TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bekë Berisha: ‘Atyne djemve të PSD-së ju kish ra sistemi’

Botasot - 09.10.2019

Kandidati për deputeti i koalicionit AAK-PSD, Bekë Berisha ka deklaruar se qytetarët tashmë i kanë dhënë besimin Albin Kurtit dhe se ai duhet me udhëheq Kosovën.

Bekë Berisha i AAK’së thotë se kanë pritur më shumë nga PSD’ja e Shpend Ahmetit

Gazeta Express - 09.10.2019

Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e koalicionit mes AAK’së dhe Partisë Socialdemokrate, Bekë Berisha, ka thënë se partia e ...

Natyra Kuçi thotë se ka votat e mjaftueshme për të qenë në Kuvend

Botasot - 09.10.2019

Kandidatja për deputete nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Natyra Kuçi, përmes një postimi në rrjetin social “Instagram” ka shkruar se sipas numërimit të votave nga Qendra e Votimit ka fituar ...

Sejdiu i reagon VV’së: Shpresoj se nuk fituat vetëm për ta linçuar PSD’në

Gazeta Express - 09.10.2019

Dardan Sejdiu i PSD-së ka reaguar pas statusit të Salih Zybit ku ky i fundit kërcënoi kreun e PSD-së, Shpend Ahmetin, raporton Gazeta Express. Përmes një shkrimi në Facebook, Sejdiu thotë se lufta që ...

Si u votuan kandidatët e AAK-PSD në Fushë Kosovë, kjo është lista e plotë

Gazeta Express - 09.10.2019

Koalicioni 100% i AAK-së e PSD-së, në zgjedhjet e gjashtë tetorit arriti që të radhitet e katërta sa i përket votave. Gazeta Express ka siguruar votat që kanë marrë deputetët e kësaj liste në ...

Sulmohen ashpër anëtarët e PSD-së nga kandidati i VV-së

Botasot - 09.10.2019

Kandidati për deputetë i Lëvizjes Vetëvendosje, Gazmend Islami ka folur për të larguarit e LVV-së që më pastaj e formuan PSD-në ku në këto zgjedhje dështuan, ku i deklasoi populli duke mos u dhënë ...

Votat e kandidatëve për deputet nga koalicioni AAK-PSD në Istog

Telegrafi - 09.10.2019

Koalicioni AAK-PSD nga numërimi i 100% të votave të rregullta nga KQZ ka arritur të dalë e katërta me 11,57%. Ky koalicion ka arritur të fitojë në katër komuna shumicën e votave.

Kush arriti të bëhet deputet nga AAK, PSD po lufton vetëm për një deputet (Lista)

Gazeta Express - 09.10.2019

Listës së këtij koalicioni i prinë kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj, i pasuar nga vëllai i tij Daut Haradinaj. Ajo që bie në sy është se asnjë kandidat i PSD-së nuk ka siguruar votat e ...

Ky kandidat nga AAK-PSD nuk i siguron vota për deputet, shprehet i zhgënjyer

Zeri - 09.10.2019

Ish-zëvendësministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë Muhamet Kelmendi, që në zgjedhjet e së dielës kandidoi për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e koalicionit AAK-PSD, nuk ka arritur të ...

Lista me kandidatët më të votuar të koalicionit AAK-PSD në Gjakovë

Gazeta Express - 08.10.2019

Tanimë ka përfunduar numërimi i fletëvotimeve nga KQZ në nivel vendi dhe kanë dalur rezultatet preliminare. Gazeta Express ka siguruar listën me vota për kandidatët e koalicionit AAK-PSD në komunën e ...

Haradinaj i thotë “Jo” bashkëpunimit me Kurtin

Lajmi.net - 08.10.2019

“Ndoshta e dini mendimin tim për liderin e Vetëvendosjes. Për fat të keq mendoj se nuk është ajo që është premtuar dhe ekziston mundësia reale e një mashtrimi, e një zhgënjimi të qytetarëve pikërisht ...

Haradinaj e pranon humbjen, por nuk do koalicion me VV-në, e quan Kurtin mashtrues

Koha.net - 08.10.2019

Partia e kryeministrit në detyrë, Ramush Haradinaj, e ka pranuar humbjen në zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Kreu i AAK-së ka thënë se do të jenë në opozitë dhe se nuk do të hyjnë në koalicion ...

Edhe Natyra Kuçi “shkelë” me vota Dardan Molliqajn në Deçan

Botasot - 08.10.2019

Dardan Molliqaj është sekretar i përgjithshëm i PSD-së dhe politikani me ndikimin më të madh në partinë që e udhëheq Shpend Ahmeti, mirëpo zëdhënësja e partisë së tij dhe njëherit anëtarja e kryesisë ...

Këta janë kandidatët e koalicionit AAK-PSD që morën shumë pak vota në Deçan

Lajmi.net - 08.10.2019

Koalicioni AAK-PSK në këto zgjedhje mori 11.57 për qind apo 92.149 për qind, raporton lajmi.net. Ndërkohë në listat e publikuara nga votat që ky koalicion ka marr në komunë e Deçanit, ka pasur ...

Deçani ia vështirëson Dardan Molliqajt hyrjen në Kuvend, kaq vota mori atje

Lajmi.net - 08.10.2019

Nga listat e publikuara në Deçan, kandidati i PSD-së për deputetë, Dardan Molliqaj ka marr 800 vota në këtë komunë, raporton lajmi.net. Në këtë komunë, jo si në qytetet tjera AAK ka fituar shumicën ...

Kosovë/ KQZ shpall rezultatin, sa vota morën VV, LDK, PDK dhe AAK

Mapo - 08.10.2019

Është mbyllur zyrtarisht numërimi i votave për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë. Sipas KQZ, Lëvizja Vetëvendosja ka dalë forcë e parë me 25.49% të votave, në vend të dytë LDK me 24.83%, ...

Molliqaj me laps e letër: E kam llogarit me formulë, VV i merr veç 21 deputetë

Gazeta Express - 08.10.2019

Anëtari i PSD’së, Dardan Molliqaj, rreth një viti më parë kishte bërë matematika sipas të cilave ish-partia e tij, Lëvizja Vetëvendosje, do të pësonte rënie drastike si pasojë e ndarjes dhe krijimit ...

Kjo është kandidatja më e votuar në Deçan nga koalicioni AAK-PSD

Zeri - 08.10.2019

KQZ sot ka procesuar 100 për qind të votave nga zgjedhjet e 6 tetorit. Në komunën e Deçanit ku po prin koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj ka marrë 8639 vota.

AAK e pranon rezultatin zgjedhor, nuk dëshiron rinumërim të votave

Top Channel - 08.10.2019

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se AAK nuk dëshiron rinumërim të votave dhe përmbysje të rezultateve. Pavarësisht se gjatë ditës së sotme LDK e ish-partnerët e tij të ...

Daut Haradinaj merr shumicë të votave në Deçan, ja sa ka marrë

Zeri - 08.10.2019

Vëllezërit Haradinaj, Ramushi e Dauti janë më të votuarit në Deçan nga koalicioni AAK-PSD. Koalicioni AAK-PSK në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare mori 11.57 për qind apo të përkthyer në vota ...

Kaq vota mori Ramush Haradinaj në vendlindje

Zeri - 08.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka procesuar të gjitha votat e rregullta. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka publikuar të gjitha rezultatet e votave të rregullta dhe në bazë të këtyre ...

Kaq vota mori Shpend Ahmeti në Deçan

Zeri - 08.10.2019

KQZ ka përfunduar numërimin e votave të zgjedhjeve të parakohshme që u mbajtën të dielën. Në Deçan, komunë kjo bastion i AAK-së, kryetari i PSD-së ka marrë vetëm 247 vota.

Dardan Molliqaj merr goditje të madhe në vendlindjen e tij në Deçan

Gazeta Express - 08.10.2019

Koalicioni AAK-PSD doli partia e parë në Komunën e Deçanit. Partia e Ramush Haradinajt dhe Shpend Ahmetit arritën që t’i merrnin mbi 10 mijë vota. Mirëpo, si qëndron lista e këtij koalciioni? Dardan ...

Gani Dreshaj kandidati me më shumë vota nga AAK-PSD në Istog, fjalët e para pas zgjedhjeve

Zeri - 08.10.2019

Gani Dreshaj është deputeti më i votuar në Istog nga koalicioni AAK-PSD. Biznesmeni nga Istogu që ishte deputet edhe në legjislacionin e kaluar e ka uruar Albin Kurtin për triumfin në zgjedhje.

Koalicioni AAK-PSD fiton në pesë komuna

Botasot - 08.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri më tash ka arritur të procesoj 99,61% të rezultateve të zgjedhjeve nga qendrat e vendvotimit. Sipas rezultateve të deri tanishme koalicioni AAK-PSD ka arritur të ...

Haradinaj: E pranojmë rezultatin e zgjedhjeve, nuk do të kërkojmë rinumërim

Lajmi.net - 08.10.2019

Bartësi i listës së koalicionit AAK-PSD, Ramush Haradinaj, ka thënë se partia e tij dhe koalicioni e pranon rezultatin e këtyre zgjedhjeve. Në një konferencë për medie, Haradinaj ka thënë se AAK-ja ...

Haradinaj mban qëndrimin e tij për Albin Kurtin: Është mashtrues

Botasot - 08.10.2019

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se nuk e kontestojnë rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit. Sipas tij, AAK nuk dëshiron rinumërim dhe përmbysje të rezultateve.

Haradinaj tregon se a do të hynte në koalicion me VV-në, thotë se AAK e pranon rezultatin zgjedhor

Telegrafi - 08.10.2019

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media ka thënë se partia e tij e pranon rezultatin e KQZ-së dhe nuk kërkon rinumërim të votave.

AAK – PSD nuk kanë kërkuar rinumërim të votave

Gazeta Express - 08.10.2019

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Socialdemokrate nuk kanë kërkuar rinumërim të votave. Këtë e bëri të ditur kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj në një konferencë për media.

A do të hynte Ramush Haradinaj në koalicion me Albin Kurtin, kjo është përgjigja

Gazeta Express - 08.10.2019

Ramush Haradinaj e ka përjashtuar një koalicion me liderin e Vetëvendosjes duke thënë se do të mbetet në opozita dhe duke përsëritur se Albin Kurti është mashtrues.

Haradinaj: E pranojmë humbjen, nuk kërkojmë rinumërim të votave

Medial - 08.10.2019

13:28 | 8 Tetor 2019 Kreu i AAK-së, njëherit edhe kandidat për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj, ka mbajtur sot konferencë për medie, dy ditë pas zgjedhjeve të gjashtë tetorit.

Haradinaj s’e konteston rezultatin e zgjedhjeve, por thotë se qytetarët mund të zhgënjehen me fituesin

Koha.net - 08.10.2019

Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-së, ka pranuar humbjen në zgjedhjet e 6 tetorit, ndërsa ka thënë se mendon që qytetarët mund të zhgënjehen nga Vetëvendosje dhe lideri i saj Albin Kurti, që duket të ...

Haradinaj mohon koalicionin me Kurtin: Është mashtrues

Medial - 08.10.2019

13:38 | 8 Tetor 2019 Gjatë konferencës së mbajtur sot, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka përjashtuar çdo lloj mundësie për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje.

Haradinaj: AAK e pranon rezultatin, Kurti mund t’ju zhgënjejë

Medial - 08.10.2019

Aleanca për Ardhmërinë e Kosove e ka pranuar rezultatin zgjedhor, ku kjo parti siguroi 11,53% të votave – sipas KQZ-së pas numërimit të 99.10% te vendvotimeve – rrjedhimisht është radhitur partia e ...

Haradinaj tregon temat nacionale me të cilat do të merret AAK

Botasot - 08.10.2019

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka folur për temat me të cilat do të merret partia që ai drejton. Në zgjedhjet e 6 tetorit, AAK ishte në koalicion me PSD-në, duke fituar 11.53 % të votave sipas ...

Haradinaj: AAK-ja do të angazhohet për tema me interes nacional

Gazeta Express - 08.10.2019

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas rezultatit të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, ka thënë se partia e tij do të vazhdojë të jetë e angazhuar në disa tema konkrete, që janë ...

Haradinaj tregon temat në të cilat do të angazhohet AAK

Medial - 08.10.2019

Ramush Haradinaj ka treguar temat në të cilat do të angazhohet Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Ai ka thënë se ky subjekt politik do të përfshihet në temat siç janë: politikë e jashtme, dialogu me ...

Ramush Haradinaj paralajmëron konferencë shtypi

Albeu.com - 08.10.2019

Ramush Haradinaj ka paralajmëruar konferencë shtypi sot Rezultati zhgënjyes i koalicionit AAK-PSD dhe vendimi për të ardhmen e partisë pritet të qartësohen në konferencë n e sotme, e cila do të ...

Vetëvendosje ‘fundos’ Shpend Ahmetin në Prishtinë

Lajmi.net - 08.10.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), është duke përditësuar rezultatet e zgjedhjeve. Sipas këtyre të dhënëve, kanë mbetur pa u numëruar edhe tre vendvotime në Prishtinë, pra nga 247 janë numëruar ...

Në Dukagjin secila parti e fitoi komunën e saj

Gazeta Express - 07.10.2019

Thuajse ka përfunduar numërimi i të gjitha fletëvotimeve nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit sollën si fitues Lëvizjen Vetëvendosje, ndonëse ende nuk janë ...

Ky ishte parashikimi i Ramush Haradinajt për rezultatin e zgjedhjeve në komuna

Gazeta Express - 08.10.2019

Kryeministri në detyrë dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, gjatë fushatës ka dhënë parashikimet e tij se në cilat komuna fiton partia e tij. Ashtu si edhe kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ...

Haradinaj mban konferencë për media

Gazeta Express - 08.10.2019

Dy ditë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme të gjashtë tetorit, kur edhe doli Vetëvendosje si parti e parë, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se sot do të del me një konferencë për ...

Këto janë rezultatet e koalicionit AAK-PSD në Kamenicë

Gazeta Express - 07.10.2019

Gazeta Express ka siguruar listën me vota të kandidatëve për deputetë nga koalicioni AAK-PSD në komunën e Kamenicës. Ajo që bie në sy është se kandidati i PSD’së, Gëzon Kastrati, si dhe Faton Jakupi, ...

Rezultatet e votave të AAK’së dhe PSD’së në Pejë

Gazeta Express - 07.10.2019

Në Pejë janë numëruar 100 për qind e votave, e Gazeta Express ka siguruar rezultatet preliminare të koalicionit AAK-PSD në këtë komunë. Sipas këtyre rezultateve, kandidati për kryeministër, Ramush ...

Rezultatet e votave të AAK-PSD në Pejë… Ja sa vota morën Daut Haradinaj, Molliqaj, Ahmeti, Ali Berisha…

Botasot - 07.10.2019

Në Pejë janë numëruar 100 për qind e votave, e Gazeta Express ka siguruar rezultatet preliminare të koalicionit AAK-PSD në këtë komunë. Sipas këtyre rezultateve, kandidati për kryeministër, Ramush ...

Këto janë rezultatet e koalicionit AAK-PSD në Kamenicë

Medial - 07.10.2019

23:43 | 7 Tetor 2019 Kjo është lisa me vota të kandidatëve për deputetë nga koalicioni AAK-PSD në komunën e Kamenicës. Ajo që bie në sy është se kandidati i PSD’së, Gëzon Kastrati, si dhe Faton ...

Në Dukagjin secila parti e fitoi komunën e saj

Zeri - 08.10.2019

Thuajse ka përfunduar numërimi i të gjitha fletëvotimeve nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit sollën si fitues Lëvizjen Vetëvendosje, ndonëse ende nuk janë ...

Këto janë votat e AAK-së dhe PSD-së në Pejë

Medial - 08.10.2019

00:11 | 8 Tetor 2019 Kanë dalur rezultate preliminare të koalicionit AAK-PSD në komunën e Pejës. Sipas këtyre rezultateve, kandidati për kryeministër, Ramush Haradinaj ka marrë 10.402 vota në Pejë.

Vetëvendosje ‘fundos’ Shpend Ahmetin në Prishtinë

Medial - 08.10.2019

09:48 | 8 Tetor 2019 Koalicioni AAK-PSD është duke pësuar debakël në Prishtinë. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), është duke përditësuar rezultatet e zgjedhjeve.

Haradinaj mban konferencë për media

Botasot - 08.10.2019

Dy ditë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme të gjashtë tetorit, kur edhe doli Vetëvendosje si parti e parë, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se sot do të del me një konferencë për media.