2019

Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska e konsideroi skena tronditëse të shohësh zjarrin e madh që po shkatërron sot katedralen emblematike të Notrë Dam në Paris, ajo përmes një shkrimi në ...

FOKUS – Notrë Dam, simboli i Francës dhe Europës

Medial - 15.04.2019

TIRANË, 15 prill /MEDIAL/ – Katedralja Notrë Dam në Paris, shkurt Notrë Dam, është katedralja e dioqezës së kryepeshkopit të Parisit, në Francë. Ajo ndodhet në lindje të Ishullit të Qytetit, në ...

Merkel: Notrë Dam simbol i Francës dhe kulturës tonë europiane

BalkanWeb - 15.04.2019

Gjermania i jep mbështetjen e saj Francës pas zjarrit të madh që po shkatërron sot katedralen e Notrë Dam në Paris, simbol i Francës, që godet gjithashtu zemrat e gjermanëve.

Trump: Është e tmerrshme të shohësh zajarrin në Notrë Dam në Paris

Botasot - 15.04.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump e konsideroi të tmerrshme të shohësh zjarrin e madh që po shkatërron sot katedralen emblematike të Notrë Dam në Paris, duke këshilluar zjarrfikësit të reagojnë sa më ...

Paris: Zjarri në Notrë Dam vihet nën kontroll

Almakos - 16.04.2019

S A 2019-04-16T08:08:35+02:00 Zjarri në katedralen Notrë Dam është vënë nën kontroll në orën 3 pas mesnate, pas stihisë tetëorëshe të zjarrit, kumtoi shërbimi i zjarrfikësve të Parisit, njoftojnë ...

Shekerinska: Skena tronditëse në Paris, çfarë tragjedie!

Almakos - 15.04.2019

Alsat 2019-04-15T22:40:38+02:00 Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska e konsideroi skena tronditëse të shohësh zjarrin e madh që po shkatërron sot katedralen emblematike të Notrë Dam në Paris, ...

Çfarë simbolizon katedralja Notrë Dam

Alsat - 15.04.2019

Katedralja Notrë Dam në Paris, shkurt Notrë Dam, është katedralja e dioqezës së kryepeshkopit të Parisit, në Francë. Ajo ndodhet në lindje të Ishullit të Qytetit, në lagjen numër 4 të Parisit dhe ...

SHBA – Trump: Është e tmerrshme të shohësh zajarrin në Notrë Dam në Paris

Medial - 15.04.2019

UASHINGTON, 15 prill /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump e konsideroi të tmerrshme të shohësh zjarrin e madh që po shkatërron sot katedralen emblematike të Notrë Dam në Paris, duke ...

Paris: Zjarri në Notrë Dam është vënë nën kontroll

Portalb - 16.04.2019

Zjarri në katedralen Notrë Dam është vënë nën kontroll në orën 3 pas mesnate, pas stihisë tetëorëshe të zjarrit, kumtoi shërbimi i zjarrfikësve të Parisit, njoftojnë mediat perëndimore.

Shekerinska: Skena tronditëse në Paris, çfarë tragjedie!

Flaka - 15.04.2019

Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska e konsideroi skena tronditëse të shohësh zjarrin e madh që po shkatërron sot katedralen emblematike të Notrë Dam në Paris, ajo përmes një shkrimi në ...

Historia e “Notrë Dam në Paris”

RTSH - 16.04.2019

Katedralja Notrë Dam në Paris, shkurt Notrë Dam, është katedralja e dioqezës së kryepeshkopit të Parisit, në Francë. Dikur ka qenë tempull galo-romak ku mbi tempullin e rrënuar, u ngrit një kishë.

Shekerinska: Skena tronditëse në Paris, çfarë tragjedie!

Ina - 15.04.2019

Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska e konsideroi skena tronditëse të shohësh zjarrin e madh që po shkatërron sot katedralen emblematike të Notrë Dam në Paris, ajo përmes një shkrimi në ...