TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rudina tregon si e priti familja mosdorëzimin e mandatit: Ata e panë që unë isha në reflektim dhe...

SOT - 25.03.2019

Rudina Hajdari ka folur për herë të parë për reagimin që ka patur familja e saj pas vendimit për të mos djegur mandatin e deputetes, duke dalë kundër grupit të Partisë Demokratike.

Deklarata e fortë e Rudina Hajdarit, sfidon hapur Bashën e Berishën

SOT - 25.03.2019

Deputetja Rudina Hajdari ka folur për vendimin e saj për moslënien e mandatit. Sipas saj, asnjë nuk mund ta nxjerrë atë nga Partia Demokratike. Krasta: Ky vendim është një ‘vetëvrasje’ politike.

Rudina Hajdari flet për raportet me PD-në: Unë kam lindur me dy gishtat lart

SOT - 25.03.2019

Rudina Hajdari ka folur për herë të parë për djegjen e mandatit të deputetes, duke dalë kundër grupit të Partisë Demokratike. Rudina ka folur edhe për raportet që ka me Partinë Demokratike “Unë kam ...

Nuk dogji mandatin për 'të shpëtuar' nënën nga vetting-u? Flet Rudina Hajdari

SOT - 25.03.2019

Deputetja Rudina Hajdari ka mohuar çdo lidhje midis vendimit të saj për të mos dorëzuar mandatin, njësoj si kolegët e tjerë të PD-së, me procesin e vetting-ut që pritet t’i nënshtrohet nëna e saj ...

Rudina Hajdari flet për mandatin dhe PD: Me kë u konsultova

BalkanWeb - 25.03.2019

Deputetja Rudina Hajdari ka folur sot në “A show” në News24 për vendimin e saj që e rreshtoi kundër grupit parlamentar të PD dhe e ktheu madje në ‘armike’ të opozitës dhe ‘mike’ të maxhorancës.

Kundërshtare e Qeverisë? Hajdari flet për misionin e saj

BalkanWeb - 25.03.2019

Deputetja Rudina Hajdari ka folur sot në “A show” në News24 për vendimin e saj për të djegur mandatin dhe e ktheu madje në ‘armike’ të opozitës dhe ‘mike’ të maxhorancës.

Rudina Hajdari: E mbajta mandatin jo për vettingun e nënës time… sigurisht që u konsultova!

Gazeta Express - 25.03.2019

Vajza e Azem Hajdarit është shprehur për herë të parë se vendimin për të mos e lënë mandatin e deputetes nuk e ka marrë për t’i dhënë “garanci” nënës së saj në përballjen me vettingun.

Opozita e re në Kuvend, deputeti socialist flet për Rudina Hajdarin

SOT - 25.03.2019

Deputeti socialist Taulant Balla ndau konsiderata pozitive për kolegët e rinj opozitarë të hyrë në Kuvend. Ai tha se ka patur një një diskutim shumë pozitiv me deputeten Rudina Hajdari në Komisionin ...

Rudina Hajdari: Nuk më nxjerr kush dot nga PD-ja, mos-lënia e mandatit nuk ka lidhje me mamanë time

Gazeta Tema - 25.03.2019

Deputetja Rudina Hajdari e ftuar në ‘A-Show” në News 24, u pyet për deklaratat e disa muajve më parë për të lënë mandatin e deputetes. Ajo u pyet edhe për përjashtimin nga Partia Demokratike.

Rudina Hajdari hidhet në aksion, merr pjesë në mbledhjen e rëndësishme dhe ka një kërkesë për kryeministrin Rama

SOT - 25.03.2019

Teksa nuk pranoi të dorëzojë mandatin, deputetja Rudina Hajdari vijon punën e saj rregullisht. Hajdari ishte sot e pranishme në mbledhjen e Komisionit të Integrimit, ku është diskutuar për projekt ...

Rudina Hajdari dhe dy deputete të tjera nga opozita në Komisionin e Integrimit

Botasot - 25.03.2019

Rudina Hajdari dhe dy deputete të tjera të opozitës kanë marrë pjesë në Komisionin e Integritmi. Ky komision vendosi që draftrezoluta për integrimin të diskutohet më 2 prill ndërsa me 27 mars seancë ...

Deklarata e fortë e Rudina Hajdarit, sfidon hapur Bashën e Berishën

Ina - 26.03.2019

Deputetja Rudina Hajdari ka folur për vendimin e saj për moslënien e mandatit. Sipas saj, asnjë nuk mund ta nxjerrë atë nga Partia Demokratike. Krasta: Ky vendim është një ‘vetëvrasje’ politike.

Rudina Hajdari: Ja me kë u konsultova që vendosa të mos dorëzoj mandatin

LajmiFundit - 25.03.2019

Deputetja Rudina Hajdari ka folur sot në “A show” në News24 për vendimin e saj që e rreshtoi kundër grupit parlamentar të PD dhe e ktheu madje në ‘armike’ të opozitës dhe ‘mike’ të maxhorancës.

Kundërshtare e Qeverisë? Hajdari flet për misionin e saj

Medial - 26.03.2019

Deputetja Rudina Hajdari ka folur sot në “A show” në News24 për vendimin e saj për të djegur mandatin dhe e ktheu madje në ‘armike’ të opozitës dhe ‘mike’ të maxhorancës.

Rudina Hajdari: E mbajta mandatin jo për vettingun e nënës time… sigurisht që u konsultova!

Botasot - 25.03.2019

Vajza e Azem Hajdarit është shprehur për herë të parë se vendimin për të mos e lënë mandatin e deputetes nuk e ka marrë për t’i dhënë “garanci” nënës së saj në përballjen me vettingun.

Rudina Hajdari përgjigjet për përjashtimin nga Partia Demokratike

Albeu.com - 25.03.2019

Do të përjashtohet apo jo Rudina Hajdari nga Partia Demokratike? Kjo pyetje është ngritur si në media ashtu edhe në rrjete sociale nga qytetarët. Për këtë ka folur sot vetë Hajdari në A Shoë ku ka ...

Rudina Hajdari dhe dy deputete të LSI shkojnë në mbledhjen e Komisionit të Integrimit. Ja kërkesa për Edi Ramën

Gazeta Tema - 25.03.2019

Ndërkohë që refuzoi të të dorëzojë mandatin e deputetit, deputetja Rudina Hajdari vijon punën e saj rregullisht. Hajdari ishte sot e pranishme në mbledhjen e Komisionit të Integrimit, ku është ...

Rudina Hajdari tregon pse nuk e la mandatin, por edhe se cili e këshilloi

Java News - 25.03.2019

Deputetja Rudina Hajdari ka folur sot në “A show” në News24 për vendimin e saj që e rreshtoi kundër grupit parlamentar të PD dhe e ktheu madje në ‘armike’ të opozitës dhe ‘mike’ të maxhorancës.

Rudina Hajdari: E mbajta mandatin jo për vettingun e nënës time… sigurisht që u konsultova!

Medial - 26.03.2019

Vajza e Azem Hajdarit është shprehur për herë të parë se vendimin për të mos e lënë mandatin e deputetes nuk e ka marrë për t’i dhënë “garanci” nënës së saj në përballjen me vettingun.

Rudina Hajdari merr pjesë në komision dhe ka një kërkesë për Ramën

Albeu.com - 25.03.2019

Rudina Hajdari është nga të paktët kandidatë për deputetë të demokratëve që refuzuan djegien e tij duke vijuar normalisht angazhimin në Kuvend. Hajdari ishte sot e pranishme në mbledhjen e Komisionit ...

Rudina Hajdari flet për mandatin dhe PD: Me kë u konsultova

Durres Lajm - 25.03.2019

Deputetja Rudina Hajdari ka folur sot në “A show” në News24 për vendimin e saj që e rreshtoi kundër grupit parlamentar të PD dhe e ktheu madje në ‘armike’ të opozitës dhe ‘mike’ të maxhorancës.

Rudina Hajdari te “Integrimi”/ Kërkesë për Edi Ramën

LajmiFundit - 25.03.2019

Deputetja Rudina Hajdari, e cila refuzoi të digjte mandatin, ishte e pranishme sot në Komisionin Parlamentar të Integrimit, ku është diskutuar për projekt rezolutën për integrimin.

Rudina Hajdari: Askush nuk më nxjerr dot nga PD-ja

Mapo - 25.03.2019

Deputetja Rudina Hajdari ka folur sonte më gjatë për vendimin që mori për të qendruar në parlament, ndërsa PD dogji mandatet. Në një intervistë për Adi Krastën në “A show” ajo tha se askush nuk do ta ...

Kishe frikë për Vetingun e mamasë tënde? Shikoni si i përgjigjet Rudina Hajdari pyetjes së sikletshme të Krastës

SOT - 26.03.2019

Deputetja Rudina Hajdari në një intervistë për gazetarin Adi Krasta ka deklaruar se askush nuk mund ta largojë nga PD, duke nënkuptuar se do kandidojë sërish.