TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zaev për Klan Maqedonia: “Përgjimi”, ndjenjë e hidhur

ABC News - 11.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut ka folur për komunikimin me dy komedianët rusë, që i sollën një situatë të sikletshme në raport me fqinjët. Në një intervistë për Klan Maqedonia, Zaev tha se është ...

Dezinformata rreth “kërkimit falje” nga Zaevi për Thaçin dhe Vuçiqin

Portalb - 11.07.2019

Portali serb “Telegraf” ka publikuar tekst në të cilin përmenden detaje nga biseda e kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi , ndërsa në lidhje me mashtrimin në ...

Zaev: Do të kërkojmë nga Amerika të arrestohet ai që publikon audio-përgjime private

Flaka - 11.07.2019

Kur LSDM publikonte “bomba”, ishim të kujdesshëm që të mos kemi biseda private. Ne dhuruam gjithçka që kishim si materiale të regjistruara dhe SMS mesazhe të transkriptuara, gjithçka që kishim ia ...

Thaçi thotë se Zaevi i kërkoi falje për “thashethemet e Sputnikut”

Koha.net - 11.07.2019

Në një bisedë telefonike, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i ka kërkuar falje presidentit Thaçi, për deklaratat e tij lidhur me shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë.

Zaev: Kam luftuar dhe luftojë për shqiptarët

Flaka - 11.07.2019

Kryeministri i Reppublikës së Maqedonisë, Zoran Zaev sonte në Televizonin “Klan Maqedoni”, theksoi se ai ka luftuar dhe do të vazhdojë të luftojë për shqiptarët dhe për maqedonasit, përcjell FLAKA.

Thaçi: Zaev shfajësohet për deklaratat për ndryshim kufijsh

DW - 11.07.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha, se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i ka telefonuar për t'i kërkuar falje lidhur me deklaratat, ku ai e përmend presidentin Thaçi në një plan ...

Liderët kosovarë patën punë me rusët mashtrues (VIDEO)

Medial - 11.07.2019

20:11, 11 Korrik 2019 Kryeministrit Zoran Zaev , iu publikuan bisedat të mërkurën , kur u mashtrua nga komedianët rusë, duke komentuar idenë e idenë e shkëmbimit të territoreve në mes Kosovës dhe ...

Tallja, Zaev zhvilloi takim me ambasadorin rus

Alsat - 11.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev ka zhvilluar bisedë telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi nga i cili ka kërkuar falje për ndërhyrjen në çështjet mes Kosovës dhe Serbisë.

OBRM-PDUKM: Kërkojmë përgjegjësi politike dhe penale nga Zaevi

Telegrafi - 11.07.2019

Partia opozitare kërkon përgjegjësi penale dhe politike nga kryeministri Zaev. Zëdhënësi i kësaj partie, Naum Stoillkovski tha se në bisedën me Poroshenkon e rrejshëm, Zaev zbulon se është i gatshëm ...

Pasi kërkim faljes ndaj Thaçit dhe Vuçiç, Zaev zbut fjalorin edhe me Rusinë

Gazeta Express - 11.07.2019

Pasi kërkoi falje nga presidentët e Kosovës dhe Serbisë, i erdhi rendi ta ulë topin edhe me ruset. Kryeministri Zoran Zaev, u paraqit sot në hapjen e pompës së benzinës në hyrje të Haraçinës, kur ...

Haradinaj pranon se ka pasur një telefonatë sikurse Zaevi

Zeri - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pohuar se edhe ai ka pasur një telefonatë të atillë sikur u raportua për kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, raporton "Zeri.info".

“Zaev më kërkoi falje”; Thaçi: Më tha se kishte folur me thashetheme ruse

Top Channel - 11.07.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi reagoi pas publikimit te bisedës së kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev me dy komedianët rus, duke thënë se kishte patur për këtë një komunikim me shefin e ...

Sakrifikohet Zaev, Thaçi: Më kërkoi falje dhe më tha se për ndarjen e Kosovës u kishte besuar thashethemeve

Respublica - 11.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut pranoi dy ditë më parë se kishte rënë pre e një mashtrimi kur duke folur me dy humorist rusë mendonte se po fliste me presidentin ukrainas Petro Poroshenko.

Zaev: Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi është “thashetheme”

Kosova Live - 11.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp ka pranuar se “ka rënë në kurthin” e dy humoristëve rus, Aleksei Stoliarov dhe Vladimir Kuznetsov, të cilët gjatë një bisede ...

Thaçi: Kryeministri Zaev kërkon ndjesë për komentet në drejtim të Kosovës

VOA - 11.07.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të enjten se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i ka kërkuar ndjesë për deklaratat që u bënë publike në një rreng ku ai kishte rënë pre dhe ...

‘Bomba Zaev’ nuk ‘shpërtheu’ rastësisht!

Botasot - 11.07.2019

Në politikë asgjë nuk ndodh rastësisht. Njësoj si në skenat filmike e teatrale edhe në skenën politike veprojnë në harmoni regjisori, skenaristi, producenti, si dhe të gjithë aktorët politikë.

Thaçi thotë se Zaev i kërkoi falje për deklaratat për shkëmbim territoresh

Evropaelire - 11.07.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i ka kërkuar falje në lidhje me deklaratat në të cilat ai përmend presidentin e Kosovës dhe atë të Serbisë, ...

Zaev i kërkon falje Hashim Thaçit dhe Kosovës

Alsat - 11.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev ka zhvilluar bisedë telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën me parodistët rusë, ku Zaev duke menduar se flet me presidentin e Ukrainës, Petro ...

Zaev i zbuloi tradhtinë, Thaçi thotë se i kërkoi falje (VIDEO)

Albeu.com - 11.07.2019

Presidenti Hashim Thaçi në një deklaratë për mediat, tha se ka pasur një bisedë telefonike 20 minutëshe me Zaev , të kërkuar nga ky i fundit, ku e ka sqaruar se ka rënë pre e mashtrimti dhe gjithçka ...

Thaçi sqaron deklaratën e Zaevit, se “Kosova do t’ia japë Serbisë 10 komuna”

Lajmi.net - 11.07.2019

Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev dëgjohet në një telefonatë duke thënë se me planet e Thaçit e Vuçiqit për shkëmbim territoresh, Kosova do t’ia japë Serbisë 10 komuna.

Edhe gjatë largimit, ambasadori holandez Plomp paralajmëroi për Prokurorinë Speciale

Portalb - 11.07.2019

Ambasadori i Holandës në Shkup, Vauter Plomp edhe në takimin e lamtumirës me kryeministrin Zoran Zaev, e ka theksuar rolin e rëndësishëm të Prokurorisë Speciale Publike (PSP) në luftën kundër ...

Telefonata e Zaev me komedianët rusë, reagon presidenti Thaçi

Ina - 11.07.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot në një konferencë për shtyp ka folur rreth bisedës telefonike të kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev me humoristët rusë, ku përmermendet emri i tij dhe ...

Thaçi deklarohet pas skandalit të Zaevit me komedianët rus, ata tentuan të bisedonin edhe me mua

Telegrafi - 11.07.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka folur për herë të parë, pas deklaratës së kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev me dy komedianët rus, ku shprehej për planet për shkëmbimin e disa komunave mes ...

Thaçi rrëfen bisedën me Zaevin: Më kërkoi falje, u dezinformua nga propaganda ruse

Botasot - 11.07.2019

Një bisedë telefonike mes kryeministrit Zoran Zaev dhe dy humoristëve rusë që janë prezantuar si ish presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko dhe sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ...

Thaçi: Zaev më telefonoi, më kërkoi falje për bisedën me rusët, tha se të gjitha janë thashetheme të Sputnikut

Gazeta Express - 11.07.2019

Pas takimit lamtumirës me shefen e EULEX-it në Kosovë, Alexandra Papadopoulou,Thaçi është pyetur rreth bisedës së Kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev me komikët rusë, të cilëve iu kishte thënë se ...

Zaev e telefonon Thaçin pas publikimit të përgjimit - Presidenti tregon çka biseduan

Zeri - 11.07.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka të mërkurën mbrëma ka biseduar në telefon me kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, me të cilin ka diskutuar lidhur me përgjimin telefonik të Zaev me disa ...

Thaçi thotë se Zaev iu sqarua përmes telefonit rreth përgjimeve

Medial - 11.07.2019

10:05, 11 Korrik 2019 Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, mbrëmjen e së mërkurës e ka telefonuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçin me të cilin kanë zhvilluar bisedë 20 minutëshe.

Zaev ra pre e rusëve, mbrëmë i kërkoi falje Thaçit dhe gjithë Kosovës

Antpress - 11.07.2019

Bujë të madhe bëri fakti se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ra pre e një gracke të talljeve nga komikët rusë Vlladimir Kuzencov (Vovan) dhe Aleksej Stollarov (Leksus).

Bomba e Zoran Zaev për ndarjen e Kosovës, dekonspiroi Hashim Thaçin e Edi Ramën

Botasot - 10.07.2019

Shumë herë është diskutuar ideja për korrigjimin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, për këtë ka folur edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Por, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran ...

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

Evropaelire - 10.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka reaguar në mënyrë shumë naive, ndërkohë që protokolli i kabinetit qeveritar duket qartë se ka dështuar në realizimin e detyrimeve, thonë njohësit e ...

Vetëvendosje: Deklarata e Zaevit e zbardh të vërtetën e planit të fshehtë Thaçi – Vuçiq për ndarjen e Kosovës

Portalb - 10.07.2019

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur një konferencë për media në lidhje me bisedat e fundit të kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i cili ka zbuluar detaje lidhur me idenë e shkëmbimit të ...

Zaevi ka biseduar për Kosovën me rusët

Alsat - 10.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev bisedat për negociatat mes Kosovës dhe Serbisë me parodistët rus duke menduar se flet me presidentin e Ukrainës i ka bërë në bazë të informacioneve që kanë plasuar mediat.

Vetëvendosja kërkon largimin e Thaçit nga Presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Gazeta Express - 10.07.2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi në një konferencë për medie ka hedhur kritika të ashpra në drejtim të presidentit të vendit, Hashim Thaçi.

Zoran Zaev reagon sërish për bisedën me komedianët

ABC News - 10.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut ka reaguar sërish sot pas publikimit të bisedës telefonike që ai ka bërë me dy komedianë dhe ku shprehej për ndarjen e Kosovës.

Selimi pas publikimit të bisedave të Zaevit: Presidenti Thaçi po e shtynë ndikimin rus në Kosovë e rajon

Telegrafi - 10.07.2019

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi në një konferencë për media ka thënë se pas publikimit të video-incizimit të kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev me dy komikët rusë, shihet ...

Dëshmitarë të bisedat me Poroshenkon e rrejshëm edhe këshilltarë nuk do të mbajnë përgjegjësi për mashtrimin

Gazeta Express - 10.07.2019

Kryeministri i mashtruar Zoran Zaev thotë se ai kurrë ka qenë vetë në bisedime të nivelit shtetërore për të cilat gjithmonë bëhen edhe procesverbale. Në kabinet me të, sipas Zaev, janë gjithmonë ose ...

Pas zbulimit të planit për ndarjen e Kosovës, zyrtari i LDK-së ka një thirrje për presidentin Thaçi

Botasot - 10.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, ka rënë pre e komedianëve rusë, të cilët kanë biseduar me të, duke i thënë se po flasin me Pornoshenkon. Gjatë bisedës, Zaev ka zbuluar planin sekret të Thaçit, ...

U pyet se nga kush i mori informacionet për ndryshimin e kufijve të Kosovës - ja si u përgjigj Zaev

Zeri - 10.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, ka thënë sot para gazetarëve se as pala kosovare e as ajo serbe nuk ia ka dhënë informacionet për planin për ndryshimin e kufijve ndërmjet Kosovës dhe ...

Krasniqi: Nuk është diçka e re apo sekrete plani i treshes Thaçi- Vuçiq- Rama për ndarjen e Kosovës

Botasot - 10.07.2019

Zoran Zaev, kryeministër i Maqedonisë së Veriut ka zbardhur pa dashur në një bisedë telefonike planin sekret për ndryshimin e kufijve të Kosovës duke thënë se mbrapa këtyre qëllimeve qëndrojnë ...

Neziri për bisedën e Zaevit me komedianët rusë: Skandaloze, vuri në tallje gjithë Qeverinë

Medial - 10.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, u bë pre e dy komedianëve rusë, të cilët u shtirën sikur ishin ish-presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko dhe sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg.

Zaev-Plomp: Maqedonia e Veriut përparon

Telegrafi - 10.07.2019

Maqedonia e Veriut shënon përparim serioz në dy vitet e fundit, është thënë në takimin mes kryeministrit Zoran Zaev dhe ambasadorit të Holandës në vend, Wouter Plomp.

Selimi: Thaçi vazhdon të shtyjë përpara agjendën ruse për ndarjen e Kosovës

Botasot - 10.07.2019

Një ditë pas publikimit të video-incizimit ku kryeministri i Maqedonisë së Veriut shpreh shqetësimin për ndryshim të kufijve në rajon, Lëvizja Vetëvendosje ka shprehur shqetësimin e saj se ka plane ...

Zaev – Plomp: Maqedonia e Veriut shënon progres, zgjidhen çështje të rëndësishme për shtetin dhe qytetarët

Medial - 10.07.2019

Shkup, 10 korrik 2019 (MEDIAL) – Kryetari i Qeverisë së Zoran Zaev është takuar me Uilem Uater Plomp, ambasador i Mbretërisë së Holandës në Republikën e Maqedonisë së Veriut, i cili e përfundon ...

Selimi: Thaçi e Vuçiqi kanë plane të fshehta për ndarjen e Kosovës

Koha.net - 10.07.2019

Deputeti i Lëvizje Vetëvendosje Rexhep Selimi, në një konferencë për media ka thënë se presidenti Hashim Thaçi dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq, kanë plane të fshehta për ta ndarë Kosovën.

Selimi: Presidenti Thaçi ka plane të fshehta për ndarjen e Kosovës

Medial - 10.07.2019

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur konferencë për medie në lidhje me bisedat e fundit të Kryeministrit të Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev me Presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky, për gjendjen në ...

Zaev takon ambasadorin holandez, Plomp

Flaka - 10.07.2019

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, u takua me Vilem Vauter Plomp, ambasador i Mbretërisë së Holandës në Republikën e Maqedonisë së Veriut, i cili përfundon ...

Skandali me bisedat, Zaev: Pësimi, mësim. Do të vazhdoj komunikimin me miqtë

Flaka - 10.07.2019

Edhe pas skandalit me bisedat telefonike mes kryeministrit, Zoran Zaev, dhe komediantët rusë, Zaev thotë se jo vetëm që nuk ka në plan të japë dorëheqje dhe të bëjë qeveri teknike, nuk ka në plan as ...

Rusët që folën me Zaev e Haradinaj: E bëmë për qejf, t’i tallnim pak

Gazeta Tema - 10.07.2019

Kryeministri Zoran Zaev, zgjoi interes tek komedianët rusë me deklaratat e tij për përzierjen ruse në çështjet e brendshme të shtetit, e pasi filloi t’u jep informata që ata as që nuk i kërkonin, ...

Zaev: Kam luftuar dhe luftojë për shqiptarët

Ina - 11.07.2019

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev sonte në Televizonin “Klan Maqedoni”, theksoi se ai ka luftuar dhe do të vazhdojë të luftojë për shqiptarët dhe për maqedonasit.

Thaçi: Zaev shfajësohet për deklaratat për ndryshim kufijsh

Mapo - 11.07.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, ZoranZaev, i ka kërkuar falje për disa deklarata që u bënë publike nga dy komedianë të njohur rusë,Vovan dhe Leksus, ku ...