TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Në shtetin që ndaj një për qind të PBB-së për shëndetësi, 60 fëmijë vdesin për mungesë të aparatit me oksigjen

Telegrafi - 12.08.2017

Të paktën 60 fëmijë kanë vdekur në një spital në shtetin verior indian të Uttar Pradeshit. Mediat raportojnë se shkak i vdekjes ishte mungesa e aparatit të oksigjenit, transmeton Telegrafi.

Indi: Së paku 30 fëmijë kanë vdekur në spital

Evropaelire - 12.08.2017

Së paku 30 fëmijë, përfshirë foshnje, kanë vdekur në një spital në shtetin verior, Utar Pradesh, në Indi, gjatë 48 orëve të fundit, duke i nxitur autoritetet që të urdhërojnë hetime.

Indi, fëmijët vdesin nga mungesa e oksigjenit

VOA - 12.08.2017

Në Indi, mungesa e oksigjenit në një spital ka shkaktuar vdekjen e dhjetra fëmijëve. Sipas prindërve dhe zyrtarëve, që nga 7 gushti kanë vdekur mbi 60 fëmijë në spitalin Baba Raghav Das në qytetin ...

60 fëmijë të posalindur kanë humbur jetën në spitalin në Indi

Portalb - 12.08.2017

Numri i fëmijëve, të cilët ditëve të fundit kanë vdekur në një spital në shtetin indian Utar Pradesh për shkak të encefalitis dhe problemeve me dërgesën e oksigjenit është rritur në 60, kumtuan sot ...

Indi, për 3 ditë kanë vdekur 35 fëmijë

Lajmi.net - 12.08.2017

Në një spital në veri të Indisë për 3 ditë kanë humbur jetën 35 fëmijë. Familjet duke theksuar se në spitalin universitar Baba Raghav Das në qytetin Gorakhpur, në rajonin Uttar Pradesh kanë humbur ...

Tragjedi, 60 fëmijë në Indi vdesin në spital për pesë ditë

Ora news - 12.08.2017

Të paktën 60 fëmijë, shumë prej të cilëve ishin të porsalindur, kanë vdekur në spitalin shtetëror Baba Raghav Das Medical College në Gorakhpur. Sipas raportimeve paraprake mendohet se shkak i kësaj ...

Në vetëm tri ditë, 30 fëmijë të vdekur

Zhurnal - 12.08.2017

Në vetëm tri ditë, 30 fëmijë të vdekur Vetëm për tre ditë në spitalin shtetëror të Indisë kanë vdekur 30 fëmijë nga problemet gjatë lindjes dhe sëmundja e encefalit sëmundje kjo që shkakton ...

Indi: Së paku 30 fëmijë kanë vdekur në spital

Botasot - 12.08.2017

Së paku 30 fëmijë, përfshirë foshnje, kanë vdekur në një spital në shtetin verior, Utar Pradesh, në Indi, gjatë 48 orëve të fundit, duke i nxitur autoritetet që të urdhërojnë hetime.

Tragjedi në një spital, vdesin 30 fëmijë

Durres Lajm - 11.08.2017

30 fëmijë kanë humbur jetën gjatë 2 ditëve të fundit në një spital në Gorakhpur, Indi, për shkak të mungesës së oksigjenit. Ngjarja e rëndë ndodhi në Kolegjin Mjekësor Baba Raghav.

Indi, së paku 30 fëmijë kanë vdekur në spital

Lajmi.net - 12.08.2017

Së paku 30 fëmijë, përfshirë foshnje, kanë vdekur në një spital në shtetin verior, Utar Pradesh, në Indi, gjatë 48 orëve të fundit, duke i nxitur autoritetet që të urdhërojnë hetime.