TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ish-ministrat e Jashtëm, letër krerëve të BE: Kjo është një shenjë paralajmëruese për trazira

Top Channel - 09.11.2019

10 ish ministra te jashtëm të vendeve europiane i kanë dërguar një letër të hapur Brukselit, ku i kërkojnë të paraqesë instrumenta të reja në samitin e Zagrebit, të cilat të konsolidojnë rrugën e ...

Pse nuk e morëm datën?

Ina - 09.11.2019

Nga: Ruzhdi Matoshi Nga epilogu i vendimmarrjes evropiane të tetorit 2019, u tha qartë se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nuk morën datë për anëtarësim në BE.

“Pranimi në BE, politikë e përgjegjshme, jo barrë”, ish-ministrat e jashtëm letër për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut

BalkanWeb - 09.11.2019

Dhjetë ish-ministra të jashtëm i janë drejtuar me një letër të hapur Bashkimit Europian lidhur me procesin e integrimit. “Kundërshtimi këmbëngulës ndaj hapjes së bisedimeve të pranimit në BE me ...

Post festum “JO”-së franceze

Botasot - 08.11.2019

Kundërshtimi francez për çeljen e datës për negociata për anëtarsim në BE për Maqedoninë dhe Shqipërinë krijoi batica dhe shqetësime brenda opinionit politik të vendit, atij evropian dhe botëror si ...

Quçuk për MIA-n: Deri tani nuk kemi parë mpropozime të qarta për reformën e zgjerimit

Medial - 08.11.2019

Bruksel, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Raportuesi i sapozgjedhur për Maqedoninë e Veriut në Parlamentin Evropian në bisedë për MEDIAL-n shpreh dëshpërim të madh për bllokadën e negociatave me Maqedoninë e ...

Kristofer Hill: Emanuel Makron e tradhëtoi Ballkanin

Medial - 08.11.2019

Proxhekt Sindikat Denver, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian ...

Kyçyk: Deri më tani nuk kemi parë propozime për reforma në procesin negociues

Portalb - 08.11.2019

Raportuesi i ri për Maqedoninë e Veriut në Parlamentin Evropian, Ilhan Kyçyk, vlerësoi se ata që propozojnë reforma në procesin negociua të BE-së duhet të ofrojnë propozime të qarta dhe konkrete dhe ...

Makron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

Alsat - 07.11.2019

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e ...

Franca, e gatshme të lëshojë pe për datën

Alsat - 07.11.2019

Presidenti francez Emanuel Makron është i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e anëtarësimit dhe vazhdohet reformat e ...

Makron paralajmëron Evropën: NATO është para vdekjes

Ina - 07.11.2019

Presidenti francez Emanuel Makron në një intervistë për “The Economist” tha se NATO është para vdekjes dhe paralajmëroi vendet evropiane se ata nuk mund më të mbështeten më në mbrojtjen e SHBA-së.

Ambasadori francez: Vlerësimi i Palmerit për Maqedoninë e Veriut si një “gabim historik i BE-së” është i pasaktë

Tetova Sot - 07.11.2019

Ambasadori francez në Beograd, Zhan Luj Falkoni, në intervistë për TV N1, duke folur për procesin e zgjerimit në BE të Ballkanit Perëndimor dhe vendimi prej para 15 ditëve për moshapjen e negociatave ...

Makron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

Flaka - 07.11.2019

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e ...

Makron: Së pari reformat, pastaj data për Maqedoninë e Veriut

Gazeta Express - 07.11.2019

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e ...

Makron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

Alb Portali - 07.11.2019

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e ...

Makron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

Tetova Sot - 07.11.2019

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e ...

Makron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave

Ina - 08.11.2019

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e zgjerimit dhe vazhdohen reformat e ...

Kristofer Hill: Emanuel Makron tradhtoi Ballkanin

Alsat - 08.11.2019

Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet përmes përpjekjeve së bashku ...

Hill: Makron e tradhëtoi Ballkanin

Gazeta Express - 08.11.2019

Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet përmes përpjekjeve së bashku ...

Kyçyk:Deri më tani nuk kemi parë propozime për reforma në procesin negociues

Tetova Sot - 08.11.2019

Raportuesi i ri për Maqedoninë e Veriut në Parlamentin Evropian, Ilhan Kyçyk, vlerësoi se ata që propozojnë reforma në procesin negociua të BE-së duhet të ofrojnë propozime të qarta dhe konkrete dhe ...

Hill: Emanuel Makron tradhtoi Ballkanin

Ina - 08.11.2019

Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet përmes përpjekjeve së bashku ...

Kyuchyuk: Vendi i Maqedonisë së Veriut është në BE dhe NATO

Telegrafi - 08.11.2019

Raportuesi i sapozgjedhur për Maqedoninë e Veriut në Parlamentin Evropian Ilhan Kyuchyuk, në bisedë për AIM shpreh dëshpërim të madh për bllokadën e negociatave me Maqedoninë e Veriut në Këshillin ...

Kyuchyuk: Vendi i Maqedonisë së Veriut është në BE dhe NATO

Botasot - 08.11.2019

Raportuesi i sapozgjedhur për Maqedoninë e Veriut në Parlamentin Evropian Ilhan Kyuchyuk, në bisedë për AIM shpreh dëshpërim të madh për bllokadën e negociatave me Maqedoninë e Veriut në Këshillin ...

Hill: Makron e tradhëtoi Ballkanin

Zhurnal - 08.11.2019

Shkup, 8 nëntor, zhurnal.mk – Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian që nuk mund të ...

Kristofer Hill: Emanuel Makron e tradhëtoi Ballkanin

Tetova Sot - 08.11.2019

Pas rënies së murit të Berlinit para 30 viteve liderët perëndimor vazhdimisht e theksojnë qëndrimin se nuk ekziston problem i kontinentit evropian që nuk mund të zgjidhet përmes përpjekjeve së bashku ...

Kyçyk për negociatat: Problemi europian është se Komisioni, Parlamenti dhe Këshilli Europian nuk kanë pikëpamje të ...

Zhurnal - 08.11.2019

Shkup, 8 nëntor – Zhurnal.mk – Raportuesi i sapozgjedhur për Maqedoninë e Veriut në Parlamentin Evropian Ilhan Kyçyk në bisedë për MIA-n shpreh dëshpërim të madh për bllokadën e negociatave me ...

Halili: Post Festum “JO”-së franceze

Tetova Sot - 08.11.2019

MUHAMED HALILI Kundërshtimi francez për çeljen e datës për negociata për anëtarsim në BE për Maqedoninë dhe Shqipërinë krijoi batica dhe shqetësime brenda opinionit politik të vendit, atij evropian ...

POST FESTUM “JO”-së FRANCEZE

Ina - 09.11.2019

Nga Muhamed HALILI/ Kundërshtimi francez për çeljen e datës për negociata për anëtarsim në BE për Maqedoninë dhe Shqipërinë krijoi batica dhe shqetësime brenda opinionit politik të vendit, atij ...

“Pranimi në BE, politikë e përgjegjshme, jo barrë”, ish-ministrat e jashtëm letër për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut

Gazeta Express - 09.11.2019

Dhjetë ish-ministra të jashtëm i janë drejtuar me një letër të hapur Bashkimit Europian lidhur me procesin e integrimit. “Kundërshtimi këmbëngulës ndaj hapjes së bisedimeve të pranimit në BE me ...

Negociatat për Tiranën e Shkupin/ Ish-ministrat e Jashtëm letër BE-së: Merrni përgjegjësitë dhe kapërceni ndasitë

Medial - 09.11.2019

TIRANË, 9 nëntor/MEDIAL/ 10 ish-ministra të Jashtëm njëzëri i bëjnë apel vendeve anëtare të BE-së të çelin negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

“Ky është një gabim strategjik”/ Ish-ministrat e jashtëm letër të hapur për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut: Pranimi ...

SOT - 09.11.2019

Dhjetë ish-ministra të jashtëm i janë drejtuar me një letër të hapur Bashkimit Europian lidhur me procesin e integrimit. “Kundërshtimi këmbëngulës ndaj hapjes së bisedimeve të pranimit në BE me ...

LETER E HAPUR/ 10 ish-ministra të Jashtëm kërkojnë që BE të hap sa më shpejt negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Gazeta Tema - 09.11.2019

10 ish-ministra të Jashtëm njëzëri i bëjnë apel vendeve anëtare të BE-së të çelin negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Letra është botuar sot në Frankfurter Allgemeine ...

Post festum “jo”-së franceze

Zhurnal - 09.11.2019

Shkruan, MUHAMED HALILI Kundërshtimi francez për çeljen e datës për negociata për anëtarësim në BE për Maqedoninë dhe Shqipërinë krijoi batica dhe shqetësime brenda opinionit politik të vendit, atij ...

NEGOCIATAT/Ish-ministrat e Jashtëm letër BE-së: Merrni përgjegjësitë dhe tejkaloni ndasitë

Zhurnal - 09.11.2019

Tiranë, 9 nëntor – 10 ish-ministra të Jashtëm njëzëri i bëjnë apel vendeve anëtare të BE-së të çelin negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

“Pranimi në BE, politikë e përgjegjshme, jo barrë”, ish-ministrat e Jashtëm letër për Shqipërinë e MV

Java News - 09.11.2019

Dhjetë ish-ministra të Jashtëm i janë drejtuar me një letër të hapur Bashkimit Europian lidhur me procesin e integrimit. “Kundërshtimi këmbëngulës ndaj hapjes së bisedimeve të pranimit në BE me ...

10 ish-ministra të jashtëm europianë, thirrje BE-së të çeli negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

RTSH - 09.11.2019

10 ish-ministra të jashtëm europianë, mes tyre dhe ish shefi i diplomacisë shqiptare Ditmir Bushati, njëzëri i bëjnë thirrje vendeve anëtare të BE-së të çelin negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë ...

Ish-ministrat e jashtëm letër BE: Gabim strategjik mospranimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Albeu.com - 09.11.2019

Gabim strategjik e kanë cilwsuar 10 ish-ministra të jashtëm refuzimin që i bëri Bashkimi Evropian Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut . Nëpërmjet një letre ata paralajmërojnë trazira të mundshme në ...

Pse nuk e morëm datën?

Zhurnal - 09.11.2019

Nga: Ruzhdi Matoshi Nga epilogu i vendimmarrjes evropiane të tetorit 2019, u tha qartë se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nuk morën datë për anëtarësim në BE.

Ish-ministrat letër BE-së: Gabim mospranimi i Shkupit e Tiranës

Alsat - 09.11.2019

Gabim strategjik e kanë cilësuar 10 ish-ministra të jashtëm refuzimin që i bëri Bashkimi Evropian Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Nëpërmjet një letre ata paralajmërojnë trazira të mundshme në ...

Gabim strategjik mospranimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, ja kush e thotë ?

Flaka - 09.11.2019

Gabim strategjik e kanë cilwsuar 10 ish-ministra të jashtëm refuzimin që i bëri Bashkimi Evropian Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Nëpërmjet një letre ata paralajmërojnë trazira të mundshme në ...

Ish-ministrat e Jashtëm, letër krerëve të BE-së: Kjo është një shenjë paralajmëruese për trazira

Botasot - 09.11.2019

10 ish ministra të jashtëm të vendeve europiane i kanë dërguar një letër të hapur Brukselit, ku i kërkojnë të paraqesë instrumenta të reja në samitin e Zagrebit, të cilat të konsolidojnë rrugën e ...