TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LSDM: Me Ligjin për përdorimin e gjuhëve avancohet përdorimi i të gjitha gjuhëve të popujve jo shumicë në Maqedoni

Telegrafi - 12.01.2018

LSDM-ja me një kumtesë reagoi ndaj konferencës së sotme të mbajtur nga ana e OBRM-PDUKM-së në lidhje meLigjin për përdorimin e gjuhëve ku thanë se ligji në fjalë është jokushtetues dhe bën favorizim ...

LSDM: Reagimi i VMRO-DPMNE-së për ligjin për gjuhët është tinëzare

Zhurnal - 12.01.2018

LSDM: Reagimi i VMRO-DPMNE-së për ligjin për gjuhët është tinëzare Shkup, 12 Janar - Lidhja Social Demokrate ka reagur sot pas reagimit të VMRO-DPMNE-së, ku nga kjo parti vlerësuan se partia ...

VMRO-DPMNE: Parlamenti pa opozitën e solli ligjin antikushtetues për dygjuhësi

Zhurnal - 12.01.2018

VMRO-DPMNE: Parlamenti pa opozitën e solli ligjin antikushtetues për dygjuhësi Shkup, 12 Janar - Nga partia më e madhe opozitare VMRO-DPMNE sot prapë kanë reaguar në komunikatën e radhës për ligjin e ...

“Çmenden” mediat e VMRO-së, linçojnë Zaevin duke e quajtur shqiptar?!

Ina - 12.01.2018

Mediat e afërta me VMRO-DPMNE kanë nisur një fushatë të ashpër kundër ligjit të ri për gjuhën shqipe, por duke targetuar edhe kryeministrin Zoran Zaev.

VMRO-DPMNE: Ligji për përdorimin e gjuhëve është jokushtetues

Idividi - 12.01.2018

Shkup, 11 janar 2018 (MIA) - Ligji për përdorimin e gjuhëve që sot e votoi shumica parlamentare, për VMRO-DPMNE-në është jokushtetues, ndërsa pushteti, sipas tyre, "tregoi se akti më i lartë juridik ...

VMRO-DPMNE e la jashtë Muhamedin

Almakos - 12.01.2018

Profesori i Hasanbegut, Muhamed Ahmeti, i cili ishte i nominuar nga VMRO-DPMNE si zv/kryetar i Shkupit nëse do të fitonte në zgjedhjet lokale ka ngelur jashtë organeve të larta partiake.

LSDM: Me Ligjin për përdorimin e gjuhëve avancohet përdorimi i të gjitha gjuhëve të popujve jo shumicë në Maqedoni

Almakos - 12.01.2018

LSDM-ja me një kumtesë reagoi ndaj konferencës së sotme të mbajtur nga ana e OBRM-PDUKM-së në lidhje meLigjin për përdorimin e gjuhëve ku thanë se ligji në fjalë është jokushtetues dhe bën favorizim ...

LSDM: Reagimi i VMRO-DPMNE-së për ligjin për gjuhët është tinëzare

Albeu.com - 12.01.2018

Lidhja Social Demokrate ka reagur sot pas reagimit të VMRO-DPMNE-së, ku nga kjo parti vlerësuan se partia opozitare VMRO-DPMNE po vazhdon me reagime tinëzare dhe të pabazuara, kurse Ligji për ...

Ja si e quajnë Zaevin mediat pro VMRO

Lajm - 12.01.2018

Mediat e afërta me VMRO-DPMNE kanë nisur një fushatë të ashpër kundër ligjit të ri për gjuhën shqipe, por duke targetuar edhe kryeministrin Zoran Zaev.

LSDM: Ligji për përdorimin e gjuhëve është në pajtueshmëri me Kushtetutën

Portalb - 11.01.2018

Ligji për përdorimin e gjuhëve është në pajtueshmëri me Kushtetutën, janë qyqare dhe të pabaza reagimet e VMRO-DPMNE-së, thuhet në reagimin e LSDM-së.

Analistët për bojkotin e VMRO-së, ligji për amnisti

Alsat - 11.01.2018

Propozim ligji për amnistinë nga VMRO DPMNE, me të cilin planifikohet përfshirja e të dyshuarve në të enjten e përgjakshme në Parlament, mund të jetë një hyrje për një krizë të re politike, ...

VMRO-DPMNE: Ligji që sot u soll do të prodhon institucione jo-efikase

Zhurnal - 11.01.2018

VMRO-DPMNE: Ligji që sot u soll do të prodhon institucione jo-efikase Shkup, 11 janar - Partia më e madhe opozitare VMRO-DPMNE ka reaguar pasi që sot Kuvendi me 69 vota PRO, miratoi ligjin për ...

VMRO-DPMNE reagon për miratimin e ligjit për përdorimin e gjuhëve

Portalb - 11.01.2018

“Ligji për dygjuhësi të cilin sot e ka votuar shumica parlamentare është jo-kushtetues”, reagon VMRO-DPMNE-ja opozitare pas miratimit të ligjit për përdorimin e gjuhëve në Kuvendin e Maqedonisë me 69 ...

OBRM-PDUKM: Ligji për dygjuhësi është në kundërshtim me Kushtetutën e Maqedonisë

Telegrafi - 11.01.2018

Ligji për përdorimin e gjuhëve, i cili sot u votua nga shumica parlamentare është në kundërshtim me Kushtetutën. Me këtë akt pushteti dëshmoi se akti më i lartë juridik, Kushtetuta e shtetit për të ...

VMRO-DPMNE: Gjykata të shfuqizojë paraburgimet për patriotët

Zhurnal - 11.01.2018

VMRO-DPMNE: Gjykata të shfuqizojë paraburgimet për patriotët Shkup, 11 janar - Partia më e madhe opozitare VMRO-DPMNE ka reaguar për paraburgimin e personave të cilët kanë marrë pjesë në dhunën në ...

VMRO për të burgosurit: Qeveria po bën përndjekje politike

Almakos - 11.01.2018

VMRO-DPMNE ka reaguar sot se të paraburgosurit për ndodhitë e Kuvendit më 27 prill janë viktimë e përndjekjes politike që e ndjejnë inkuizicionin e shekullit 21 në lëkurën e vet.

VMRO-DPMNE e la jashtë Muhamedin

Alb Portali - 13.01.2018

Loading... Profesori i Hasanbegut, Muhamed Ahmeti, i cili ishte i nominuar nga VMRO-DPMNE si zv/kryetar i Shkupit nëse do të fitonte në zgjedhjet lokale ka ngelur jashtë organeve të larta partiake.

LSDM: Me Ligjin për përdorimin e gjuhëve avancohet përdorimi i të gjitha gjuhëve të popujve jo shumicë në Maqedoni

Alb Portali - 12.01.2018

Loading... LSDM-ja me një kumtesë reagoi ndaj konferencës së sotme të mbajtur nga ana e OBRM-PDUKM-së në lidhje meLigjin për përdorimin e gjuhëve ku thanë se ligji në fjalë është jokushtetues dhe bën ...

LSDM: Reagimi i VMRO-DPMNE-së për ligjin për gjuhët është tinëzare

Flaka - 12.01.2018

Lidhja Social Demokrate ka reagur sot pas reagimit të VMRO-DPMNE-së, ku nga kjo parti vlerësuan se partia opozitare VMRO-DPMNE po vazhdon me reagime tinëzare dhe të pabazuara, kurse Ligji për ...

Mediat e VMRO-DPMNE-së: Zaev është shqiptar!

Albeu.com - 12.01.2018

Mediat e VMRO-DPMNE kanë nisur një fushatë të ashpër kundër ligjit të ri për gjuhën shqipe, por duke targetuar edhe kryeministrin Zoran Zaev . Shqipja në para, tabelat shtetërore, uniforma ...

LSDM: Ligji për përdorimin e gjuhëve është në pajtim me Kushtetutën

Telegrafi - 11.01.2018

Ligji për përdorimin e gjuhëve është në pajtueshmëri me Kushtetutën, janë qyqare dhe të pabaza reagimet e OBRM-PDUKM-së, thuhet në reagimin e LSDM-së.

Analistët për bojkotin e VMRO-së, ligji për amnisti

Almakos - 11.01.2018

11 Janar Propozim ligji për amnistinë nga VMRO DPMNE, me të cilin planifikohet përfshirja e të dyshuarve në të enjten e përgjakshme në Parlament, mund të jetë një hyrje për një krizë të re politike, ...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët është mashtrim, në dëm të Maqedonisë

Albeu.com - 11.01.2018

Partia opozitare VMRO-DPMNE ka reaguar pas miratimit të Ligjit për gjuhën shqipe duke dekklaruar se është jokushtetues. VMRO-DPMNE thotë se ky ligj do të sjellë institucione joefikase, në vend që të ...

VMRO-DPMNE kundërshton Ligjin për gjuhët që avancon shqipen, ja reagimi…

Ina - 11.01.2018

“Ligji për dygjuhësi të cilin sot e ka votuar shumica parlamentare është jo-kushtetues”, reagon VMRO-DPMNE-ja opozitare pas miratimit të ligjit për përdorimin e gjuhëve në Kuvendin e Maqedonisë me 69 ...

Opozita OBRM-PDUKM: Ligji për dygjuhësi, në kundërshtim me Kushtetutën e Maqedonisë

SOT - 11.01.2018

Në një kumtesën te grupit kryesor opozitar OBRM-PDUKM thuhet se ligji për përdorimin e gjuhëve, i cili sot u votua nga shumica parlamentare, është në kundërshtim me Kushtetutën.

LSDM: Reagimet e VMRO-DPMNE-së janë tinëzare

Lajm - 12.01.2018

LSDM-ja përmes një kumtese të lëshuar për mediat e vendit ka reaguar ndaj partisë opozitare, VMRO-DPMNE, e cila, sipas kësaj partie, po vazhdon me reagime tinëzare dhe të pabazuara dhe duke theksuar ...

Mediat e VMRO-DPMNE-së: Zaev është shqiptar!

Alb Portali - 12.01.2018

Loading... Mediat e VMRO-DPMNE kanë nisur një fushatë të ashpër kundër ligjit të ri për gjuhën shqipe, por duke targetuar edhe kryeministrin Zoran Zaev.

LSDM: Ligji për përdorimin e gjuhëve është në pajtim me Kushtetutën

Almakos - 11.01.2018

Ligji për përdorimin e gjuhëve është në pajtueshmëri me Kushtetutën, janë qyqare dhe të pabaza reagimet e OBRM-PDUKM-së, thuhet në reagimin e LSDM-së.

Analistët për bojkotin e VMRO-së, ligji për amnisti

Flaka - 11.01.2018

Propozim ligji për amnistinë nga VMRO DPMNE, me të cilin planifikohet përfshirja e të dyshuarve në të enjten e përgjakshme në Parlament, mund të jetë një hyrje për një krizë të re politike, ...

VMRO-DPMNE nuk bëhet “rehat” me shqiptarët: Ligji për shqipen jo-kushtetues

Flaka - 11.01.2018

“Ligji për dygjuhësi të cilin sot e ka votuar shumica parlamentare është jo-kushtetues”, reagon VMRO-DPMNE-ja opozitare pas miratimit të ligjit për përdorimin e gjuhëve në Kuvendin e Maqedonisë me 69 ...

LSDM: Reagimet e VMRO-DPMNE-së janë tinëzare

Alb Portali - 12.01.2018

Loading... LSDM-ja përmes një kumtese të lëshuar për mediat e vendit ka reaguar ndaj partisë opozitare, VMRO-DPMNE, e cila, sipas kësaj partie, po vazhdon me reagime tinëzare dhe të pabazuara dhe ...

LSDM: Ligji për përdorimin e gjuhëve është në pajtueshmëri me Kushtetutën

Zhurnal - 11.01.2018

LSDM: Ligji për përdorimin e gjuhëve është në pajtueshmëri me Kushtetutën Shkup, 11 janar - Ligji për përdorimin e gjuhëve është në pajtueshmëri me Kushtetutën, janë qyqare dhe të pabaza reagimet e ...

« Analistët » Porozim ligji për amnesti nga VMRO, mund të jetë hyrje në një krizë të re politike

Zhurnal - 12.01.2018

« Analistët » Porozim ligji për amnesti nga VMRO, mund të jetë hyrje në një krizë të re politike Shkup, 12 janar - Propozim ligji për amnistinë nga VMRO DPMNE, me të cilin planifikohet përfshirja e ...

LSDM: Ligji për përdorimin e gjuhëve është në pajtueshmëri me Kushtetutën

Lajm - 11.01.2018

Ligji për përdorimin e gjuhëve është në pajtueshmëri me Kushtetutën, janë qyqare dhe të pabaza reagimet e VMRO-DPMNE-së, thuhet në reagimin e LSDM-së.

LSDM: Ligji për gjuhët në përputhje me kushtetutën

Flaka - 11.01.2018

Ndajr reagimit të VMRO-DPMNE-së kanë reaguar nga LSDM nga e cila theksojnë se ligji për përdorimin e gjuhëve është në pajtueshmëri me Kushtetutën. “Ndryshimet e Ligjit për përdorim të gjuhëve, që ...

LSDM: Ligji për gjuhët në përputhje me kushtetutën

Alb Portali - 11.01.2018

Loading... Ndajr reagimit të VMRO-DPMNE-së kanë reaguar nga LSDM nga e cila theksojnë se ligji për përdorimin e gjuhëve është në pajtueshmëri me Kushtetutën… “Ndryshimet e Ligjit për përdorim të ...

LSDM: Ligji për përdorimin e gjuhëve është në pajtueshmëri me Kushtetutën

Idividi - 12.01.2018

Shkup, 11 janar 2018 (MIA) - Ligji për përdorimin e gjuhëve është në pajtueshmëri me Kushtetutën, janë qyqare dhe të pabaza reagimet e VMRO-DPMNE-së, thuhet në reagimin e LSDM-së.