TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tifozi i veçantë anglez që nuk u lejua të hynte në stadium për ndeshjen kundër Kosovës

Botasot - 11.09.2019

Anglia njihet si kombi që ka një tifozëri të zjarrtë dhe shumë të dhënë pas ekipit të tyre. Por në ndeshjen e mbrëmshme u lan në hije nga 4000 tifozë të Kosovës të pranishëm në stadiumin “St Marys” ...

Kjo është koreografia e Dardanëve që nuk u lejua në stadiumin anglez

Zhurnal - 11.09.2019

Për ndeshjen midis Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Anglisë, tifozët Dardanë kishin përgatitur një koreografi speciale për ta shfaqur në stadiumin “St Mary’s”.

Baneri i “Dardanëve” që nuk u lejua të futej mbrëmë në stadium kishte një mesazh të madh

Telegrafi - 11.09.2019

Përballja e Anglisë me Kosovën në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020 ka ngjallur shumë emocione te tifozët ‘Dardanë’. Shumë prej tyre nuk arritën ta shikonin ndeshjen nga së afërmi, mirëpo ata që ...

Baneri i “Dardanëve” që nuk u lejua të futet mbrëmë në stadiumin “Sent Meri”

InfoSport - 11.09.2019

Ndeshjen e mbrëmshme kundër Anglisë, shumë tifoz shqiptarë kanë dashur ta shohin nga stadiumi. Megjithatë, vetëm disa “dardanë” kanë qenë atje për t’i mbështetur futbollistët e tyre, të cilët ...

Anglezët nuk i lejuan “Dardanët” ta fusin një baner në stadium

Gazeta Express - 11.09.2019

Kosova kishte përkrahje të mjaftueshme të tifozëve në ndeshjen e zhvilluar mbrëmë si mysafire e Anglisë, të humbur me rezultat 5:3. Tifozët “Dardanë” mbanin edhe banerë të ndryshëm në tribunën e ...

Baneri fenomenal që do të shpaloset sonte në ndeshjen Angli - Kosovë

Zeri - 10.09.2019

Kanë mbetur edhe pak minuta deri në fillimin e ndeshjes Angli - Kosovë. Anglia është nikoqire e Kosovës në kuadër të eliminatoreve për "Euro 2020", raporton Zëri.info.