TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vlerësuan Holandën për abortin dhe martesat gay, Kisha Katolike del me mesazh të fortë për ministret shqiptare

SOT - 09.10.2019

Kisha Katolike ka reaguar pas letrës së tetë ministreve të kabinetit të kryeministrit Edi Rama drejtuar Holandës ku midis të tjerash vlerësohet legalizimi i martesave midis së njëjtës gjini nga ky ...

Kisha Katolike revoltohet me ministret e Ramës: Si guxoni e lavdëroni Holandën për vrasjen e qenieve njerëzore dhe ...

Gazeta Tema - 09.10.2019

Kisha Katolike ka replikuar me ministret e Qeverisë shqiptare, të cilat një ditë më parë i dërguan një letër deputetëve të Holandës për hapjen e negociatave.

Kisha Katolike kritika minstreve socialiste: Kush u dha të drejtën të flasin në emër të shqiptarëve?

Albeu.com - 09.10.2019

Ministret socialiste diten e djeshme i nisën një letër parlamentit të Hollandës, ku i shkruanin për hapjen e negociatave. Letra e cila mbante firmën e ministreve të qeverisë theksonte me krenari se ...

Kisha Katolike kundër letrës së ministreve: Përkrah martesat gay dhe abortin

Java News - 09.10.2019

Pas letrës së tetë ministreve të kabinetit të kryeministrit Edi Rama drejtuar Holandës ku midis të tjerash vlerësohet legalizimi i martesave midis së njëjtës gjini nga ky vend dhe lejimi i abortit, ...

“Çmojmë Holandën…për legalizimin e abortit e martesat gay”, pas letrës së ministreve, reagon ashpër arqipeshkvi Frendo

BalkanWeb - 09.10.2019

Arqipeshkëvia Tiranë – Durrës me anë të një deklarate për mediat bën me dije se ka vërejtur me kujdes një letër të shkruar nga ministret e Shqipërisë të cilat shprehen se “në Shqipëri e çmojnë shumë ...

Kush ua dha të drejtën të flisni në emër të gjithë shqiptarëve

Mapo - 09.10.2019

Rreth letrës së ministrave gra Janë tetë ministre gra që u janë drejtuar deputetëve të Parlamentit Holandez me një letër. Në këtë letër shkruajnë se janë “ nëna dhe bija, gra që luftojnë për familjet ...

Letra e Ministreve të Ramës për Holandën sjell reagimin e fortë nga Kisha dhe Xhamia

Gazeta Express - 09.10.2019

Letra e 8 minstreve gra në qeverinë e Ramës drejtuar Holandës për hapjen e negociatave ka irrituar dukshëm besimet fetare në Shqipëri. Pas reagimit të Kishës Katolike edhe Myftiu i Tiranës Lauren ...