TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Trajneri i Kosovës bëhet viral në rrjet, ky është reagimi epik i tij

Alsat - 11.09.2019

Përfaqësuesja e Kosovës mori humbjen e parë në drejtimin e tij, por edhe një disfatë 5-3 kundër Anglisë nuk e ka “qetësuar” trajnerin, Bernard Challandes.

VIDEO/ Tërbohet nga gjyqtarët, shihni reagimin e trajnerit të Kosovës kur kupton se po filmohet

Durres Lajm - 11.09.2019

Bernard Challandes është padiskutim një nga personazhet më të spikatur te përfaqësuesja e Kosovës, një trajner karizmatik i cili shpesh ka tërhequr vëmendjen e mediave.

Kosova lë përshtypje të madhe në Angli

ABC News - 11.09.2019

Vlerësim i madh për Kosovën pas ndeshjes në Angli, për Euro 2020. Mediat angleze dhe trajneri Southgate vlerësojnë paraqitjen e skuadrës më të re të Europës.

VIDEO/ Tërbohet nga gjyqtarët, shihni reagimin fantastik të Challands kur e kupton se po filmohet

BalkanWeb - 11.09.2019

Bernard Challandes është padiskutim një nga personazhet më të spikatur tek përfaqësuesja e Kosovës, një trajner karizmatik i cili shpesh ka tërhequr vëmendjen e mediave.

Trajneri i Kosovës Challandes: Na mposhti një nga skuadrat më të mira në botë, jam krenar për këta djem

Durres Lajm - 11.09.2019

Një humbje ndaj një kundërshtari me nivel shumë të lartë si Anglia ishte mëse e pritshme për trajnerin Kosovës Bernard Challandes. Ky i fundit u nxeh sëtepërmi me gjyqtarin kryesor në momentin e ...

Tifozët anglezë lavdërojnë paraqitjen e Kosovës

Telegrafi - 11.09.2019

Paraqitja e Përfaqësueses së Kosovës në humbjen ndaj Anglisë është duartrokitur nga të gjithë, sidomos nga tifozët anglezë. Kosova u mposht me rezultat 5-3 nga Anglia, por humbja mbeti në plan të ...

5 gola në pjesën e parë, trajneri i Kosovës humbet toruan në dhomat e zhveshjes (VIDEO)

SOT - 11.09.2019

Bernard Challandes, trajner karizmatik, nuk u përmbajt pas fundit të pjesës së parë teksa Anglia po fitonte 5-1 dhe Kosova kishte shënuar e para. Trajneri i ekipit “Dardan” u kap nga kamerat teksa ...

5 gola të pësuar në 45' e para, trajneri i Kosovës tërbohet ne tunel (VIDEO)

Albeu.com - 11.09.2019

Bernard Challandes, trajner karizmatik, nuk u përmbajt pas fundit të pjesës së parë teksa Anglia po fitonte 5-1 dhe Kosova kishte shënuar e para. Trajneri i ekipit " Dardan " u kap nga kamerat teksa ...

Challandes: Na mposhti një nga skuadrat më të mira në botë, jam krenar për këta djem

SuperSport - 11.09.2019

Një humbje ndaj një kundërshtari me nivel shumë të lartë si Anglia ishte mëse e pritshme për trajnerin Kosovës Bernard Challandes. Ky i fundit u nxeh sëtepërmi me gjyqtarin kryesor në momentin e ...

Mediat ndërkombëtare reagojnë pas ndeshjes Angli-Kosovë, vlerësohet lartë paraqitja e Dardanëve

Telegrafi - 11.09.2019

Mediat ndërkombëtare e kanë ngritur lartë paraqitjet e Përfaqësueses së Kosovës në udhëtim te Anglia. Dardanët u mposhtën me rezultat 5-3 nga Tre Luanët në një ndeshje plot emocion, aksion dhe gola.

Challandes: Krenarë me lojën e futbollistëve, treguam se kush jemi

Ina - 11.09.2019

Seleksionuesi i përfaqësueses së Kosovës Bernard Challandes ka folur pas humbjes 5:3 nga Anglia në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020, njofton Shenja Zvicerani ka thënë se ndihet i lumtur me lojën ...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim

Albeu.com - 10.09.2019

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij.

Bota qesh me Challandesin, shikojeni reagimin e tij pas pjesës së parë

Gazeta Express - 11.09.2019

Trajneri Bernard Challandes është kapur nga kamerat duke reaguar në mënyrë të ashpër pas përfundimit të pjesës së parë. Trajneri zviceran shihet duke thënë “e tmerrshme”, duke menduar për golin e ...

Deklarata e Challandes pas disfatës nga Anglia

Lajmi.net - 10.09.2019

Tekniku zviceran e ka marrë përvete përgjegjësinë e humbjes, por duke u shprehur tejet krenar me pjesën e dytë që e zhvilluan futbollistët e tij. ‘’Nuk ishte gola të lehtë [të anglezëve], ishin gola ...

Reagimi plot nervozizëm i Challandes, xhirohet nga kamera duke bërë gjeste dhe duke bërtitur

Telegrafi - 10.09.2019

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernand Challandes, është kapur nga kamera duke bërtitur nga hidhërimi pas pjesës së parë të ndeshjes kundër Anglisë. Trajneri u nis drejt zhveshtores akoma pa u mbyllur pjesa ...

Challandes zbulon se çfarë iu tha lojtarëve pas pjesës së parë

Gazeta Express - 10.09.2019

Bernard Challandes ka zbuluar se i kishte nxitur lojtarët e Kosovës pas pushimit mes pjesëve që të vazhdonin të luftonin kundër Anglisë, me gjithë se po humbnin 5:1 pas 45 minutave të parë.

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia është e imja për humbjen

Gazeta Express - 10.09.2019

Bernard Challandes e ka marrë mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij.

Challandes flet pas humbjes nga Anglia, ja deklarata e tij e ‘çmendur’

Botasot - 10.09.2019

Kosova u mposht nga Anglia me rezultatin 5:3. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes nuk është i pakënaqur me lojtarët e Kosovës, pasi ai thekson se Kosova ka treguar karakter.

Trajneri i Kosovës, Challandes: Jam krenar me lojtarët e mi, treguam karakter ndaj kombëtares më të mirë në botë

Telegrafi - 10.09.2019

Bernard Challndaes është deklaruar pas humbjes së Kosovës 5-3 ndaj Anglisë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Trajneri i Përfaqësueses ka thënë se ai është i lumtur me lojën e treguar nga ...

Ky është momenti qesharak i Challandes që po bën xhiron nëpër rrjetet sociale

Lajmi.net - 10.09.2019

Kjo sepse, Anglia vazhdoi aksionin edhe pse një lojtar i Kosovës po qëndronte i shtrirë në tokë. Pasi u ndëshkua me karton të verdhë dhe pas përfundimit të pjesës së parë, Challandes u pa shumë i ...

Challandes shpërthen pas ndeshjes: Ja çka u thash lojtarëve pas pjesës së parë

Zeri - 10.09.2019

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në këto eliminatore nga Anglia me rezultat 5:3. Një ndeshje me dy fytyra, pasi që në pjesën e parë u paraqitëm dobët, ndërsa në të dytë skuadra ishte më mirë, ...

Challandesi i pakënaqur me pjesën e parë, por i lumtur me rikthimin në pjesën e dytë

Koha.net - 10.09.2019

Bernard Challandesit nuk i ka pëlqyer pjesa e parë në ndeshjen kundër Anglisë, megjithatë ai është shprehur i lumtur me atë që kombëtarja e Kosovës ka treguar në pjesën e dytë “Nganjëherë ne e humbëm ...

Kalendari i ndeshjeve të radhës të Kosovës në kuadër të grupit A

Koha.net - 10.09.2019

Kosova sot është mposhtur 5-3 nga Anglia, por mban gjallë shpresat për kualifikim në EURO 2020. Në fakt, ekipi i Challandes ka impresionuar me paraqitjet e deritashme në grupin A.

Reagimi i Challandes në tunel – bëhet viral në internet

Zeri - 10.09.2019

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes këto ditë e fundit ka qenë në qendër të vëmendjes nga mediet botërore. Challandes një trajner karizmatik i cili është duke udhëhequr me sukses përfaqësueses ...

Challandes: Jam krenar me ekipin tim, përgjegjësia është e imja për humbjen

Tetova Sot - 10.09.2019

Bernard Challandes e ka pranuar mbi supet e veta përgjegjësinë për humbjen e Kosovës kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, por ka këmbëngulur se është krenar me skuadrën e tij.

Kamera e kap nervoz në tunel, reagimi epik i Challandesit

Koha.net - 10.09.2019

Një moment interesant i trajnerit të Kosovës, Bernard Challandes është kapur nga kamerat. Ai po reagonte për një gol të Anglisë në tunel, në humbjen e Kosovës 5-3.

Reagimi i Challandes në tunel – bëhet viral në internet

Botasot - 10.09.2019

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes këto ditë e fundit ka qenë në qendër të vëmendjes nga mediet botërore. Challandes një trajner karizmatik i cili është duke udhëhequr me sukses përfaqësueses ...

Angli-Kosovë, supersfida për kreun e grupit, zbardhen formacionet zyrtare

SOT - 10.09.2019

Kosova, plot 14 ndeshje radhazi pa humbje, luan sot përballë Anglisë, gjigantit të futbollit kontinental, në misionin historik për të marshuar drejt ëndrrës së kualifikimit në Euro 2020.

Ëndrra e Kosovës kalon nga Anglia

Zeri - 10.09.2019

Ëndrra e Kosovës për ta shkruar historinë kalon nga Anglia. Ndonëse askush nuk e ka pritur në fillim të eliminatoreve, Kosova sonte e diskuton me Anglinë në stadiumin "St.

Gjithçka gati për ndeshjen Angli – Kosovë, ‘Dardanët’ fillojnë të mbushin stadiumin

Lajmi.net - 10.09.2019

Takimi i vlefshëm për kualifikimet e Euro 2020 starton nga ora 20:45 dhe njëherësh është testi më i vështirë për skuadrën e Bernard Challandes që nga viti 2016.

Angli – Kosovë, formacionet zyrtare

Lajmi.net - 10.09.2019

Ndeshja e vlefshme për kualifikimet e Evropianit 2020 fillon sot nga ora 20:45. Ky do të jetë testi më i vështirë i Kombëtares së Kosovës që nga pranimi i saj në UEFA dhe FIFA.

Sot zhvillohet ndeshja e “ëndrrave” Angli-Kosovë

Alsat - 10.09.2019

Djelmoshat e Kombëtares së Kosovës i kanë kryer edhe stërvitjet e fundit para ndeshjes me Anglinë. Të dy skuadrat do të përballen sonte në stadiumin “St Mary’s”, duke filluar nga ora 20:45, njofton ...

Kosova e mrekullive të mëdha do të përballet me një nga superfuqitë e futbollit europian

Botasot - 10.09.2019

Sytë e të gjithë shqiptarëve mbrëmjen e sotme nuk do të jenë vetëm në Elbasan Arena, por edhe në St Mary të Southamptonit pasi aty Kosova e mrekullive të mëdha do të përballet me një nga superfuqitë ...

Challandes: Frikë nuk është fjala e duhur ta përdorim

Botasot - 10.09.2019

Trajneri i Kosovës Bernard Challandes foli me doza optimiste edhe para ndeshjes shumë të vështirë ndaj Anglisë. Në konferencën për shtyp nga ambientet e stadiumit të Southampton ku do të luhet ...

Challandes u jep shpresë kosovarëve: Mos u frikësohuni, pse të mos ëndërrojmë?!

Gazeta Express - 10.09.2019

Sonte prej orës 20:45 Kombëtarja e Kosovës do ta zhvillojë ndeshjen më të vështirë të kampanjës kualifikuese për Euro 2020. “Dardanët” do të luajnë si mysafirë të Anglisë, e cila e kryeson grupin me ...

Angli - Kosovë: Publikohen formacionet zyrtare, dy ndryshime nga Challandes

Zeri - 10.09.2019

Përfaqësuesja e Kosovës do të përballet sonte me Anglinë në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian "Euro 2020". Në "St Mary's Stadium", në ndeshjen e vlefshme për grupin A, Kosova është ...

Challandes: Jemi Kosova dhe jemi këtu për t’u përballur me Anglinë

Botasot - 10.09.2019

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka thënë se do të duhej të linte punën si trajner nëse para ndeshjes me Anglinë thotë se ekipi që ai udhëheq nuk mund të fitojë.

Challandes çmendet në tunelin e stadiumit, legjendat angleze tallen duke qeshur

Zeri - 10.09.2019

Kanë kaluar rreth 55 minuta lojë në ndeshjen Angli - Kosovë. Kosova e ka ngushtuar disavantazhin në 5:3 ndaj Anglisë në "St Mary's Stadium" në Southampton, shkruan Zëri.info.

Kosova kërkon mrekullinë e 16-të, vazhdon ëndrrën në Angli

Mapo - 10.09.2019

Sytë e të gjithë shqiptarëve mbrëmjen e sotme nuk do të jenë vetëm në “Elbasan Arena”, por edhe në St Mary të Southamptonit pasi aty Kosova e mrekullive të mëdha do të përballet me një nga ...

Angli - Kosovë, kartoni i parë i kuq i akordohet trajnerit Bernard Challandes

Zeri - 10.09.2019

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Angli - Kosovë. Anglia është në epërsi 5:1 përballë Kosovës në "St Mary's Stadium" në Southampton, shkruan Zëri.info.

LIVE: Tjetër sfidë për Kosovën, Anglia kundërshtari i radhës

Telegrafi - 10.09.2019

Kosova zhvillon ndeshjen e pestë kualifikuese për ‘Euro 2020’ në kuadër të Grupit A, ndërsa për kundërshtar e ka Anglinë. ‘Dardanët’ nuk njohin humbje në 15 ndeshje radhazi, kurse mbajnë vendin e ...

Challandes u jep shpresë kosovarëve: Mos u frikësohuni, pse të mos ëndërrojmë?!

Tetova Sot - 10.09.2019

Sonte prej orës 20:45 Kombëtarja e Kosovës do ta zhvillojë ndeshjen më të vështirë të kampanjës kualifikuese për Euro 2020. “Dardanët” do të luajnë si mysafirë të Anglisë, e cila e kryeson grupin me ...

VIDEO: Mbrojtje amatore, Kosova poshtërohet në 45 minutat e para ndaj Anglisë

Gazeta Tema - 10.09.2019

Kosova ka pësuar pesë gola në 45 minutat e para ndaj Anglisë, duke treguar mungesë eksperience totale. Pas golit fillestar të Berishës, skuadra e Challandes u shkërmoq nga Tre Luanët me super ...

Formacionet: Angli-Kosovë

VeqSport - 10.09.2019

Bernard Challandes padyshim se është arsyeja më e fortë e suksesit që përfaqësuasja e Kosovës ka pasur këto dy vitet e fundit. Megjithatë trajneri zvicërian do të ketë mjaft kokëçarje sa i përket ...

Sot ndeshja historike, Angli-Kosovë

VeqSport - 10.09.2019

Kombëtarja e Kosovës në futboll sot luan ndeshjen më të vështirë tre vite pas pranimit zyrtar në UEFA dhe FIFA. Të përzgjedhurit e Bernard Challandes nuk dinë për humbje në 15 ndeshjet e fundit, por ...

VIDEO/ Tërbohet nga 5 golat e pësuar në 45′ e para, reagimi i teknikut të Kosovës kur e kupton se po filmohet

Java News - 11.09.2019

Bernard Challandes është padiskutim një nga personazhet më të spikatur tek përfaqësuesja e Kosovës, një trajner karizmatik i cili shpesh ka tërhequr vëmendjen e mediave.

VIDEO: Trajneri i Kosovës humbet toruan në tunel, pas pësimit të 5 golave në pjesën e parë

Gazeta Tema - 11.09.2019

Bernard Challandes, trajner karizmatik, nuk u përmbajt pas fundit të pjesës së parë teksa Anglia po fitonte 5-1 dhe Kosova kishte shënuar e para. Trajneri i ekipit “Dardan” u kap nga kamerat teksa ...