TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Markoviq-Haradinaj: Çështjet e hapura do të zgjidhen në frymën e bashkëpunimit

Alb Portali - 14.02.2018

Kryeministri i Malit të Zi, i cili qëndron për vizitë në Kosovë, pas takimit me homologun e tij kosovar, Ramush Haradinaj, deklaroi se “si miq të vërtetë kërkojnë zgjidhjen më të mirë për ratifikimin ...

Markoviq – Haradinaj: Çështjet e hapura me Kosovën do të zgjidhen shumë shpejtë

Portalb - 14.02.2018

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq i cili gjendet për vizitë zyrtare në Republikën e Kosovës tha se me shtetin fqinj Kosovën kanë disa çështje të hapura, duke mos përmendur demarkacionin dhe ...

Haradinaj optimist pas takimit me Markovicc: Do dalim nga bllokada për Demarkacionin

SOT - 14.02.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj është shprehur sot optimist se ekziston vullnet i përbashkët në mes të Kosovës dhe Malit të Zi që të gjendet një zgjidhje për Demarkacionin.

Markoviç: Do të gjejmë një zgjidhje që Kosova ta ratifikojë Demarkacionin

SOT - 14.02.2018

Kryeministri i Malit të Zi, Dusko Markovç, në një konferencë të përbashkët me Ramush Haradinaj, ka thënë se Demarkacioni ka përfunduar në momentin që u ratifikua në Kuvendin e Malit të Zi, por si një ...

Kryeministri i Malit të Zi tregon çka i tha Haradinajt për Demarkacion

Lajm - 14.02.2018

Pas përfundimit të takimit, kryeministri i Malit të Zi Dushko Markoviq dhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po mbajnë një konferencë për media, shkruan Periskopi.

Markoviç: Mali i Zi dëshiron të ndihmojë në zgjidhjen e çështjes së kufirit me Kosovën

VOA - 14.02.2018

Kryeminitri i Malit të Zi Dushko Markoviç tha të mërkurën se vendi i tij dëshiron që si një fqinj dhe mik i mirë të ndihmojë Kosovën në zgjidhjen e çështjes së kufirit dhe të njejta të ratifikohet.

Kryeministri malazez jep shpresë: Do të gjejmë zgjidhje që Kosova ta kryej demarkacionin

Lajmi.net - 14.02.2018

Sa i takon ratifikimit të demarkacionit me Malin e Zi, kryeministri malazez, Dushko Markoviq ka thënë se të dyja vendet do të gjejnë një zgjidhje. “Ne kemi hapur edhe këtë çështje e cila është e ...

Kryeministri malazez: Nuk kemi asnjë problem me Kosovën /VIDEO

Lajmi.net - 14.02.2018

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se vendi i tij nuk ka probleme me Kosovën.

Kryeministri i Malit të Zi fillon vizitën në Kosovë

Portalb - 14.02.2018

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviç, ka arritur në Kosovë për një vizitë zyrtare dy ditore ku u prit me nderime shtetërore nga kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, raporton Anadolu Agency ...

Haradinaj e Markoviq optimistë për demarkacionin, nuk zbulojnë bisedën

Koha.net - 14.02.2018

18:21 - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe ai i Malit të Zi, Dushko Markoviq, janë shprehur optimistë për gjendjen e një zgjidhjeje për çështjen e demarkacionit.

Ibrahimi: Markoviq hapi rrugë për kalimin e demarkacionit

Telegrafi - 14.02.2018

Deklaratën e kryeministrit Dushko Markoviq, i cili tha se Mali i Zi është i gatshëm ta ndihmoje Kosovën për ratifikimin e demarkacionit, opinionisti Ilir Ibrahimi e vlerëson si një mundësi që të ...

Kryeministri Haradinaj: Miqësia mes Kosovës dhe Malit të Zi do të jetë shembull për rajonin

Kosova Live - 14.02.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim kryeministrin e Republikës së Malit të Zi, Dusko Markovic, me të cilin bisedoi për thellimin e bashkëpunimit të ...

Markoviq: Kosova nuk e ka një mik kaq të mirë dhe të besueshëm sa Mali i Zi

Gazeta Express - 14.02.2018

Kosova nuk e ka një mik kaq të mirë dhe të besueshëm sa Mali i Zi. Kështu ka thënë sot në Prishtinë, kryeministri malazias, Dushko ...

Markoviq: Mali i Zi dëshiron që çështja e demarkacionit të zgjidhet sa më mirë

Telegrafi - 14.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, në një konferencë për media, kanë shpalosur temat për të cilat është biseduar në takimin e tyre.

Kryeministri malazez arrin në Kosovë

Ina - 14.02.2018

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq ka arritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Për ta pritur atë ka dalë zëvendësryeministri Fatmir Limaj.

Kryeministri malazez arriti në Kosovë, pritet nga Fatmir Limaj /FOTO

Lajmi.net - 14.02.2018

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq sapo ka arritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”. Ai është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj me ...

Markoviq arrin në Prishtinë

Evropaelire - 14.02.2018

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq ka arritur në Kosovë, për vizitë dy ditore. Në aeroportin e Prishtinës, kryeministrin Markoviq e ka pritur zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj.

Kryeministri Haradinaj dhe kryeministri malazez Markoviq, po zhvillojnë takim prapa dyerve të mbyllura (Foto)

Telegrafi - 14.02.2018

(E plotësuar) Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po mban një takim prapa dyerve të mbyllura me kryeministrin e Malit të Zi, Dushko Markoviq. Sipas agjendës, pas takimit dy kryeministrat do t’iu ...

Mbërrin në Prishtinë kryeministri i Malit të Zi

Albeu.com - 14.02.2018

Ka arritur në aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’ kryeministri malazez, Dushko Markoviq . Markoviq është pritur nga zv/ kryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj dhe disa zyrtarë të tjerë.

Haradinaj e pret kryeministrin malazez me ceremoni shtetërore (Foto/Video)

Lajmi.net - 14.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka pritur kryeministrin e Malit të Zi, Dushko Markoviq. Për nder të kryeministrit malazez, Haradinaj ka organizuar pritje shtetërore, raporton lajmi.net.

Markoviq: Do të gjejmë zgjidhje që Kosova ta ratifikojë Demarkacionin

Gazeta Express - 14.02.2018

Kryeministri i Malit të Zi, Dusko Markoviq, në një konferencë të përbashkët me Ramush Haradinajn, ka thënë se Demarkacioni ka përfunduar në momentin që u ratifikua në Kuvendin e Malit të Zi, por si ...

Konferenca e Haradinajt dhe kryeministrit të Malit të Zi (Video)

Telegrafi - 14.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, po mbajnë konferencë për media, pas takimit që patën. Paraprakisht dy kryeministrat kanë mbajtur një takim ...

Haradinaj optimist pas takimit me Markoviqin: Do dalim nga bllokada për Demarkacionin

Gazeta Express - 14.02.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj është shprehur optimist se ekziston një vullnet i përbashkët në mes të Kosovës dhe Malit të Zi që të gjendet një zgjidhje për ...

Kthesë për demarkacionin? Ndërkombëtarët zbarkojnë në Prishtinë

Java News - 14.02.2018

Kosova sot është ‘mbipopulluar’ nga ndërkombëtarë me ndikim. Ka ardhur për vizitë Kryeministri i Malit të Zi, Dusko Markoviq, kryediplmomati gjerman Sigmar Gabriel dhe një delegacion nga Bashkimi ...

Vizitorë të rëndësishëm zbarkojnë në Prishtinë – a do të ndodhë kthesa për demarkacionin?

Gazeta Express - 14.02.2018

Kosova sot është ‘mbipopulluar’ nga ndërkombëtarë me ndikim. Ka ardhur për vizitë Kryeministri i Malit të Zi, Dusko Markoviq, kryediplmomati gjerman Sigmar Gabriel dhe një delegacion nga Bashkimi ...

Kryeministri i Malit të Zi pritet me nderime të larta shtetërore

Koha.net - 14.02.2018

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, është pritur me nderimet më të larta shtetërore në vizitën e tij në Prishtinë. Për ta nderuar kryeministrin malazez është rreshtuar Garda e FSK-së ndërsa ...

Haradinaj e pret kryeministrin e Malit të Zi me nderime shtetërore

Gazeta Express - 14.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka pritur kryeministrin e Malit të Zi, Dushko ...

Nata e demarkacionit, Kryeministri i Malit të Zi mbërrin në Kosovë

Gazeta Express - 14.02.2018

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, sapo ka mbërritur në Aeroportin e Prishtinës. Kjo vizitë që dështoi të realizohej më 6 shkurt, pritet t'i jap zgjidhje në vizitën e sotme kufirit mes ...

Markoviq vjen sot në Prishtinë- Demarkacioni temë qendrore e takimeve

Lajmi.net - 14.02.2018

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq fillon sot vizitën dy ditore në Kosovë. Kjo vizitë, ishte paralajmëruar të realizohej javën e kaluar, por ishte shtyrë për shkak të kushteve atmosferike.

Kryeministri malazez vjen sot në Kosovë

Koha.net - 14.02.2018

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq sot do të qëndrojë në Kosovë Markoviq ka qenë dashur që të jetë në Kosovë javën që shkoi por ajo u anuluar pasi që aeroplani nuk mundi të aterojë për shkak ...

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq sot do të vizitojë Kosovën

Lajmi.net - 14.02.2018

Kryeministri i Republikës së Malit të Zi, Dushko Markoviq sot do të vizitojë Republikën e Kosovës. Fillimisht në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, Kryeministri Markoviq do te pritet nga ...

Ibrahimi: Markoviq hapi rrugë për kalimin e demarkacionit

Almakos - 14.02.2018

Deklaratën e kryeministrit Dushko Markoviq, i cili tha se Mali i Zi është i gatshëm ta ndihmoje Kosovën për ratifikimin e demarkacionit, opinionisti Ilir Ibrahimi e vlerëson si një mundësi që të ...

Haradinaj: Miqësia mes Kosovës dhe Malit të Zi do të jetë shembull për rajonin

Lajmi.net - 14.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim kryeministrin e Republikës së Malit të Zi, Dushko Markoviq, me të cilin bisedoi për thellimin e bashkëpunimit të gjithanshëm ndërmjet ...

Markoviq: Mali i Zi dëshiron që çështja e demarkacionit të zgjidhet sa më mirë

Almakos - 14.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, në një konferencë për media, kanë shpalosur temat për të cilat është biseduar në takimin e tyre.

Drejtpërdrejt: Konferenca e Haradinajt dhe kryeministrit të Malit të Zi (Video)

Almakos - 14.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, po mbajnë konferencë për media, pas takimit që patën. Paraprakisht dy kryeministrat kanë mbajtur një takim ...

Vizita e kryeministrit malazez do t’i shërbejë forcimit të raporteve Kosovë-Mal i Zi

Telegrafi - 14.02.2018

Vizita e kryeministrit të Malit të Zi, Dushko Markoviq të mërkurën në Kosovë do të shërbejë në forcimin e marrëdhënieve në mes dy vendeve, ku si temë qendrore e diskutimit me përfaqësuesit e ...

Demarkacioni pritet të jetë temë qendrore e takimeve mes Markoviqit e krerëve shtetërorë të Kosovës

Koha.net - 14.02.2018

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, fillon sot vizitën dy ditore në Kosovë. Kjo vizitë, ishte paralajmëruar të realizohej javën e kaluar, por ishte shtyrë për shkak të kushteve atmosferike.

Kryeministri malazez sot në prishtinë, çka do të ndodhë

Gazeta Express - 14.02.2018

Kryeministri i Republikës së Malit të Zi, Dushko Markoviq sot do të vizitojë Republikën e ...

Kryeministri i Malit të Zi nesër për vizitë në Kosovë

Portalb - 13.02.2018

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq nesër do të udhëtojë për vizitë dyditore në Kosovë. Markoviq duhej të udhëtojë në Kosovë më 6 shkurt, por vizita atëherë u anulua për shkak se aeroplani i ...

Shpresat për demarkacion tek vizita e Markoviqit

Zhurnal - 13.02.2018

Shpresat për demarkacion tek vizita e Markoviqit Prishtinë, 13 shkurt - Zvarritja e çështjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi pritet të përfundojë pas vizitës së kryeministrit të Malit të Zi ...

Limaj e pret në aeroport kryeministrin malazez. Ja agjenda e plotë e vizitës në Kosovë

Lajmi.net - 13.02.2018

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq nesër do ta vizitojë Kosovën. Ai do të pritet nga krerët më të lartë të shtetit. Sipas njoftimit të Qeverisë së Kosovës, Markoviq pritet të aterojë në ...

Kryeministri i Malit të Zi viziton sot Kosovën, pas anulimit të takimeve para një jave

BalkanWeb - 14.02.2018

PRISHTINE- Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviç sot do të qëndrojë në Kosovë. Markoviç do të vizitonte Kosovën javën që shkoi, por ajo u anulua pasi aeroplani me të cilin ai udhëtonte nuk ...

Markoviq nesër qëndron në Prishtinë, Haradinaj thotë se është nder për Kosovën

Lajmi.net - 13.02.2018

Dushko Markoviq, kryeministër i Malit të Zi do të qëndrojë nesër në Kosovë. Ai pritet të rrijë pas orës 16:00, raporton lajmi.net. Kjo është bërë e ditur në mbledhjen e qeverisë që u mbajt gjatë ...

Kryeministri malazez nesër pasdite arrin në Kosovë

Lajmi.net - 13.02.2018

Dushko Markoviq, kryeministër i Malit të Zi do të qëndrojë nesër në Kosovë. Ai pritet të rrijë pas orës 16:00, raporton lajmi.net. Kjo është bërë e ditur në mbledhjen e qeverisë që u mbajt gjatë ...

Kryeministri i Malit të Zi nesër viziton Kosovën

Telegrafi - 13.02.2018

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, viziton nesër Kosovën. Këtë e ka bërë të ditur kryeministri i vendit Ramush Haradinaj. “Nesër viziton Kosovën kryeministri i Malit të zi.

Kryeministri i Malit të Zi Markoviq nesër në Kosovë

Koha.net - 13.02.2018

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq nesër viziton Kosovën. Vizita e Markoviqit u anulua javën e kaluar për shkak se aeroplani i tij nuk mundi të aterronte në Aeroportin e Prishtinës.

Markoviq nesër e dëgjon në Aeroport nga Limaj idenë për zgjidhjen e demarkacionit

Gazeta Express - 13.02.2018

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, nesër do të arrijë në Kosovës, pasi dështoi ta realizojë këtë vizitë më 6 shkurt për shkak të kushteve jo të përshtatshme ...

Shpresat për demarkacion te vizita e Markoviqit

Gazeta Express - 13.02.2018

Vizita e kryeministrit të Malit të Zi, Dushko Markoviq, në Prishtinë shihet si mundësi për gjetjen e një zgjidhjeje për çështjen e demarkacionit të kufirit me Malin e ...

Kryeministri malazez sot zyrtarisht në Prishtinë

Java News - 14.02.2018

Kryeministri i Republikës së Malit të Zi, Dushko Markoviq do të vizitojë Republikën e Kosovës. Fillimisht në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, Kryeministri Markoviq do te pritet nga ...